Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Akademia Omnibus

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 22:32
    Witam, mam pytanie dotyczące Akademii Omnibus w Pruszczu Gdańskim.
    Byłam na rozmowie i zaproszono mnie na szkolenie, jest to ok 600km
    od mojego miejsca zamieszkania, wiec nie wiem czy warto jechac. Czy
    ktos z was pracuje w tej firmie lub slyszal cos o niej? Bede bardzo
    wdzięczna za wskazowki.
    Obserwuj wątek
          • Gość: negatyw Akademia Omnibus IP: *.bemowonet.pl 20.09.09, 18:44
            Szkoda czasu, zdrowia i własnych pieniędzy. Niestety po
            doświadczeniach z Omnibusem, firmą, dzięki której mój dochód
            miesięczny miał wynosić co najmniej 4 tys netto – przynajmniej tak
            mydlono oczy na szkoleniu, po paru miesiącach współpracy okazało
            się, że ledwo pokrywa się własne koszty.
            Z mojego doświadczenia:
            Średnio miesięcznie udaje się podpisać (pracując 3 weekendy) około
            10 umów. Nie byłam świadkiem przypadku, żeby komuś udało się
            podpisać więcej. W większości podpisuje się umowy bankowe,
            pozwalające na skredytowanie kosztu szkolenia. Niestety akceptacja
            wszystkich umów nie jest możliwa wiec trzeba się liczyć z tym, że
            część z nich spadnie (bank odmówi kredytowania). Nie wszyscy chcą
            wiązać się umową z bankiem, dlatego jest też możliwość rozłożenia
            kosztu szkolenia na raty bezpośrednio pomiędzy omnibusem a klientem.
            Tu jest problem, ponieważ pieniądze za taką umowę otrzymujemy
            dopiero, gdy wpłynie ostatnia rata, czyli np. dopiero za 4 miesiące
            od podpisania umowy (o ile klient będzie rzetelnie spłacał raty,
            jeśli ich nie spłaci, nie dostaniemy pieniędzy). Załóżmy, że z 10
            umów spadły 3 (z umów bankowych), a 2 zostały podpisane na raty poza
            bankiem. Pieniądze zostaną wypłacone tylko za 5 umów, czyli po 250
            zł brutto. Wychodzi 1250 + zwrot kosztów paliwa 30zł (stawka
            paliwowa od 1 podpisanej umowy)x5umów =175 zł. Łącznie dostajemy
            1425 zł, z czego na rękę około 1100 zł.
            Odliczmy teraz koszty amortyzacji samochodu około 400 zł miesięcznie
            (minimum) oraz wyżywienie, ponieważ Omnibus gwarantuje tylko
            śniadanie. Weekendowo co najmniej 60 zł, czyli x 3weekendy = 180 zł.
            Jeden wyjazd to kosz benzyny około 80 zł, czyli w skali miesiąca 240
            zł (zwrot kosztów paliwa jest wyliczany tylko od kilometrów
            przejechanych z miejsca zamieszkania do hotelu, od każdej podpisanej
            umowy. Jeśli nie podpiszemy żadnej, nie mamy zwrotu pieniędzy za
            paliwo. Jazdę po wiejskich drogach z ryzykiem uszkodzenia samochodu
            oczywiście pokrywamy sami. Zawsze przejeżdża się więcej kilometrów
            jeżdżąc od domu do domu w poszukiwaniu adresów, niż z miejsca
            zamieszkania do hotelu i z powrotem).
            Rachunek jest prosty. Pracując 3 weekendy… w miesiącu dostajemy w
            rzeczywistości 1100 (dochód netto) -400 (amortyzacja samochodu) -180
            (wyżywienie) – 240 (koszt benzyny)=280 zł. Nijak nie zgadza się to z
            wizją przedstawioną na szkoleniu, ani z moją wizją godziwego zarobku
            za tak wyczerpującą pracę.
            Nie mamy również możliwości sprawdzenia spłacalności umów
            kredytowych pomiędzy Omnibusem a klientem. Dziwi mnie fakt, że
            pomimo upływu roku nie mam zwrotu za żadną podpisaną w taki sposób
            umowę. Czyżby Omnibus nie miał specjalistów zajmujących się
            windykacją, czy też nie ma zamiaru wypłacić należnych kwot swoim
            przedstawicielom oświatowym?
            Z moich obserwacji, w Omnibusie jest dość duża roszada
            przedstawicieli handlowych, co świadczy o tym, że większość z nich
            dochodzi do tego samego wniosku. To się nie opłaca.
            Dlaczego jest problem z podpisywaniem umów?
            W większości odwiedzanych domów dzieciaki w ogóle nie były
            zainteresowane kursem. Wypełniły kupony z danymi osobowymi tyko
            dlatego, bo kolega wypełnił albo, że wszyscy wypełniali. Poza tym
            trafiamy do miejscowości, gdzie warsztaty pokazowe odbyły się co
            najmniej miesiąc do dwóch wcześniej, czyli dzieciaki dawno już
            straciły zapał aby na kurs się zapisać.
            Nie chcę Państwa zniechęcać do współpracy z Omnibusiem. Myślę, że
            każdy powinien spróbować i sam ocenić, czy jest to opłacalne. Może
            jesteście mistrzami sprzedaży i zupełnie inaczej będziecie się
            kształtował Wasz dochód. Czego serdecznie życzę.
            Powodzenia!
            • Gość: M3f Re: Akademia Omnibus IP: 88.156.64.* 26.04.10, 21:24
              hmmmm...

1.
              "Średnio miesięcznie udaje się podpisać (pracując 3 weekendy) około
              10 umów. Nie byłam świadkiem przypadku, żeby komuś udało się
              podpisać więcej." ---> malo widzialas moja droga są ludzie, którzy podpisuą w
              weekend 5-7 umów i wcale nie jest ich tak niewielu.

2.
              "W większości podpisuje się umowy bankowe,
              pozwalające na skredytowanie kosztu szkolenia. Niestety akceptacja
              wszystkich umów nie jest możliwa wiec trzeba się liczyć z tym, że
              część z nich spadnie (bank odmówi kredytowania)."
              "Załóżmy, że z 10
              umów spadły 3 (z umów bankowych)" ---> kolejne mijanie się z prawdą. Jeśli z 10
              umów 3 miały by spaść to znaczyłoby, że odmowy banku stanowią 30%. Prawda jest
              taka, że odmów jest w granicach 10%. Z rachunku wychodzi, że z 10u - jedna.

3.
              "Wychodzi 1250 + zwrot kosztów paliwa 30zł (stawka
              paliwowa od 1 podpisanej umowy)x5umów =175 zł. Łącznie dostajemy
              1425 zł, z czego na rękę około 1100 zł." ----> o znajomości matematyki nie będę
              się wypowiadał. Może jedynie podsumuje prawidłowo 1250 + 150(paliwo) +
              250(premia za 5ą umowę) = 1650 netto plus VAT (większość przedstawicieli pracuje
              na działalności gospodarczej) = 2013 zł. Jeśli weźmiemy prawidłowy % ilości
              odmów to nawet przy założeniu, że 2 będą wirtualne (wpłata nie za pośrednictwem
              banku) to mamy 7 zrefundowanych czyli 2310 netto (5x250 + 2x300 + 250(premia) +
              210(7x30 paliwo). z VAT 2818,20.

4.
              Odliczmy teraz koszty amortyzacji samochodu około 400 zł miesięcznie
              (minimum) oraz wyżywienie, ponieważ Omnibus gwarantuje tylko
              śniadanie. Weekendowo co najmniej 60 zł, czyli x 3weekendy = 180 zł.
              Jeden wyjazd to kosz benzyny około 80 zł, czyli w skali miesiąca 240
              zł" -----> hmmm Droga Pani. Jesli koszt amortyzacji przejazdu Twoim samochodem
              600 km (tak wynika z kwoty, którą wypisałaś na paliwo) wynosi 400 zł to --->
              tego nawet nie trzeba komentować - totalna bzdura. Jeśli w weekend (bez śniadań)
              przejadasz 60 zł ---> masz kobieto apetyt (albo wymagania ;-) ) Poza tym jeśli
              piszesz,że 100 km w jedną stronę to kilometrówka wynosi 40 zł nie 30 (no to może
              drobiazg 70 zł dodatkowe ----> wybaczam). Moim skromnym zdaniem nie wyda się
              więcej (rozsądnie podchodząc do kosztów) niż 300 zł na paliwo i wyżywienie. Na
              pewno nie ponad 800.

5.
              "Rachunek jest prosty. Pracując 3 weekendy… w miesiącu dostajemy w
              rzeczywistości 1100 (dochód netto) -400 (amortyzacja samochodu) -180
              (wyżywienie) – 240 (koszt benzyny)=280 zł. Nijak nie zgadza się to z
              wizją przedstawioną na szkoleniu, ani z moją wizją godziwego zarobku
              za tak wyczerpującą pracę. " -----> reasumując punkty 3i4 zostaje nam z 10
              podpisanych jakieś 2500 zł.

Droga Pani jeśli Tobie z 10 umów zostało niecałe 300 zł to.... sami sobie
              dopowiedzcie.

6.
              "Nie mamy również możliwości sprawdzenia spłacalności umów
              kredytowych pomiędzy Omnibusem a klientem. Dziwi mnie fakt, że
              pomimo upływu roku nie mam zwrotu za żadną podpisaną w taki sposób
              umowę. Czyżby Omnibus nie miał specjalistów zajmujących się
              windykacją, czy też nie ma zamiaru wypłacić należnych kwot swoim
              przedstawicielom oświatowym? " ----> każdy z przedstawicieli ma dostęp do
              systemu rozliczania pracownika (w skrócie SRP) tam znajduje sie wykaz
              podpisanych umów, ich status a także zaznaczane są wpłaty poszczególnych rat w
              przypadku umowy "nie bankowej". Nic się nie ukryje - wszystko jest czarno na białym.

7.
              "Z moich obserwacji, w Omnibusie jest dość duża roszada
              przedstawicieli handlowych, co świadczy o tym, że większość z nich
              dochodzi do tego samego wniosku. To się nie opłaca.
              Dlaczego jest problem z podpisywaniem umów? " ----> selekcja jest po pierwszym
              weekendzie, owszem niestety dlatego, że duża cześć osób na rkrutacji bajki
              opowiada jak to była skuteczna w poprzednich firmach i jaka to jest otwarta, ma
              dar przekonywania i jak to jest otwarta na nowe wyzwania. Prawdopodobnie Pani
              była jedną z nich. Pewnie z niejednej firmy za "leserstwo" Panią pogoniono.
              RADA - jeśli jesteście podobni do owej Pani nie fatygujcie się nawet na rozmowę.
              Szkoda Waszego czasu i naszych pieniędzy...

8.
              "W większości odwiedzanych domów dzieciaki w ogóle nie były
              zainteresowane kursem. Wypełniły kupony z danymi osobowymi tyko
              dlatego, bo kolega wypełnił albo, że wszyscy wypełniali. Poza tym
              trafiamy do miejscowości, gdzie warsztaty pokazowe odbyły się co
              najmniej miesiąc do dwóch wcześniej, czyli dzieciaki dawno już
              straciły zapał aby na kurs się zapisać. " -
              • Gość: mkkm Re: Akademia Omnibus IP: *.adsl.inetia.pl 26.04.10, 21:42
                M3f :) ma rację, musicie sobie uzmysłowić że praca u NAS nie jest dla każdego,
                nie każdy się do tego nadaje. Szukacie podstawy, pełnej kilometrówki,
                amortyzacji...śmiało macie do tego prawo.
                AKO jest specyficzna firmą dającą ogromne możliwości, a 10 umów miesięcznie
                spokojnie można zrobić, i za to jest fajna kasa 3550,00 + dodatek paliwowy (
                różny więc nie będę wpisywać, uzależnione od odległości ) Już nie przesadzajmy
                za 6 - 7 dni pracy. Ile możesz wydać na paliwo, amortyzacje i jedzonko. Każdy ma
                swój kalkulator widzę ale sami pomyślcie i policzcie.
              • Gość: sodexo Re: Akademia Omnibus IP: *.play-internet.pl 21.01.12, 15:26
                Nie polecam współpracy z tą firmą, ani jako pracownik, ani jako klient. Firma nieprofesjonalna, zajęcia wszystkie dostępne za darmo na necie, a kurs kosztuje 2690 i to jest kredyt... zajecia trwają 7-8 miesięcy, a platforma elerningowa to ściema, dzięki której przedstawiciele zwiększają sobie sprzedaż, a Wy jesteście udupieni z płatnościami nawet na 60 płatności, w zależności ilu miesieczna płatność sobie obierzecie. Pracownikom przedstawicielomi trenerom nie radzę podpisać umowy, zgodnie z jej punktami jesteście odpowiedzialni praktycznie za wszystko, a w sytuacji konfliktu z rodzicem, badź dyrektorem wina zrzucana jest na Was i macie wtedy problem, bo wypłata, która zarobiliście może nie zostać wypłacona pod byle jakim pretekstem. Pomimo tego, że sami sobie opłacaliście paliwo, by wyjechać w teren. Jak nie podpiszecie zadnej umowy, to z kasy nici i zwrotu za paliwo, a Prezes jest zabezpieczony umową wszystkich i zrzuca odpowiedzialność. Dane, które otrzymujecie od dyrektorów regionalnych, koordynatorów itd z danymi osobowymi są pozyskiwane od uczniów niezgodnie z prawem, czyli niezgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i za to mozecie zostac pociagnieci do odpowiedzialnosci Wy, a nie prezes, czy dyrektor regionalny, bo chodzac po mieszkaniach przetwarzacie dane, ktore pozyskane zostaly od osoby niepelnoletniej, a taki kupon, ktorym wysylani jestescie w teren powinien byc wypelniony przez rodzica lub opiekuna prawnego, a nie dziecko w wieku 11-12lat. Uwazajcie i nie pracujcie tam, bo skonczycie w prokuraturze. Z pozdrowieniami.
        • Gość: konsultantka Re: Akademia Omnibus IP: *.chello.pl 18.11.10, 11:07
          Witam. Ja to zrobiłam, pojechałam podobną ilość km do Pruszcza na szkolenie. Było to kilka miesięcy temu. Zwierzę się Wam, że była to moja super decyzja pod względem zawodowym.
          Dzisiaj jestem jedną z lepszych konsultantek oświatowych. Cenię sobie w tej pracy niezależność, swobodę w wyborze dni pracy, bardzo satysfakcjonujące zarobki. Poznałam wspaniałych ludzi czyli pracowników Omnibusa, pełnych pasji i zaangażowania. W moim regionie są wspaniali trenerzy, oddani dzieciom i młodzieży. Ludzie naprawdę kochający swoją pracę, cieszący się każdym spotkaniem ze swoimi podopiecznymi. Bardzo lubię spotykać się z nimi, chłonąć wiedzę, którą potrafią wspaniale przekazywać, słuchać od nich o zadowolonych dzieciach, cieszących się sukcesami szkolnymi, które pojawiają się w miarę stosowania naszych technik, o dzieciach które potrafią płakać z żalu gdy kończą się nasze zajęcia, o młodzieży która nawet w wolne dni od nauki proponuje trenerom spotkania warsztatowe, ponieważ lubią te zajęcia, ale przede wszystkim otrzymują na nich skuteczną pomoc w nauce. Słyszałam też o grupie młodzieży, która wręcz biła swojemu trenerowi brawa.
          I ja byłam niepewna czy pojechać do Pruszcza. Okazało się, że jest to praca właśnie dla mnie. Nie wiedziałabym tego, gdybym nie spróbowała. Bardzo lubię rozmowy z dziećmi i ich rodzicami, tym bardziej, że wiem że moja praca pomoże dzieciom w codziennych trudach szkolnych. Pozwolę sobie tutaj wspomnieć rozmowę z mojego ostatniego weekendu pracy. Uczennica gimnazjum, która nie odnosiła sukcesów w nauce, pochwaliła mi się, że przy odrabianiu lekcji z nielubianego przez siebie przedmiotu zastosowała technikę, którą poznała na lekcji pokazowej w szkole. Dostała czwórkę i była to jej jedyna najwyższa ocena z tego przedmiotu. Długo będę pamiętać radość tej dziewczynki gdy rodzice zapisali ją na nasze zajęcia. Takich przykładów mogłabym przytoczyć bardzo wiele. Bardzo chętnie korzystają też z naszych zajęć wzorowi uczniowie, przecież oni chcą być ciągle najlepsi, chcą się wyróżniać, te zajęcia to właśnie im szczególnie dodają skrzydeł.
          Lubię weekendowe wyjazdy do pracy i spotkania z moimi współpracownikami. Jesteśmy świetną grupą, wszyscy się wspieramy i lubimy, wielu pracuje już 2 lata i tak jak Ja, uważają że jest to super praca.
          To tylko moje doświadczenie i wrażenie. Było również wielu, którzy się nie sprawdzili w tej pracy, ale tego nigdy nie będziesz wiedzieć jeśli nie spróbujesz.
          Pozdrawiam serdecznie wszystkich z Omnibusa.
        • Gość: milka Re: Akademia Omnibus IP: *.chello.pl 15.03.09, 14:04
          ja byłam na rozmowie w krk oczywiście propozycja wyjazdu do pruszcza. pytam czy
          mogę zobaczyć wcześniej umowę?? NIE- czyta się punkt po punkcie w pruszczu z
          cała grupą. pytam czy można zrezygnować po podpisaniu umowy, MOŻNA ale... trzeba
          zwrócić kasę za szkolenie 500 zł i poprowadzić swoje grupy do końca.do tego
          praca miała być jako dodatkowa okazało się ze tak nie jest, bo jeżeli klasa
          skończy lekcje o 13 to nie wróci na 18 i trzeba zajęcia mieć od razu! co się
          wiąże z tym że w stałej pracy od 8 do 16 raczej nie ma się szans. ja
          zrezygnowałam, przed wyjazdem jak nie chciano mi udostępnić umowy. a dodatkowo
          zmotywował mnie fakt,że pan myślał że pojedziemy do moich byłych szkół i
          będziemy tam naciągać potencjalne ofiary! i że brudną robotę wykonam ja!
            • Gość: laaa Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.09, 16:05
              Ja mogę dobrze zaopiniować Akademię! Pracuję już kilka miesięcy,
              jestem tam trenerem i co tydzień widzę efekty u moich uczniów, to
              jest niesamowite! Do tego właściciele Akademii są młodymi i
              przedsiębiorczymi ludźmi, ciągle mam opiekę merytoryczną w postaci
              autora programów szkoleniowych. Nie będę piała z zachwytu, bo zaraz
              dostanę kontrę od złośliwców. Omnibus to dobra szkoła i przede
              wszystkim stawia na uczniów, oni są najważniejsi. Mało wiem na temat
              przedstawicieli, byłam jedynie z nimi na szkoleniu w Pruszczu
              (Omnibus ma kilka sal szkoleniowych), ale brać trenerska jest super.
              Pozdrawiam wszystkich niedowiarków!
              • Gość: Karolcia Re: Akademia Omnibus IP: 94.254.254.* 13.05.09, 23:13
                Mam pytanie. Kto jest autorem programu. Zapewne jeżeli program omnibusa jest taki super to pewnie pochwali się kto jest tą osobą która go stworzyła i jest taką cudowną osobą która stale pomaga merytorycznie.

I jeszcze jedno mnie ciekawi. Wszyscy mowia o szkoleniach dla dzieciaków a na stronie sa i firmy i nauczyciele i szkolenia jezykowe i wodotryski. Pewnie to kolejna sciema po to tylko zeby stworzyc dobra oprawe do niekoniecznie czystej gry.

• Gość: Maciej Re: Akademia Omnibus IP: *.centertel.pl 23.05.09, 18:38
                    Pracowałem w Omnibusie trzy miesiące. W związku z tym, iż otworzyłem
                    swoją działalność gospodarczą musiałem odejść z firmy. I nie zgadzam
                    się z opiniami, które są na forum. Otóż, jak w każdej firmie są
                    ludzie lepsi i gorsi. Nie spotkałem sie nigdy, aby jakakolwiek
                    osoba, która angażuje się w swoją pracę i wykonuje ją smiennie była
                    niezadowolona. Oczywiście zdarza się tak, że pewne osoby przychodzą
                    inne odchodzą. Ale to jest normalne. Nie każdy nadaje się do takiej
                    pracy. Ja byłem zadowolony. I znam wiele osób, które nadal tam
                    pracują i jakoś nie rezygnują. Ci którzy sobie nie radzą szybko
                    odchodzą. A najłatwiej jest swoje frustracje i niepowodzenia przelać
                    do netu. Znam też takie osoby, które nie potrafią dobrze się
                    przywitać z Klientem a co dopiero zaprezentować ofertę kształcenia.
                    I chyba tylko takie osoby dają tu negatywne wpisy.
                    • mk_km Re: Akademia Omnibus 08.10.09, 11:54
                      ja pracuję dla omnibusa od października 2008. Wszystko jest tak jak zwykle w
                      pracach na prowizji - jak sprzedaż kurs dostajesz kase, jak nie, to nie
                      dostajesz. Proste. Nikt nie mydli oczu. Szef szefów z Gdańska trochę dziwny i
                      wyniosły, ale kontakt z nim ma sie tylko podczas szkolenia, więc ważne że płaci
                      i zatrudnia dobrych dyrektorów regionalnych, którzy dbają o szczegóły. Pracuję 8
                      dni w miesiącu, podpisuję średnio 12 umów, srednio 4 spadają, więc dostaję kasę
                      za 8. Czyli netto 2000zł. Mało za 8 dni pracy? Mi wystarczy. Poza tym jestem
                      średnim sprzedawcą, inni przedstawiciele zarabiają więcej, niektórzy znacznie
                      więcej.
                      O kursach wiem tyle, że jedni trenerzy bardzo chwalą inni bardzo krytykują. Nie
                      wiem od czego to zależy. Może tak jak wszystkie szkolenia - jednym się podoba,
                      inni mają za nic.
            • Gość: Anna Re: Akademia Omnibus IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.11.09, 09:53
              Oj, niedowiarki szukacie poparcia na forach, weszłam na chwilę bo słyszałam od
              przedstawicieli co się wypisuje na temat mojego pracodawcy, heheheh owszem
              wszystko prawda tylko zależy z której strony się to przedstawi, każdy pozytyw
              można przedstawić negatywnie Panie niegatyw! powodzenia w szukaniu pracy ja
              swoją znalazłam i jestem zadowolona. Jestem przedstawicielem, jednym z
              nielicznych pracujących od samego początku w firmie, rotacja jest duża bo taka
              specyfika pracy, nie każdy się w tym odnajduje i do tego nadaje,i nie każdy może
              sobie pozwolić na tak częste wyjazdy weekendowe. Porównajcie sobie inne firmy
              zajmujące się taką tematyką. Omnibus daje najlepsze warunki. Faktem jest że
              firma promuje osoby skuteczne, jeśli ktoś przyjeżdża i nic nie podpisuje ponosi
              koszty swojego samochodu i paliwa a akademia noclegu ze śniadaniem ( oczywiście
              że nie w Gołębiewskim) miejsca są różne w zależności od tego co uda się znaleźć
              w danej miejscowości. W umowie sa zawarte wszystkie informacje które uzyskuje
              się na rozmowie rekrutacyjnej, więc nie rozumiem o co chalo.... nie jest
              zobowiązująca ( mówię o umowie przedstawiciela nie znam trenerskiej) faktem jest
              że trzeba przepracować w ciągu 30 dni od szkolenia 1 weekend, a potem można
              zrezygnować jeśli stwierdzimy że to nie to . A podpisuje się ją dlatego że
              Akademia jest bardzo czuła jeśli chodzi o prawo i przestrzeganie wszelkiej
              papierologi, no i oczywiście na podstawie czegoś muszą wypłacać kaskę :) Ja
              polecam nie wszyscy się nadają do tej pracy ale jak sie sam nie przekonasz nie
              będziesz wiedział. Koledzy z forum pełni negatywnych emocji nie pomogą,
              wystarczy wejść na inne fora, widać kto je pisze i że w 90 % są to negatywne
              opinie heh współczuć im tylko pozdrawiam :)
        • Gość: Była pracownica Re: Akademia Omnibus IP: 195.116.157.* 20.09.09, 10:41
          Jestem w szoku kiedy czytam pochlebne opinie. Jakiś czas temu napisałam całą
          prawdę o tej firmie ale się chyba komuś nie spodobała moja szczerość bo post
          został usunięty. Więc chyba coś tu jest nie tak. Pracowałam tam krótki czas ale
          zdążyłam się przekonać jakimi zasadami kieruje się ta firma. Podpisałam pięć
          umów a wypłacili mi tylko za jedną mimo, że wiem że cztery z nich się
          sfinalizowały. I mimo, że nie pracuję tam już parę miesięcy, to kilka dni temu
          zadzwonił do mnie ojciec dziecka zapisanego na kurs z pytaniem kiedy owy kurs
          się zacznie i co się dzieje bo nawet Pani Dyrektor nie może się dodzwonić do
          Omnibusa. Z nadejściem początku roku szkolnego miał zacząć się kurs a 14.09. nie
          można się z nimi nawet skontaktować a pierwszą ratę trzeba było zapłacić już dwa
          miesiące wstecz. Czy uważacie, że żerowanie na ubogich rodzinach (bo z reguły
          tym najbardziej zależy na lepszym bycie dla swoich dzieci)jest w porządku. Znam
          podobne firmy gdzie te kursy są o połowę tańsze i to za więcej godzin. Ja nie
          chcę nikogo zniechęcać bo to nie mój interes ale chcę, żeby wszyscy się
          dowiedzieli, że do dzisiaj żałuję mojego wyjeżdżonego paliwa i kosmicznego
          rachunku telefonicznego. Ale najbardziej mi żal tych rodziców, którzy dali się
          naciągnąć. I wiem, że dla sprzedawcy powinien liczyć się tylko swój interes to
          wiem też, że na krzywdzie tych najbiedniejszych nikt się nie wzbogaci. Jestem
          ciekawa kiedy ten post zostanie usunięty tak jak poprzedni.
                • Gość: Frodo Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.11, 20:16
                  Również jestem trenerem, mam teraz parę grup od kilku miesięcy.
                  Już mówię, co może być nie tak - w kolejności od najciekawszych rzeczy:
                  1. Brak wypłaty.
                  2. Brak zwrotów za dojazdy.
                  3. Brak programów dla grup łączonych - sam muszę je robić, za darmo.
                  4. Przydzielanie grup dalej niż 40 km od miejsca zamieszkania, o czym człowiek dowiaduje się po podpisaniu umowy.
                  5. Nieuczciwa umowa, w której zawarte są jedynie konsekwencje wobec mnie za niewywiązywanie się z jej zapisów, natomiast nic na temat niewywiązywania się Omnibusa z umowy.
                  6. Tłumaczenie się przed rodzicami za firmę (która ich odsyła do mnie, jakbym ja mógł coś załatwić w kwestii płatności lub wypisania z kursu).
            • Gość: gosc Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 22:30
              Też totalnie nie jarzę tych naburmuszonych wpisów wszystkich obrażalskich. Słabi i nudni ludzie - tyle tylko powiem. Może i czasem z terminami są obsuwy, ale żeby dyrektor jakiejkolwiek szkoły nie dodzwonił się do regionalnego dyra, to już przesada. Nie wierzę w to. Ktoś się poczuł pominięty i niedopieszczony - i już sadzi sążne posty.
        • Gość: Beata Re: Akademia Omnibus IP: *.cdma.centertel.pl 03.01.10, 17:05
          Witajcie, jestem od 2008 r. trenerem Omnibusa i zawsze otrzymywałam wynagrodzenie i zwrot za kilometry na czas, nigdy nie było nawet dnia zwłoki, pracuję na umowę zlecenie, program jest ciekawy a dzieciaki dostają komplet materiałów. Trenerzy otrzymują cały zestaw do prezentacji ( rzutnik, laptop, gotowe prezentacje multimedialne i scenariusze zajęć). Bardzo dobrze układa mi się współpraca z Omnibusem, nie rozumiem osoby, która podaje się za byłą pracownicą i skąd te rachunki za telefon? Ja korzystam z telefonu tylko wówczas gdy muszę przełożyć zajecia, spotkania z rodzicami i uczniami umawiają dyrektorzy regionalni. Opinie mało pochlebne to kompletny absurd- być może rzekoma była pracownica nie przesyłała raportów do rozliczeń, lub jest to ktoś z konkurencji. Ja osobiście polecam współpracę z Akademią Omnibus.
        • Gość: Ciekawa Czy ktoś mi odpowie?:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.10, 11:29
          Ja zostałam zaproszona na rozmowę ale po tym co tu przeczytałam zastanawiam się
          czy jechać? Wprawdzie dopóki się człowiek sam nie dowie to się nie przekona.
          Ciekawi mnie też jak długo trwa to szkolenie w Pruszczu i kiedy się na nie
          jedzie (czy najbliższy weekend po rozmowie?) system pracy też jest
          zastanawiający... rozumiem, że trzeba jeździć wszędzie? jak niektórzy pisali
          "gdzieś" nocować? będzie ktoś taki dobry i mi odpowie?:)
          • Gość: pracownik 2 LATA Re: Czy ktoś mi odpowie?:) IP: *.adsl.inetia.pl 25.02.10, 21:25
            Nie rozumiem ludzi którzy przeczytają negatywne wypowiedzi na forach i już się
            wahają, zawsze frustraci będą pisać głupoty. "Jakiś nocleg" nie rozumiem zawsze
            jest nocleg i wiesz gdzie masz jechać nie nocujesz tam sama tylko z całą grupą.
            Nie rozumiem, jeszcze nie spróbowałaś a już jesteś na nie... bez sensu, nie dla
            Ciebie ta praca. Informacje na rekrutacji masz ( ja tak miałam) że to praca na
            terenie całego województwa a szkolenie w Pruszczu Gdańskim, jak raz odwiedzić
            firmę to problem no to sorry.
            • Gość: gsdfhbfd Re: Czy ktoś mi odpowie?:) IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.06.10, 17:41
              2 lata temu (licząc od lutego tego roku) firma jeszcze nie istniała! W kwietniu
              2010 miała dopiero dwa lata. Pracuje jako przedstawiciel, i nie jestem
              zadowolony, kasa jest płacona średnio z miesięcznym poślizgiem, tną nas na
              premiach, umowy ciężko sie podpisują bo ludzie nie mają kasy. Trzeba najpierw
              wydać pełno swoich pieniążków (paliwo, telefon, amortyzacja auta), a potem
              czekać aż się szefostwu przypomni że trzeba wypłaty zrobić, nie fajnie,
              naprawde!!!!!
          • Gość: pracownik od V2009 Re: Czy ktoś mi odpowie?:) IP: *.adsl.inetia.pl 26.04.10, 19:51
            nie słuchaj, "gdzieś" "wszędzie" co to za określenia? wiadomo gdzie się jedzie
            i gdzie pracuje. Szkolenie zawsze jest w weekend w Pruszczu Gdańskim, jeśli ktoś
            widzi problem żeby raz jechać do siedziby to odradzam pracę, pożytku z was nie
            będzie.
            Widzę że dużo czasu jeszcze minie zanim polska zmieni swoje postępowanie:)
            Narzekanie to nasza cecha narodowa heh, a mówi się że bezrobocie GDZIE pytam
            się! jak nie stać was żeby samemu się przekonać , już jesteście na NIE to
            powodzenia.
            • Gość: k. Re: Czy ktoś mi odpowie?:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.10, 15:15
              Właśnie to samo mam na myśli.. Ciągle narzekamy, ale, zeby coś z siebie dać..?? To już nie za bardzo - najlepiej żeby Omnibus płacił zanim popisze sie umowy, rodzice zapłacą, a my wsiadziemy do auta.. Dalej żyjemy w czasach PRL.. "Czy się stoi, czy się leży.."

Wszystkim malkontentom, życzę prawdziwie trudnych szefów.. np. takiego z Leclerka (z działu magazynu), który wyzywał kobiety, a facetów doprowadzał do płaczu.. a i takiej atmosfery pracy - bez zrozumienia, ze dziecko chore, albo ty masz 40st. gorączki.. To moze wtedy docenicie to co dają takie firmy jak Omnibus.
              • Gość: Grzegorz Re: Czy ktoś mi odpowie?:) IP: *.play-internet.pl 02.02.11, 21:37
                Kilka zdań prawdy na temat Firmy Omnibus

Do tej pory wypowiadałem się o tej firmie w neutralny sposób. Co się zmieniło? Zmieniłem o niej zdanie jak jeden z właścicieli wstrzymał należne mi pieniądze, po tym jak zakomunikowałem, że robię sobie dłuższą przerwę a być może nie wrócę już do przedstawicielstwa. Moja decyzja podyktowana była perspektywą pracy w innej firmie. Ktoś zapyta – dlaczego chciałeś zmienić pracę skoro na forum jest wiele wypowiedzi, mówiących o tym, że firma daje dobre perspektywy zarobkowe. Owszem daje i jest kilka osób w Polsce, które mają naprawdę wysokie wypłaty powyżej 8000 PLN (raz nawet udało mi się uzyskać podobną) Pytanie, które powinno się nasunąć to dlaczego tylko kilka osób skoro firma działa na terenie całej Polski. Otóż jest kilka powodów : Jak wiemy są regiony bogatsze i biedniejsze. Ponieważ firma wypłaca tylko za tzw. zrefundowane umowy, przedstawiciel musi przekonać danego rodzica do zaciągnięcia kredytu na tenże kurs, bo wówczas bank przeleje kasę na konto Omnibusa, a Omnibus - przedstawiciela. Ponieważ podpisywałem umowy na terenie Warmii i Mazur (sami oceńcie czy jest bogaty) wielokrotnie ‘wciskałem” rodzicom, którzy nie mieli na opłaty i chleb , kurs na kredyt za 18........zl (na raty wychodził ok. 26…….) zapewniając ich, że jest on dla nich lepszym rozwiązaniem niż zapłacić w ratach na konto firmy i to bez odsetek – fakt można tylko oficjalnie na 6 takich rat, ale właściciele zrobią wszystko żeby powstała grupa (min. 8 osób) i zgodzą się nawet na 18 takich rat.
                Kolejny powód to to, że przedstawiciel nie ma zupełnie wpływu na to czy Dyrektor szkoły na przykład nie odwoła całej imprezy, bo nie wygrał wyborów i nie każe rezygnować zbiorowo z kursów dzieciom i rodzicom) – wówczas prowizja, która była wypłacona jest potrącana z następnej wypłaty….
                Poza tym mogą Ci cofnąć prowizję nawet z przed pół roku , bo np. klient odstąpił od umowy w banku a nie w firmie lecz bank zapomniał poinformować o tym Omnibusa
                Zauważyłem, że wszystko jest pięknie i ładnie, kiedy jeździsz, podpisujesz i jesteś jednym z lepszych w zespole. Wówczas firma wypłaca na czas, nawet Cię pochwalą, czasem dołożą jakąś premię uznaniową – żeby zamknąć Ci gębę gdyby Ci coś nie pasowało. Ale kiedy zaczynasz się wycofywać oficjalnie, zaczyna się robić wielkie Gówno. Właściciel robi się nerwowy i blokuje Ci dostęp do rozliczenia albo do kasy.
                Co do kasy to na szkoleniu firma pokazuje wypłaty kilku najlepszych przedstawicieli z ich najlepszych miesięcy mówiąc, że są to takie tam średnie zarobki średniego przedstawiciela)))))))) Pokazują oczywiście wypłaty brutto - nikt wam nie powie, ze przedstawiciel, jeśli jest na działalności i zarobi 5000zł musi odjąć ZUS – 900, paliwo 1000, VAT – 1000, podatek dochodowy, i zostanie mu marne 1500, a i najważniejsze – nie myślcie że 5000 da się zarobić tylko w weekendy tu trzeba jeszcze jeździć w tygodniu. Jeśli natomiast jesteście na umowie zlecenie to trzeba 5000 pomniejszyć o jakieś 25% - 1250 (ZUS, podatek) odjąć paliwo 1000 itp.
                Zaraz zapewne odpisze jakiś pseudo zadowolony przedstawiciel lub trener a może jakiś rodzic))))) i będzie pisał ze to nie prawda, ze jest super i ze uwielbia patrzeć jak pomaga dzieciom……….
                Nie wierzcie w to- te posty piszą właściciele lub dyrektorzy regionalni po to by zwiększyć liczbę pozytywnych postów. A nawet jeśli jest to jakiś przedstawiciel, to pamiętajcie, że tutaj liczy się tylko kasa. Nikogo nie obchodzi budowanie relacji. Nieprawdaż drodzy koledzy koleżanki przedstawiciele?.......
                Przepraszam, jest tylko jedna osoba jaką znam, której na tym zależy i która jest naprawdę oddana temu co robi. Pani Agnieszka R.

C.D.N.
                • karlota Re: Czy ktoś mi odpowie?:) 03.02.11, 12:33
                  Grzegorzu nie znasz zbyt wielu pracowników Omnibusa chyba. Denerwuje mnie takie generalizowanie. Wypowiadaj się proszę w swoim imieniu, a nie w imieniu wszystkich. Mi zależy na uczniach, podobnie ma wielu trenerów pracujących w Omnibusie i wielu przedstawicieli. Nie wszyscy traktują tę pracę tak cynicznie jak Ty. Rozczaruję Cię, ale niestety nie jestem ani właścicielką ani dyrektorką. Pracuję w Omnibusie jako trenerka, w ciągu dwóch lat przeprowadziłam kursy z 8 grupami, dostawałam od swoich uczniów świetne opinie na koniec, z niektórymi uczniami do tej pory utrzymuję kontakt. Starałam się dzielić z nimi zarówno wiedzą jak i życiowym doświadczeniem i dawać z siebie więcej niż musiałam. To co napisałeś w kontekście tego jak ja patrzę na moją pracę, jest dla mnie niezwykle krzywdzące. I następnym razem zastanów się zanim napiszesz rzeczy niesprawiedliwe i krzywdzące dla kogoś.
        • Gość: M3f Re: Akademia Omnibus IP: 88.156.64.* 26.04.10, 21:50
          Uwierz mi droga Basiu, że nie bierzemy "każdego". Jeśli nie masz wiele do
          zaoferowania i jesteś w swoim przekonaniu "każdym" to nie wysyłaj tego cv. Tu
          potrzeba ludzi, którzy w siebie wierzą a nie liczą, że się "załapią"

Pozdrawiam
          M3f
        • Gość: k. Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.10, 15:04
          Nie biorą każdego, a niektórzy wymiękają już po pierwszej rozmowie - bo trzeba coś zrobić, czyli pojechac na szkolenie czasami na drugi koniec Polski (np. tak jak ja z Wrocławia). Dziwi mnie natomiast wasz sceptycyzm.. Hmm..
          Praca jest typową pracą zależą od prowizji - tzn. że mozna sporo zarobić, jesli się umie i wie jak rozmawiać z dziećmi i rodzicami - ale mozna nic nie zarobić, jesli człowiek po prostu nie wyjdzie z samochodu i nie zadzwoni do drzwi. Nie jestem supersprzedawcą, czy superhandlowcem, a jednak nigdy nie mam problemu z podpisaniem 1-2 umów w ciągu dnia. Nie znam technik sprzedażowych, wiec nie mówcie mi, że pewnie mam takie umiejętnosci, ze jest mi łatwiej.
          Ale prawda jest taka.. ze nie każdy się nadaje, bo trzeba mieć trochę odewagi, checi do pracy i samozaparcia - jak ta 10 osoba odmawia, trzeba pójśc do 11 i tyle. To takie proste. Ta praca nie jest dla każdego, w sumie jest dla niewielu - bo trzeba wierzyć w siebie, zeby po całym dniu niepowodzeń podejmować kolejne próby - ale to specyfika pracy na prowizjach.

Zarzut, ze Omnibus zarabia na kursach i przedstawiciele i trenerzy zarabiają jest totalnie śmieszny - to tak jakbyście oskarżali McDonalda, ze nie daje wam za darmo hamburgerów - biznesu nie zakłada się dla działań charytatywnych. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie wiem.. co o nim myśleć. To nie komunizm, tylko kapitalizm, możemy decydować w jakiej pracy chcemy pracować. Kapitalizm opiera sie na wolnym rynku - nie chcesz nie pracuj w Omnibusie, ale tez nie gadaj bzdur. Pracuj w McDonaldzie i ciesz się ze swoich hambrgerów z 80% rabatem - twój wybór.

Co do dzieci.. Dostaję maile od dzieciaków, które zapisałam, ze to bardzo fajne kursy. Mogę takiego wkleić.. ale i tak nie mi nikt nie uwierzy w jego autentyczność..

Co ja sobie cenię w tej pracy - mozliwości dużych zarobków, mało czasu który poświecam na pracę, możliwosć pracowania w każdym zakątku Polski, dużo wolnego czasu na inne działania (np, charytatywne, jesli ktoś ma takie życzenie). Dla mnie ekstra.
      • Gość: gość Re: Akademia Omnibus IP: *.centertel.pl 09.10.09, 08:49
        Ciągle ktoś wyrzuca,ze musi podpisac umowe na wejście, bo inaczej nie przejdzie szkolenia...to może wskażcie w takim razie firmę, która szkoli potencjalnych pracowników na swój koszt bez uprzedniego podpisania umowy:) Staram się o pracę w różnych firmach i na różnych etapach rekrutacji już byłem i wszędzie czy to OMNIBUS czy cokolwiek innego jest tak samo. To chyba logiczne,ze skoro masz przejść szkolenie musisz zostać PRACOWNIKIEM firmy,a wiec podpisac umowe:) Także nie ma się czym oburzać. Powiedzcie lepiej czy każdy, kto juz to szkolenie przejdzie dostanie grupe do prowadzenia? wiem,ze wstyd sie przyznac jesli komus grupy nie dali, ale zakladam,ze moze tak byc. Z doswiadczenia wiem,ze nie kazdy nadaje sie do pracy z dziecmi, bo wyksztalcenie swoja drogą a predyspozycje swoją....
        • Gość: gosc2 Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.09, 15:22
          Dziwi mnie Twoje podejście. Jak można podpisywać umowę przed
          rozpoczęciem chociażby szkolenia, juz na "dzień dobry"?
          To jakiś absurd!Twoja argumentacja nie trafia do mnie.
          Umowę winno podpisywać się wówczas, gdy juz przejdziemy szkolenie,
          poznamy metody mnemotechnik,wtedy możemy stwierdzić, czy podoba nam
          sie taki rodzaj pracy, czy też nie. Tu jest inaczej, bo właściciele
          się asekurują. Może uważają, że "sprzedają " nam zastrzeżone
          informacje"? Otóż chcę Was zapewnić, drodzy przyszli przedstawiciele
          i trenerzy, iż metody, które przedstawiają są ogólnie dostępne w
          Internecie, choćby w wikipedii-zainteresowani mogą sobie sprawdzić.
          Nie będę się rozwodzić, bo tu nie miejsce i pora, ale słyszałam, iż
          wiele ludzi rezygnuje po kilku zajęciach.
          • Gość: a_wroc Re: Akademia Omnibus IP: *.chello.pl 12.10.09, 01:27
            Witam wszystkich,
            pracuje w Omnibusie od października 2008 roku. Początkowo miałam pewne
            wątpliwości odnośnie polityki działania firmy.... Po wstępnych szkoleniach
            zostałam zakwalifikowana do prowadzenia warsztatów pokazowych w szkołach! Dodam,
            jako małe sprostowanie, że na kilkadziesiąt przyjętych osób, może max. 2-e osoby
            dostają taką propozycję. Omnibus przywiązuje wielką wagę do "poziomu"
            zatrudnianych pracowników. A zatem, bzdurą jest, że każdy może dostać taka
            pracę. Fakt, że jedziesz na szkolenie do Pruszcza i podpisujesz umowę, nie jest
            jeszcze gwarantem, że dadzą Ci do prowadzenia grupę (trener) lub, że po jednym
            przepracowanym weekendzie jako przedstawiciel, pozwolą Ci zostać w firmie.

Ale wracając do wątku... Po przeprowadzeniu serii warsztatów pokazowych i
            otrzymaniu za nie (wszystko zależy od skuteczności w zbieraniu kuponów, które
            wypisują dzieciaki - uproszczając - przeprowadziłeś twórczą, ciekawą
            humorystyczna i zachęcającą lekcję to wszystkie dzieciaki wypisują kupony, lub
            przeciwnie - byłeś nudny - zbierasz 5 kuponów na 20 uczniów w klasie)
            przyzwoitego wynagrodzenia, zachęcono mnie bym pojechała na weekend, sprawdzając
            siebie w roli przedstawiciela. Początkowo opór był dość duży ale po zapoznaniu
            się z ekipa z Dolnego Śląska (wszyscy ludzie z wyższym wykształceniem, w
            przewadze humanistycznym, optymistycznie nastawieni do życia, wygadani i z
            poczuciem humoru) spróbowałam swoich sił. Efekt: pracując 4 godziny podpisałam 3
            umowy = 750 zł.... :)) Od tamtej pory moja średnia pracy w weekendy to 5-6 umów
            co daje ok. 20-24 w skali miesiąca. Cześć z nich podlega rezygnacji, kilka tez
            jest odrzucanych przez banki ale i tak zostaje ok 15-u, co daje mi jakieś 4000
            pln/mc wynagrodzenia. Każdy człowiek ma inne wymagania i preferencje, ale jak
            dla mnie, takie wynagrodzenie za aktywność 8 dni/mc, w ramach współpracy z
            Omnibusem jest całkiem w porządku.
            Niemniej jednak, żeby nie przesłodzić, muszę dodać, że nie każdy ma tak wysoką
            skuteczność... W przeciągu roku, biorąc pod uwagę pracę w weekendy przewinęło
            się tu min. 50 osób, a stała ekipa dolnośląska, liczy sobie ok. 10-u
            przedstawicieli oświatowych.

Konkludując; jesteś dobry - zarabiasz! Masz problemy z komunikacja
            interpersonalna, przełamywaniem się oraz umiejętnością dobrej prezencji oraz
            argumentacja omawianych metod - odpadasz lub zarabiasz dużo mniej.

Pozdrawiam i zachęcam do spróbowania swoich sił oraz uświadomienia sobie, że
            punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
            Yo ;)

PS. Oceniając natomiast z subiektywnego puntu widzenia poziom kursów, uważam, że
            program jest naprawdę dobry, zajęcia interesujące, a 90% trenerów to osoby
            mające doświadczenie w pracy z młodzieżą, w pełni angażujące się w to co robią.
            • Gość: gość Re: Akademia Omnibus IP: *.chello.pl 22.04.10, 17:26
              to ile czasu trwa Twoje spotkanie z klientem? bardzo krótko przedstawiasz
              ofertę, szybko się decydują i jeszcze formalności, naprawdę z Ciebie express,
              czy Ci ludzie w ogóle zdążyli się zorientować, że u nich byłaś i po co? w 4 godz
              3 zapisy do tego zmiana adresów, ile potem z tego rezygnacji?? a ile czau
              poświęcasz na umawianie spotkań? tylko robisz z buta???
          • Gość: Zszokowany Re: Akademia Omnibus IP: *.tktelekom.pl 15.10.09, 23:00
            Ty jestes jakis nienormnalny. Jak ty to sobie wyobrazasz. Ze przejdziesz
            szkolenie poznasz tajemnice firmy i powiesz sobie czesc wychodze??? W jakiej
            firmie tak jest??? No szok, az sie nie chce tego komentowac. Przeciez w tej
            umowie nic nie ma, nawet zakaz konkurencji jest prawie zaden wiec w czym
            problem????? Paranoja co za kretyni i nieudacznicy sie tu wypowiadaja!!!!
            • Gość: Realista Re: Akademia Omnibus IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.11.09, 10:07
              Zgadzam się z zszokowanym, pracowałam w dużej korporacji białe kołnierzyki
              itd.... tam dopiero są warunki w umowie i cele sprzedażowe i podstawa i często
              samochód służbowy ale spróbuj nie wypracować założonych celów to zobaczysz heheh
              stres i walka wewnątrz firmy masakra. Omnibusowa umowa jest lajtowa, żadnych
              weksli żadnej lojalki, a jeśli ktoś myśli że firma będzie mu płaciła za to tylko
              że jest i nic nie robi to powodzenia. Nie żyjemy w bajce :) trzeba pracować żeby
              zarabiać pieniądze, to nie komuna, a atmosfera w Omnibusie hmmmm polecam w
              każdej pracy taka powinna być.
              • Gość: melon45 Re: Akademia Omnibus IP: *.171.116.202.static.crowley.pl 02.12.09, 17:23
                Pracowałem w Omnibusie kilka tygodni. Zrezygnowałem z tej pracy bo okazało się,
                że klienci do których trafiałem mieli do mnie potem pretensje. Zajęcia
                rozpoczynały się z wielkim opóźnieniem i rodzice wylewali na mnie swoje żale.
                Były też sytuacje kiedy nie dochodziło do powstania grup kursowych i wtedy można
                się było pożegnać z wynagrodzeniem.
                Poza tym niewiarygodnie wyglądała kwestia historii samej firmy. Kiedy pytałem o
                doświadczenie to niestety uzyskiwałem wykrętne odpowiedzi. A atmosfera w pracy
                ... - wcale nie taka dobra.
          • Gość: M3f Re: Akademia Omnibus IP: 88.156.64.* 26.04.10, 22:05
            Drogi Kolego...

Kolejny raz matematyka. Tym razem troche logiki ;-)

Skoro przed przyjazdem na szkolenie wiesz doskonale jakie ono będzie (jest w
            necie) to już przed przyjazdem również wiesz czy Ci się spodoba czy nie.
            Logiczne?? To w czym problem. Skoro wszystko wiesz to wiesz też czy chcesz umowę
            podpisać czy nie. Jeśli nie to co robisz na szkoleniu???
            Wiem, nie zrozumiałeś - dlatego w Omnibusie nie pracujesz....

Pozdrawiam
            M3f
      • Gość: xxx Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.10, 19:12
        Czy są oszustami? Tego nie wiem. Na pewno przesadzają z tym co mówią
        na szkoleniu. Nie wgląda to tak ładnie jak opowiadają. Ludzie wcale
        tak chętnie nie podpisują umów. Każdy kto chce tam podjąć pracę musi
        wiedzieć żeto nic innego jak akwizycja/domkrążstwo. A to że
        zapewniają bazę klientów? Ta baza to karteczka podpisana przez
        dziecko z adresem. Ty wchodziszz taką karteczką, i oferujesz
        rodzicom kurs za 1500zł i jest to chwila w której każdy rodzic
        podjął już decyzję. Więc jeżeli lubiszz gadke z ludźmi i wciskanie
        im czegoś(bo niestety taka jest prawda) to spróbój , w przeciwnym
        razie nie polecam fatygowania do Pruszcza. PS. myślicie że dlazego w
        internecie ciągle pojawiają się oferty pracy tej firmy :),zresztą
        nie tylko tej, ale także Optimum i USZKI. Chociaż z tych trzech
        Omnibus ma chyba najlepszą ofertę dla swoich przedstawicieli. Ale
        żeby nie było że zły wujek jestem to kilka plusów na koniec:
        - Na szkoleniu zapewniają całkiem smaczne jedzenie, miłą impreze
        integracyjną
        -darmowy nocleg w agroturystyce, nie hotelu:) ale i tak bardzo milo
        wspominam
        -ciekawe szkolenie (podczas którego dowiesz się że jesteś
        akwizytorem niesety)
        Podsumowując ,jeżeli nie boisz się akwizycji, pukania do
        nieznajomych, mówienia im ile to kosztuje, to polecam. Ale jeżeli
        nie wiesz że to nie dla Ciebie to nie marnuj czasu.
        PS2. Pracownicy Omnibusa - jeżeli wypowiadacie się w imieniu uczniów
        bądź rodziców na różnych forach to zmieńcie taktykę, bo od razu
        widać , że to nie uczeń pisał tylko wy. "Dorośli są beznadziejni" -
        kto to kupi? Pozdrawiam .
        • Gość: złośnica Re: Akademia Omnibus IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.10, 17:24
          ooo widać że kolega nie miał wcześniej do czynienia z akwizycją, proponuje
          spróbować, sprzedaż kursów AKO to sielanka w porównaniu ze sprzedażą garnków.
          Ale jak to sprzedaż bezpośrednia, łatwo nie jest i nie każdy się do tego nadaje,
          dla mnie całe szczęście, dla właścicieli pewnie nie heh
        • Gość: M3f Re: Akademia Omnibus IP: 88.156.64.* 26.04.10, 22:08
          "Więc jeżeli lubiszz gadke z ludźmi i wciskanie
          im czegoś(bo niestety taka jest prawda) to spróbój , w przeciwnym
          razie nie polecam fatygowania do Pruszcza. PS. myślicie że dlazego w
          internecie ciągle pojawiają się oferty pracy tej firmy " ---> błędne myślenie
          nie mówiąc już o ortografii. Jeśli chcesz coś "wciskac" nie błagam!!!! nie
          próbuj się do Pruszcza fatygować.

Pozdrawiam
          M3f
      • Gość: yxz Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.10, 19:38
        Witam wszystkich.
        Niestety mój przedmówca ma rację, ale tylko w 95 %.
        Dlaczego tylko tyle? Również i ja byłam na szkoleniu w Pruszczu.
        Szkolenie dość ciekawe( chociaz bezpośrednio po nim sprawdzałam w
        Internecie, wszystko jest dostępne) wystarczy tylko opracować
        scenariusze.
        Metoda mnemotechnik znana była juz w starozytności. To namawianie
        rodziców-to faktycznie AKWIZYCJA. Naciąganie biednych ludzi.
        Mam odmienne zdanie, co do obiadu i imprezy integracyjnej.
        Owszem ulokowali nas w pensjonacie-niestety wystrój, zastawa
        stołowa, szklanki -"póżny Gierek". Niektóre pokoje, pamiętają
        jeszcze epokę naszych rodziców-chociaż i my jesteśmy juz w wieku
        średnim:))))))-Kto tam był -wie.
        Obiad taki sobie...a śniadanie, cóż..
        może jestem wybredna?
        Wszędzie daleko, bo ok. 20 km od miejsca szkolenia.
        Jeśli na szkolenie przyjedziecie pociągiem, będziecie mieli nie lada
        problem, o ile ktoś z grupy Was nie podwiezie do pensjonatu.
        Pozdrawiam wszystkich.
        • Gość: złośnica Re: Akademia Omnibus IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.10, 17:19
          no wiecie co królewna, siedź w domu jak jesteś taka wymagająca, może
          potrzebujesz osobistego szofera buhahaha, chyba wszyscy zapominacie po co
          jedziemy na to szkolenie, owszem metody są w internecie ale pokażcie mi
          dzieciaka który usiądzie i będzie sie tego uczył sam w domu... biedni rodzice
          owszem przeważnie tacy zapisuja bo chcą żeby ich dziecko miało więcej wiary w
          siebie i możliwości niż oni, bo przecież nie tylko mnenotechniki są w programie.
          Zaczynam dopiero prace w omnibusie ale jestem pod wrażeniem.
          • Gość: xxx Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.10, 18:54
            Jedyny plus jaki wyniosłem z tej pracy, to taki, że nie dam się
            nigdy naciągnąć. Najgorsze jestto że polega to na tym że wciska się
            tupoprostu kredyt, a reszta jest już nieważna. Piszę to ponieważ
            szkoda mi tych biednych ludzi którzy muszą brać niemały kredyt , na
            coś co nie do konca jest skuteczne,a już na pewnonie powinno tyle
            kosztowac. Pozatym uważam że oferowanie edukacji nie powinno być
            akwizytorstwem, bo chodzi przecież o dobro dzieci.
            • Gość: zainteresowana Re: Akademia Omnibus IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.10, 20:33
              Dokładnie chodzi o dobro dzieci, dlaczego uważasz że te kursy im nie pomogą?
              Sprzedaż bezpośrednia jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą formą sprzedaży
              na świecie, wiem że niektórzy ją mylą z akwizycją, napisz czy samemu trzeba
              szukać osób zainteresowanych? Napisz proszę co takiego się stało że piszesz że
              nigdy więcej nie dasz się oszukać, jest to dla mnie ważne, od tego zależy jaką
              decyzje podejmę odnośnie pracy w AKO.
              • Gość: xxx Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.10, 21:27
                Bazą klientów są dzieci którym w szkole spodobała się prezntacja
                tychże kursów (na której pokazują ciekawe markeingowe triki) no i
                takie dziecko pisze na karteczce swój adres jeżeli jest tym
                zainteresowane (a jak to dzieci, wielujest zainteresowanych). Ty
                następnie chodzisz z tymi karteczkami i odwiedzasz rodziców (w 90%
                rodzice nie mają pojęcia kim jestes)ale jak widzą karteczke z pismem
                dziecka (kolejny chwyt) to zazwczaj wpuszczą cię do domu, a potem
                tojusz czysta akwizycja. Ludzie niby zainteresowani, ale jak słyszą
                cenę to szybko im przechodzi (swoją droga ciekawe dlaczego w ofercie
                tej firmy na ich stronie internetowej nigdzie nie ma ceny takiego
                kursu, przecież jest to kwota stała ,zazwyczaj firmy zamieszczaja
                ceny swoichu sług) . Najgorsze że musisz jeszcze na kredyt namówić
                (bo gotówką raczej nikt nie placi). Podsumowując musisz w domu tak
                się natrudzić aby wychodząc miec podpisaną umowę (śmieszne, bo kto w
                jednej chwili podejmuje decyzje o wydaniu takiej kwoty na cos czego
                nawet nie widzi). Nie wiem czy jesteś już po czy przed szkoleniem
                w każdym razie na szkoleniu nie do końca mówią prawdę. Niby
                wszystko ładnie i pięknie, ale tak nie jest. Plus z mojej strony to
                darmowy nocleg i śniadanie , no i można pozwiedzac nasze okolice.
                Pozatym rotacja w tej firmie wsród przedstawicieli jest chyba bardzo
                duza.
                • Gość: Maniek Re: Akademia Omnibus IP: 88.156.64.* 18.02.10, 21:44
                  WIdac po tym co piszesz, ze niezly z Ciebie leser. jak sie nastawiasz na darmowe
                  noclegi i zwiedzanie okolicy to szkoda na Ciebie czasu i bledem Firmy bylo
                  wogole zapraszanie Cie na szkolenie. Brak slow. Rotacja jest ale wcale nie tak
                  wielka. Wynika ona z tego, ze czasem trafi sie taki jak Ty nieudacznik, ktory na
                  rekrutacji sie lansuje probujac udowodni co to nieby potrafi a potem chowa leb w
                  spodnie i nie potrafi nic pokazac. Sa osoby, ktore pracuja w AKO nawet 2 lata i
                  swietnie sobie radza. ZAtrudnij sie w robotach publicznych tam nie trzeba
                  myslec. Pozdro
                  • Gość: xxx Re: Odpowiedz panu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.10, 01:02
                    Nie nastawialem się na darmowe noclegi(gdyby nie były darmowe, to
                    nikt by u was nie pracował, bo zakładam że jeseś pracownikiem
                    Omnibusa)ani na zwiedzanie.Następna odpowiedz. Czy jesem lansującym
                    się nieudacznikuem? Niedacznikiem może i tak , ale do lansu to mi
                    daleko, na szkoleniu wogóle się prawie nie odzywałem
                    wszystkowiedzący pracowniku Akademi."Sa osoby, ktore pracuja w AKO
                    nawet 2 lata " - czyli od początku istnienia tej firmy i są nimi
                    zapewne właściciele (bardzo sympatyczni, zwłaszcza ten pan w
                    krótszych włosach, bo pan Grzegorz śmiał sę jakby na siłe:)i
                    dyrektorzy regionalni może kilku przedstawicieli czy trenerów. A
                    odnośnie robót publicznych to ciągle się staram.
                    Pozdrawiam
                  • fast-olo Re: Akademia Omnibus 19.02.10, 20:01
                    Zamierzam napisać do Akademii Omnibus, czy zdają sobie sprawę, jaką wizytówkę
                    wystawia im ich pracownik, podpisujący się Maniek IP: 88.156.64. Niech się
                    dowiedzą, co w imieniu firmy wypisuje on o jej byłych pracownikach, o osobach
                    zatrudnionych na roboty publiczne i poszukujących pracy.
                    Na wypadek, gdyby tym bucem szkalującym ludzi szukających pracy był jakiś
                    prezesunio Omnibusa, to oświadczam, iż wszędzie, gdzie pojawi się reklama
                    Akademii Omnibus dam linkę do tego wątku, gdzie ich pracownik miesza z błotem
                    jakiegoś kulturalnego forumowicza.
          • Gość: yxz Re: Akademia Omnibus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.10, 18:55
            To dobrze, że jestes pod wrażeniem-tylko się cieszyć. Metody są
            dobre.I każdy moze je wprowadzac na lekcjach. Ja je stosuje na
            przedsiębiorczości.Nie musze mieć żadnych scenariuszy! Ponadto te
            wszystkie metody sa na płytach-Trening pamięci, bodajże z Gazety
            Wyborczej. Dokładnie to samo, co na lursie. Tak,ze nie wierzcie, ze
            to wymysł a przede wszystkim patent AKADEMII OMNIBUS,bo to nieprawda!
            P.S moze i jestem królewną, kto wie?:):)))))))))
        • Gość: Maniek Re: Akademia Omnibus IP: 88.156.64.* 18.02.10, 21:53
          Zenujace ;-) Centrum Szkoleniowe znajduje sie pewnie max 100 metrow od dworca
          PKP w Pruszczu to raz. Hotel??? Hmmm znaczy rozumiem, ze Akademia ma wybudowac
          jakis obok siebie? Nie qmasz, ze to Pruszcz i nic innego po prostu nie ma??
          Ciekaw jestem, ktory z Dyrektorow tak sie pomylil i takiego cwoka na szkolenie
          zaprosil. Zal. Ale coz to tylko ludzie i kazdy moze sie pomylic. Pewnie sie
          niezle na rekrutacji lansowales ;-) Pozdrawiam
          • Gość: xxx Re: odp panu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.10, 01:12
            Centrum Szkoleniowe od Hotelu znajduje się ładnych pare km, ale jak
            ktoś przyjechał tu z bardzo daleka to te kilka km nie powinny robić
            problemu.
            "lansowałeś" - widać od razu że to gadka fachowca z Akademi. Nie
            zrozumcie mnie źle, podoba mi się ta wasza firma, polubiłem ją i jej
            ogół. Nie podoba mi się tylkoto że nie da się w niej zarobić i
            czasami żal tych ludzi którzy pośpiesznie podpiszą umowę. Bo do tych
            którzy kurs ukończyli i są zadowoleni - takich wam życzę.
            Pozrawiam
          • fast-olo Jak wyżej 19.02.10, 20:02
            Zamierzam napisać do Akademii Omnibus, czy zdają sobie sprawę, jaką wizytówkę
            wystawia im ich pracownik, podpisujący się Maniek IP: 88.156.64.
            Zamierzam zacytować im , co w imieniu firmy wypisuje on o jej byłych
            pracownikach, o osobach zatrudnionych na roboty publiczne i poszukujących pracy.
            Na wypadek, gdyby tym bucem szkalującym ludzi szukających pracy był jakiś
            prezesunio Omnibusa, to oświadczam, iż wszędzie, gdzie pojawi się reklama
            Akademii Omnibus dam linkę do tego wątku, gdzie ich pracownik miesza z błotem
            jakiegoś kulturalnego forumowicza.
            • Gość: gosc Re: Jak wyżej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.10, 21:57
              Witam

byłam na szkoleniu w Akademii, dojazd i wyżywienie na koszt własny, nie zdziwiło
              mnie to, bo to ja inwestuje w siebie, jeżeli chcę pracować, tym bardziej, ze
              szkolenie jest przed podpisaniem umowy i nie każdy po szkoleniu ją podpisze, np. ja

zdziwiło mnie to, że ktoś miał za to zapłacone, chyba, że wcześniej podpisał
              umowę i było to już szkolenie faktycznych współpracowników

ja mam jedno zastrzeżenie, kurs w domu może przynieść korzyść JEDYNIE bardzo
              zdyscyplinowanym uczniom

a cena jest kosmiczna, jako rodzic, nie podpisałabym takiej umowy, o przekazaniu
              gotówki nie wspomnę

• Gość: trener Re: Akademia Omnibus IP: *.play-internet.pl 23.02.11, 13:20
            ... a taka byłam zadowolona z podjętej współpracy z Omnibusem, ZE SZKOLENIA, Z POZNANIA FANTASTYCZNYCH TAM OSÓB, Z METOD PRACY.
            Z nadzieją i pełnym zaangażowaniem przystąpiłam do pracy. Jednak czar prysł już w momencie pierwszego terminu zapłaty za pracę, zbywanie, usprawiedliwianie się kłopotami finansowymi firmy. Potem kolejna pensja to samo! A co mnie to obchodzi tak naprawdę, każdy ma swoje problemy i rachunki do zapłacenia. Ja mam być wyrozumiała i cierpliwa, mam czekać, pożyczać pieniądze na paliwo do pracy, na życie ????????

A co NAJGORSZE to KŁAMIĄ przełożeni, zapewniając że przelewy wyszły. Idą już dwa tygodnie......... To NIEMORALNE takie traktowanie ludzi- pracowników. To jest wdzięczność za pracę, za godne reprezentowanie firmy, za nasze starania.

My musimy wywiązywać się z umowy? A co z pracodawcą? To chyba obowiązuje w obie strony - NIEPRAWDAŻ ?!
      • Gość: Kapelusznik Oferta pracy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.10, 21:11
        Ho ho ho. Widze że Omnibus ogłosił się z ofertą pracy na pracuj.pl.
        Interesują mnie następujące sprawy:
        1.Akademia Kształcenia OMNIBUS jest niepubliczną placówką oświatową
        prowadząca m.in. kursy i szkolenia dla dzieci i młodzieży - jakie
        m.in. ? ta placówka nic innego praktycznie nie oferuje
        2. •bardzo wysokie wynagrodzenie - bardzo wątpie
        3. •darmowy pakiet szkoleń w naszym Centrum Szkoleniowym w Pruszczu
        Gdańskim - siedzisz w pomieszczeniu 4x6 i własciciele mówia Ci jak
        sprzedać ich kursy
        4.•pracę w miłej i przyjaznej atmosferze - może to jest prawda , a
        może nie
        5. •wykształcenie minimum średnie (preferowane wyższe); -chyba bez
        znaczenia, ja mialem wyższe i się nie spradziłem
        6.•własny samochód; - podstawa , oby nie palił dużo

7. •zdolności interpersonalne; - wiadomo
        8. •umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych - zdecydowanie
        9. •pogodne usposobienie - raczej nie
        10. •poczucie humoru - poczucie tego że musisz sprzedać ten kurs

Pozatym zdjęcie z tej oferty widziałem już na innej stronie, wiec
        zmiencie je dla oryginalności.

PS. JESTEŚCIE THE BESTT
        • Gość: Iwona Re: Oferta pracy IP: *.opera-mini.net 09.03.10, 20:26
          Cześć. Ja pracuje w Omnibusie jako trener około 6 miesięcy i jest ok. Praca w porządku. Mam super dyrektora regionalnego (pozdrawiam :)) tylko zazdrościć, kasa w porządku. Mam tylko nadzieję, ze AK bedzie sie rozwijać a ja bede miec coraz wiecej grup :))) im więcej grup tym większa kasa :)))
          Więc jeśli ma ktoś możliwość pracy w tej firmie polecam.
          • Gość: a.s O pracy i AK - z praktyki! IP: *.chello.pl 15.03.10, 12:50
            Dziwi mnie, że negatywne opinie piszą ludzie, którzy konstruują je w oparciu o to:
            1) co zasłyszeli;
            2) co im się wydaje;
            3) co im nie wyszło, bo...być może pracowali w Omnibusie kilka miesięcy jako
            trenerzy i Akademia im "podziękowała" za współpracę, lub nie sprawdzili się w
            roli Przedstawiciela Oświatowego;
            3) co sprawi, że potencjalni nabywcy kursów lub potencjalni pracownicy zostaną
            zniechęceni do Akademii Omnibus.

Pracuje w Omnibusie ponad 1,5 roku a zatem praca Przedstawiciela oraz trenera
            jest mi dobrze znana.
            Z pełną odpowiedzialnością mogę dziś powiedzieć, że jestem zadowolona, zarówno z
            poziomu zarobków, jak i atmosfery panującej w AK. Poziom kursów także oceniam
            wysoko, gdyż sama dostaje telefony z podziękowaniami za zapis dziecka od
            usatysfakcjonowanych rodziców.

Podczas kilku zjazdów (szkoleń, imprez) w roku, mam także okazję wymienić się
            opiniami z innymi Przedstawicielami oraz Trenerami AK.
            Myślę, że min. 90% osób pracujących tutaj ceni sobie taki rodzaj działalności
            zawodowej oraz pozytywnie ocenia program prowadzonych kursów.

Pozdrawiam
            [a.s]

• Gość: minio Re: O pracy i AK - z praktyki! IP: *.19.165.99.osk.enformatic.pl 16.03.10, 09:13
              Witam wszystkich pracowników, byłych pracowników i nie-pracowników.
              W Omnibusie jestem od jakiegoś roku jako przedstawiciel i trener. Jako trener
              nie ma co opowiadać - lubię to co robię i sprawia mi to satysfakcję. Myślę, że
              moje nastawienie i zaangażowanie wpływa pozytywnie na moich uczniów i nikt z
              nich nie żałuje, że nie siedzą właśnie przed komputerem przyglądając się
              tablicom Schulza.

Jako przedstawiciel... pierwsze trzy weekendy były ciężkie, bo podpisałem tylko
              2 umowy, z których potem jedna padła. Ale nie poddałem się. Po dwóch tygodniach
              przerwy postanowiłem prowadzić rozmowy po swojemu -> mówiłem rodzicom o
              dostępności metod w internecie, mówiłem o wszystkich aspektach kursów, i o
              pozytywnej atmosferze na zajęciach.

Rodzic znając alternatywę (internet, książki) de facto podejmuje decyzję o
              zapisie. Nie wypowiadam się tylko o konkurencji. Bo i co mam mówić? Że coś o
              nich słyszałem?

4 weekend pracy to cztery umowy u czterech pierwszych uczniów...
              • Gość: minio Re: O pracy i AK - z praktyki! IP: *.19.165.99.osk.enformatic.pl 16.03.10, 09:23
                Moja młodsza siostra wróciła kiedyś ze szkoły i powiedziała, że był u nich ktoś
                z mojej "konkurencji". Uczniowie zapytali Pana o cenę. Odp.: "A ile chcesz
                zarabiać w przyszłości?". Powiedziała, że to żenada.

Na moich kolejnych lekcjach pokazowych zrobiłem mały eksperyment (LICEUM). Na
                pierwszych zajęciach powiedziałem wszystkie informacje przekaże pracownik naszej
                Akademii. -> 3 kupony

Na kolejnej wprost powiedziałem, ile kosztuje kurs. -> 25 kuponów

Może dostanę naganę od Grześka i Radka albo od regionalnego, ale myślę, że to są
                skuteczniejsze metody. Przynajmniej dla mnie. Tylko szczere, kompetentne i jak
                najbardziej obiektywne wypowiedzi w stosunku do uczniów i ich rodziców pozwalają
                mi być wiarygodną osobą, której zaufają. A ja dokładam wszelkich starań, aby ich
                nie zawieść na prowadzonych przeze mnie kursach.
          • Gość: Poirytowana Re: Oferta pracy IP: *.lodz.dialog.net.pl 15.09.10, 13:03
            Ty chyba piszesz o innym OMNIBUSIE, niż ten, w który ja miałam wątpliwą przyjemność pracować. Na początku było słodko i OK. Pierwsze problemy rozpoczęły się już przy wypłacie pierwszego wynagrodzenia. Pieniądze z miesiąca na miesiąc przychodziły coraz później. Nikt nie uprzedzał, nie przepraszał. Zamilkły telefony i pozostały maile bez odpowiedzi... Sprawa czeka na zakończenie w Sądzie, bo inne cywilizowane środki zawiodły.
            Ukrywanie się i okłamywanie pracowników to norma w wykonaniu szefa Pieńkowskiego. Wstyd Panie Radku!!!
            Każdemu odradzę współpracę z OMNIBUSEM!!! Szukajcie innej firmy!!!
      • Gość: pracownik Re: Link do równie ciekawego forum IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.10, 20:28
        nie rozumiem zawiści ludzi ... hmmm chyba zazdrosnych bo innego powodu nie widzę
        dla którego wypisujecie to wszystko. Jestem pracownikiem od 4 miesięcy jest ok,
        co się komuś nie podoba że ktoś otworzył firmę i ona funkcjonuje. Kursy są
        spoko, a właściciele ( wcale nie po zaocznych) są jak normalni ludzie. Nie mogę
        pojąć tej zawiści to chyba niestety przypadłość nas polaków :)
      • Gość: ela Re: Akademia Omnibus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.10, 16:41
        Ja tam posłałam dziecko i teraz bardzo żałuję.PANI która mnie odwiedziła z
        wizytą w domu była szybka jak błyskawica wzięła kasę i....dobrze że nie dałam
        sie namówić na drugie dziecko choć proponowała dużą zniżkę.. nie dajcie się
        zwariować bo nie ma pózniej odwrotu...
      • Gość: M3f Re: Akademia Omnibus IP: 88.156.64.* 26.04.10, 21:30
        Droga LUNO.

Sam nie iem czy w ogóle powinienem zabierać głos. Inteligentnym ludziom nie
        trzeba takich spraw wyjaśniać. Na tych mniej rozgarniętych chyba nie warto
        tracić czasu.
        Dla Ciebie moja droga jednak zrobię wyjątek. A co tam...

Normalną sprawą jest, że zanim zaczniesz pracować w jakiejkolwiek Firmie musisz
        podpisać umowę. Normalną sprawą jest, że jak jej nie podpiszesz to nie jesteś
        pracownikiem danej Firmy więc z jakiego powodu masz być przez nią szkolona??
        Normalna sprawą jest, że przed podpisaniem umowy musisz się z nią zapoznać. W
        OMNIBUSIE czytają ją na szkoleniu i wspólnie analizują punkt po punkcie. Nie ma
        w niej nic co mogłoby zniechęcać do jej podpisania, no ale różnie z ludźmi bywa
        ;-) Czy coś jeszcze trzeba dopowiedzieć???

Pozdrawiam
        M3f

• Gość: mkkm Re: Akademia Omnibus IP: *.adsl.inetia.pl 13.06.10, 22:13
            dziwie się że w Polsce można pisać co komu się podoba, to nie fair. Jestem
            pracownikiem AK Omnibus i nie zgadzam sie z Panem " ten który wie".Przede
            wszystkim jak można pisać o firmie w której się nie pracowało... napisze bo tak
            mi sie wydaje... bo pracowałem w podobnej...bzdura. Dziwie sie również ludziom
            którzy poważnie traktują takie wypowiedzi. Jeśli chodzi o wypowiedzi pracowników
            i byłych pracowników, każdy z nich zapewne mysli że pisze prawdę, pamiętajcie
            prawda jest różna dla każdego, zależy też od punktu widzenia. Dla mnie jest ok,
            nawet bardzo ok. Kto nie chce spróbować, niech żałuje. Mieć pretensje że ktoś
            stworzył firmę po to żeby zarabiać, i dlaczego od razu sugestia że to nie może
            być połączone z pasją?? Pan nie ma pojęcia o AK Omnibus. Nic co pan napisał nie
            jest prawdą, prócz tego że firma zarabia, każda powinna inaczej by nie istniała.
        • Gość: były pracownik Re: Akademia Omnibus IP: *.chello.pl 15.06.10, 21:27
          jestem zszokowana tym co czytam.

Byłam pracownikiem AK Omnibus i z wieloma wypowiedziami się zgadzam a z wieloma
          się nie zgadzam: pi pierwsze uważam, że program jest niedopracowany i jako
          trener musiałam się nagimnastykować aby zainteresować moich uczniów szczególnie
          tych ze szkół średnich. Po drugie kasa może i dobra po 50zł za godzinę zajęć
          plus koszty dojazdu, ale polowe tej kasy wydawałam na gadżety, nagrody, ksera,
          materiały które wykorzystywałam na zajęciach. Opieka ze strony Omnibusa... hm
          słaba, dyrektor regionalny nieosiągalny, nie odpisywał na maile, rzadko odbierał
          telefon, korzystałam ze swojego sprzętu (laptop, kamera, rzutnik) mimo, że
          zgodnie z umową miał to zapewnić omnibus. Kolejna sprawa to kwesta organizacji
          grup: nie wiem kto ale wiem że celowo wprowadzano rodziców w błąd że niby kurs
          pomoże dzieciom w nauce, że to forma korepetycji albo że będą miały wyniki bez
          wysiłku a potem ja świeciłam przed dziećmi oczami bo nie było tego co im
          obiecano. Powiem szczerze, że nigdy nie musiałam żadnego mojego pracownika tyle
          bronić co pracując w omnibusie. Kolejna sprawa to bardzo nieelegancki sposób
          zakończenia współpracy... po prostu mnie hm "olano" skończyłam zajęcia z kolejną
          grupą, napisałam kilka maili i nic.
          Ciesze się, że moja współpraca z AKO się zakończyła. Wspominam bardzo miło
          zajęcia, bo dzieciaki były super, ale firma mi się nie podobała... mimo że na
          początku myślałam że będzie do super praca.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka