Dodaj do ulubionych

Dzień Prawa ?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.09, 15:50
Witam,

dla zainteresowanych prawem i podobną tematyką :

www.lazarski.pl/aktualnosci.php
Według mnie fajna akcja, bo można ciekawych rzeczy się dowiedzieć i można
zobaczyć na czym polega praca.
Obserwuj wątek
      • Gość: sędzia Re: Dzień Prawa ? IP: *.acn.waw.pl 17.06.09, 20:38
        Zajefajnie :) To jest w niedzielę, więc spokojnie mogę się tam przejść, bo mam
        wolne. Niektóre szkoły to naprawdę nie myślą i organizują dni otwarte w
        tygodniu, a tak to nie zawsze człowiek może, bo zawsze coś, a w niedzielę to na
        luzaku. Ja będę.

Dzięki za info ^^
          • Gość: bonin122 Re: Dzień Prawa ? IP: *.chello.pl 20.06.09, 00:46
            Wiesz wiadomo, że łatwo na rynku nie jest, ale adwokat jest dobrym zawodem co by
            nie mówić. Jak uda Ci się skończyć takie studia to przy odrobinie szczęścia uda
            się znaleźć dobrą pracę. Wiadomo do kariery daleka droga. Na razie można zacząć
            od dni otwartych:)
            • Gość: Kaśka Re: Dzień Prawa ? IP: 82.210.179.* 20.06.09, 11:40
              Po pierwsze, nie trzeba od razu być adwokatem, ja np. nie kieruję
              się karierą Ally McBeal ;) Ja bym chciała być radcą prawnym w
              firmie... każda większa firma własnego, stałego radcę... no a z tymi
              pokazami u Łazarskiego fajna sprawa, na pewno przyjde popatrzeć,
              choć nie wybieram się w kierunku kryminalistyki ;)
        • Gość: gość Re: Dzień Prawa ? IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.09, 10:52
          Gość portalu: Gutek napisał(a):

> >>>>(...) i pracy za długo po nim pewnie nie trzeba szukać.
          >
          > Życie szybko zweryfikuje Twoje wyobrażenia :)

Może tak, może nie. Na tym forum pewnie zaraz okaże się, że kierunek za mało
          prestiżowy albo nie wiadomo co jeszcze.

Ja idę jutro na dzień otwarty, już na 90% jestem zdecydowana na tę uczelnię.
          Najbardziej mnie jarają te pokazy technik kryminalistycznych jutro:D
          • Gość: Damian Re: Dzień Prawa ? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.06.09, 11:45
            No trzeba przyznać, że umieją ludzi zwabić do płacenia czesnego :) Jestem po
            stacjonarnych na UW, które znów uznano za najlepszy wydział prawa w Polsce, ale
            nigdy nie mógłbym stwierdzić, że absolwent prawa w Polsce cieszy się z jakiegoś
            prestiżu.

Na wykłady prawie nikt nie chodził,a na ćwiczeniach było jak na wykładzie.
            Bezsens. Prawo to taka szkółka do zakuwania. Gdyby nie sprawdzali listy
            obecności na ćwiczeniach, to można by było dostać indeks i pójść do domu, wrócić
            na wydział dopiero na sesję, zdać i zaraz wszystko zapomnieć. Czysta eksterna.

Zresztą wystarczy poczytać w Gazecie Prawnej z mijającego tygodnia, co sądzą
            pracodawcy o przygotowaniu absolwentów prawa do zawodu.

Ale mało kto wierzy, jak nie przymierzy :)

• Gość: warka Re: Dzień Prawa ? IP: *.cebit.com.pl 20.06.09, 22:49
              Wiesz, studia to w 90% praca własna. Nikt ci do głowy łopatologicznie nie
              wklepie wiedzy, jeśli sam się o to nie postarasz. Piszesz o słabym przygotowaniu
              przyszłych prawników do zawodu - może to kwestia także braku praktyk, może
              lepiej jest podjąć pracę w trakcie studiów, by być lepiej przygotowanym do
              przyszłej pracy? Czy miałeś praktyki w czasie studiów na UW w jakiejś kancelarii
              prawnej?
              A co do tego dnia prawa, to ja też chętnie się przejdę zobaczyć co tam pokażą. W
              sumie idea tego dnia - poznanie warsztatu prawnego od kuchni - jest bardzo ciekawa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka