Dodaj do ulubionych

Porcelana szkliwiona i piekarnik?

12.10.04, 08:19
Zaczynam przygodę z malowaniem na porcelanie i pojawił się problem. A
mianowicie: czy do malowania i wypiekania w piekarniku w 150 stopniach nadaje
się porcelana szkliwiona? Spotkałam taka w IKEA, jest dość niedroga, jest
sporo kolorów ale czy się nadaje i szkliwo nie popęka w piekarniku???.
Pomóżcie, bo mam zrobić to na prezent na przyszły tydzień. Pozdrawiam Beata
Obserwuj wątek
    • qlka_79 Re: Porcelana szkliwiona i piekarnik? 12.10.04, 08:39
      Pasjonatko,
      spotykam się dziś z moją znajomą plastyczką. Ona maluje kubki z Ikei i
      pomalowane wkłada do pieca.
      Jeśli wytrzymasz do wieczora, to dziś na spotkaniu zapytam ją, w ilu stopniach
      ona to wypala.
      • pasjonatka1 Re: Porcelana szkliwiona i piekarnik? 12.10.04, 10:21
        Będę wdzięczna i to bardzo. Proszę pamiętaj tylko,że chodzi mi o porcelanę
        szkliwioną bo w IKEA są również kubki z kamionki, a te można wypalać w 150
        stopniach (są do mikrofalówki i zmywarki). Wielkie dzięki i pozdrawiam.
      • zielony_listek Re: Porcelana szkliwiona i piekarnik? 12.10.04, 11:44
        Oczywiscie najwazniejsze co powie fachowiec, ale przeciez przy szkliwieniu
        rzeczy tez sie wypala w piecu i to w temperaturach, przy ktorych piekarnik to
        pestka.
        zielony_listek
    • qlka_79 Odpowiedź plastyczki 12.10.04, 17:46
      A więc plastyczka powiedziała, że jeśli na farbie jest napisane, że się nadaje
      do wypiekania w 150 stopniach, to można wsadzić tę porcelanę do piekarnika bez
      obaw.
      (Może lepiej spróbuj najpierw na czymś, co nie będzie prezentemsmile)

      Zapomniałam się spytać plastyczki, więc może Ty Pasjonatko mi powiesz, jaką
      farbe kupiłaś do malowania tej porcelany i czy mogę nią malować kubki? I ile
      mniej więcej kosztuje?
      Tak sobie myślę, że kubek na prezent to niezły pomysł, a parę osób spoza
      rodziny też zasłużyło na prezent.
      • pasjonatka1 Re: Odpowiedź plastyczki 12.10.04, 23:02
        Bardzo Ci dziękuję, że wypytałaś o wszystko. A farby kupiłam w zestawie w
        Auchan (Wa-wa), ale są też w sklepach dla plastyków - są też pojedyncze kolory,
        a za to większa ilość i kosztują 13,90 (szt. firmy PABEO). Te w zestawie to
        firmy LEFRANC&BOURGEOIS i jest 10 kolorów 4 ml. i kosztujęą około 25 zł. W
        sklepach dla plastyków jest większy wybór zestawów. Zwróć jeszcze uwagę na to
        czy są kryjące, czy transparentne. To bardzo ważne jeśli maluje się porcelanę
        czy też naczynia np. żaroodporne ze szkła. Sklepy dla plastyków w Warszawie są
        np. 4 na ul. Mazowieckiej i na ul. Szkolnej. Pozdrawiam z zimnej (-2 c)
        Warszawy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka