Dodaj do ulubionych

Frywolitki robione igłą ;/

15.04.05, 09:02
Witajcie, wczoraj właśnie kupiłam sobie igłę do frywolitek (w końcu!) i...
spędziłam wieczór z dwoma kursami w ręku, tylko że... nic mi z tego nie wyszło.
w końcu nawet mój mąż próbował... smile
Macie może jakieś sprawdzone kursy w sieci??
Pomocy!
Ja już nerwicy dostaję bo chciałabym a nie mogę, a od rana obejrzałam już z 15
kursów z "googli" ;/
Obserwuj wątek
    • sasanka21 Re: Frywolitki robione igłą ;/ 15.04.05, 09:10
      i to ciagle tez przede mna - igły jeszcze nie mam ale próbowałam robić na
      normalnej tylko takiej dużej, w końcu zostawiłam- ale nie zniechęciłam się -
      wiem, ze jeszcze wrócę. Te pętelki to się jakoś w dwie strony robi, raz
      przekłada się z jednej, raz z drugiej - to wyczaiłam - ale teraz pewnie więcej
      zamieszałam niż cos pożytecznego napisałam.
      Tez bedę wdzięczna za jakies nam,iary na zrozumiałe kursy.

      pozdrawiam
      sasanka
    • toxicloki Re: Frywolitki robione igłą ;/ 15.04.05, 09:16
      ja sie na tym nie znam, ale jak przeg;ladam te wszystkie kursy to doszlam do
      wniosku ze podstawa to czolenko....
      • kasiaba1 Toxic!! 15.04.05, 09:20
        Ja nie chcę czółenkiem, ja chcę igłą!!
        I jak już kupiłam tą igłę, to muszę się nauczyć... zanim mi mąż zacznie
        wypominać ile kosztowała smile
        A propos- podobno igłą jest łatwiej:/, może tylko ja jakaś ciemna jestem??
        Prosta kobieta ze mnie, a frywolitki podobno i królowe robiły...
        • toxicloki Re: Toxic!! 15.04.05, 09:24
          zrob sobie transuzje atramentem - moze jak krew bedzie miala odpowiedni kolor to
          od razu lepiej ci pojdzie?smile))))
        • toxicloki Re: Toxic!! 15.04.05, 09:35
          stara, ale moze nie znasz:
          www.frywolitka.slupsk.pl/?id=hist
          kopalnia wiedzy:
          hafciki.pl/tiki-searchresults.php?words=frywolitki&where=pages&search=dalej
          kliknij u gory na robotki -duzo linkow
          www.arkom.pl/~jola/damabyc.html#robotki_reczne
          kursik (dla leworecznych, ale dasz radewink)):
          inkubusnet.internetdsl.pl/robotki/jak_zrobic/frywolitki/frywolitki.html
          wzorek jakis:
          drekaga.republika.pl/wzory.html
          no -i do robotysmile))
          • kasiaba1 Re: Toxic!! 15.04.05, 09:40
            znam te strony... większość, a kursy są na czółenko...JA NIE MAM CZÓŁENKA TYLKO
            IGŁĘ!!
    • emilia13 Re: Frywolitki robione igłą ;/ 15.04.05, 09:46
      Jak chcesz, to zajrzyj na moja strone. Na forum bozense robi frywolitki igłowe.
      Możesz skorzystać z jej wiedzy. Jest też frywolmen, ale on chyba tylko
      czułenkiem robi.
    • ka_thy Re: Frywolitki robione igłą ;/ 15.04.05, 09:51
      Ja sie nauczyłam robić frywolitki na igle z jakiejś starej Anny, która mialam w
      domu. W necie zeskanowany kurs jest np. tu:
      tomella13.webpark.pl/igla.htm
      choc nie wiem czy da się z niego nauczyć....

      W necie - wrzuć w google hasło "tatting needle"

      Ze swej strony polecam:
      www.hhtatting.com/learn.html
      www.geocities.com/pamela+devries/page1.html
      • ania_z_poddasza Re: Frywolitki robione igłą ;/ 15.04.05, 09:58
        wydaje mi się że igłą jest łatwiej,czółenkiem za nic mi nie wychodziła
        samodzielna nauka a igłą jakoś szło.
        mam krotki kurs podstawowy a igłę z Anny.jak tylko brat podrzuci mi skaner to
        zeskanuje i wyślę na skrzynkę.
        • kasiaba1 Dzięki Aniu, ale... 15.04.05, 10:01
          mam sporo "Ann" w tym takie z podstawowym kursem frywolitek smile
          wczoraj np męczyłam nr 5/2003
    • agata781 Re: Frywolitki robione igłą ;/ 15.04.05, 12:29
      Mi czółenkiem nie wychodziło i przeżuciłam się na igłę i idzie
      całkiem,całkiem.Z tą różnicą że ja jestem leworęczna i w dodatku nie mam dwóch
      palcy(przy lewej ręce).Ale uważam że jednak te czółenkowe jakieś takie
      ładniejsze są.Te igłowe są elastyczne a czółenkowe sztywne.
      Jest w pasmanteriach dostępna taka ulotka firmy coats z wzorem na mały element
      i z tego załapałam jak to się robismile))
      • kasiaba1 Re: Frywolitki robione igłą ;/ 15.04.05, 12:38
        Dali mi tą ulotkę smile ale jakoś nie mogłam "załapać", hmmmmmmmmm, tego...
    • kasiaba1 Znalazłam jeszcze takie 15.04.05, 14:45
      może się komuś przydadzą :
      www.hgtv.com/hgtv/cr_paper_crafts_cards/article/0,1789,HGTV_3290_1386881,00.html
      groups.msn.com/NeedleTattingTwo/workingofftheballthread.msnw
    • kasiaba1 Chciałam się pochwalić :) 21.04.05, 18:54
      Zrobiłam dzisiaj frywolitkową owieczkę big_grin
      Jest śliczna, a ja pękam z dumy.
      • tycinka Re: Chciałam się pochwalić :) 21.04.05, 20:43
        To dopiero frywolitki wink

        www.wylegarnia.com/goscinna138.php
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka