Dodaj do ulubionych

Państwo według KC PiS - obywatelu zrób to sam

18.03.20, 19:20
Państwo pod władaniem jedynej słusznej partii PiS nie potrafi wypełnić swoich elementarnych zadań.
Trzy przykłady z ostatnich dni.:

Pgotowie Ratrunkowe w Jeleniej Górze nie ma wyposażenia niezbędnego dla pracy z zarażonymi koronawirusem. Prosi obywateli o dary: Jeśli mogą Państwo przekazać wsparcie rzeczowe: maski ochronne, z filtrem, gogle ochronne, rękawice, środki do dezynfekcji, będziemy państwu bardzo wdzięczni - to apel, jaki wystosował Nikolaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.]Jeśli mogą Państwo przekazać wsparcie rzeczowe: maski ochronne, z filtrem, gogle ochronne, rękawice, środki do dezynfekcji, będziemy państwu bardzo wdzięczni - to apel, jaki wystosował Nikolaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Pisowski rząd przywrócił kontrole na granicach ale nie zapewnił wystarczającej liczby personel;u do kontroli. Skutek: korek 50km, ludzie w osobówkach i kierowcy TiRów czekają po 30-40 godzin w kolejce. Bez picia, bez jedzenia, bez żadnego zaopatrzenia i opieki. Wspaniały rząd nie myśli, żeby cokolwiek dla nich zorganizować Na Facebooku powstała grupa "Autostrada A4 / Görlitz-Jędrzychowice/ Zaopatrzenie", gdzie trwa wymiana informacji na temat tego, jak i komu można pomóc. Wśród wpisów między innymi takie: "Wyjeżdżamy. Piszcie, na których odcinkach stoicie. Mamy dla Was kanapki, kawę, herbatę. Dla maluchów słoiczki z obiadkami i musami. Z kolei na profilu Lwówek na sygnale poinformowano, gdzie znajduje się punkt z darmową wodą i żywnością.

Polski nie stać na zakup testów i środków ochronnych do walki z wirusem - ale na szczęście trochę podarowali nam Chiny. Żebractwo... Jak podało we wtorek MSZ, władze Chińskiej Republiki Ludowej przekażą stronie polskiej nieodpłatnie 10 tysięcy testów wykrywających COVID-19, 20 tys. maseczek N-95, zgodnych ze specyfikacją i standardami Unii Europejskiej, 5 tys. kombinezonów ochronnych, 5 tys. gogli medycznych, 10 tys. jednorazowych rękawiczek medycznych oraz 10 tys. okryć na buty.]ak podało we wtorek MSZ, władze Chińskiej Republiki Ludowej przekażą stronie polskiej nieodpłatnie 10 tysięcy testów wykrywających COVID-19, 20 tys. maseczek N-95, zgodnych ze specyfikacją i standardami Unii Europejskiej, 5 tys. kombinezonów ochronnych, 5 tys. gogli medycznych, 10 tys. jednorazowych rękawiczek medycznych oraz 10 tys. okryć na buty.. A na przykład Czechy kupiły w ostatnich dniach 120 tysięcy testów, głownie dla okręgu Ołomuńca, nie żebrały o darowiznę. Maseczki i nne środki ochrony państwa UE kupowały parę tygodni temu w ramach wspólnego zakupu Joint Procurement Agreement - Polska nie byłw wówczas zainteresowana - i nic dziwnego, przecież przy takim przetargu nie da się nic przekręcić.

Rola państwa według PiS: obywatele płaćcie podatki i składki, bo jak nie, to będziemy was ścigać i zamykać w więzieniu. Bo pieniądze są potrzebna na konfiturki dla pisiewiczków i na propagandę w TVPodła. A jak będziecie czegoś potrzebować, to sobie to zróbcie sami (tylko uważajcie, żeby was jakieś CBA za to ścigało).

--
Chorym na raka - faka. A rząd i Partia się wyleczą PiS
Obserwuj wątek
  • inocom KGHM 18.03.20, 19:22
   man_sapiens napisał:


   www.radiowroclaw.pl/articles/view/94664/Prezes-KGHM-zdecydowalem-o-produkcji-plynu-do-dezynfekcji-rak-na-masowa-skale
   --
   Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy platformy, która nie decyduje się banować ludzi odbiegających od mentalności tłumu - Mikhaila Peterson.
   • manhu Re: KGHM 18.03.20, 20:43
    Kłamstwa KC PIS dają efekt: zamiast produkować maseczki to produkują durny płyn (choć też potrzebny).

    W Chinach nakaz maseczek, a u nas niemal zakaz dla zdrowych. Kłamstwa powtarzane w TVP, na stronie MZ itp, że maseczki nic nie dają. Ludzie to "kupili" i gdy przychodzi kurier w maseczce to zaraz pytania czy jest chory, zamiast obu osób w maseczkach.

    Choćby dzisiejsza Wyborcza i banały, ale dla KC PIS coś niezrozumiałego: www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,25796400,lekarka-z-soru-europejskie-rzady-dlugo-informowaly-ze-wystarczy.html
    "Spójrzmy na zdjęcia z Chin – lekarze i cały personel medyczny są zawsze w maskach, goglach, rękawiczkach; a europejskie rządy długo informowały obywateli, że wystarczy myć ręce".

    Przypomnę też, że KC PIS nadal nie zabronił macania pieczywa (czyli realnie tak skandalicznej sprzedaży), nadal ludzie raportują, że w marketach jest macane. Co da to mycie rąk gdy 100 brudasów wymaca chleb? Pieczywo powinna sprzedawać ekspedientka (owoce też, wszystko co jest macane).
  • j-k PO zrobiloby to lepiej :) 18.03.20, 19:25
   man_sapiens napisał:
   Polski nie stać na zakup testów i środków ochronnych do walki z wirusem


   i to jedynie sluszna uwaga. - tyle, ze tych testow nie ma gdzie kupic, ignorancie

   Tfu(j), jak zawsze , Dr. J.K.

   chemik i ekonomista.
   • man_sapiens Re: PO zrobiloby to lepiej :) 19.03.20, 17:03
    j-k napisał:

    > man_sapiens napisał:
    > Polski nie stać na zakup testów i środków ochronnych do walki z wirusem
    >
    >
    > i to jedynie sluszna uwaga. - tyle, ze tych testow nie ma gdzie kupic, ignoranc
    > ie
    >
    > Tfu(j)

    A gdzie kupili je Czesi? Aha, już wiem, wyczarowali. Zamiast żebrać poszukali dostawcy, to są takie czary mary.

    A czy PO zrobiłoby to lepiej? Bardzo prawdopodobne, PO zatrudniało niezłych profesjonalistów no i trudno zrobić cokolwiek gorzej od PiSu.
    --
    Dla Kaczyńskiego jedynym problemem z PZPR jest to, że to nie on był I sekretarzem Sierakowski
   • man_sapiens Re: Państwo według KC PiS - obywatelu zrób to sam 19.03.20, 17:48
    nazimno napisał:
    > Poczytaj sobie, sapiens, analizy sytuacji w F, I,
    > D, i tak dalej.
    > Przestaniesz gledzic po pierwszych akapitach.
    > nooooo, ale nic ci za czytanie tu nie zaplaca....

    Czytam, zamiast jak ty oglądać TVPodła i czytać SMS z Wydziału Propagandy KC PiS.

    Np. Austria. Ponad 2000 chorych, 6 osób zmarło (0,3%) , ponad 30 wyleczonych (1,5%) i nie słychać, żeby opiece zdrowotnej brakowało środków ochrony, nie ma apeli o darowanie przez obywateli masek dla pogotowia.
    Polska - 325 chorych, 5 zmarło (1,5% 5 razy więcej niż w A), 1 wyleczony (0,3%, 5 razy mniej niż w Austrii). No ale Austriacy to robią w obcych językach a PiS wstaje z kolan.

    --
    PiS nie rozwiązuje problemów. PiS je zwalcza. Ewa Siedlecka
   • pies.na.czarnych Re: Państwo według KC PiS - obywatelu zrób to sam 18.03.20, 20:26
    > Teraz w dobie kryzysu dostajemy w darze

    Bo nie macie czym zapłacić i musicie liczy na litość. Czesi bez problemów sobie radze sami. Wczoraj zamówili w Chinach szybkie testy, maski, ubrania ochronne. Nie musza zebrać bo oszczędzali i maja.
    niezalezna.pl/317084-czechy-maja-szybkie-testy-na-koronawirusa
    --
    Uwaga szczur!
   • man_sapiens Re: Państwo według KC PiS - obywatelu zrób to sam 19.03.20, 17:53
    taniarada napisał(a):

    > Obywatelu marzy wam się powrót do PZPR.Tu macie problem .Wszystkie takie towary
    > wraz z lekami sprowadzaliśmy z Chin .Teraz w dobie kryzysu dostajemy w darze.A
    > le trzeba to o hejtować towarzyszu.

    Nie sprowadzamy (czyli kupujemy) tylko żebrzemy o nie i pisiewicze mówią, że to wielki sukces.
    Zagadka dla taniejsz: w którym europejskim kraju pogotowie ratunkowe błaga obywateli o dary na zakup maseczek?

    I prosze,żeby nie tytułować towarzyszem. Twoje bolszewickie nawyki są dla mnie obrzydl;iwe. Skąd je wyniosłaś? PZPR, KPZR, GRU?

    --
    taniarada: W razie wojny, w pierwszej kolejności bedę strzelal do okolicznych bolszewików, lewactwa i szmalcowni, a później do wroga.Po to by po zwycięstwie żyć w prawdziwie wolnej Polsce.
  • aniechto.only Re: Państwo według KC PiS - obywatelu zrób to sam 19.03.20, 17:28
   >Polski nie stać na zakup testów i środków ochronnych do walki z wirusem -

   Ciekawe, gdzie się podział ten plyn odkażający, produkcje którego Duda osobiście nadzoruje w Orlenie:

   "Największy polski dostawca środków do dezynfekcji w szpitalach - Medisept - w rozmowie z Onetem alarmuje, że zaczyna mu brakować alkoholu niezbędnego do produkcji płynów odkażających. Nawet w ciągu najbliższych dni firma może być zmuszona do przerwania produkcji. - Jedziemy na oparach. Surowca mamy na dwa dni. Nie wiem, co będzie potem - powiedział prezes Mediseptu w rozmowie z portalem. Firma wystosowała list otwarty do polskich władz, w którym opisuje, że "stoi w obliczu katastrofy" i zaznacza, że zagrożone brakiem środka odkażającego są szpitale, instytucje publiczne i służby porządkowe."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka