Dodaj do ulubionych

trasy rowerowe

28.04.06, 16:04
Czy znacie jakieś ciekawe trasy rowerowe po naszym regionie?
Obserwuj wątek
      • karol1011 Re: trasy rowerowe 04.05.06, 23:12
        Hmm..w temacie mogę robić za eksperta :-) w promieniu 30 km od Chełam zostało mi
        może kilka kilometrów asfaltu po którym jeszcze nie przejechałem rowerem, a
        jeżdżę także po lasach i polnych drogach. Pierwsze wycieczki za miasto odbyłem
        gdzieś w 1995 roku mając 10 lat i kiepskiego składaka. Najdalej dojechałem na
        nim do Rejowca. Na górskim mój rekord to 120 km jednego dnia.
        Chełm-Sawin-Hańsk-Urszulin-Sumin-Małków-Wierzbica-Chełm. Pamiętam że od
        Grabniaka do Chełma miałem non-stop pod wiatr...ledwo dojechałem do domu.
        Polecam między innymi trasę asfaltem do Wierzchowin dalej do Kasiłanu kiepską
        asfaltówką a potem elegancką drogą do Leśniowic. Powrót najciekawszy przez
        Kasiłan i prosto polną drogą do Krzywic i Chełma. Telepie jak cholera ale widok
        Chełma od południa to jest TO.

Chcecie jeszcze jakieś sugestie co do tras? Wiem bardzo dużo! Szczególnie jeśli
        chodzi o natężenie ruchu i stan dróg.
        • avalon111 up 20.04.07, 22:30
          karol1011 napisał:

> Chcecie jeszcze jakieś sugestie co do tras? Wiem bardzo dużo! Szczególnie jeśli
          > chodzi o natężenie ruchu i stan dróg.

Ja chcę, jakąś ładną trasę, na jeden dzień (ok. 6 godzin), o niewielkim
          natężeniu ruchu.
          • aaapap Re: up 21.04.07, 08:53
            Moja propozycja takiej wycieczki(przeważnie nawierzchnia asfaltowa):
            Start z ulicy Okszowskiej przy hurtowniach.Kierunek Okszów,ale przez ulicę Białą
            i później polami.
            Po swojej lewej okrążamy stare glinianki i ołotkami Oksowa kierujemy się na Stańków.
            Ze Stańkowa jedziemy do lasu mijając tzw Popówkę.
            Na skrzyżowaniu dróg w okszowkim lesie jedziemy asfaltem w lewo w kierunku Cułczyc.
            Czułczyce-Sajczyce.
            Na końcu prostej skręcamy na chwilkę w prawo i znowu w lewo.
            Podążamy w kierunku lasu.
            Dając się prowadzić ścieżkom wyjeżdżamy na porkingu koło Sawina.
            Jedziemy do Sawina(pomimo wielu ścieżek zabłądzić nie sposób- naturalna
            przeszkoda-rzeczka Garka).
            Rynek.
            Kierunek na Wierzbicę, ale nie jedziemy jak kierunkowskazy w prawo tylko
            podążamy prosto(mijamy ośrodek zdrowia).
            Kierunek Krobonosz.
            W Krobonoszy można zjechać na szlak prowadzący na Stawską Górę lub prosko z
            górki na pazurki do Stawu.
            Przeskok na drugą stronę drogi Chełm- Cyców.
            Prosto ok 1 km.
            Lekko w lewo i po chwili mamy po prawej stronie Dziewiczą Górę.
            Przejazd przez drogę włodawską w kierunku na Horodyszcze.
            Wjazd do Chełma w osiedle Włodawska.
            Ul.Kochanowskiego
            Ul.Rejowiecka
            KONIEC
            • avalon111 Re: up 23.04.07, 22:18
              aaapap napisał:

> Moja propozycja takiej wycieczki(przeważnie nawierzchnia asfaltowa):
              > Start z ulicy Okszowskiej przy hurtowniach.Kierunek Okszów,ale przez ulicę
              Białą....

> KONIEC

O to mi chodziło! Dziękuję. Bardzo.
    • tociekawe Re: trasy rowerowe 11.05.06, 18:27
      W Informatorze Turystycznym - Województwo Chełmskie wydanym w 1996 roku na
      zlecenie wojewody chełmskiego na stronie 59 sa podane trasy turystyczne
      samochodowe i rowerowe. Niestety są one dość długie , więc chyba z dziećmi do
      podwieczorka nie da się...
      W związku z tym ,że Chełm lezy w stosunkowo czystym regionie Polski, mam na
      myśli zanieczyszczenia cywilizacyjne, byłabym całym sercem za budowaniem
      ścieżek rowerowych o róznym stopniu trudności. Może na początek chociaż ktoś
      wytyczyłby jakies fajne trasy , rozrysował i krótko opisał ?
    • karambol45 Re: trasy rowerowe 17.05.06, 09:53
      kiedyś były takie artykuły o trasach rowerowych w tyg. chełmskim lub w super
      tyg. nie pamietam dokładnie
      sama wtedy zbierałam z mysla o wycieczkach z dziecmi a teraz jak mi dzieici
      podrosły to mi się to gdzieś pogubiło
      i nima
      a pamiętam że było coś takiego
      • tomekjot rowerzysta 17.05.06, 11:58
        Polecam trase szlakami turystycznymi ewentualnie np; przez glinianki na stanków-
        Horodyszcze- Góra Stawska-Czułczyce- Okszów- Horodyszcze- Srebrzyszcze-
        Brzeżno- Kamień- Borek- Chełm. Można to wydłużyć do Natalina.
        • karol1011 Re: rowerzysta 17.05.06, 16:22
          Ciekawe trasy-wzdłuż toru kolejowego z Chełma przez Bagno Serebryskie do
          Karolinówki, oraz z Chełma Trubakowską i dalej wzdłuż toru do lasu w Zawadówce.
          Fajne górki są też w Janowie (potem można jechać przez las do Zawadówki)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka