Dodaj do ulubionych

TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden punkt

    • mysz_polna5 Re: Tusk, "Znikajacy punkt":))))))))))))))))))! 15.10.05, 19:20
      • indianski Re: Tusk, "Znikajacy punkt":))))))))))))))))))! 15.10.05, 19:40
        Pewnie zniknie : po drugiej kadencji .
        • henryk.log kaczuś "Znikajacy punkt"????:))))))))))))))))))! 15.10.05, 19:55
          :-))))))
          A Napoleon też miał circa 150 cm
          lub niewiele mniej

          indianski napisał:
          > Pewnie zniknie : po drugiej kadencji .
          • indianski Re: kaczuś "Znikajacy punkt"????:)))))))))))))))) 15.10.05, 20:13
            I zle skonczyl . Myslisz ze kaczynski tez skonczy w pudle ?
    • katolik_polski1 WEHRMACHT BRZMI LEPIEJ NIZ SS 15.10.05, 19:21
      Mam nadzieje ,ze obejdzie sie bez eksumacji zwlok Tuska
      i szukaniu znakow ss.
      Kampania w stylu wolnoamerykanki !
      Dajmy jednak szanse Kaczynskiemu !
      • indianski Re: WEHRMACHT BRZMI LEPIEJ NIZ SS 15.10.05, 19:39
        Po kaczynskim wszystkiego mozna sie spodziewac .
        • marianna_777 Re: Kaczka po Pul-Tusku? 15.10.05, 19:52
      • jurek46pink Re: WEHRMACHT BRZMI LEPIEJ NIZ SS 15.10.05, 22:57
        Wszystko - tak.
        Ale szanse dajmy Tuskowi

        katolik_polski1 napisał:

        > Mam nadzieje ,ze obejdzie sie bez eksumacji zwlok Tuska
        > i szukaniu znakow ss.
        > Kampania w stylu wolnoamerykanki !
        > Dajmy jednak szanse Kaczynskiemu !
        • silesius.monachijski Re: WEHRMACHT BRZMI LEPIEJ NIZ SS 16.10.05, 00:08
          On juz swoja "szanse" po tysiackroc zmarnowal

          jurek46pink napisał:

          > Wszystko - tak.
          > Ale szanse dajmy Tuskowi
          >
          > katolik_polski1 napisał:
          >
          > > Mam nadzieje ,ze obejdzie sie bez eksumacji zwlok Tuska
          > > i szukaniu znakow ss.
          > > Kampania w stylu wolnoamerykanki !
          > > Dajmy jednak szanse Kaczynskiemu !
    • waldam Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 19:21
      media i sondażownie dawno już wybrały kto ma wygrać
      • indianski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 19:37
        To nie media . To Polacy .
        • silesius.monachijski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 19:50
          tylko ktorzy Polacy? ci, ktorzy - jako zolnierze Wehrmachtu, a potem jency
          alianccy - nagle poczuli sie Polakami (vide: J.Tusk). Gratuluje takich wyborcow

          indianski napisał:

          > To nie media . To Polacy .
          • indianski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 20:10
            Czlowieku plujesz na wlasnego dziadka . Nie wstyc Ci przed rodzicami ?
            • silesius.monachijski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 20:18
              nie pluje. i chodzi o mojego ojca, a nie dziadka. byl w niewoli amerykanskiej w
              Coburgu w Bwarii, i zyl w najlepszej komitywie z polskimi zolnierzami, ktorzy
              go "pilnowali". Ale nie przeszedl do nich, bo to uwazal - jako jeniec - za
              nieuczciwe. To oni - polscy zolnierze - ostrzegali go, zeby bron Boze nie
              wracal na Slask, do komunistycznej Polski. On jednak - madry, ale i prosty
              czlowiek, uwierzyl Matce, ktora prosila, zeby wrocil. Ile razy po powrocie
              zostal pobity, jak go traktowano: nie wspomne. Ale. Ci, ktorym w czaise wojny
              pomagal - 3 panie ze wsi podrzeszowskich i sowieccy jency (ktorym pomagal w
              obozie jenieckim na Wegrzech) tez o nim nie zapomnieli. Dlatego do konca zycia
              chodzil z podniesionym czolem. Pokazalem mu kiedys artykul o Otto Schinku,
              mlodym Austriaku, zolnierzu Wehrmnachtu, rozstrzelanym za brak wykonaniu
              rozkazu rozstrzelania cywilow w tarnowskim. Ojciec powiedzial: tak, to prawda:
              kto chcial, ten kierowal sie swoim sumieniem. I to tyle.

              indianski napisał:

              > Czlowieku plujesz na wlasnego dziadka . Nie wstyc Ci przed rodzicami ?
              • indianski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 20:25
                Znasz jakiegos niemca czy slazaka ktory powiedzial juz ze jego ojciec byl
                faszysta ? jak to sie dzieje ze wszyscy sa niewinni (poja dziadkiem Tuska)?
                • silesius.monachijski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 20:43
                  ja nie powiedzialem, ze byl faszysta, tylko ze uciekl od odpowiedzialnosci
                  (zamienil niewole na polski mundur). Nie wiem, czy byl faszysta. Zapytaj o to
                  Tuska. Moj ojciec napewno nie byl!

                  indianski napisał:

                  > Znasz jakiegos niemca czy slazaka ktory powiedzial juz ze jego ojciec byl
                  > faszysta ? jak to sie dzieje ze wszyscy sa niewinni (poja dziadkiem Tuska)?
                  • indianski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 21:33
                    Wiec czemu uwazasz ze Twoj ojciec byl lepszy od niego ?
                    • silesius.monachijski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 21:55
                      dlatego, ze nie zamienil szybko munduru, zeyb miec "wiecej zarla" i byc lepiej
                      traktowanym. Wiec nie uciekl od odpowiedzialnosci. I to zawsze cenilem i cenie
                      u ludzi. Alergicznie nie lubie "farbowanych lisow". A tak na marginesie: wiesz,
                      moj ojciec utrzymywal po wojnie stosunki z wieloma polskimi oficerami, ktorzy
                      pozostali na Zachodzie. Sam, jak bywalem za "komuny" w Niemczech, Francji i
                      Anglii, to sie z nimi spotykalem. I wszyscy mowili do mnie: "ale goraca
                      solidarnosciowa glowa. Widac, ze to syn Georga". Do dzisiaj utrzymuje kontakt z
                      rodzinami. Pojecie honoru, odpowiedzialnosci, i zwyklej ludzkiej przyzwoitosci
                      pozwala laczyc wielu ludzi. Szkoda, ze tego zabraklo Donaldowi Tuskowi

                      indianski napisał:

                      > Wiec czemu uwazasz ze Twoj ojciec byl lepszy od niego ?
                      • indianski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 22:03
                        Piszesz jakbys znal Tuska osobiscie . Skad wiesz dlaczego zrzucil mundur ?,
                        skad wiesz ze uciekal od odpowiedzialnosci ? Odpowiedzialnosci za co ? Za
                        wermacht czy AK ?
                        • silesius.monachijski Re: Pinokio, Kali ( z Sienkiewicza) ....to nic 15.10.05, 22:22
                          Gdyby byl w AK, toby byl w Oswiecimiu (przynajmniej), a nie w Stutthofie.
                          Poczytaj troche historie, to wiecej zrozumiesz. Prawda jest tak, ze przystal do
                          armii polskiej, zeby byc lepiej traktowanym. Sluchalem relacji mojego ojca i
                          wielu innych Slazakow (w tym mojego wujka: po wojnie bardzo zasluzony - nie
                          pzpr-owski dzialacz samorzadowy na Slasku). To od wujka Paula (Pawla) czerpie
                          moje okreslenie: "farbowane lisy". Przed wojna sie ozenil z moja ciotka -
                          siostra taty -, a ze rodzina byla antynazistowska (dziadek co miesiac musial
                          stawiac sie na "Gleiwitzer Dienststelle Sicherheitspolizei - Gestapo), to nie
                          dostal kredytu dla mlodych malzenstw (Hitler chcial popierac
                          rozmnazanie "swocih"). Przeszedl wojne, byl jencem, starcil brata, i po wojnie
                          publicznie powiedzial, co go - jako Slazaka - boli. I ludzie: o dziwo wielu
                          przyjezdnych ze Lwowa i wschodniej Polski - bardzo to u "ujka Paula" cenili.
                          Dlatego nei wierze Tuskowi: zbyt dobrze znam te bolesne historie. Nie osadzam
                          nikogo ad hoc. Tylko: wobec prawdy wobec przeszlosci swojej rodziny trzeba
                          stanac z podniesionym czolem, a nie "kombinowac". A to robi Tusk junior

                          indianski napisał:

                          > Piszesz jakbys znal Tuska osobiscie . Skad wiesz dlaczego zrzucil mundur ?,
                          > skad wiesz ze uciekal od odpowiedzialnosci ? Odpowiedzialnosci za co ? Za
                          > wermacht czy AK ?
                          >
    • mordzinas Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 19:21
      a.gajewski1 napisał:

      > Obronisz się !!!!!!!!!!!!! Nie będzie u nas faszyzmu bliźniaków z Kurskim i
      > Rydzykiem.!!!!!!!!

      To są właśnie " argumenty" ludzi podłych i nikczemnych.
      Ryszyk , katolicyzm , faszyzm . Wszyscy w jednym worku....
      To są argumenty...
      Co ty śmierdzielu wiesz o faszyźmie ,ze tak łatwo "odarowujesz" nim
      swoich przeciwników???

      Spróbuj chciaż raz w życiu pomyśleć sam. Spróbuj. To nie boli.
      A tak powtarzasz "hasła" zaszłyszane od urbana i michnika.


      • indianski Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 19:37
        Chyba dawno nie czytales "Nie" . Teksty jakby je kaczynski osobiscie dyktowal .
        • silesius.monachijski Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 21:58
          To nieprawda: wydaje mi sie, ze Urban nienawidzi serdecznie i zwalcza
          Kaczynskiego. Tuskiem po prostu gardzi. Oto przyklad:
          .
          www.nie.com.pl/main.php?dzial=akt&id=6293&zaznacz=donald%20tusk
          indianski napisał:

          > Chyba dawno nie czytales "Nie" . Teksty jakby je kaczynski osobiscie
          dyktowal .
    • silesius.monachijski "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 19:23
      Kiedy niedawno GW robila nagonke na Kaczynskiego z powodu "listu do
      proboszczow", to temat nie schodzil z pierwszej strony wydania internetowego GW
      chyba z 2 dni. A kiedy Tusk po chamsku podwojnie sklamal, i publicznie
      skrzywdzil Jacka Kurskiego, to GW nabrala wody w usta. GW zasluguje tak samo na
      tytul Pinokia, jak i jej faworyt Tusk. I jeszcze jedno: kiedy HGW w iscie
      bolszewicki sposob - klamiac i wykorzystujac cierpienie umierajacych w
      hospicjach - atakowala Kaczynskiego, to siedzial u jego boku ksiadz, dyrektor
      jednego z najdrozszych i najbardziej eksluzywnych warszawskich hospicjo. I tez
      sie zalil, jaki ten Kaczynski zly. I co? I wtedy bylo OK, ze kler miesza sie do
      polityki? Tak samo, gdy Kaczynskiego opluwali Pieronek i Zycinski: wtedy tez
      bylo OK? Czyli: jezeli kler jest z nami, to wolno mu sie mieszac do polityki, a
      jezeli nie, oj, to sa dopiero lajdacy! Nie bez powodu GW zyskala
      przydomek: "Wybiorcza"
      • indianski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 19:35
        Dziecko , ty jestes slepy z nienawisci .
        • silesius.monachijski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 19:39
          Nie porownuj mnie do siebie! nie masz lustra? to sobie kup!!

          indianski napisał:

          > Dziecko , ty jestes slepy z nienawisci .
          • indianski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 19:41
            i tak cie kocham .
            • silesius.monachijski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 19:46
              chyba ci sie adres pomylil (albo post)? to nie ja jestem Pinokio (czyli Tusk
              albo i Michnik). to do nich adresuj swoje milosne westchnienia

              indianski napisał:

              > i tak cie kocham .
              • indianski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 20:05
                A myslalem ze czytales biblie .
                • historyk55 Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 20:31
                  To był perfidny zamach Gazety Wyborczej na Kościół, nie tylko na Kaczyńskiego.
                  I pomyśleć, że redakcja w dzisiejszym wydaniu Gazety dołączyła płytę i książkę
                  o Papieżu Janie Pawle II - jaka dwulicowa ta Gazeta Wyborcza.
                  • indianski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 20:36
                    Wow , to Benedykt juz poblogoslawil Kaczyskiemu ?. A moze dla Ciebie kosciol to
                    o. Rydzyk ?
                    • historyk55 Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 20:49
                      indianski napisał:

                      > Wow , to Benedykt juz poblogoslawil Kaczyskiemu ?. A moze dla Ciebie kosciol
                      to
                      >
                      > o. Rydzyk ?

                      O. Rydzyk jest tylko człowiekiem. A Kościół to dla mnie Bóg. A dla ciebie,
                      panie Indiański, co to jest Kościół? Czy tylko miejsce, w którym można naprędce
                      wziąć ślub kościelny tuż przed wyborami, kiedy całe lata było się liberałem?
                      • indianski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 21:33
                        I Bog sie obrazil bo Tusk nie przepada za Kaczynskim ?
                        • silesius.monachijski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 22:01
                          Bog przyjmuje kazda "zagubiona owieczke", jesli tylko to jest szczery powrot na
                          lono Kosciola. Co do Tuska, to mam powazne watpliwosci. Kosciol trwa i zyje od
                          przeszlo 2 000 lat. Tuska - najpozniej po 5 latach - nikt juz nie wspomni

                          indianski napisał:

                          > I Bog sie obrazil bo Tusk nie przepada za Kaczynskim ?
                          • indianski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 22:05
                            wiec w czym problem ?
                            • silesius.monachijski Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 15.10.05, 22:26
                              w tym problem, ze Tusk jest bardzo nieszczery, w tym co robi i mowi. Nawet moja
                              siostra - wczesniej zagorzala "tuskowna" - powiedziala mi dzisiaj, ze Tusk tak
                              nerwowo przebiera palcami w dyskusjach z Kaczynskim, tak kreci, i taki
                              niewyrazny ma wyraz twarzy, ze zastanawia sie powaznie, czy za tydzien nie
                              zaglosowac jednak za Kaczorem. W tym rzecz Indianski: Tusk "lawiruje"; i to
                              widac golym okiem. Bog przyjmuje tych, ktorzy sa szczerzy i prawdomowni; a
                              tego - moim zdaniem - Tuskowi baaardzo brakuje.

                              indianski napisał:

                              > wiec w czym problem ?
        • janlol Re: "List do proboszczow" a Pinokio Tusk 16.10.05, 15:31
          indianski napisał:

          > Dziecko , ty jestes slepy z nienawisci .
          To jest właśnie odpowiedź politycznie poprawnych, gdy nie ma się już argumentów.
    • red_kapturek Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 19:25
      Demon munduru żołnierza Wehrmachtu nie zelektryzował wyborców. Germana w
      pickelhaubie można już odfajkować. Trzeba się będzie teraz pogłowić nad
      następnym skokiem na trampolinie prezydenckiej dla Lecha. A to jedyna szansa,
      żeby został preziem wsiechPolaków. Za pięć lat będzie zbyt wiekowy. Donald może
      jeszcze raz startować. Wierzę w obrotność Kurskiego, znajdzie z pewnością na
      Pomorzu ochotników, którzy lookną Donaldowi w kalesony i zameldują, że PiSiorek
      jakiś taki niepolski. Maszyny drukarskie "Angory" już się grzeją.
      • indianski Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 19:32
        PiS z "wielka afera" zaczeka do piatku , w przeciwnym wypadku Tusk moglby sie
        jeszcze wybronic . A tak to "cisza wyborcza" .
        • red_kapturek Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 19:51
          indianski napisał:

          > PiS z "wielka afera" zaczeka do piatku , w przeciwnym wypadku Tusk moglby sie
          > jeszcze wybronic . A tak to "cisza wyborcza" .

          W przypadku takiej strategii Tusk wygra. Zawartość kalesonów stanie się na tyle
          intrygująca, że długopis sam zrobi ixa w Donaldowej kratce. Będzie całe pięć
          lat na skonfrontowanie zarzutów z rzeczywistością. A konfrontacja może być
          całkiem, całkiem ciekawa...
    • terraya Tusk "czlowiek z zasadami"... 15.10.05, 19:30
      jak siebie m.in. nazwal juz dawno przebil Kwacha jesli chodzi o krecenie,
      mataczenie,zaniki pamieci...cala jego kampania to od poczatku jedna wielka
      manipulacja...praca na wysokosciach itp itd...tralala...ktos trafnie zauwazyl ze
      z pierwszego spotu kampanijnego usunal spoty ktore mogly byc zaczynem do
      bacznego przyjrzenia sie kandydatowi...zniknal komin- to o pracy na
      wysokosciach,o dzialalnosci w opozycji jeszcze na studiach,zniknal tez dziadek -
      "dzielny polski kolejarz"- to o czyms swiadczy...
      Na tym tle kampanie i prezydentura Kwacha wygladaja jak oaza prawdomownosci i
      uczciwosci...smutne ze, na jego tle ktos wyglada jeszcze gorzej i lokuje sie za
      Kwachem o cale lata swietlne...
      A najnowsze sondaze przestaly juz dziwic...spodziewalem sie dzisiaj 115
      procentow dla Tuska...ha,ha i O procent dla Lecha Kaczynskiego!!!
      • indianski Re: Tusk "czlowiek z zasadami"... 15.10.05, 19:33
        terraya napisał:
        > A najnowsze sondaze przestaly juz dziwic...spodziewalem sie dzisiaj 115
        > procentow dla Tuska...ha,ha i O procent dla Lecha Kaczynskiego!!!
        ja tez , ale okazuje sie ze jest jeszcze kilku idiotow ktorzy zaglosuja na
        pisuara .
        • 77qwerty Re: Tusk "czlowiek z zasadami"... 15.10.05, 19:46
          To porzadny człowiek
          nie kłamie
          a i za kolege złodzieja
          złozy poreczenie
          Volksdeutsch Tusk prezydent wszystkich Polakow
        • silesius.monachijski Re: Tusk "czlowiek z zasadami"... 15.10.05, 19:48
          co za deklaracja! pelna milosci blizniego!chyba sie nie myle: czerwony
          indianski popiera czerwonego michnika i - moze troche bardziej rozowego (no
          coz: metys) tuska

          indianski napisał:

          > terraya napisał:
          > > A najnowsze sondaze przestaly juz dziwic...spodziewalem sie dzisiaj 115
          > > procentow dla Tuska...ha,ha i O procent dla Lecha Kaczynskiego!!!
          > ja tez , ale okazuje sie ze jest jeszcze kilku idiotow ktorzy zaglosuja na
          > pisuara .
          • indianski Re: Tusk "czlowiek z zasadami"... 15.10.05, 20:09
            Indian nie lubisz , metysow nie lubisz , niemcow nie lubisz ... Kogo jeszcze ?
            A zapomnialbym - zydow . Masz jakies kompleksy czy to zwykly rasizm ?
            • silesius.monachijski Re: Tusk "czlowiek z zasadami"... 15.10.05, 20:51
              Wszystkich lubie oprocz oprychow i klamcow. Stda to moje "naznaczenie" pewnych
              nazwisk. Co wiecej: mam przyjaciela, Indianina/Amreykanina i Phoenix w Arizonie
              i tu - w Monachium - przekochanego pana Wiliama z Sosnowca (Polaka zydowskiego
              pochodzenia; podkreslam: POLAKA), ktorych nade wszytsko cenie. Nie lubie tylko
              zwyklych oszustow i niecnych graczy w "polityczna rulteke", takich ja Michnik,
              Tusk i Ty, Indianski

              indianski napisał:

              > Indian nie lubisz , metysow nie lubisz , niemcow nie lubisz ... Kogo
              jeszcze ?
              > A zapomnialbym - zydow . Masz jakies kompleksy czy to zwykly rasizm ?
              • indianski Re: Tusk "czlowiek z zasadami"... 15.10.05, 21:37
                jasne - a piszac "metys Tusk" to mial byc komplemet ? Nie lubisz kolorowych ?
                • silesius.monachijski Re: Tusk "czlowiek z zasadami"... 15.10.05, 22:08
                  Nie, to bylo celowe: piszac o "Metysie Tusku" mialem na mysli zarowno postawe
                  jego dziadka, ktory jako niemiecki jeniec, nagle zrobil z siebie "polskiego
                  wyzwoliciela", jak i D. Tuska, tego, ktory - ponoc wielki Solidarnosciowiec i
                  liberal z "Bozej öaski" troszczyl sie o to (zobacz sobie "Nocna zmiane"), czy
                  Kwasniewski i SLD "nie skrewi", czyli, czy uda sie obalic rzad Olszewskiego,
                  chcacy raz na zawsze sprawe wszelkich teczek wyjasnic (nawet sam Tusk liczyl w
                  slynnej "sekwencji" glosy: czy wystarczy, zeby Waldek Pawlak zostal
                  walesowskim "premierem"). To taka moja prywytna definicja "Metysa" Tuska

                  indianski napisał:

                  > jasne - a piszac "metys Tusk" to mial byc komplemet ? Nie lubisz kolorowych ?
    • idiotyzmy-kacze Kaczyński = żadnych zasad 15.10.05, 19:34
      Byle tylko dorwać się do władzy. Dla władzy sięgnie po pomoc nawet takiej szmaty jak Jacek "Szuja" Kurski
      • indianski Re: Kaczyński = żadnych zasad 15.10.05, 19:38
        klöamstwo . kaczynski ma jedna zasade : "wladza za wszelka cene" .
      • 77qwerty Re: Kaczyński = żadnych zasad 15.10.05, 19:40
    • co.ty.powiesz 49:51??? 15.10.05, 19:45
      Jak tak dalej pójdzie, to w przyszłą niedzielę będzie 49 do 51 i Tusk będzie
      musiał pożegnać się z synekurą. Kłamstwo ma krótkie nogi, niestety...
      • 77qwerty Volksdeutsch Tusk prezydentem wszystkich Polakow 15.10.05, 19:48
        To porzadny człowiek
        nie kłamie
        a i za kolege złodzieja
        złozy poreczenie
        • 77qwerty Re: Volksdeutsch Tusk prezydentem wszystkich Pol 15.10.05, 19:58
          zapomniałem dodac
          ze interesuje sie sportem
          www.orzelpocztowy.pl/tusk_len/index.htm
    • patriota9 wiarygodność Tuska 15.10.05, 19:48
      Tusk mówi że w domu się o dziadku nie mówiło a jednoczesnie twierdzi że dziadka
      do Wehrmachtu wcielili na siłę. Tymczasem w zaświadczeniu z archiwum (Deutsche
      Dienststelle) podano datę wcielenia a nie sposób. Mamy więc kolejne kłamstwo
      Tuska. Poza tym bez świadomego aktu zgody Niemcy nigdy nie wcielali do
      Wehrmachtu gdyż uzbrojenie potencjalnego wroga byłoby zbyt niebezpieczne.
      • indianski Re: wiarygodność Tuska 15.10.05, 20:39
        Masz niezle nawalone . Byles moze w wojsku ?
    • silesius.monachijski JAK J.TUSK W 1944 WSTEPOWAL DO ANDERSA 15.10.05, 19:51
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=30476336&a=30478962
    • gcz5 Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 19:53
      Polowanie na Dziadka Donalda Tuska,zorganizowane przez Kaczyńskich, to metoda
      odwrócenia uwagi wyborców od prlowskiego programu pisu. Panie Donaldzie, życzę
      Panu zwycięstwa. Ja chcę być dumny z Polski a nie z kaczorów.
      • indianski Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 20:40
        jakiego programu ? To kaczki maja wogole jakis program ?
        • czcibora Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 16.10.05, 09:21
          Kaczki mają program żywcem wzięty z prl-u. Może ktoś wie , czy się ochronią
          przed ptasią grypą ?
    • smok5 Czy to ta sondownia co się pomyliła 10% w I turze? 15.10.05, 19:55
      Oczywiscie na niekorzyśc kaczora. Te wybory wygra ktoś róznicą 2 punktó
      procentowych. Decydujące będzie jak ludzie odbiorą kłamstwo wehrmachtowe tuska.
      • red_kapturek Re: Czy to ta sondownia co się pomyliła 10% w I t 15.10.05, 20:17
        1. Dla jednych murowane kłamstwo.
        2. Dla drugich niewiedza.
        3. Dla trzecich tajemnica rodzinna.
        4. Dla czwartych pietyzm wobec zmarłych.
        5. Dla piątych odraza wobec praktyk Kurskiego.
        6. Dla szóstych...
        23.10.2005 po godzinie 20-tej będziemy wiedzieli więcej.
        Z jednym się zgadzam: różnica między kandydatami nie będzie taka duża jak w
        obecnych sondażach. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu dla Tuska będzie
        50%:50% ok. godz. 23, ale już minutę później doliczą ostatni głos na niego. To
        będzie mój głos.
      • indianski Re: Czy to ta sondownia co się pomyliła 10% w I t 15.10.05, 20:18
        No to Tusk ma wygrana w kieszeni . Nikogo juz nie interesuje belkot Kurskiego .
      • a.gajewski1 Podaj choć jeden z środy-piątku to cię przeproszę 15.10.05, 20:19
        w nagłówku następnego sondażu(oczywiscie nie chodzi o sondaz internetowy)
    • zbyszek2005 Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk STRACIŁ!! 15.10.05, 20:10
      Tytan pracy i kandydat na I-szy urząd w PL:
      www.orzelpocztowy.pl/tusk_len/index.htm
    • unamatita Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 20:17
      Do końca tygodnia straci jeszcze sporo i przerżnie. Nie potrzebny nam jest
      kolejny "prezio" wchodzący w dupę UE i putinowi
      u.
      • indianski Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 20:20
        WAM pewnie nie .
      • a.gajewski1 Putin tyle 15.10.05, 20:23
      • a.gajewski1 Putin to sie tak boi tego aroganta Placka, ze sie 15.10.05, 20:25
        powiesi. Jak on taki numer z przodkami Putinowi odwali to nam zakwestionuja
        granice i nawet nie pomorze Bush, ktorego Kaczor zdarzy nazwac faszysta:)
        • historyk55 Re: Putin to sie tak boi tego aroganta Placka, ze 15.10.05, 20:43
          a.gajewski1 napisał:

          > powiesi. Jak on taki numer z przodkami Putinowi odwali to nam zakwestionuja
          > granice i nawet nie pomorze Bush, ktorego Kaczor zdarzy nazwac faszysta:)

          A za Kwaśniewskiego to Putin Polskę miał w nosie. A Kwaśniewski, płaszcząć się,
          jak pokorne cielę pojechał do Rosji na obchody rocznicy zakończenia II wojny
          światowej, pomimo że Putin jawnie ignorował Polskę. Skutek uległości i głupoty,
          braku godności prezia Kwasniewskiego był taki, że Putin w swoim przemówieniu
          nie wymienił Polski w gronie aliantów. Dlatego nie potrzebujemy drugiego
          takiego prezydenta jak Kwaśniewski, uległego wobec Rosji.
          • uu1 Re: Putin to sie tak boi tego aroganta Placka, ze 15.10.05, 20:53
            O, matko Tuska. Przeczytaj post zanim go wyślesz.
            • a.gajewski1 Re: Putin to sie tak boi tego aroganta Placka, ze 15.10.05, 23:22
              • silesius.monachijski PUTIN ROBI W GACIE PRZED TUSKIEM! HA,HA 16.10.05, 01:01
          • jurek46pink Dlatego nie potrzebujemy drugiego takiego prezyd.. 15.10.05, 23:01
            Za to potrzebujemy zerwikaptura z szabelką i pianą na ustach -
            (ormoczuwa)

            historyk55 napisała:

            > a.gajewski1 napisał:
            >
            > > powiesi. Jak on taki numer z przodkami Putinowi odwali to nam zakwestionu
            > ja
            > > granice i nawet nie pomorze Bush, ktorego Kaczor zdarzy nazwac faszysta:)
            >
            > A za Kwaśniewskiego to Putin Polskę miał w nosie. A Kwaśniewski, płaszcząć
            się,
            >
            > jak pokorne cielę pojechał do Rosji na obchody rocznicy zakończenia II wojny
            > światowej, pomimo że Putin jawnie ignorował Polskę. Skutek uległości i
            głupoty,
            >
            > braku godności prezia Kwasniewskiego był taki, że Putin w swoim przemówieniu
            > nie wymienił Polski w gronie aliantów. Dlatego nie potrzebujemy drugiego
            > takiego prezydenta jak Kwaśniewski, uległego wobec Rosji.
    • polskaslowianska Tusk-pionek niemiecki 15.10.05, 20:48
      !
      • historyk55 Re: Tusk-pionek niemiecki 15.10.05, 20:53
        Dotychczasowe zachowanie Tuska wskazuje, że to może być, niestety, prawda.
        • jurek46pink Re: Tusk-pionek niemiecki - Wirklich ? 15.10.05, 23:02
          historyk55 napisała:

          > Dotychczasowe zachowanie Tuska wskazuje, że to może być, niestety, prawda.

          ======================

          Wirklich ?


    • igielka82 WYBIERAM TUSKA 15.10.05, 20:52
      Mój głos ma Tusk, choćby dlatego zeby fałszywe bliźniaki, i brukowiec Kursk nie
      wygrał...

      Z dwojga złego wybieram TUSKA
      • polskaslowianska Re: WYBIERAM TUSKA 15.10.05, 20:53
        Tak bo jestes zdradziecką...
      • uu1 Re: WYBIERAM TUSKA 15.10.05, 20:56
        Niech żyje D. Tusk, pułkownicy i A. Jarucka - gwaranci swobód obywatelskich. I
        prawdomówności.
    • crackersss Dlaczego Polacy lubią oszustów???????????????????? 15.10.05, 20:57
      Najpierw Kwaśniewski, teraz Tusk; czy tylko oszust może być w Polsce Prezydentem???
      • uu1 Re: Dlaczego Polacy lubią oszustów??????????????? 15.10.05, 21:01
        Może inni pośród kandydatów nie bywają?
      • igielka82 Re: Dlaczego Polacy lubią oszustów??????????????? 15.10.05, 21:06
        Inna warsja bardziej pesymistyczna wygląda następująco:

        Najpierw Kwaśniewski, teraz Kaczyński; czy tylko oszust może być w Polsce
        Prezydentem???
    • me-e DZISIAJ: Tusk stracił jeden punkt... 15.10.05, 20:59
      ...jutro tez jest dzien...-)))
      • uu1 Re: Skąd masz takie tajne wiadomości? 15.10.05, 21:02
      • polskaslowianska Najlepiej Wybierzcie Bagsika 15.10.05, 21:03
        Murowany aplauz w Izraelu i USA:))))
    • michnix2 IV RP = IV Rzesza 15.10.05, 21:04
      Ein Volk, ein Reich, zwei Katschoren.

      Mam nadzieje, ze chociaz prezydentowi Tuskowi uda sie utracic chociaz kilka socjalistycznych pomyslow naszego skrajnie lewackiego parlamentu.
      • historyk55 Re: IV RP = IV Rzesza 15.10.05, 21:33
        michnix2 napisał:

        > Ein Volk, ein Reich, zwei Katschoren.
        >
        > Mam nadzieje, ze chociaz prezydentowi Tuskowi uda sie utracic chociaz kilka
        soc
        > jalistycznych pomyslow naszego skrajnie lewackiego parlamentu.

        Stosujesz analogię do III Rzeszy? To gdzie ta III Rzesza była, czy nie
        przypadkiem w Niemczech, Eskimosie? A kto jest proniemiecki - Tusk czy
        Kaczyński?
    • atheix_mail Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 21:04
      Tylko Tusk ma mózg!
      • uu1 Re: Powinno być "mósk". Rym!! 15.10.05, 21:08
    • szamto Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 21:12
      Polskość Tuska Wystąpienia Tuska na zjeździe kaszubów.
      W ankiecie na temat polskości opublikowanej w miesięczniku ZNAK w nr 11-12 z
      1987 roku - str. 190 Donald Tusk tak mówi o sobie: "Jak wyzwolić się od tych
      stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą,
      historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy
      od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i
      nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa
      mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
      Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg
      wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie
      ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi
      konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia,
      zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem". W dniach 12-14 czerwca 1992
      roku, jako wiceprzewodniczący Zarządu Głównego ZK-P, tuż po upadku rządu
      Bieleckiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał
      się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. 13 czerwca do uczestników
      Kongresu wygłosił programowe przemówienie zatytułowane: "Pomorska idea
      regionalna jako zadanie polityczne". Przedstawił w nim program pełnej autonomii
      Pomorza (Kaszub), które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne
      wojsko i własny pieniądz. Na takie dictum siedzący przy mnie goście (ks. prof.
      Pasierb, posłowie z WAK Alojzy Szablewski i Feliks Pieczka, jeden senator,
      szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków oraz inni) wyrażali swe oburzenie, gdyż
      oni nie widzieli Kaszub poza Polską. Siedzący w pierwszym rzędzie poseł Feliks
      Pieczka nie wytrzymał i wskoczył na estradę, podszedł do mikrofonu i wygłosił
      pozaprogramowe, piękne, patriotyczne kontrprzemówienie podkreślając, iż
      oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej
      racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment
      hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi: "nie ma Kaszub bez Polonii, a
      bez Polski Kaszub".
    • dawidantyrydzyk TUSK - Wygra, TUSK - Wygra TUSK - Wygra 60% 15.10.05, 21:21
      • me-e POLSKA GRUPA BADAWCZA...- 15.10.05, 21:43
        ...44 do 39 dla tuska...17 proc. niezdecydowanych...
        • uu1 Re: Pamiętasz co powiedział Nikodem Dyzma 15.10.05, 22:16
          po walce zapaśników w cyrku braci Staniewskich?
          • fritz.fritz Re: Pamiętasz co powiedział Nikodem Dyzma 15.10.05, 22:48
            Nie
            • uu1 Re: Pamiętasz co powiedział Nikodem Dyzma 16.10.05, 10:55
              Powiedział, co się szczególnie paniom z society podobało - a, gó..!
        • fritz.fritz Re: POLSKA GRUPA BADAWCZA...- 15.10.05, 22:47
          me-e napisał:

          > ...44 do 39 dla tuska...17 proc. niezdecydowanych...

          Oni jedyni maja zgodnie z rzeczywistoscia wyniki.

          Reszta jest wojna psychologiczna przeciwko Lechowi.
      • mordzinas TAK. JESTEŚ DEWIANTEM . 16.10.05, 21:16
        Smieciu. Wywłoko urbana. Szmato.
    • 1maud Re: TNS OBOP dla "Wprost": Tusk stracił jeden pun 15.10.05, 21:22
      Ślub kościelny na żądanie
      Mundur dziadka gdzieś w tapczanie
      Raz liberał, raz socjalny
      raz agresywny, raz kulturalny...
      Robi wszystko co sztab każe
      Byle wzrosły mu sondaże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Macie portret nie podrabiany
      Człowieka „z zasadami”



      Był elektryk prezydentem,
      Był magister bez tytułu
      pora na zasady Tuska!
      Ale...z oczy spadła łuska...
      Dość matania ,dość kłamania,
      I ciągłego przepraszania.


      Po człowieku z żelaza,
      Po człowieku ze stali
      Człowieka z plasteliny
      Prezydentem by wybrali????????

    • dupaasi Z Wehrmachtu do PSZ przeszedł jak poczuł Rosjan ! 15.10.05, 21:31
      Jako volksdeutsch z Polski innego wyjścia ( u schyłku wojny) nie miał skoro
      chciał przeżyć.Potem w PRL-u siedział cichutko aby uniknąć Syberii za
      kolaboracje i dlatego wnusio tym sie nie pochwalił.
      • indianski Re: Z Wehrmachtu do PSZ przeszedł jak poczuł Rosj 15.10.05, 21:42
        Co miales z historii ?
        • dupaasi Re: Z Wehrmachtu do PSZ przeszedł jak poczuł Rosj 15.10.05, 21:49
          indianski napisał:

          > Co miales z historii ?
          A co ty miałeś z języka polskiego - analfabeto!
          • indianski Re: Z Wehrmachtu do PSZ przeszedł jak poczuł Rosj 15.10.05, 21:57
            :) wstydzisz sie przyznac ?. Nie musisz - w pisuarze nie potrzebuja
            inteligentow , tylko bullteriery
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka