Dodaj do ulubionych

Budownictwo a Elektryka

IP: *.chello.pl 25.07.09, 20:46
Witam
Dostałem się na swój wymarzony kierunek - budownictwo. Jednak nie tam gdzie
chciałem - dostałem się do Poznania a nie do Wrocławia. We Wrocławiu natomiast
jestem zakwalifikowany na wydziale elektrycznym - AIR. Kierunek zamawiany -
to, że dostałbym stypendium jest sprawą bezdyskusyjną. Jednak mam plan
porzucenia tego kierunku na rzecz właśnie budowlanki.
Podobno można znaleźć szybciej pracę - większa dziedzina wiedzy, nauki... Nie
uważam siebie za orła i raczej na pewno nie będę rozchwytywany przez
największe firmy. Jestem jednak osobą ambitną, która dąży do celu za wszelką
cenę. Wizja stypendium oraz możliwości kształcenia się w wąskim kierunku jakim
jest elektryka również wygląda zachęcająco.
Pisze się, że uczelnie produkują nadmiar studentów - ok, ok. ale jak
wytłumaczyć fakt, że we Wrocławiu się na budownictwo nie dostalem, a na AIR
bylem w ścisłej czołówce.. :/ czyżby wybór tylu "inteligentnych" maturzystów
mógłby być trefny?
o co chodzi, skoro dostawałbym 700 zł miesiecznie - czyżby Ci inteligentni nie
chcieli skorzystać z tej kasy??
Obserwuj wątek
    • dystansownik Re: Budownictwo a Elektryka 25.07.09, 21:06
      Kierunki na wydziałach elektrycznych nie cieszą się dużym powodzeniem, bo
      wybierają je zwykle ludzie, którzy już z daną dziedziną mieli do czynienia.
      Natomiast budownictwo w 90% wybierają ludzie, którzy z nim nie mieli wcześniej w
      ogóle bezpośredniej styczności. Dlatego jest to kierunek ostatnimi laty bardzo
      popularny.

      Zasada jest prosta: chcesz iść na polibudę, nie wiesz na co dokładnie iść,
      idziesz na budownictwo. Praktycznie 3/4 osób wybierając studia tak naprawdę nie
      wie co chce w życiu robić i dlatego tylu ludzi, nawet z bardzo dobrymi wynikami,
      wybiera właśnie budownictwo.
      Tym bardziej, że jeśli chodzi o budownictwo to politechnika wrocławska jest
      jedną z dwóch najlepszych uczelni (obok warszawskiej) w kraju pod względem
      kształcenia na tym kierunku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka