Dodaj do ulubionych

Adolf Chrystus. Dychotomia ludzkich dążeń

05.04.13, 09:19
Miło mi oddać w ręce Czytelników kolejną książkę,którą zapowiadałem w roku ubiegłym. Stanowi ona zbiór refleksji i rozważań dotyczących rozwoju człowieka w najbardziej fundamentalnych obszarach życia. Zasadniczą treścią są dychotomie i kontrasty tkwiące w ludzkiej naturze, w szczególności oscylujące wokół osi miłość-nienawiść, być-mieć, pycha-pokora, siła-słabość, sukces-porażka, wiara-ateizm, początek-koniec. Wnioski i argumenty zaprezentowane przez Autora jako własne wsparte zostały specjalistyczną literaturą z zakresu psychologii, wzbogacając treść o migawki i odsłony niezwykle interesujących teorii. Publikacja ta stanowi kontynuację i pogłębienie zagadnień wcześniejszych książek, z tą różnicą, że obecna pozycja koncentruje się głównie na mechanice i dynamice ludzkich dążeń. www.ebooki123.pl/adolf-chrystus-dychotomia-ludzkich-dazen_p24

Nieco kontrowersyjny wydaje się być tytuł oraz projekt okładki. Niektórzy mogą nawet poczynić zarzuty o obrazoburstwo, lecz zamysł taki jest celowy i merytorycznie uzasadniony. Człowiek to złożony amalgamat wielu elementów składowych, w tym tych pozornie wykluczających się. Adolf Hitler to obraz wcielonego zła, nienawiści, śmierci, pogardy dla ludzkiego życia, podczas gdy Jezus Chrystus stanowi absolutne i totalne tego przeciwieństwo – to symbol miłości, ofiarnego poświęcenia i posłuszeństwa w wierze. I mimo że oboje reprezentują ekstremalnie przeciwległe obozy, to są oni realną lub potencjalną częścią psychiki każdego z nas.

Zapraszam Czytelników do refleksji nad biologią i psychodynamiką natury ludzkiej. Nie skrywam nadziei, że niektórzy mogą odnaleźć w tej książce coś więcej niż wiedzę i spojrzą na siebie rzetelnym i uczciwym okiem, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości ich życia. Jestem też otwarty na dyskusje i polemiki z Państwem – krupinski@psychoskok.pl.

Inne książki Ryszarda Krupińskiego:

Adolf Chrystus. Dychotomia ludzkich dążeń
ebook - www.ebooki123.pl/adolf-chrystus-dychotomia-ludzkich-dazen_p24
druk - selkar.pl/aff/skok/adolf-chrystus-dychotomia-ludzkich-dazen

Psychopoezja. Jestem za, a nawet przeciw
ebook - www.ebooki123.pl/psychopoezja-jestem-za-a-nawet-przeciw_p135


Słownik psychologiczny. Leksykon ludzkich zachowań - Agata Jankowiak, Ryszard Krupiński
ebook - www.ebooki123.pl/slownik-psychologiczny-leksykon-ludzkich-zachowan_p19

Rozwój osobisty kluczem do sukcesu
ebook - www.ebooki123.pl/rozwoj-osobisty-kluczem-do-sukcesu_p2
druk - selkar.pl/aff/skok/rozwoj-osobisty-kluczem-do-sukcesu-2

Rozwój osobisty. Medytacje terapeutyczne
ebook - www.ebooki123.pl/rozwoj-osobisty-medytacje-terapeutyczne_p1
druk - selkar.pl/aff/skok/osobowosc-samorealizacja-kariera-2/rozwoj-osobisty-medytacje-terapeutyczne
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka