Dodaj do ulubionych

Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!!

IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 18:26
Szczegóły w onecie. Oto "argumenty" eurofanów. Mówią mamy wejść bo tam raj że
nie ma innego ratunku...na siłę nikogo nie przekonaćie a w tym idą wasze
wysiłki!! Polak patrzy wg siebie wg własnego interesu jak skalkulije że mus się
to opłaci to powie UE tak a jak nie to nie! To coproponuje Wajda to podprogowa
zagrywka!! Socjotechnika, psychologia tłumów i socjologia zamiast konkretnych
danych....
Obserwuj wątek
    • Gość: Paweł Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.bielsko.dialog.net.pl 11.04.02, 18:31
      Gość portalu: GMR napisał(a):

      > Szczegóły w onecie. Oto "argumenty" eurofanów. Mówią mamy wejść bo tam raj że
      > nie ma innego ratunku...na siłę nikogo nie przekonaćie a w tym idą wasze
      > wysiłki!! Polak patrzy wg siebie wg własnego interesu jak skalkulije że mus się
      >
      > to opłaci to powie UE tak a jak nie to nie! To coproponuje Wajda to podprogowa
      > zagrywka!! Socjotechnika, psychologia tłumów i socjologia zamiast konkretnych
      > danych....

      Bo Małysz to zdrajca. Oddał na podium flagę wrogowi, a teraz chce nas wpędzić w
      sidła zbójeckiej UE.

      • Gość: ja Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.kolno.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 19:17
        Zobaczcie ile to będzie kosztowało zanim pogadacie o korzyściach
        www.nczas.com/?a=show_article&id=341.Kolejny poroniony pomysł międzynarodówki
        socjalistycznej.
        BÓJ TO JEST WASZ OSTATNI...!!! :-)))
      • Gość: snajper Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 2.4.STABLE* / 10.1.1.* 11.04.02, 19:29
        Gość portalu: Paweł napisał(a):

        > Gość portalu: GMR napisał(a):
        >
        > > Szczegóły w onecie. Oto "argumenty" eurofanów. Mówią mamy wejść bo tam raj że
        > > nie ma innego ratunku...na siłę nikogo nie przekonaćie a w tym idą wasze
        > > wysiłki!! Polak patrzy wg siebie wg własnego interesu jak skalkulije że mus
        > > się to opłaci to powie UE tak a jak nie to nie! To coproponuje Wajda to podpro
        > > gowa zagrywka!! Socjotechnika, psychologia tłumów i socjologia zamiast konkret
        > > nych danych....
        >
        > Bo Małysz to zdrajca. Oddał na podium flagę wrogowi, a teraz chce nas wpędzić w
        > sidła zbójeckiej UE.

        I w Hannawalda niczym nie rzucił !!!

    • Gość: Hania Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 195.217.253.* 11.04.02, 18:33
      Gość portalu: GMR napisał(a):

      > Szczegóły w onecie. Oto "argumenty" eurofanów. Mówią mamy wejść bo tam raj że
      > nie ma innego ratunku...na siłę nikogo nie przekonaćie a w tym idą wasze
      > wysiłki!! Polak patrzy wg siebie wg własnego interesu jak skalkulije że mus się
      >
      > to opłaci to powie UE tak a jak nie to nie! To coproponuje Wajda to podprogowa
      > zagrywka!! Socjotechnika, psychologia tłumów i socjologia zamiast konkretnych
      > danych....

      Ty lepiej wez sie do roboty, bo pewnie nadal nie wiesz, w jakich sytuacjach kpk
      przewiduje przymus adwokacki. Jutro na warunku bedziesz swiecic oczami, a pozniej
      znowu wszystko zwalisz na kosmitow, katolewice, Zydow, eurofanatykow i masonow.
      • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 18:38
        Zapewniam cię że Oszołom pilnie się uczy. Jest już u siebie i się pilnie uczy.
        Haniu a czy ciebie oczy nie bolą od wielogodzinnego wpatrywania się w komputer?
        • Gość: Hania Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 195.217.253.* 11.04.02, 18:53
          Gość portalu: GMR napisał(a):

          > Zapewniam cię że Oszołom pilnie się uczy. Jest już u siebie i się pilnie uczy.
          > Haniu a czy ciebie oczy nie bolą od wielogodzinnego wpatrywania się w komputer?

          Bola. Ale na maszynie do pisania ciezko mi wprowadzac poprawki do dokumentu
          przeslanego mailem. Np. do umowy. Prace mam przy komputerze, lacza z internetem
          sa ryczaltowe, a troche rozrywki czlowiekowi sie nalezy.
          Lepiej wracaj do ksiazek. Ja wiem, ze KPK to opasle tomisko, ale coz!

          PS. Na 1-rocznych studiach prawniczych macie kpk? Dziwne.
          • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 19:13
            Oszołom jest na magisterskich a ja na podyplomowych studiach
            • Gość: Hania Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 195.217.253.* 11.04.02, 19:16
              Gość portalu: GMR napisał(a):

              > Oszołom jest na magisterskich a ja na podyplomowych studiach

              Aha ;)
            • Gość: Paweł Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.bielsko.dialog.net.pl 11.04.02, 19:17
              Gość portalu: GMR napisał(a):

              > Oszołom jest na magisterskich a ja na podyplomowych studiach

              Nie widać tego po was.

          • Gość: Paweł Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.bielsko.dialog.net.pl 11.04.02, 19:15


            > PS. Na 1-rocznych studiach prawniczych macie kpk? Dziwne.

            Można wiedzieć gdzie są 1-roczne studia prawnicze?
      • Gość: Hany's Hania nudna jestes IP: *.104.popsite.net 11.04.02, 19:32
        Bagatelizujesz masonow katolewice, bZydow, a jusz szczegolnie kosmitow

        A te twoje docinki do egzaminow to brzmia tak jak bys juz chyba ze dwa zdala

        Idz lepiej pooogladaj sukcesy twoich bZydkich pupilkow
        www.ummah.com/inewsletter/massacres/palestine/index18.htm
        • Gość: Hania Re: Hania nudna jestes IP: 195.217.253.* 11.04.02, 19:34
          Sam sobie ogladaj.
          Bez odbioru.
        • Gość: GMR Re: Hania nudna jestes IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 19:37
          Właśnie ! Widzęże zamiast pracować to całymi dniami przesiadujesz na portalu i
          próbujesz się wyżyć na tych co mają inne poglądy niż ty. Niech się tylko dowiem
          gdzie pracujesz i kim jest twój szef to mu natychmiast doniosę że się w pracy
          obijasz. Szef nie płąci ci za twe bzdury wypisywane w necie, tylko za pracę
          zdaje się że jesteś prawniczką...no nie?
          • Gość: Hania Re: Hania nudna jestes IP: 195.217.253.* 11.04.02, 19:40
            Gość portalu: GMR napisał(a):

            > Właśnie ! Widzęże zamiast pracować to całymi dniami przesiadujesz na portalu i
            > próbujesz się wyżyć na tych co mają inne poglądy niż ty. Niech się tylko dowiem
            >
            > gdzie pracujesz i kim jest twój szef to mu natychmiast doniosę że się w pracy
            > obijasz. Szef nie płąci ci za twe bzdury wypisywane w necie, tylko za pracę
            > zdaje się że jesteś prawniczką...no nie?

            GMeRek, nie rzucaj sie tak! I o moja prace sie nie troszcz :) Samam sobie sterem,
            zeglarzem i okretem!

            PS. Ty za to kochasz, tych co maja inne poglady?
            Bez odbioru.
            • Gość: MR Re: Hania nudna jestes IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 19:51
              Tych co mają inne poglady tylko toleruję
              • Gość: Hania Do GMeRka IP: 195.217.253.* 11.04.02, 19:52
                Gość portalu: MR napisał(a):

                > Tych co mają inne poglady tylko toleruję

                Aha. Jasne.
                Ciekawe formy Twoja tolerancja przybiera.
    • douglasmclloyd Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 11.04.02, 19:34
      Gość portalu: GMR napisał(a):

      > Szczegóły w onecie. Oto "argumenty" eurofanów. Mówią mamy wejść bo tam raj że
      > nie ma innego ratunku...na siłę nikogo nie przekonaćie a w tym idą wasze
      > wysiłki!! Polak patrzy wg siebie wg własnego interesu jak skalkulije że mus się
      >
      > to opłaci to powie UE tak a jak nie to nie! To coproponuje Wajda to podprogowa
      > zagrywka!! Socjotechnika, psychologia tłumów i socjologia zamiast konkretnych
      > danych....

      Przekonaj mnie, ze wejscie do UE sie nie oplaca.

      • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 19:44
        Każdy rolnik o tym wie i każdy drobny przedsiębiorca. No i oczywiśce każdy
        bezrobotny A tych ostatnich jest wielu w kazdej grupie społecznej naewt wśród
        tych którzy konczyli uniwersytety. Poza tym na układzie stowarzyszeniowym z UE
        Polska starciła 63 mld poza tym zalał nas import towarów z UE co spowodowało
        kłopoty naszych firm i w konsekwencji wzrost bezrobocia. Hiszpania w pierwszych
        latach członkostwa dorobiła się 25% bezrobocia w skali kraju To trwało aż do
        roku 1996! (w sumie 10 lat!) A spójrz na Grecję. Ona jak była zacofana tak
        jest . niewiele się zmieniło. Nawet analfabetyzmu nie zlikwidowali do dziś, to
        samo Portugalia....
        • Gość: jtb Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.chello.pl 11.04.02, 19:50
          Gość portalu: GMR napisał(a):

          > Polska starciła 63 mld poza tym zalał nas import towarów z UE co spowodowało
          > kłopoty naszych firm i w konsekwencji wzrost bezroboc

          Jak ty wyliczyleś te 63mld. Mozesz podac mi sposób. Powtarzasz głupoty za
          Wrzodakiem i Maciarewiczem.
        • douglasmclloyd Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 11.04.02, 19:52
          Gość portalu: GMR napisał(a):

          > Każdy rolnik o tym wie i każdy drobny przedsiębiorca. No i oczywiśce każdy
          > bezrobotny A tych ostatnich jest wielu w kazdej grupie społecznej naewt wśród
          > tych którzy konczyli uniwersytety.

          Przepraszam, o czym niby kazdy rolnik i przedsiebiorca drobny wie?

          > Poza tym na układzie stowarzyszeniowym z UE
          > Polska starciła 63 mld poza tym zalał nas import towarów z UE co spowodowało
          > kłopoty naszych firm i w konsekwencji wzrost bezrobocia.

          Myslisz, ze nie wchodzac do UE Polska wszysto odzyska?

          > Hiszpania w pierwszych
          > latach członkostwa dorobiła się 25% bezrobocia w skali kraju To trwało aż do
          > roku 1996! (w sumie 10 lat!) A spójrz na Grecję. Ona jak była zacofana tak
          > jest . niewiele się zmieniło. Nawet analfabetyzmu nie zlikwidowali do dziś, to
          > samo Portugalia....

          I co wychodza?
          • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 19:56
            A ty myślisz że jak wejdziemy do UE to to wszystko my odzyskamy? A zapomniałem
            jeszcze o specjalnych strefach ekonomicznych o dopuszczeniu obcych na nasze
            łowiska co załatwi naszych rybaków oraz wzrost biurokracji i możliwości
            kandydowania obcych innych członków UE w wyborach samorządowych!!! (art 8
            traktatu z Maastricht)
            • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 20:01
              A co do Małysza... następny sezon będzie dla niego sezonem straconym. Hannawald
              Ammman i Hautameeki go zostawią na pobitym polu. Straci popularność, tak więc
              możecie się na Małyszu srodze zawieść. Już w tym oku ledwi ledwie dowiózł swój
              tryumf do końca! Poza tym nie wiem czy był jakiś skoczek któryby wygrywał tzry
              sezony pod rząd
              • Gość: Hania Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 195.217.253.* 11.04.02, 20:11
                Gość portalu: GMR napisał(a):

                > A co do Małysza... następny sezon będzie dla niego sezonem straconym. Hannawald
                >
                > Ammman i Hautameeki go zostawią na pobitym polu. Straci popularność, tak więc
                > możecie się na Małyszu srodze zawieść. Już w tym oku ledwi ledwie dowiózł swój
                > tryumf do końca! Poza tym nie wiem czy był jakiś skoczek któryby wygrywał tzry
                > sezony pod rząd

                Cos sie znowu na Malysza uwzial? Zly dzien masz, czy co?
                • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 11.04.02, 20:17
                  Czy był jakiś skoczek który by wygrał 3 puchary świata pod rząd? Poza tym
                  Małysz ma robić to co umie najlepiej a od poltyki to niech się on trzyma z
                  daleka bo może on sobie tylko tym zaszkodzić. UE to sprawa polityczna bo jest
                  instytucją polityczną m.in... mieszanie sportu do polityki nie wychodzi na
                  dobre sportowcom a tym bardziej kbicom
                  • Gość: Hania Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 195.217.253.* 11.04.02, 20:23
                    Gość portalu: GMR napisał(a):

                    > Czy był jakiś skoczek który by wygrał 3 puchary świata pod rząd? Poza tym
                    > Małysz ma robić to co umie najlepiej a od poltyki to niech się on trzyma z
                    > daleka bo może on sobie tylko tym zaszkodzić. UE to sprawa polityczna bo jest
                    > instytucją polityczną m.in... mieszanie sportu do polityki nie wychodzi na
                    > dobre sportowcom a tym bardziej kbicom

                    Chyba byl. I taki co 4 tez. Ale nie wiem, czy rok w rok. Bylo takie zestawienie,
                    gdy Malysz dostal puchar swiata w tym roku. To co - wolalbys miec schadenfreude,
                    gdyby nie zdobyl, czy cieszyc sie, ze nasz sportowiec odniosl sukces? Ja nie
                    rozumiem ludzi, ktorzy lubia schadenfreude.
              • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 11.04.02, 20:27
                No prosze - Malysz powiedzial, ze jest za UE i od razu GMR mu zle zyczy. Nie ma
                to jak milosc blizniego. Pewnie papieza tez by chetnie widzial w grobie, bo mu
                szyki psuje mowieniem, ze Polska powina wejsc do Unii. Gdyby Osama bin Laden
                powiedzial, ze UE jest be, GMR pewnie z miejsca by go pokochal i zaczal
                udowadniac, ze to nie on zniszczyl WTC...
                • Gość: Hania Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 195.217.253.* 11.04.02, 20:31
                  kimmjiki napisał(a):

                  > No prosze - Malysz powiedzial, ze jest za UE i od razu GMR mu zle zyczy. Nie ma
                  >
                  > to jak milosc blizniego. Pewnie papieza tez by chetnie widzial w grobie, bo mu
                  > szyki psuje mowieniem, ze Polska powina wejsc do Unii. Gdyby Osama bin Laden
                  > powiedzial, ze UE jest be, GMR pewnie z miejsca by go pokochal i zaczal
                  > udowadniac, ze to nie on zniszczyl WTC...

                  Sa tacy na tym forum, ktorzy juz to udowadniaja. Wiec nie bylaby to dzialalnosc
                  pionierska.
                • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 12.04.02, 12:49
                  Małysz jest świetnym skoczkiem i życzę mu jak najlepiej lecz niech zajmuje się
                  tym na czym zna się najlepiej czyli na skokach. Łączenie sportu i polityki jak
                  pokzauje najnowsza historia moze przynieść więcej złego niz dobrego (Berlin
                  1936, Moskwa 1980 Salt Lake City 2002, Szprycowane "sukcesy" sportowe NRD itd)
                  Pan Wajda lepiej by zajmował się sztukĄ A NIE POLITYKĄ. wIEMY JAKIE SĄ JEGO
                  SYMPATIE. PODZIELA JE RAPTEM 3% SPOŁECZEŃSTWA. A próby nadawania tej eurohucpie
                  ponadpatryjnego i ponadpolitycznego charakteru może się obrócić przeciw tym co
                  t proponują. Ludzie zaczną węszyść spisek i zdradę... Dopóki człek na własnej
                  skórze się nie przekona że coś jest dobre to w to nie uwierzy. A jak tego
                  doświadczy i odbije się to na nim negatywnie to żadna siła go do tego
                  negatywnego rozwiązania nie przekona!! Zwykła kalkulacja własnych interesów a
                  nie żadne tam filozoficzne bajania o historycznej szansie tu bedzie decydować.
                  zresztą dla kogo ta szansa? dla polityków, prawników, lingwistów? A może tylko
                  dla przestępczego półświatka?
                  • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 12.04.02, 23:12
                    A czy Malysz miesza sie do polityki? Nie wolno mu powiedziec, ze jest za UE? I
                    co to ma wspolnego z jego forma, ktora wedlug Ciebie ma stracic w przyszlym
                    roku? Przyznaj sie, ze po prostu organicznie nienawidzisz wszystkich
                    zwolennikow UE, zamiast tak zalosnie sie wykrecac. Najpierw mowisz "za rok
                    bedzie po nim" a potem "wcale mu zle nie zycze, tylko niech sie nie miesza do
                    polityki". Czyli jak sie nie bedzie mieszac, to nie straci formy...
                    I jeszcze jedno - mowisz "jak sie czlek nie przekona, ze to dla niego dobre, to
                    w to nie uwierzy". Jest tylko jeden sposob, zeby sie przekonac, czy wejscie do
                    UE bedzie dla nas dobre;-).
                    • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 15.04.02, 11:53
                      Ta twoja nachalna polityczna poprawność powoduje że odepchniesz od siebie
                      ludzi. Nikt nie lubi ważniaków którzy za wszelką cenę chcą udowodnić że tylko
                      ty masz rację i nikt inny poza tymi z którymi politycznie sympatyzujesz. Jeśli
                      Małysz zgodzi się na euroagitkę może dużo stracić. A jak dojdzie do tego zniżka
                      formy to ludzie pomyślą. Innych poucza a sam coraz gorzejmu wychodzi to co do
                      niego należy. Uważam że noie nalezy mieszać do polityki ludzi ze sportu i z tzw
                      schow biznesu. Polityka jest polityką. Nie brdźmy nią innych dziedzin życia bo
                      to i tak nic polityce i politykom nie pomoze a pogrązy aby tylko inne branże
                      czy osoby znane i szanowane z iinego rodz. działalności. Ot choćby Zbigniew
                      Religa. Znany i szanowany profesor medycyny wybitny spec od przeszczepów.
                      Człowiek ratujący ludzkie życie...niekłamany autorytet.. w dziedzinie medycyny
                      oczywiście.jak zabrał się za politykowanie myslę ze dużo stracił.. a szkoda.
                      Rliga jest członkiem SKL partii która wiele złego zrobiła w polityce. znana
                      jest ona głównie z rozbijania obozu prawicowego od wewnątrz (wpierw rozwalili
                      AWS teraz rozwalają PO. (oczywiście to nie prawica a tzw centrum). Religa
                      nieraz występował w reklamówkach wyborczych AWS przed 5 laty mówiąc jestem
                      członkiem SKL i dlatego głosuję za AWS. Występował w tych spotach ubrany w
                      lekarskim kitlu. Wykorzystywał więc swój autorytet zawodowy do celów
                      politycznych... jak skończyła ta formacja to już wiesz... to samo może być z
                      Małyszem... wiem że wiekszośc Polaków na tym straci ,nie jest w stanie
                      konkurować z zachodem. Już teraz dostajemy od UE mnóstwo dotacji ale to nie
                      przekłada się na naszą syt. gospodarczą czy materialną każdego z nas z odsobna.
                      pytanie gdzie ta forsa się podziewa? Miarą sukcesu bedzie to czy i o ile
                      wzrośnie poziom zamożności społeczeństwa! I to jet dla mnie jedyny prawdziwy
                      wskaźnik mierzący to czy sytucaja gospodrcza się polepsza czy pogarsza! te inne
                      wskażnikiwykazujące jakiś tam wzrost np PKB wcale nie musi oznaczać wzrost
                      zamożności przeciętnego obywatela., bowiem cały ten wzrost może zostać
                      rozdysponowany między kilka % społeczeństwa reszta może nawet zbiednieć ale
                      srednia i tak wyjdzie na plus...
                      A na koniec jak to sposób masz na myśli? Chodzi mi o sprawdzanie czy wejśce UE
                      będzie dla na korzystne czy nie. Po tym co prezentują nasi rządzący i tzw
                      negocjatorzy wynik łatwo przewidzieć. Nasi politycy naprawdę myslą tylko o
                      sobie a skoro tak głosno krzyczą o zaletach UE tzn że im to się naprawdę opłaci
                      ale im ie znaczy że nam również bo to zależy do warunków jakie oni dla nas
                      wynegocjują. A te negocjacje które oni prowadzą to żadne egocjacje to tylko
                      ślepe wykonywanie ich "zaleceń" A że można z nimi tj z UE inaczej gadać
                      pokazali nam to już przed nami Irlandczycy, Duńczycy a ostatnio także Węgrzy (
                      i jakoś nie przeszkodziło to im zamykanie kolejnych rozdziałów negocjacyjnych)
                      "Nasi" przyjęli strategię spełnimy każde zachcianki UE to nas przyjmą.. i co?
                      dalej jesteśmy w ogonie.... a poza tym UE nie jest remedum na wszelkie zło
                      Źle wynegocjowane członkostwo to gorzej niż jego brak!
                      Argumenty [rzeciw juet wiele nie będę się powtarzał wymienię tylko
                      najważniejsze : wzrost bezrobocia na wiele lat (przykład Hiszpanii dopiero od 5
                      lat spada ono tam kto wie czy nie dzięki nam tj naszej polityce) masowa plajta
                      firm (koszta dostosowania się od wymogów UE wielu małych nie sprosta temu)
                      rolnictwo to już wiadomo...(nierówne traktowanie w sprawie dopłat komentarz
                      zbyteczny) art 8 traktatu z Maastrich o możliwości udziału obywateli krajów UE
                      w głosowaniu i kandydowaniu w wyborach samorządowych!!!! za nas zagłosują i za
                      nas wybiorą sądząc po frekfencji w dotychczasowych elekcjach. Nie chcecie sami
                      wybierać wybiorą za was inni. Poza tym wolność wyboru w dobie powszechnej
                      medialnej manipulacji to iluzja, kit! wolny przepływ osób to tez wolne
                      przemieszceanie się przestepców. Lepsze warunki odbywania kar!! Oprychom
                      poprawiać warunki materialne? Oni mają ponosić karę za występki! Dla naszych to
                      może oznaczać awans cywilizacyjny a nie degradację społeczną, przecież oni na
                      to nie zasługują!! Uczciwe pracujący rolnik jak wyliczono straci na 25%
                      dotacjach (wobec 100% dla dotychczasowych członkow UE) a bandyta zyska!! Nie
                      rozumiem tej unijnej hierarchii wartosci. To świat na opak.
                      I jescze jedno to wy się boicie UE nie my. Brak krytyki bo może się unia na
                      nas obrazić to jest ta właśnie wasza bojaźn że zostaniemy sami. Żadna tragedia.
                      Nie jesteśmy psami którym potrzebny jest jakiś pan cop za nas by mylsał i
                      robił. Sami umiemy się gospodarzyć. Nie jesteśmy gorsi od Norwegów i
                      Szwajcarów, mamy godność jak Irlandczycy i je sli już włazic do UE to na
                      normalnych warunkach na równych prawach!! Ale dla ciebie s..synku to utopia.
                      Lpiej się podłączyć jak pasożyt do obcego ciała w nadzieji że znajdzie się
                      jakieś żarło... hm nie powinienem może pisac tego ostatniego zdania bo
                      zauważyłem że masz klopoty z rozumieniem przenośni mój ty jaśnie oświecony
                      Europejczyku ale trudno ..... mnie to wali mam to gdzieś...jak ty mnie oko za
                      oko ząb za ząb. Może jeszce propozycja.. jak tam jest tak cudownie jak
                      wielokrotnie o tym piszesz to wyjedź tam! osiedl się tam..życzę ci powodzenia
                      bez żadnej złośliwości. Wszystkim wyjdzie to na dobre a zwłaszcza tobie...a
                      może ty jesteś mocny tylko w gębie co?
                      • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 15.04.02, 14:44
                        Gość portalu: GMR napisał(a):

                        ) Ta twoja nachalna polityczna poprawność powoduje że odepchniesz od siebie
                        ) ludzi. Nikt nie lubi ważniaków którzy za wszelką cenę chcą udowodnić że tylko
                        ) ty masz rację i nikt inny poza tymi z którymi politycznie sympatyzujesz.

                        Zmienic poprawnosc na niepoprawnosc i dokladnie bedzie to pasowac do Ciebie.

                        ) Jeśli
                        ) Małysz zgodzi się na euroagitkę może dużo stracić. A jak dojdzie do tego zniżka
                        ) formy to ludzie pomyślą. Innych poucza a sam coraz gorzejmu wychodzi to co do
                        ) niego należy. Uważam że noie nalezy mieszać do polityki ludzi ze sportu i z tzw
                        ) schow biznesu. Polityka jest polityką.

                        Ciekawe, czy mowilbys tak samo, gdyby Malysz byl przeciw UE... Owszem, masz sporo
                        racji, ale przeciez jego nikt nie zmusza - zrobi jak chce i nic Ci do tego.

                        ) Rliga jest członkiem SKL partii która wiele złego zrobiła w polityce. znana
                        ) jest ona głównie z rozbijania obozu prawicowego od wewnątrz (wpierw rozwalili
                        ) AWS teraz rozwalają PO.

                        Nie rozwalaja, bo juz stamtad wyszli. Z wyjatkiem Rokity i paru jego kumpli, ale
                        oni z kolei wyszli z SKL. Przynajmniej tak mi sie wydaje, a jak cos pokrecilem to
                        wybacz - nigdy nie szlo mi za dobrze nadazanie za prawicowym kalejdoskopem;-).

                        ) (oczywiście to nie prawica a tzw centrum).

                        Bo jedyna prawdziwa prawica to UPR i moze jeszcze LPR, tak? Przypominasz mi
                        zwolennikow Ikonowicza, dla ktorych z kolei SLD to centrum, a jedyna prawdziwa
                        lewica to PPS i moze jeszcze UP. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

                        ) Religa
                        ) nieraz występował w reklamówkach wyborczych AWS przed 5 laty mówiąc jestem
                        ) członkiem SKL i dlatego głosuję za AWS. Występował w tych spotach ubrany w
                        ) lekarskim kitlu. Wykorzystywał więc swój autorytet zawodowy do celów
                        ) politycznych... jak skończyła ta formacja to już wiesz...

                        A co on tam mial do rzeczy? AWS upadla z powodu wewnetrznych walk i fatalnego
                        stylu rzadzenia, a nie przez Relige.

                        ) wiem że wiekszośc Polaków na tym straci ,nie jest w stanie
                        ) konkurować z zachodem.

                        Hiszpanie, Portugalczycy, Irlandczycy czy Grecy jakos nie stracili...

                        ) Już teraz dostajemy od UE mnóstwo dotacji ale to nie
                        ) przekłada się na naszą syt. gospodarczą czy materialną każdego z nas z odsobna.

                        Przyznajesz, ze dostajemy mnostwo kasy od UE? A myslalem, ze nigdy nie uslysze od
                        Ciebie czegos dobrego o Unii;-). Tylko, ze tu akurat trudno mi sie z Toba
                        zgodzic - to co obecnie dostajemy od UE, to w skali panstwa grosze. Skadinad sam
                        kiedys mowiles, ze dotacje niewiele daja...

                        ) pytanie gdzie ta forsa się podziewa? Miarą sukcesu bedzie to czy i o ile
                        ) wzrośnie poziom zamożności społeczeństwa! I to jet dla mnie jedyny prawdziwy
                        ) wskaźnik mierzący to czy sytucaja gospodrcza się polepsza czy pogarsza! te inne
                        ) wskażnikiwykazujące jakiś tam wzrost np PKB wcale nie musi oznaczać wzrost
                        ) zamożności przeciętnego obywatela., bowiem cały ten wzrost może zostać
                        ) rozdysponowany między kilka % społeczeństwa reszta może nawet zbiednieć ale
                        ) srednia i tak wyjdzie na plus...

                        I to mowi rzekomy liberal? Myslalem, ze slysze wyborce Leppera! Poucz sie
                        ekonomii, albo przynajmniej matematyki i policz ile musialoby zyskiwac te kilka
                        procent spoleczenstwa (w stosunku do strat reszty), zeby wzrost PKB byl dodatni.
                        I jeszcze jedno - co to za "poziom zamoznosci spoleczenstwa"? W czym on sie
                        wyraza, jak nie w wysokosci PKB na osobe? W Twoich wrazeniach?

                        ) A na koniec jak to sposób masz na myśli? Chodzi mi o sprawdzanie czy wejśce UE
                        ) będzie dla na korzystne czy nie.

                        Jak juz mowilem, jest tylko jeden pewny sposob - wejsc do UE;-).

                        ) Po tym co prezentują nasi rządzący i tzw negocjatorzy wynik łatwo przewidzieć.

                        No nie wiem czy tak latwo. Ja na przyklad nie podejmuje sie przewidywania, jak
                        zakoncza sie negocjacje w kwestii np. budzetu, ale kto wie - moze ja jakis glupi
                        jestem, ze tak oczywistych rzeczy nie wiem...


                        ) A te negocjacje które oni prowadzą to żadne egocjacje to tylko
                        ) ślepe wykonywanie ich "zaleceń" A że można z nimi tj z UE inaczej gadać
                        ) pokazali nam to już przed nami Irlandczycy, Duńczycy a ostatnio także Węgrzy (
                        ) i jakoś nie przeszkodziło to im zamykanie kolejnych rozdziałów negocjacyjnych)
                        ) "Nasi" przyjęli strategię spełnimy każde zachcianki UE to nas przyjmą.. i co?
                        ) dalej jesteśmy w ogonie....

                        Wytlumacz mi jedno - skoro rzekomo jestesmy tacy ulegli, to dlaczego tak nam
                        opornie idzie? Zazwyczaj im mniej zastrzezen, tym szybsze negocjacje, a z tego co
                        mowisz, wynika ze tu jest odwrotnie... Przy okazji pozwol, ze przytocze Ci dowcip
                        popularny wsrod brukselskich urzednikow.
                        "Gunter Verheugen rozmawia z Czechem, Polakiem i Wegrem o integracji i mowi: Zeby
                        wejsc do UE, musicie pomalowac uszy na zielono.
                        Polak: NIGDY!!!
                        Czech: No nie wiem, musze to przedyskutowac z parlamentem...
                        Wegier: Wolicie jasnozielony czy ciemnozielony?"
                        Podejrzewam, ze tak z niczego sie to nie wzielo... A Ty nam stawiasz Wegrow za
                        przyklad;-).

                        ) a poza tym UE nie jest remedum na wszelkie zło
                        ) Źle wynegocjowane członkostwo to gorzej niż jego brak!

                        Tak jakby ktos twierdzil inaczej.

                        ) Argumenty [rzeciw juet wiele nie będę się powtarzał wymienię tylko
                        ) najważniejsze : wzrost bezrobocia na wiele lat (przykład Hiszpanii dopiero od 5
                        ) lat spada ono tam kto wie czy nie dzięki nam tj naszej polityce)

                        Mozesz mi wyjasnic, co ma nasza polityka do bezrobocia w Hiszpanii? Moglbym
                        uwierzyc, gdyby chodzilo np. o Czechy czy Niemcy, ale co takiego laczy nas z
                        Hiszpania? A po drugie - dlaczego mowisz tylko o Hiszpanii? Powiedz jak jest z
                        tym w Portugalii, Grecji, Irlandii, Danii, Szwecji, Finlandii... Ale skad Ty to
                        mozesz wiedziec - w NCz pewnie o tym nie pisali, bo to juz do ich teorii nie
                        pasuje.

                        ) masowa plajta
                        ) firm (koszta dostosowania się od wymogów UE wielu małych nie sprosta temu)

                        Przyklady prosze - w jakim kraju tak bylo?

                        ) rolnictwo to już wiadomo...(nierówne traktowanie w sprawie dopłat komentarz
                        ) zbyteczny)

                        Z naszym rolnictwem moze juz byc tylko lepiej, a ze troche rolnikow zbankrutuje -
                        no coz, skoro mamy ich trzy razy za duzo, to nie ma sie co ludzic...

                        ) art 8 traktatu z Maastrich o możliwości udziału obywateli krajów UE
                        ) w głosowaniu i kandydowaniu w wyborach samorządowych!!!! za nas zagłosują i za
                        ) nas wybiorą sądząc po frekfencji w dotychczasowych elekcjach. Nie chcecie sami
                        ) wybierać wybiorą za was inni.

                        No tak, w tej Unii to ludzie w ogole nie maja co robic, tylko jezdzic masowo do
                        jakiegos zadupia zwanego Polska, zeby tam brac udzial w wyborach samorzadowych...
                        Chcialbym tylko zauwazyc, ze jakos do tej pory nic takiego nie mialo miejsca,
                        choc np. Luksemburg to Niemcy mogliby czapkami zarzucic.

                        ) wolny przepływ osób to tez wolne przemieszceanie się przestepców.

                        Zatem wprowadzmy tez granice miedzy wojewodztwami - w ten sposob znakomicie
                        utrudnimy przestepcom przemiszczanie sie po Polsce! Genialny pomysl, prawda? A
                        juz na serio - jakos nie zauwazylem wzrostu przestepczosci w Unii...

                        ) Lepsze warunki odbywania kar!! Oprychom
                        ) poprawiać warunki materialne? Oni mają ponosić karę za występki! Dla naszych to
                        ) może oznaczać awans cywilizacyjny a nie degradację społeczną, przecież oni na
                        ) to nie zasługują!!

                        To nie Unia wymyslila, synku. Juz kilka razy Ci tlumaczylem, ze UE nie odpowiada
                        za wszystko na tym swiecie.

                        ) Uczciwe pracujący rolnik jak wyliczono straci na 25%
                        ) dotacjach (wobec 100% dla dotychczasowych członkow UE) a bandyta zyska!! Nie
                        ) rozumiem tej unijnej hierarchii wartosci. To świat na opak.

                        Na opak to Ty masz pod sufitem. Taka demagogia to mozna wszystko udowodnic. A w
                        tym przypadku zapominasz jeszcze, ze mozliwosc wspolpracy unijnych policji raczej
                        przestepcom zycia nie ulatwi.

                        ) I jescze jedno to wy się boicie UE nie my.

                        Boimy sie Unii i dlatego chcemy do niej wejsc? A duzo dzis wypiles?

                        ) Brak krytyki bo może się unia na
                        ) nas obra
                        • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 15.04.02, 16:32
                          kimmjiki napisał(a):

                          ) ) Zmienic poprawnosc na niepoprawnosc i dokladnie bedzie to pasowac do Ciebie.
                          )
                          ))
                          ) Ciekawe, czy mowilbys tak samo, gdyby Malysz byl przeciw UE... Owszem, masz spo
                          ) ro
                          ) racji, ale przeciez jego nikt nie zmusza - zrobi jak chce i nic Ci do tego.
                          - lepiej by nic w tych sprawach nie mówił. Nie za to go przecież lubimy jak i co
                          mówi ale za to jak skacze.

                          ) Nie rozwalaja, bo juz stamtad wyszli. Z wyjatkiem Rokity i paru jego kumpli, al
                          ) e
                          ) oni z kolei wyszli z SKL. Przynajmniej tak mi sie wydaje, a jak cos pokrecilem
                          ) to
                          ) wybacz - nigdy nie szlo mi za dobrze nadazanie za prawicowym kalejdoskopem;-).
                          - Nie warto się tym towarzystwem zajmować. Oni wewnetrznie też podzielili
                          się..ciekawe kiedy podzieli sie Rokita albo Balazs?
                          ) ) (oczywiście to nie prawica a tzw centrum).
                          )
                          ) Bo jedyna prawdziwa prawica to UPR i moze jeszcze LPR, tak? Przypominasz mi
                          ) zwolennikow Ikonowicza, dla ktorych z kolei SLD to centrum, a jedyna prawdziwa
                          ) lewica to PPS i moze jeszcze UP. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
                          )
                          ) ) Religa
                          ) ) nieraz występował w reklamówkach wyborczych AWS przed 5 laty mówiąc jestem
                          ) ) członkiem SKL i dlatego głosuję za AWS. Występował w tych spotach ubrany w
                          ) ) lekarskim kitlu. Wykorzystywał więc swój autorytet zawodowy do celów
                          ) ) politycznych... jak skończyła ta formacja to już wiesz...
                          )
                          ) A co on tam mial do rzeczy? AWS upadla z powodu wewnetrznych walk i fatalnego
                          ) stylu rzadzenia, a nie przez Relige.
                          - To fakt AWS sama sobie jest winna ale tam byli konkretni z inmienia i nazwiska
                          ludzie... profesora Relige wolę widzieć na sali operacyjnej niż na sali obrad
                          senatu czy sejmu. Niech każdy robi to co umie najlepiej na czym najlepiej się zna
                          a zajdziemy daleko niezależnie od sytacji na zewnątrz
                          ) ) wiem że wiekszośc Polaków na tym straci ,nie jest w stanie
                          ) ) konkurować z zachodem.
                          )
                          ) Hiszpanie, Portugalczycy, Irlandczycy czy Grecy jakos nie stracili...
                          - masz na mysli cały naród czy tylko ich elity? Ja byłem w Grecji i byłem
                          przerażony tym co tam zobaczyłem..kiedyś o tym wspominałem . Hispania (byłem na
                          Majorce zachwyciła na pierwszy rzut oka ale jak się przyjrzałem temu z bliska mój
                          zachwyt szybko ustapił rozczarowaniu... luksus mieszajacy sie z nedzą...
                          (najlepsze zakątki wyspy hotele obiekty publiczne w całosci niemalże należą do
                          Niemiec. To ich jest wszędzie tam pełno niemiecka sieczka gra 24h. Nc
                          hiszpańskiego. za to w głębi wyspy jakbym był w jakimś indiańskim rezerwacie!!!!
                          I tam spotkałem rodowitych Hiszpanów! Jeśli w reszcie kraju jest tak samo ....
                          ) ) Już teraz dostajemy od UE mnóstwo dotacji ale to nie
                          ) ) przekłada się na naszą syt. gospodarczą czy materialną każdego z nas z odsobn
                          ) a.
                          )
                          ) Przyznajesz, ze dostajemy mnostwo kasy od UE? A myslalem, ze nigdy nie uslysze
                          ) od
                          ) Ciebie czegos dobrego o Unii;-). Tylko, ze tu akurat trudno mi sie z Toba
                          ) zgodzic - to co obecnie dostajemy od UE, to w skali panstwa grosze. Skadinad sa
                          ) m
                          ) kiedys mowiles, ze dotacje niewiele daja...
                          - Co do kasy ..dostajemy ale gro z tej kasy idzie na europropagandę na budowanie
                          pozytywnego wizerunku UE ... a tym którym te fundusze by się przydały dostaną ale
                          figę z makiem.
                          ) ) ) ) rozdysponowany między kilka % społeczeństwa reszta może nawet zbiednieć
                          ale
                          ) ) srednia i tak wyjdzie na plus...
                          )
                          ) I to mowi rzekomy liberal? Myslalem, ze slysze wyborce Leppera! Poucz sie
                          ) ekonomii, albo przynajmniej matematyki i policz ile musialoby zyskiwac te kilka
                          )
                          ) procent społeczenstwa (w stosunku do strat reszty), zeby wzrost PKB byl dodatni

                          - 300 najbogatszych ludzi świata ma dochód = dochodom 3mld(!!!)ludzi. Majątek
                          pana Gaetsa = 80mld$ czyli dwa razy spłaciłby zadłużenie Polski....ot
                          globalizacja!

                          ) I jeszcze jedno - co to za "poziom zamoznosci spoleczenstwa"? W czym on sie
                          ) wyraza, jak nie w wysokosci PKB na osobe? W Twoich wrazeniach?
                          - A statystykę ty znasz? W dobrach konsumcyjnych. W przeliczeniu ile za pensję
                          można kupić okreslonych dóbr. To można porównać potem do podobnych zestawień
                          statystycznych robionych na zachodzie. Podtulowałbym zrobienie rachunku tego il;e
                          mozna kupić w Polsce za najniższą pensję rente czy zasiłek i porównanie tego z
                          ich odpowiednikami na zachodzie. Badania takie powtarzać co kilka lat. wtedy
                          będziemy mieli pełny obraz zamoznosci lub ubóstwa społeczeństwa polskiego i tego
                          jak nam do innych blisko czy daleko. Widzę że psychologia i sttystyka to nie są
                          twoje mocne strony.
                          ) ) A na koniec jak to sposób masz na myśli? Chodzi mi o sprawdzanie czy wejśce
                          ) UE
                          ) ) będzie dla na korzystne czy nie.
                          )
                          ) Jak juz mowilem, jest tylko jeden pewny sposob - wejsc do UE;-).
                          - HM jak sprawdzić czy istnieje raj, wiadomo ze można się tam dostać po smierci
                          wniosek? trzeba umrzeć by sie o tym przekonać... ale kto nam zda relację z tego z
                          UE jest podobnie choc nieidentycznie bowiem teoretycznie mozna wyjść z UE
                          wypowiadając umowęakcesyjną ale to tylko teoria, de facto z UE wyjsć nie można
                          (skomplikowana procedura nawet nie wiadomo czy taka istnieje)
                          ) ) Po tym co prezentują nasi rządzący i tzw negocjatorzy wynik łatwo przewidzieć
                          ) .
                          )
                          ) No nie wiem czy tak latwo. Ja na przyklad nie podejmuje sie przewidywania, jak
                          ) zakoncza sie negocjacje w kwestii np. budzetu, ale kto wie - moze ja jakis glup
                          ) i
                          ) jestem, ze tak oczywistych rzeczy nie wiem...
                          - Ty naprawdę myślisz ze nasze rządy chce dla nas jak najlepiej? To dlaczego tyle
                          mamy problemów, tyle afer itd?
                          )
                          ) ) A te negocjacje które oni prowadzą to żadne egocjacje to tylko
                          ) ) ślepe wykonywanie ich "zaleceń" A że można z nimi tj z UE inaczej gadać
                          ) ) pokazali nam to już przed nami Irlandczycy, Duńczycy a ostatnio także Węgrzy
                          ) (
                          ) ) i jakoś nie przeszkodziło to im zamykanie kolejnych rozdziałów negocjacyjnych
                          ) )
                          ) ) "Nasi" przyjęli strategię spełnimy każde zachcianki UE to nas przyjmą.. i co
                          ) ?
                          ) ) dalej jesteśmy w ogonie....
                          )
                          ) Wytlumacz mi jedno - skoro rzekomo jestesmy tacy ulegli, to dlaczego tak nam
                          ) opornie idzie? Zazwyczaj im mniej zastrzezen, tym szybsze negocjacje, a z tego
                          ) co
                          ) mowisz, wynika ze tu jest odwrotnie... Przy okazji pozwol, ze przytocze Ci dowc
                          ) ip
                          ) popularny wsrod brukselskich urzednikow.
                          ) "Gunter Verheugen rozmawia z Czechem, Polakiem i Wegrem o integracji i mowi: Ze
                          ) by
                          ) wejsc do UE, musicie pomalowac uszy na zielono.
                          ) Polak: NIGDY!!!
                          ) Czech: No nie wiem, musze to przedyskutowac z parlamentem...
                          ) Wegier: Wolicie jasnozielony czy ciemnozielony?"
                          ) Podejrzewam, ze tak z niczego sie to nie wzielo... A Ty nam stawiasz Wegrow za
                          ) przyklad;-).
                          - A Dania a Irlandia? Węgry mogły sobie pozwolić na takie ustepstwa na które my
                          zgodzić się niemożemy (choć rząd zrobił to za nas wbrew nam sprawa ziemi oraz
                          dostepu do rynku pracy w UE) Wegry są lepiej rządzone, ich prawica Fidesz w
                          niczym nie przypomina nieświętej pamięci AWS. czechy to samo nie wsomne już
                          Słoweni która to ona jest tak naprwadę gospodarczym liderem Europy śr,wsch.
                          ) ) a poza tym UE nie jest remedum na wszelkie zło
                          ) ) Źle wynegocjowane członkostwo to gorzej niż jego brak!
                          )
                          ) Tak jakby ktos twierdzil inaczej.
                          )
                          ) ) Argumenty [rzeciw juet wiele nie będę się powtarzał wymienię tylko
                          ) ) najważniejsze : wzrost bezrobocia na wiele lat (przykład Hiszpanii dopiero od
                          ) 5
                          ) ) lat spada ono tam kto wie czy nie dzięki nam tj naszej polityce)
                          )
                          ) Mozesz mi wyjasnic, co ma nasza polityka do bezrobocia w Hiszpanii? Moglbym
                          ) uwierzyc, gdyby chodzilo np. o Czechy czy Niemcy, ale co takiego laczy nas z
                          ) Hiszpania? A po drugie - dlaczego mowisz tylko o Hiszpanii? Powiedz jak jest z
                          ) tym w Portugalii, Grecji, Irlandii, Danii, Szwecji, Finlandii... Ale skad Ty to
                          - W globalizmie wszystko stanowi całosc. Kryzys w jednym punktcie od razu
                          powoduje reakcje w innych częściach świata. Kryzys na bliskim wschodzie powoduje
                          wzrost cen pali
                          • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 16.04.02, 00:17
                            Gość portalu: GMR napisał(a):

                            > ) Ciekawe, czy mowilbys tak samo, gdyby Malysz byl przeciw UE... Owszem, masz s
                            > poro racji, ale przeciez jego nikt nie zmusza - zrobi jak chce i nic Ci do tego.
                            > - lepiej by nic w tych sprawach nie mówił. Nie za to go przecież lubimy jak i c
                            > o mówi ale za to jak skacze.

                            Z ostatnim zdaniem niezupelnie sie zgadzam, ale mniejsza z tym. Faktem jest, ze
                            odkad Malysz zdeklarowal sie jako zwolennik UE, nagle zaczales zle mu zyczyc.
                            Fakt, nie wiem co myslales o nim przedtem, ale nie sadze, zebys mial na ten temat
                            inne zdanie niz reszta narodu - jesli sie myle, to zwracam honor.

                            > - Nie warto się tym towarzystwem zajmować. Oni wewnetrznie też podzielili
                            > się..ciekawe kiedy podzieli sie Rokita albo Balazs?

                            Masz racje - zdecydowanie nie warto. Dobrze, ze nie popelnilem tego bledu jakim
                            byloby oddanie na nich glosu.

                            > ) A co on tam mial do rzeczy? AWS upadla z powodu wewnetrznych walk i fatalnego
                            > ) stylu rzadzenia, a nie przez Relige.
                            > - To fakt AWS sama sobie jest winna ale tam byli konkretni z inmienia i nazwisk
                            > a ludzie... profesora Relige wolę widzieć na sali operacyjnej niż na sali obrad
                            > senatu czy sejmu. Niech każdy robi to co umie najlepiej na czym najlepiej się z
                            > na a zajdziemy daleko niezależnie od sytacji na zewnątrz

                            Masz racje, ale nie czepiaj sie ludzi, ze wykraczaja poza ramy swoich zawodow.
                            Jesli ktos chce laczyc dwie profesje, to jego sprawa - jak mu sie uda to dobrze,
                            jak nie to wroci do tej pierwszej i nic sie nie stanie.

                            > ) Hiszpanie, Portugalczycy, Irlandczycy czy Grecy jakos nie stracili...
                            > - masz na mysli cały naród czy tylko ich elity? Ja byłem w Grecji i byłem
                            > przerażony tym co tam zobaczyłem..kiedyś o tym wspominałem .

                            A przed wejsciem do UE to niby bylo lepiej? Jakos w to nie wierze.

                            > - Co do kasy ..dostajemy ale gro z tej kasy idzie na europropagandę na budowani
                            > e
                            > pozytywnego wizerunku UE ... a tym którym te fundusze by się przydały dostaną a
                            > le figę z makiem.

                            Nie gadaj glupot - Unia daje kase tylko na inwestycje, a nie na propagande. Gdyby
                            rzeczywiscie bylo tak jak mowisz, to UE nie stawialaby nam barier
                            biurokratycznych, tylko dawalaby bez zahamowan - skoro to i tak na jej reklame...

                            > - 300 najbogatszych ludzi świata ma dochód = dochodom 3mld(!!!)ludzi. Majątek
                            > pana Gaetsa = 80mld$ czyli dwa razy spłaciłby zadłużenie Polski....ot
                            > globalizacja!

                            Po pierwsze nie globalizacja tylko kapitalizm (choc jedno z drugim sie laczy). Po
                            drugie - mozesz mi powiedziec, kto stracil na tym, ze Bill Gates jest bogaty? Czy
                            on komus ukradl te pieniadze? Po trzecie - co to ma wspolnego z UE? Po czwarte -
                            znowu rzucasz argumenty z Marksa rodem. Widze, ze z Ciebie taki liberal, jak ze
                            mnie czolgista. Kiedys mowilem, ze jak UE sie zliberalizuje, to Ty staniesz sie
                            socjalista - widze, ze mialem racje, tylko pomylilem kolejnosc;-).

                            > ) I jeszcze jedno - co to za "poziom zamoznosci spoleczenstwa"? W czym on sie
                            > ) wyraza, jak nie w wysokosci PKB na osobe? W Twoich wrazeniach?
                            > - A statystykę ty znasz? W dobrach konsumcyjnych. W przeliczeniu ile za pensję
                            > można kupić okreslonych dóbr. To można porównać potem do podobnych zestawień
                            > statystycznych robionych na zachodzie.

                            Statystyke znam calkiem dobrze i wiem, ze wskaznik, o ktorym mowisz, jest
                            proporcjonalny do poziomu PKB na osobe. Zatem na jedno wychodzi.

                            > Widzę że psychologia i sttystyka to nie są twoje mocne strony.

                            Mozesz mi wyjasnic, co psychologia ma tu do rzeczy?

                            > ) Jak juz mowilem, jest tylko jeden pewny sposob - wejsc do UE;-).
                            > - HM jak sprawdzić czy istnieje raj, wiadomo ze można się tam dostać po smierci
                            > wniosek? trzeba umrzeć by sie o tym przekonać... ale kto nam zda relację z tego
                            > z UE jest podobnie choc nieidentycznie bowiem teoretycznie mozna wyjść z UE
                            > wypowiadając umowęakcesyjną ale to tylko teoria, de facto z UE wyjsć nie można

                            Zewszad mozna wyjsc i jesli integracja okaze sie bledem, to nikt nas przed tym
                            nie powstrzyma.

                            > (skomplikowana procedura nawet nie wiadomo czy taka istnieje)

                            Nie wiesz czy istnieje, ale wiesz ze jest skomplikowana... Tej Twojej pokretnej
                            logiki chyba nigdy nie pojme. A zebys sie nie stresowal niepotrzebnie,
                            przypominam ze brak procedury odwolywania marszalka Sejmu jakos nie przeszkodzil
                            w dokonaniu tego. Tak samo bedzie z UE, jesli zechcemy ja opuscic.

                            > - Ty naprawdę myślisz ze nasze rządy chce dla nas jak najlepiej? To dlaczego ty
                            > le mamy problemów, tyle afer itd?

                            Wcale tak nie powiedzialem, ale jakos nie wydaje mi sie, zeby los kraju zupelnie
                            ich nie obchodzil. A w kwestii integracji jak w malo ktorej maja poparcie
                            ekonomistow, mediow, obserwatorow sceny politycznej i generalnie wszystkich co
                            bardziej znanych (z dobrej strony) ludzi. Ich dobro Polski obchodzi z pewnoscia.

                            > - A Dania a Irlandia? Węgry mogły sobie pozwolić na takie ustepstwa na które my
                            > zgodzić się niemożemy (choć rząd zrobił to za nas wbrew nam sprawa ziemi oraz
                            > dostepu do rynku pracy w UE) Wegry są lepiej rządzone, ich prawica Fidesz w
                            > niczym nie przypomina nieświętej pamięci AWS. czechy to samo nie wsomne już
                            > Słoweni która to ona jest tak naprwadę gospodarczym liderem Europy śr,wsch.

                            Na jakie ustepstwa moga sie zgodzic Wegry, a nie moze Polska? Jesli takowe
                            istnieja, to na pewno sprawa ziemi do nich nie nalezy - na logike to wlasnie male
                            Wegry powinny bardziej sie bac wykupienia, niz rozlegla Polska. I nie wiem, co tu
                            maja do rzeczy Czechy i Slowenia - te panstwa tez ustepuja Unii duzo latwiej.
                            Przestan wiec wreszcie mieszac z blotem naszych Bogu ducha winnych negocjatorow,
                            bo to dzieki nim dostajemy sporo wiecej niz sasiedzi - tylko eurofobiczna
                            propaganda bredzi o ich uleglosci przedstawiajac kazdy kompromis jako totalna
                            porazke Polski.

                            > ) Mozesz mi wyjasnic, co ma nasza polityka do bezrobocia w Hiszpanii? Moglbym
                            > ) uwierzyc, gdyby chodzilo np. o Czechy czy Niemcy, ale co takiego laczy nas z
                            > ) Hiszpania? A po drugie - dlaczego mowisz tylko o Hiszpanii? Powiedz jak jest
                            > ) z tym w Portugalii, Grecji, Irlandii, Danii, Szwecji, Finlandii...
                            > - W globalizmie wszystko stanowi całosc. Kryzys w jednym punktcie od razu
                            > powoduje reakcje w innych częściach świata. Kryzys na bliskim wschodzie powoduj
                            > e wzrost cen pali

                            No i co? Czyzby u nas az tak sie poprawila koniunktura, ze odczula to nawet
                            daleka Hiszpania? Jakos nie zauwazylem. Nie mowiac juz o fakcie, ze tamtejsza
                            gospodarka nie ma jakichs znaczacych powiazan z nasza, wiec nie wiem dlaczego
                            mialaby jakkolwiek widocznie reagowac na wydarzenia w Polsce. Poza tym nie
                            odpowiedziales na moje pytanie o inne panstwa.
                            • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 16.04.02, 10:25
                              Twoje teksty są bardzo długie a ja nie mam czasu odpowiadać na wszystkie twoje
                              zatrzuty. Mam co robić. A teraz będę miał coraz mniej czasu na wysiadywanie w
                              necie. Uważam tylko juz definitywnie kończąc ten wątek że dyskujsa o UE jest
                              źle prowadzona. Tu eurofani stosują taktykę spalonej ziemi czy faktów
                              dokonanych i potem jak przyjdzie do głosowania to faktycznie możemy nie mieć
                              wyjścia niż wdepnąć w ten eurochłam..80% mediów w rękach obcych lub
                              zaprzyjaźnionych z nimi naszych rodzimych socliberałów. poza tym ta twoja wiara
                              w szlaxchetne intencje rządzących poraża mnie. Świat polityki i świat ludzi z
                              nią nie związanych to są odrębne społeczności które to de facto prawie nic nie
                              łączy...ja już straciłem wszelkie złudzenia co do naszej klasy politycznej.
                              tTyle razy nas oszukali że po prostu ten kto dalej im wierzy jest albo
                              naiwniakiem albo ma coś z nimi wspólnego...
                              • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 16.04.02, 12:15
                                Nie masz czasu odpowiadac? W porzadku, ale szkoda, ze nie masz tez czasu
                                czytac - tak mi sie przynajmniej wydaje, bo znowu wmawiasz mi cos, czego nie
                                powiedzialem. Zadnej taktyki spalonej ziemi nie stosuje (jak uwazasz inaczej,
                                to przyklady prosze), wcale nie mowilem, ze wierze w szlachetne intencje
                                politykow (powiedzialem jedynie, ze w jakims stopniu musza o ten kraj dbac,
                                chociazby we wlasnym interesie). A Twoje teksty o mediach w obcych rekach
                                trudno nazwac innym mianem, niz brednie. Rodem z RM, dodajmy.
                                • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 16.04.02, 12:18
                                  A co powiesz w takim razie na zamieszanie jakie powstało wokół mediów po
                                  ostatnim projekcie w tym zakresie autorstwa SLD?
                                  • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 16.04.02, 23:20
                                    A co mam powiedziec? Glowna zaleta tej ustawy jest to, ze nie ma wielkich szans
                                    na wejscie w zycie - nawet jak Miller bedzie isc w zaparte to nadzieje sie na
                                    weto. Oczywiscie jak sie postara to moze je odrzucic, ale nie posadzalbym go o
                                    taka bezmyslnosc.
                                    • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 17.04.02, 17:32
                                      Policzmy SLD/UP 216 głosów PSL (tu zawsze oni trzymali sztamę z SLD) 41 i
                                      Samoobrona(Lepper powiedział że poprze pomysł SLD w tym zakresie) 50 razem...
                                      307. By odrzucić weto prezydenta wystarczy 3/5 głosów przy obecnosci min 50%
                                      składu sejmu. Te 3/5 = 276 głosów jeśli dobrze liczę... Tak więc jest spora
                                      szansa że to weto zostanie jednak odrzucone... zauważ też że Miller tłumaczy
                                      ten pojekt ustawy wymogami UE. Chowa się za unijny parawan by przepchnąć nawet
                                      najbardziej absurdalne pomysły.. Widzę ze UE jest wygodnym instrumentem w jego
                                      rękach do manipulowania i załatwiania swych prywatnych czy partyjnych interesów
                                      ...być może Miller kłamie ..(to normalne u niego)..dzisiaj nikomu nie należy
                                      wierzyć...każdy jest wrogiem każdego i każdy mysli jedno mówi drugie robi
                                      trzecie....
                                      • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 17.04.02, 22:47
                                        Sejmowa arytmetyka to nie wszystko - Miller doskonale wie, ze konflikt z
                                        prezydentem to ostatnia rzecz, jakiej mu potrzeba. Szczegolnie, ze prezydent ma
                                        dwukrotnie wyzsze poparcie niz rzad, wiec nawet jesli Miller postawi na swoim,
                                        to politycznie przegra, a media nie wybacza mu tych ograniczen. Zreszta nie
                                        wiem czy rzeczywiscie odrzucenie weta jest mozliwe - w SLD nie ma zgody co do
                                        tej ustawy, czego przykladem niedawne starcie Borowskiego z Millerem - kazde
                                        dziecko wie, ze nikt normalny nie stawia sie szefowi, jesli nie ma za soba
                                        silnego poparcia. A weto jeszcze wzmocniloby oboz przeciwnikow Millera...
            • douglasmclloyd Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 11.04.02, 20:44
              Gość portalu: GMR napisał(a):

              > A ty myślisz że jak wejdziemy do UE to to wszystko my odzyskamy? A zapomniałem
              > jeszcze o specjalnych strefach ekonomicznych o dopuszczeniu obcych na nasze
              > łowiska co załatwi naszych rybaków oraz wzrost biurokracji i możliwości
              > kandydowania obcych innych członków UE w wyborach samorządowych!!! (art 8
              > traktatu z Maastricht)

              Na lowiskach sie nie znam. Czy chodzi moze o polowy na morzu Ochockim lub
              Barentsa? Coz jest zlego w specjalnych strefach ekonomicznych? Kogo dopuszcza do
              wyborow samorzadowych: obcych czy innych. A jak innych, to co to oznacza i jakie
              niesie zagrozenia? Miales mnie przekonac, ze wejscie do UE mija sie z celem ale
              zamiast tego otrzymalem pozbawiony logicznego zwiazku miszmasz.

              • Gość: Hania Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 195.217.253.* 11.04.02, 20:51
                Moze GMeRkowi chodzilo o to, ze nie bedzie nowych stref ekonomicznych i ze
                zwolnienia podatkowe beda w nich znacznie ograniczone w porownaniu z
                dotychczasowym stanem rzeczy. A jeszcze niedawno zzymal sie, ze zagraniczni
                inwestorzy nie placa podatkow. Ja juz nie wiem, o co temu chlopakowi chodzi,
                ale wole nie wnikac, bo zaraz znowu zacznie sie odgrazac, ze naskarzy mojemu
                szefowi (hi, hi), ze pisze posty na forum zamiast pracowac (hi, hi).
                Pozdrawiam.
                • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 12.04.02, 21:59
                  inwestorzy mają być rodzimi, polscy! a jeśli obcy to pod kontrolą
              • Gość: snajper Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 2.4.STABLE* / 10.1.1.* 11.04.02, 20:57
                douglasmclloyd napisał(a):

                > Gość portalu: GMR napisał(a):
                >
                > > A ty myślisz że jak wejdziemy do UE to to wszystko my odzyskamy? A zapomniałem
                > > jeszcze o specjalnych strefach ekonomicznych o dopuszczeniu obcych na nasze
                > > łowiska co załatwi naszych rybaków oraz wzrost biurokracji i możliwości
                > > kandydowania obcych innych członków UE w wyborach samorządowych!!! (art 8
                > > traktatu z Maastricht)
                >
                > Na lowiskach sie nie znam. Czy chodzi moze o polowy na morzu Ochockim lub
                > Barentsa? Coz jest zlego w specjalnych strefach ekonomicznych? Kogo dopuszcza do
                > wyborow samorzadowych: obcych czy innych. A jak innych, to co to oznacza i jakie
                > niesie zagrozenia? Miales mnie przekonac, ze wejscie do UE mija sie z celem ale
                > zamiast tego otrzymalem pozbawiony logicznego zwiazku miszmasz.

                Ja spróbuje prztłumaczyć Ci, czego się GMR boi.

                1. Boi się, że firmy ze specjalnych stref ekonomicznych stracą swoje przywileje.
                Kiedyś co prawda złorzeczył im, że takie przywileje dostały i nie płaca podatków,
                no ale coż, logiki w argumentach eurofobów szukac nadaremno.

                2. Boi się, że bedziemy musieli zdradzić gdzie ryby łowimy i nam je wszystkie
                wyłapią.

                3. Boi się, że holenderski rolnik gospodarujący u nas będzie miał prawo głosu w
                naszych wyborach. I może to będzie ten głos, co przeważy szalę za korzyść
                aborcji, eutanazji lub małżeństw homoseksualnych.

                A to tylko niektóre z jego lęków.

                Pozdrawiam.
                • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 12.04.02, 13:03
                  Gość portalu: snajper napisał(a):
                  >
                  > Ja spróbuje prztłumaczyć Ci, czego się GMR boi.
                  >
                  > 1. Boi się, że firmy ze specjalnych stref ekonomicznych stracą swoje przywileje
                  > .
                  > Kiedyś co prawda złorzeczył im, że takie przywileje dostały i nie płaca podatkó
                  > w,
                  > no ale coż, logiki w argumentach eurofobów szukac nadaremno.
                  >
                  > 2. Boi się, że bedziemy musieli zdradzić gdzie ryby łowimy i nam je wszystkie
                  > wyłapią.
                  >
                  > 3. Boi się, że holenderski rolnik gospodarujący u nas będzie miał prawo głosu w
                  >
                  > naszych wyborach. I może to będzie ten głos, co przeważy szalę za korzyść
                  > aborcji, eutanazji lub małżeństw homoseksualnych.
                  >
                  > A to tylko niektóre z jego lęków.
                  >
                  > Pozdrawiam.

                  - Głoszenie prawdy to nie lęk a odwaga. Lęki to macie wy którzy boicie się
                  cokolwiek złego pisnąć na temat Unii bo boicie się że nas nie przyjmą że w ogóle
                  przestaną z nami handlować i że sprzeda nas Białorusi. Zamiast się targować z
                  Brukselą to ustępujecie jej we wszystkim czego ona sobie życzy. (likwidacje stef,
                  zgoda na szlaban w sprawie pracy i na możliwość kupna przez obcych ziemi ;
                  dzierżawa sposób na ominięcie 12 letniego zakazu sprzedaży ziemi)
                  To wy boicie się UE bo możecie stracić niepowtarzalną szansę na brukselskie stołki
                  Kimicek Snajper to najwieksi apologeci UE bezkrytyczni widzący w niej uosobienie
                  raju na ziemi. Otóż wiedzcie że eurosceptycy nie sprzeciwiają się kontaktom z
                  Europą. Mają tam wielu przyjaciół. Narodowcy w krajach UE zaczynają oraz wiecej
                  znaczyć (Haider Le PEN Fortuyn, Finni, "Taczerowska" część parti konserwatywnej)
                  Przyjdzie jeszcze taki czas że dzisiejsci eurofani staną się zaciekłymi
                  eurosceptykami czy jak wy nas określacie eurofobami.
                  W najgorszym wypadku będziemy postępować jak IRA czy ETA!
                  • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 13.04.02, 00:16
                    Gość portalu: GMR napisał(a):

                    > - Głoszenie prawdy to nie lęk a odwaga. Lęki to macie wy którzy boicie się
                    > cokolwiek złego pisnąć na temat Unii bo boicie się że nas nie przyjmą że w ogól
                    > e przestaną z nami handlować i że sprzeda nas Białorusi.

                    Mylisz sie synku - nikt tu nie kwestionuje wad UE (biurokracja, niesprawny system
                    decyzyjny, polityka rolna), natomiast pelno jest eurofobow kwestionujacych
                    wszelkie jej zalety, nawet te najbardziej oczywiste i niepodwazalne.

                    > Zamiast się targować z Brukselą to ustępujecie jej we wszystkim czego ona sobie
                    > życzy.

                    Po pierwsze - kto "wy"? Jest tu ktos z negocjatorow? Po drugie - Polska ciagle
                    dostaje duzo wiecej od innych panstw kandydackich, a nasi negocjatorzy maja w
                    Brukseli opinie wyjatkowo nieustepliwych i namolnych. No ale jak dla kogos 12 lat
                    okresu "ochronnego" na ziemie to juz zdrada stanu, to o czym my mowimy - to tak
                    jakby rozmawiac o tolerancji religijnej z inkwizytorami.

                    > To wy boicie się UE bo możecie stracić niepowtarzalną szansę na brukselskie sto
                    > łki

                    Naprawde jestes takim idiota czy tylko udajesz? Bo tylko wyjatkowy idiota moze
                    twierdzic, ze poparcie dla integracji wynika z nadziei na stolek. Jakbys nie
                    wiedzial, to informuje, ze integracje popiera 60% Polakow - jakos nie wyobrazam
                    sobie, zeby kazdy z nich liczyl na stolek w Brukseli.

                    > Kimicek

                    Jak nie masz argumentow to sie przyznaj zamiast mnie obrazac, Gowniarzu
                    Molestowany przez Rybakow. Chcesz wymiany prymitywnych epitetow to prosze bardzo,
                    ale z gory ostrzegam, ze na tym polu nie masz szans - moja ksywke trudno sie
                    przekreca, a Twoja mozna rozwinac na wiele, wiele sposobow...

                    > Snajper to najwieksi apologeci UE bezkrytyczni widzący w niej uosobienie
                    > raju na ziemi.

                    Nie mierz innych swoja miara. My po prostu patrzymy na UE realnie. To Wy widzicie
                    w niej pieklo na Ziemii... Pieklo? Podejrzewam, ze dla Was nawet pieklo jest
                    lepsze niz UE.

                    > Otóż wiedzcie że eurosceptycy nie sprzeciwiają się kontaktom z
                    > Europą. Mają tam wielu przyjaciół. Narodowcy w krajach UE zaczynają oraz wiecej
                    > znaczyć (Haider Le PEN Fortuyn, Finni, "Taczerowska" część parti konserwatywnej

                    Miedzynarodowka narodowcow? Na szczescie nie wyglada to prawdopodobnie. Populisci
                    sa wszedzie, ale nigdzie nie odgrywaja wiekszej roli. Moze za wyjatkiem Haidera,
                    ale i on juz sie konczy - jego spotkanie z Saddamem otworzylo oczy sporej czesci
                    jego wyborcow.

                    > Przyjdzie jeszcze taki czas że dzisiejsci eurofani staną się zaciekłymi
                    > eurosceptykami czy jak wy nas określacie eurofobami.

                    Niby dlaczego? My popieramy idee Unii Europejskiej, a nie jakichs konkretnych
                    ludzi stojacych na czele panstw czlonkowskich.

                    > W najgorszym wypadku będziemy postępować jak IRA czy ETA!

                    No i tu widzimy chore poglady eurofobow w calej okazalosci - jak juz wszystkie
                    brednie zawioda, to przyjdzie czas na terroryzm... Ale pamietaj - jakby co, to ja
                    zadbam, zeby ta wypowiedz trafila, gdzie trzeba, wiec jesli rzeczywiscie
                    zamierzasz tak zrobic, to tak jak Palestynczycy - samobojczo. Tylko wtedy
                    unikniesz odpowiedzialnosci.
                    • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 13.04.02, 21:18
                      kimmjiki napisał(a):

                      > Gość portalu: GMR napisał(a):
                      >
                      > > - Głoszenie prawdy to nie lęk a odwaga. Lęki to macie wy którzy boicie się
                      >
                      > > cokolwiek złego pisnąć na temat Unii bo boicie się że nas nie przyjmą że w
                      > ogól
                      > > e przestaną z nami handlować i że sprzeda nas Białorusi.
                      >
                      > Mylisz sie synku - nikt tu nie kwestionuje wad UE (biurokracja, niesprawny syst
                      - Po twoiich tekstach tego nie zauważyłem
                      > > Zamiast się targować z Brukselą to ustępujecie jej we wszystkim czego ona
                      > sobie
                      > > życzy.
                      >
                      > Po pierwsze - kto "wy"? Jest tu ktos z negocjatorow? Po drugie - Polska ciagle
                      > dostaje duzo wiecej od innych panstw kandydackich, a nasi negocjatorzy maja w
                      > Brukseli opinie wyjatkowo nieustepliwych i namolnych. No ale jak dla kogos 12 l
                      > at
                      > okresu "ochronnego" na ziemie to juz zdrada stanu, to o czym my mowimy - to tak
                      - wy no z twoich wypowiedzi z pewnością z jaką wypowiadasz swe poglądy odnoszę
                      wrażenie że jesteś jednym z negocjatorów. Poza bezp wtajemniczonymi w negocjajce
                      i młodymi naiwnymi licealistami i studentami nikt tak unii nie wielbi euforycznie.
                      > jakby rozmawiac o tolerancji religijnej z inkwizytorami. Co do okresu
                      ochronnego..po co czekać 12 lat z kupnem jak można wejść w posiadanie tej ziemi
                      po 3 latach dzierżawy po tym okresie można ją kupić.. oto ta "ochrona" w wersji
                      eurofanów
                      >
                      > > To wy boicie się UE bo możecie stracić niepowtarzalną szansę na brukselski
                      > e sto
                      > > łki
                      >
                      > Naprawde jestes takim idiota czy tylko udajesz? Bo tylko wyjatkowy idiota moze
                      > twierdzic, ze poparcie dla integracji wynika z nadziei na stolek. Jakbys nie
                      > wiedzial, to informuje, ze integracje popiera 60% Polakow - jakos nie wyobrazam
                      - Skąd te dane? CBOS mówi o poparcicu rzędu 55% a nie zapominaj o sondażach
                      publikowanych na stronach OBW ( w tym i Estymatora)... nie powtarzaj głupot za TVP

                      >
                      > > Kimicek
                      >
                      > Jak nie masz argumentow to sie przyznaj zamiast mnie obrazac, Gowniarzu
                      > Molestowany przez Rybakow. Chcesz wymiany prymitywnych epitetow to prosze bardz
                      - A jakie ty masz argumenty? podaj no kilka dowodów za którymi warto być w UE
                      nawet na najgorzej wynegocjowanych warunkach
                      > ale z gory ostrzegam, ze na tym polu nie masz szans - moja ksywke trudno sie
                      > przekreca, a Twoja mozna rozwinac na wiele, wiele sposobow...
                      >
                      > > Snajper to najwieksi apologeci UE bezkrytyczni widzący w niej uosobienie
                      > > raju na ziemi.
                      >
                      > Nie mierz innych swoja miara. My po prostu patrzymy na UE realnie. To Wy widzic
                      > ie
                      - Ty wy oceniacie wszystkich wg waszej miary
                      > w niej pieklo na Ziemii... Pieklo? Podejrzewam, ze dla Was nawet pieklo jest
                      > lepsze niz UE.
                      - UE się rozleci Tak jak rozleciał się ZSRR
                      > > Otóż wiedzcie że eurosceptycy nie sprzeciwiają się kontaktom z
                      > > Europą. Mają tam wielu przyjaciół. Narodowcy w krajach UE zaczynają oraz w
                      > iecej
                      > > znaczyć (Haider Le PEN Fortuyn, Finni, "Taczerowska" część parti konserwat
                      > ywnej
                      >
                      > Miedzynarodowka narodowcow? Na szczescie nie wyglada to prawdopodobnie. Populis
                      > ci
                      > sa wszedzie, ale nigdzie nie odgrywaja wiekszej roli. Moze za wyjatkiem Haidera
                      > ,
                      > ale i on juz sie konczy - jego spotkanie z Saddamem otworzylo oczy sporej czesc
                      > i
                      > jego wyborcow.
                      - Narodowcy odgrywają coraz większą rolę i nic ci nie pomoże zaklinanie i
                      zaprzeczanie, udawanie że tego nie ma.
                      > > Przyjdzie jeszcze taki czas że dzisiejsci eurofani staną się zaciekłymi
                      > > eurosceptykami czy jak wy nas określacie eurofobami.
                      >
                      > Niby dlaczego? My popieramy idee Unii Europejskiej, a nie jakichs konkretnych
                      > ludzi stojacych na czele panstw czlonkowskich.
                      - Nawet wtedy gdyby UE opanowała nacjonalistyczna międzynarodówka?
                      > > W najgorszym wypadku będziemy postępować jak IRA czy ETA!
                      Akurat będziecie popierać nacjonalistyczną Europę już to widzę. nie opowiadaj
                      bajek. prędzej Urban nawróci się na katolicyzm niż uwierzą w to że będziesz
                      popierał UE gdy będzie tam rządzić narodowa prawica. A jak wygląda to
                      owo "poparcie było widać po zamieszkach w Austrii różnej maści lewaków jak Haider
                      tworzył rząd w Austrii oto jak wuyglada demokracja w waszym wydaniu. Demokracja
                      jest dobra pod warunkiem ze wygrywają nasi lub koncesjonowani przez nas
                      przeciwnicy (pozorne różnice programowe)
                      > No i tu widzimy chore poglady eurofobow w calej okazalosci - jak juz wszystkie
                      > brednie zawioda, to przyjdzie czas na terroryzm... Ale pamietaj - jakby co, to
                      > ja
                      > zadbam, zeby ta wypowiedz trafila, gdzie trzeba, wiec jesli rzeczywiscie
                      > zamierzasz tak zrobic, to tak jak Palestynczycy - samobojczo. Tylko wtedy
                      > unikniesz odpowiedzialnosci.

                      - Wam się udało to i nam się uda. Mam tu na myśli rozróby roku 68 oraz
                      działalność RAFu (Rote Army Fraktion z RFN oraz Czerwonych Brygad z Włoch; Daniel
                      Cochn Bendit w 68 zadymiarz a dziś deputowany do parlamentu UE Joska Fisher z
                      niemieckiego MSZ podejrzany o kontakty z Urlyką Meinhoff ze wspomnianego RAFui
                      jej ukrywanie).... przypominam że te organizacje mająna sumieniu dziesiątki
                      ofiar... moze bezpośredni sprawcy ponieśli jakąś karę ale czy ukarani zostali ich
                      zleceniodawcy?
                      • kimmjiki Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 13.04.02, 23:33
                        Gość portalu: GMR napisał(a):

                        > > Mylisz sie synku - nikt tu nie kwestionuje wad UE (biurokracja, niesprawny
                        > syst
                        > - Po twoiich tekstach tego nie zauważyłem

                        Bo Ty w ogole malo co zauwazasz, jesli to nie pasuje do Twojego obrazu swiata. Za
                        to doskonale zauwazasz wszystko, co chocby pozornie swiadczy przeciw UE. Tak jak
                        ta zona z dowcipu, ktora nie widzi wjazdu do garazu, ale widzi damski wlos na
                        marynarce meza...

                        > - wy no z twoich wypowiedzi z pewnością z jaką wypowiadasz swe poglądy odnoszę
                        > wrażenie że jesteś jednym z negocjatorów.

                        Jestem po prostu pewny tego, co mowie. A Twoje wrazenia bywaja czasem dziwaczne.

                        > Poza bezp wtajemniczonymi w negocjajce
                        > i młodymi naiwnymi licealistami i studentami nikt tak unii nie wielbi euforyczn
                        > ie.

                        "Bezposrednio wtajemniczonych w negocjacje" jest tylko kilkanascie osob - sami
                        negocjatorzy, rzad, KIE, prezydent, to chyba wszyscy. Mlodzi naiwni licealisci i
                        studenci natomiast najchetniej popieraja UPR. A tego "euforycznego uwielbienia"
                        dla UE nie widze u nikogo. Widze za to fanatyczna nienawisc u eurofobow.

                        > Co do okresu
                        > ochronnego..po co czekać 12 lat z kupnem jak można wejść w posiadanie tej ziemi
                        > po 3 latach dzierżawy po tym okresie można ją kupić.. oto ta "ochrona" w wersji
                        > eurofanów

                        Caly ten pomysl z "ochrona" ziemi jest w ogole do d***, bo naplyw rolnikow z UE
                        moze sie nam tylko przysluzyc - ich dzialania moga znaczaco przyspieszyc
                        niezbedna reforme polskiego rolnictwa. I prosze, nie bredz mi tu o cenach naszej
                        ziemi, bo jak nie zajmiemy sie wreszcie na powaznie dostosowaniem rolnictwa do
                        norm, nie tyle unijnych, ile po prostu XXI-wiecznych, to i za 12 lat te ceny sie
                        nie zmienia.

                        > > Naprawde jestes takim idiota czy tylko udajesz? Bo tylko wyjatkowy idiota
                        > moze twierdzic, ze poparcie dla integracji wynika z nadziei na stolek. Jakbys n
                        > ie wiedzial, to informuje, ze integracje popiera 60% Polakow
                        > - Skąd te dane? CBOS mówi o poparcicu rzędu 55%

                        No tak, przeciez te 5% to taka gigantyczna roznica, ze powinienes od razu mnie
                        oskarzyc o oklamywanie narodu. Jakbym powiedzial 55, to Ty bys pewnie odparl, ze
                        nie, bo 54...

                        > a nie zapominaj o sondażach publikowanych na stronach OBW ( w tym i
                        Estymatora)...

                        A co to jest OBW i Estymator? Najwazniejsze osrodki sondazowe to CBOS, OBOP i
                        Pentor, synku. O wynikach ze strony OBW pisalem juz w jakims Twoim watku i jakos
                        nie raczyles odpowiedziec...

                        > nie powtarzaj głupot za TVP

                        Za TVP moge powtarzac co najwyzej wyniki tego ohydnego eurofana Malysza, bo nic
                        innego tam nie ogladam.

                        > - A jakie ty masz argumenty? podaj no kilka dowodów za którymi warto być w UE
                        > nawet na najgorzej wynegocjowanych warunkach

                        Z Toba to jak z dzieckiem... No ale dobrze, powtorze jak chlop krowie na miedzy.
                        Po pierwsze, wolny handel z wiekszoscia Europy. Po drugie, wolny przeplyw ludzi,
                        uslug i czego tam jeszcze. Po trzecie, otwarte granice. Po czwarte, wspolna
                        waluta eliminujaca ryzyko kursowe. Po piate, silniejsza pozycja na forum
                        miedzynarodowym. Po szoste, fundusze strukturalne. Po siodme, wplyw na polityke
                        Unii. Po osme, ograniczone pole do popisu dla politykow probujacych manipulowac
                        np. przy NPB. No, za razie wystarczy. I tak zaraz mnie zalejesz demagogia, ze to
                        jest do bani, tego nam nie trzeba, a tamtego i tak nie bedzie. Ale przynajmniej
                        bedziesz musial troche wysilic mozgownice - zawsze to cos;-).

                        > - UE się rozleci Tak jak rozleciał się ZSRR

                        Powiedzial co wiedzial. Przed chwilka zarzucales mi brak argumentow - podaj teraz
                        swoje. I niech to nie beda cytaty z NCz.

                        > - Narodowcy odgrywają coraz większą rolę i nic ci nie pomoże zaklinanie i
                        > zaprzeczanie, udawanie że tego nie ma.

                        Wcale nie udaje, ze ich nie ma, tylko mowie, ze nie odgrywaja wiekszej roli i
                        prawdopodobnie nigdy nie beda. Szowinistyczna demagogia wystarczy na te 10-20%
                        poparcia, ale nie na wiecej.

                        > > > Przyjdzie jeszcze taki czas że dzisiejsci eurofani staną się zaciekły
                        > mi eurosceptykami czy jak wy nas określacie eurofobami.
                        > >
                        > > Niby dlaczego? My popieramy idee Unii Europejskiej, a nie jakichs konkretn
                        > ych
                        > > ludzi stojacych na czele panstw czlonkowskich.
                        > - Nawet wtedy gdyby UE opanowała nacjonalistyczna międzynarodówka?

                        To jest raczej nierealne - nawet jesli nacjonalisci wygraja w dwoch-trzech
                        krajach, to UE liczy ich 15, a wkrotce bedzie 25 - nie wyobrazam sobie, zeby cala
                        Europa dala sie omamic populistom.

                        > Akurat będziecie popierać nacjonalistyczną Europę już to widzę. nie opowiadaj
                        > bajek. prędzej Urban nawróci się na katolicyzm niż uwierzą w to że będziesz
                        > popierał UE gdy będzie tam rządzić narodowa prawica. A jak wygląda to
                        > owo "poparcie było widać po zamieszkach w Austrii różnej maści lewaków jak Haid
                        > er
                        > tworzył rząd w Austrii oto jak wuyglada demokracja w waszym wydaniu. Demokracja
                        > jest dobra pod warunkiem ze wygrywają nasi lub koncesjonowani przez nas
                        > przeciwnicy (pozorne różnice programowe)

                        I to niby UE organizowala te demonstracje, tak? Nie rozsmieszaj mnie, prosze.

                        > - Wam się udało to i nam się uda. Mam tu na myśli rozróby roku 68 oraz
                        > działalność RAFu (Rote Army Fraktion z RFN oraz Czerwonych Brygad z Włoch; Dani
                        > el
                        > Cochn Bendit w 68 zadymiarz a dziś deputowany do parlamentu UE Joska Fisher z
                        > niemieckiego MSZ podejrzany o kontakty z Urlyką Meinhoff ze wspomnianego RAFui
                        > jej ukrywanie).... przypominam że te organizacje mająna sumieniu dziesiątki
                        > ofiar... moze bezpośredni sprawcy ponieśli jakąś karę ale czy ukarani zostali i
                        > ch zleceniodawcy?

                        A zatem UE ponosi wine takze za poczynania lewakow i komunistow... Juz kiedys o
                        to pytalem, ale pytam ponownie - czy jest na tym swiecie cos zlego, za co nie
                        odpowiada UE? Oczywiscie poza trzesieniami ziemi, zarazami i kokluszem...
              • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 12.04.02, 12:52
                chodzi o możliwości połówów w naszej morskiej strefie eknonomicznej
                • Gość: snajper Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 2.4.STABLE* / 10.1.1.* 12.04.02, 15:23
                  Gość portalu: GMR napisał(a):

                  > chodzi o możliwości połówów w naszej morskiej strefie eknonomicznej

                  Skoro ONI będą mogli łowić w NASZEJ strefie ekonomicznej, to MY będziemy mogli
                  łowić w ICH strefie. Dlaczego o tym nie napisałeś ?

                  • Gość: Hania Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 195.217.253.* 12.04.02, 15:38
                    Gość portalu: snajper napisał(a):

                    > Gość portalu: GMR napisał(a):
                    >
                    > > chodzi o możliwości połówów w naszej morskiej strefie eknonomicznej
                    >
                    > Skoro ONI będą mogli łowić w NASZEJ strefie ekonomicznej, to MY będziemy mogli
                    > łowić w ICH strefie. Dlaczego o tym nie napisałeś ?
                    >

                    Bo to nie stanowi poparcia dla tez GMeRka.
                  • Gość: mietek Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.toya.net.pl / 10.0.210.* 12.04.02, 15:47
                    czemu Wajda zasłania się Małyszem?Niech sam samodzielnie nas przekona.Ten
                    człowiek w jednej chwili stracił u mnie wszystko.Wczśniej na Małyszu wisiał już
                    premier i prezydent.Małysz może tego nie udżwignąć.
                  • douglasmclloyd Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 12.04.02, 16:20
                    Gość portalu: snajper napisał(a):

                    > Gość portalu: GMR napisał(a):
                    >
                    > > chodzi o możliwości połówów w naszej morskiej strefie eknonomicznej
                    >
                    > Skoro ONI będą mogli łowić w NASZEJ strefie ekonomicznej, to MY będziemy mogli
                    > łowić w ICH strefie. Dlaczego o tym nie napisałeś ?

                    Snajper, nie wiesz, ze ryby sa tylko w naszej strefie.

                    • Gość: snajper Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.acn.waw.pl 13.04.02, 02:38
                      douglasmclloyd napisał(a):

                      > Gość portalu: snajper napisał(a):
                      >
                      > > Gość portalu: GMR napisał(a):
                      > >
                      > > > chodzi o możliwości połówów w naszej morskiej strefie eknonomicznej
                      > >
                      > > Skoro ONI będą mogli łowić w NASZEJ strefie ekonomicznej, to MY będziemy m
                      > ogli łowić w ICH strefie. Dlaczego o tym nie napisałeś ?
                      >
                      > Snajper, nie wiesz, ze ryby sa tylko w naszej strefie.
                      >

                      Za to ONI mają krewetki !!! Uwielbiam !!! :))
                  • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 12.04.02, 21:48
                    Tylko że ich strefy są wyeksploatowane!!
                    • Gość: snajper Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.acn.waw.pl 13.04.02, 02:39
                      Gość portalu: GMR napisał(a):

                      > Tylko że ich strefy są wyeksploatowane!!

                      A nasze ryby to co, na łańcuchach pływają ? Nie popłyną do NICH ?
                      • Gość: GMR Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 13.04.02, 21:19
                        Nasi mają gorszy sprzęt więc rybki mają większe szanse na przeżycie!!!!!!!
                        • douglasmclloyd Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 15.04.02, 17:27
                          Gość portalu: GMR napisał(a):

                          > Nasi mają gorszy sprzęt więc rybki mają większe szanse na przeżycie!!!!!!!

                          GMR, widze, ze do dyskucji jestes wszechstronnie przygotowany i do problemu
                          wejscia Polski do Unii Europejskiej podszedles kompleksowo. W temacie ryb ze
                          szczegolnym uwzglednieniem lowisk i rybiej mentalnosci nie mozna cie zalamac. Czy
                          moglbys nas poinformowac, jak w Polsce unijnej przedstawia sie przyszlosc
                          planktonu.
                          • Gość: snajper Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.acn.waw.pl 16.04.02, 02:21
                            douglasmclloyd napisał(a):

                            > Gość portalu: GMR napisał(a):
                            >
                            > > Nasi mają gorszy sprzęt więc rybki mają większe szanse na przeżycie!!!!!!!
                            >
                            > GMR, widze, ze do dyskucji jestes wszechstronnie przygotowany i do problemu
                            > wejscia Polski do Unii Europejskiej podszedles kompleksowo. W temacie ryb ze
                            > szczegolnym uwzglednieniem lowisk i rybiej mentalnosci nie mozna cie zalamac. C
                            > zy moglbys nas poinformowac, jak w Polsce unijnej przedstawia sie przyszlosc
                            > planktonu.

                            Planktonu politycznego ? No cóż, sieć LPR ma malutkie oczka Wrzodaka...
                            • Gość: Oszołom Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 16.04.02, 10:26
                              A gte oczka i tak są większe niż pana Frasyniuka i UW
                            • douglasmclloyd Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 16.04.02, 15:52
                              Gość portalu: snajper napisał(a):

                              > douglasmclloyd napisał(a):
                              >
                              > > Gość portalu: GMR napisał(a):
                              > >
                              > > > Nasi mają gorszy sprzęt więc rybki mają większe szanse na przeżycie!!
                              > !!!!!
                              > >
                              > > GMR, widze, ze do dyskucji jestes wszechstronnie przygotowany i do problem
                              > u
                              > > wejscia Polski do Unii Europejskiej podszedles kompleksowo. W temacie ryb
                              > ze
                              > > szczegolnym uwzglednieniem lowisk i rybiej mentalnosci nie mozna cie zalam
                              > ac. C
                              > > zy moglbys nas poinformowac, jak w Polsce unijnej przedstawia sie przyszlo
                              > sc
                              > > planktonu.

                              > Planktonu politycznego ? No cóż, sieć LPR ma malutkie oczka Wrzodaka...

                              Niestety, jak z radoscia zauwazyl GMR, Unia zaleca wiekszy rozmiar oczek.
                              Plankton z Torunia moze sie przeslizgnac. Ciekawe, czy GMR bedzie przeciwny temu
                              unijnemu rozporzadzeniu. Mysle, ze cale zamieszanie wywolane przez niego
                              lowiskami i rybami bylo tylko przykrywka do wywolania dyskusji o wilkosci oczek
                              przez ktore moglby sie przecisnac LPR. Po upewnieniu sie, ze oczka sa
                              wystarczajaco duze, ryby i lowiska przestaly go interesowac.

    • Gość: GMR Sprostowanko . Muszę się przyznac do błedu IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 15.04.02, 17:42
      UE każe nam zwiekszać a nie zmniejszać oczka w sieciach. Jak sieci będą miały
      większe oczka to tylko te większe sztuki się złapią ..mniejsze się prześlizną
      • Gość: tex Re: Sprostowanko . Muszę się przyznac do błedu IP: *.tor.pathcom.com 17.04.02, 02:43
        to wszystko na co stac nasza "intyligencje" .ladnie wykierowali ten kraj.
    • Gość: Ewawa Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 217.153.32.* 17.04.02, 09:17
      Wydaje mi się ze owo "przyłączenie "lub "podłączenie" do unii można trochę
      porównać do wykupywania się wzajemnego firm. Dzieje się tak kiedy że bagata
      firma dla osiągania jeszcze wiekszych zysków wykupuje sobie podupadłe
      przedsiębiorstwo. Oczywiście inwestuje w to swój kapitał, remontuje,
      rozbudowuje itd. Wszystko fajnie tylko częśc osób ze starej fabryki idzie na
      bruk. Pracę dostaja najczęściej wybrani już przez nowy zarząd i to w ilości
      najczęściej dość ograniczonej(biznes). Zyski oczywiście idą do "macierzy". Nie
      ma złudzeń. Nikt nie będzie się tu litował nad polską biedotą! Nie wierzę w to.
      Poza tym został stracony dla kraju kolejny obiekt, ziemia, własnośc. Oczywiście
      jest to jakieś rozwiązanie, ale czy na pewno najlepsze dla Polski?
      Dlaczego ci nasi mędrcy u władzy są tak monotematyczni? Chcą żeby ktoś za nich
      rozwiązał problemy w naszym kraju? A kogo to obchodzi? To obchodzi tylko
      Polaków, niestety.
      • Gość: Ewawa Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 217.153.32.* 17.04.02, 12:02
        Gość portalu: Ewawa napisał(a):

        > Poza tym dlaczego jesteśmy tak bezkrytyczni i ufni wobec ludzi, którzy zawiedli
        już drugi raz!
        Moze trochę chłodnego dystansu! Przecież to im właśnie najbardziej zależy na tej
        unii. Z samego tylko jednego faktu można domniemywać ze to dla Polski nic
        dobrego. To wynika z prostej logiki.
      • douglasmclloyd Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 17.04.02, 15:38
        Gość portalu: Ewawa napisał(a):

        > Wydaje mi się ze owo "przyłączenie "lub "podłączenie" do unii można trochę
        > porównać do wykupywania się wzajemnego firm. Dzieje się tak kiedy że bagata
        > firma dla osiągania jeszcze wiekszych zysków wykupuje sobie podupadłe
        > przedsiębiorstwo. Oczywiście inwestuje w to swój kapitał, remontuje,
        > rozbudowuje itd. Wszystko fajnie tylko częśc osób ze starej fabryki idzie na
        > bruk. Pracę dostaja najczęściej wybrani już przez nowy zarząd i to w ilości
        > najczęściej dość ograniczonej(biznes). Zyski oczywiście idą do "macierzy". Nie
        >
        > ma złudzeń. Nikt nie będzie się tu litował nad polską biedotą! Nie wierzę w to.
        >
        > Poza tym został stracony dla kraju kolejny obiekt, ziemia, własnośc. Oczywiście
        >
        > jest to jakieś rozwiązanie, ale czy na pewno najlepsze dla Polski?
        > Dlaczego ci nasi mędrcy u władzy są tak monotematyczni? Chcą żeby ktoś za nich
        > rozwiązał problemy w naszym kraju? A kogo to obchodzi? To obchodzi tylko
        > Polaków, niestety.

        Widzisz jakies lepsze rozwiazanie? Krytykow jest wielu propozycji zero.

        P.S.
        Moglabys wejsc w szczegoly i wyjasnic jaki to obiekt, ziemia i wlasnosc zostal
        stracony dla kraju?

        • Gość: Ewawa Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! IP: 217.153.32.* 17.04.02, 15:54
          douglasmclloyd napisał(a):

          > Gość portalu: Ewawa napisał(a):
          >
          > > Wydaje mi się ze owo "przyłączenie "lub "podłączenie" do unii można trochę
          >
          > > porównać do wykupywania się wzajemnego firm. Dzieje się tak kiedy że bagat
          > a
          > > firma dla osiągania jeszcze wiekszych zysków wykupuje sobie podupadłe
          > > przedsiębiorstwo. Oczywiście inwestuje w to swój kapitał, remontuje,
          > > rozbudowuje itd. Wszystko fajnie tylko częśc osób ze starej fabryki idzie
          > na
          > > bruk. Pracę dostaja najczęściej wybrani już przez nowy zarząd i to w iloś
          > ci
          > > najczęściej dość ograniczonej(biznes). Zyski oczywiście idą do "macierzy"
          > . Nie
          > >
          > > ma złudzeń. Nikt nie będzie się tu litował nad polską biedotą! Nie wierzę
          > w to.
          > >
          > > Poza tym został stracony dla kraju kolejny obiekt, ziemia, własnośc. Oczyw
          > iście
          > >
          > > jest to jakieś rozwiązanie, ale czy na pewno najlepsze dla Polski?
          > > Dlaczego ci nasi mędrcy u władzy są tak monotematyczni? Chcą żeby ktoś za
          > nich
          > > rozwiązał problemy w naszym kraju? A kogo to obchodzi? To obchodzi tylko
          > > Polaków, niestety.
          >
          > Widzisz jakies lepsze rozwiazanie? Krytykow jest wielu propozycji zero.
          >
          > P.S.
          > Moglabys wejsc w szczegoly i wyjasnic jaki to obiekt, ziemia i wlasnosc zostal
          > stracony dla kraju?
          >

          Jeszcze nie zostaliśmy przyłączeni...

          • douglasmclloyd Re: Wajda chce zwerabować Małysza do euroagitacji!!! 17.04.02, 17:49
            Gość portalu: Ewawa napisał(a):

            > douglasmclloyd napisał(a):
            >
            > > Gość portalu: Ewawa napisał(a):
            > >
            > > > Wydaje mi się ze owo "przyłączenie "lub "podłączenie" do unii można t
            > rochę
            > >
            > > > porównać do wykupywania się wzajemnego firm. Dzieje się tak kiedy że
            > bagat
            > > a
            > > > firma dla osiągania jeszcze wiekszych zysków wykupuje sobie podupadłe
            >
            > > > przedsiębiorstwo. Oczywiście inwestuje w to swój kapitał, remontuje,
            > > > rozbudowuje itd. Wszystko fajnie tylko częśc osób ze starej fabryki i
            > dzie
            > > na
            > > > bruk. Pracę dostaja najczęściej wybrani już przez nowy zarząd i to w
            > iloś
            > > ci
            > > > najczęściej dość ograniczonej(biznes). Zyski oczywiście idą do "maci
            > erzy"
            > > . Nie
            > > >
            > > > ma złudzeń. Nikt nie będzie się tu litował nad polską biedotą! Nie wi
            > erzę
            > > w to.
            > > >
            > > > Poza tym został stracony dla kraju kolejny obiekt, ziemia, własnośc.
            > Oczyw
            > > iście
            > > >
            > > > jest to jakieś rozwiązanie, ale czy na pewno najlepsze dla Polski?
            > > > Dlaczego ci nasi mędrcy u władzy są tak monotematyczni? Chcą żeby kto
            > ś za
            > > nich
            > > > rozwiązał problemy w naszym kraju? A kogo to obchodzi? To obchodzi ty
            > lko
            > > > Polaków, niestety.
            > >
            > > Widzisz jakies lepsze rozwiazanie? Krytykow jest wielu propozycji zero.
            > >
            > > P.S.
            > > Moglabys wejsc w szczegoly i wyjasnic jaki to obiekt, ziemia i wlasnosc zo
            > stal
            > > stracony dla kraju?

            > Jeszcze nie zostaliśmy przyłączeni...

            Po wejsciu Polski do UE na lepsze rozwiazania bedzie za pozno.

            • Gość: Ewawa Re: to nie ja byłam Ewą.... IP: 217.153.32.* 18.04.02, 08:05
              To nie ja wygrałam wybory. To nie ja proponowałam rewelacyjne rozwiązania dla
              Polski. Przecież to im naród zaufał.
              Teraz forumowicze okazują sie mądrzejsi od rzadu? to ciekawe. Może stworzymy
              wirtualną Polskę i wybierzemy sobie prezydenta premiera naszej interpolski i
              ustalimy program odbudowy kraju?

              No wiecie że to jest pomysł!!! Był już precedens kiedy to internauci wygrali na
              muzycznych listach przebojów komponując utwór pod nazwiskiem Georga Michela.
              Czasami szkoda naprawdę mądrych myśli i pomysłów które są tu eksponowane zupełnie
              bez sensu
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka