Dodaj do ulubionych

podatek za paliwo 2011

28.12.10, 18:06
Witam,
chciałabym się dowiedzieć jak to będzie z odliczeniem paliwa od podatku od stycznia 2011? Dowiedziałam się, że nie będzie już możliwości "wrzucenia w koszty" paliwa. Moje pytanie czy to dotyczy wszystkich samochodów czy tylko tych z kratką? Prowadzę działalność gospodarczą i dużo jeżdżę samochodem i zaniepokoiła mnie ta informacja, chociaż mam nadzieję, że z niewiarygodnego źródła...
Proszę o informację.
Obserwuj wątek
    • ifirma-bok Re: podatek za paliwo 2011 29.12.10, 14:39
      Witam,

zmiana, o której Pani słyszała dotyczy ograniczenia odliczenia podatku VAT przy zakupie pojazdu nieosobowego oraz paliwa do tego pojazdu.
      Nowelizacja ustawy o podatku VAT zmienia definicję samochodów ciężarowych eliminując z tej grupy tzw. samochody z kratką. Od stycznia 2011 prawo do odliczania podatku VAT od zakupu paliwa będą mieli właściciele tylko tych pojazdów, które spełniają definicję samochodu ciężarowego.
      Przy zakupie paliwa do pojazdów osobowych, podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT, kwota brutto zaliczana jest w koszty uzyskania przychodów.
      Do kwestii związanych z kosztami uzyskania przychodów stosuje się przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Pozdrawiam
      Justyna Zastawna
      BOK serwisu małej księgowości internetowej ifirma.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka