Dodaj do ulubionych

Czarne listy o. Rydzyka

07.02.06, 07:05
Dlaczego Rydzyk po prostu nie zarejestruje partii politycznej???
Dlaczego jego medialne imperium nie jest po prostu sp. zoo tylko sektą
religijną???
Dla uniknięcia kontroli demokratycznych instytucji i podatków???
Obserwuj wątek
      • yrr Re: Czarne listy o. Rydzyka 07.02.06, 07:24
        A ja tam się cieszę na takie listy, w końcu będę wiedział na kogo głosować, choć boję się, że jak skreślę wszystkich którzy chodzą do kościoła i komunistów, to już nikt mi nie zostanie :)
            • kasia20055 Trafny cytat 07.02.06, 09:11
              >>Aleksandra Kwaśniewskiego nazywa w nim "prawie magistrem", Jacka Kuronia -
              >>"trzeźwym inaczej", Krzysztof Skubiszewskiego (byłego szefa dyplomacji) -
              >>"Papkinem w MSZ", a Aleksandra Małachowskiego -
              >>"faryzeuszem w skórze moralisty"

Wyjątkowo trafne. I niestety prawdziwe.
              • wredna_jedza Re: Trafny cytat 07.02.06, 09:19
                Ale umieszczajmy ludzi na tych listach za ich "zasługi własne", a nei za to że
                Kuroń nie wylewał za kołnierz, a Kwachu kłamał w sprawie tytułu magisterskiego...
                  • czekoladowy ZIELONA LISTA NORMALNYCH - wpisujcie się!!!!! 07.02.06, 10:11
                    Dlaczego zielona ? A dlaczego nie. Zielony to ładny kolor i tyle, żadnych
                    podtekstów.

Zielona lista to materiał pomocniczy dla Ojca Dyrektora. Będzie mógł sobie tu
                    zajrzeć i używając klawiszy Ctrl+C skopiować kolejne osoby do Jego listy.

Zaczynam od siebie:

1. Maciej K. (nazwisko dostarczę na prośbę Ojca).

33 lata. Menadżer średniego szczebla w tzw. "wolnych mediach". Stan cywilny:
                    niezgodny z wytycznymi Ojca Derektora (wolny, dziewczyna i kot pod jednym
                    dachem). Zarobki powyżej średniej (potencjalny kandydat do podatku 50%). Poglądy
                    jak najbardziej liberalne, Ojcze Dyrektorze! UWAGA! Zamiast tradycyjnego chlania
                    wódy od czasu do czasu lubi sobie zapalić jointa! Natychmiast na odwyk!

Dopisujcie się, jeżeli uważacie że IV RP i Radio MaRyja musi o Was ostrzec
                    społeczeństwo !

• tim7 Re: ZIELONA LISTA NORMALNYCH - wpisujcie się!!!!! 07.02.06, 11:23
                      2. T.K. (Wielki Brat nie śpi...)
                      Naukowiec (chemia kwantowa), aktualnie pracujący na 1/2 etatu jako kontroler
                      (ale nie "kanar"..;), Stan cywilny: wolny, bez prawa do becikowego. Zarobki
                      poniżej godności (nawet nie wiem co to ulgi podatkowe, bo niby od czego miałyby
                      mi ulżyć..). Poglądy jak najbardziej liberalne. UWAGA! Zamiast tradycyjnego
                      chlania wódy i bicia kobiety lubi sobie zapalić jointa i wypić dobre wino
                      (nie "Monsigniore"! - kiepskie). Zajadły wróg RM i OjDyra.
                      Poglądy prawdopodobnie zbieżne z nr 1. na liście. Mam równie dość...
                      • radslo1 Re: ZIELONA LISTA NORMALNYCH - wpisujcie się!!!!! 07.02.06, 14:29
                        Radek S. (nazwisko na prośbę Wielce Szanownego Ojca Przewielebnego Miłościwie
                        nam Panującego Rydzyka)
                        Ekonomista i pedagog, pracujący jako specjalista, kandydat do podatku 50%,
                        krwawy kapitalista i liberał z krwi i kości od zawsze i na zawsze, ślub tylko
                        cywilny. Uwaga, co dla Ojca Wszechwiedzącego chyba najgorsze, jestem
                        człowiekiem myślącym. Wiem, wiem - to mnie dyskwalifikuje ale odkąd pamiętam
                        myślałem, i nie potrafię zaniechać tej haniebnej czynności, a tym samym poddać
                        się ocenie wielebnego ojca.
                      • robgai Re: ZIELONA LISTA NORMALNYCH - wpisujcie się!!!!! 07.02.06, 16:02
                        3. RG - sfrustrowany dziennikarz
                        Żyje w nieformalnym związku i używa środków antykoncepcyjnych
                        Zwolennik marszów równości, piwa i gorzały
                        Siedzi w prowincjonalnym gó..e i widzi, że niefługo cały kraj będzie
                        prowincjonalnym gównem.
                        Ein Reich
                        Ein Volk
                        Zwei Kaczoren!!!
                        (und ein Father Direktor)
                      • behemot68 Re: ZIELONA LISTA NORMALNYCH - wpisujcie się!!!!! 07.02.06, 16:45
                        J.S.
                        Wolny zawód, własna firma, dochód ok 5000 zł. Lubię jointy i nie piję alkoholu (punkt?) Jak słysze katschora to mnie strzyka. Na co dzień kombinuje jak płacić jak najmniejszy ZUS, a jak największe prywatne ubezpieczenie. Lubię liczyć i jak oglądam Marcinkiewicza, który mówi ile komu da, zastanawiam się komu i ile zabierze, a z rządem to juz tak jest, że jak daje to najpierw zabrać musi, a zawsze zabiera więcej
                      • sansibar Re: ZIELONA LISTA NORMALNYCH - wpisujcie się!!!!! 07.02.06, 20:32
                        > 2. T.K. (Wielki Brat nie śpi...)

Zgrywasz się bo teraz wolno.

> Naukowiec (chemia kwantowa), aktualnie pracujący na 1/2 etatu jako kontroler
                        > (ale nie "kanar"..;), Stan cywilny: wolny, bez prawa do becikowego.

To zrozumiałe, dopóki nie urodzisz dziecka. :)

>Zarobki
                        > poniżej godności (nawet nie wiem co to ulgi podatkowe, bo niby od czego >miałyby
                        >

Boże, ile musi miec w sobie godności taki Kulczyk, no a Gates? Przy ich dochodach.

> Poglądy jak najbardziej liberalne. UWAGA! Zamiast tradycyjnego
                        > chlania wódy i bicia kobiety

To nie należy do tradycji a złych obyczajów.

lubi sobie zapalić jointa i wypić dobre wino
                        > (nie "Monsigniore"! - kiepskie).

Nigdy nie pomyślałem o tym jako o winie, zwłaszcza do obiadu.

>Zajadły wróg RM i OjDyra.

Należysz zdaje się do tych, którzy muszą mieć swego osobistego wroga? To często
                        spotykane. Można tłumaczyć swoje nieszczęścia istnieniem wroga i jego
                        destrukcyjnym wpływem. Dla jednych jest to liberał, mason, dla innych jezuita, a
                        ostatnio najczęściej redemptorysta Tadeusz Rydzyk.

• tim7 Re: ZIELONA LISTA NORMALNYCH - wpisujcie się!!!!! 08.02.06, 10:34
                          Najpierw głąbie naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem: "Zajadły wróg RM i
                          OjDyra", a nie: "OjDyr to mój wróg". Czujesz różnice polegającą na odwróceniu
                          kierunku ? OjDyr nie jest moim wrogiem, to ja jestem jego potencjalnym wrogiem.
                          Załapałeś po co twórca tego wątku go rozpoczął ? Chciał stworzyć niby-listę
                          alternatywną. A ty zachowujesz się dokładnie tak jak on chce. To on
                          stworzył "wrogą postać liberała". Ja powiedziałem że jestem liberałem, ty moje
                          słowa wpasowałeś w treść przesłania OjDyra i wyszło Ci na to że OjDyr to mój
                          wróg, bo liberałowie to wrogowie OjDyra. Podobną strategię prezentują Kaczory.
                          Ale to już opowiadanie na inne spotkanie...

Generalnie przyczepiłeś się jak czyrak dupy. Tylko po co ? Tak dla zasady, czy
                          lubić po prostu psuć innym zabawę..?
                    • sansibar LISTA NIE W PEŁNI NORMALNYCH 07.02.06, 11:28
                      czekoladowy napisał:

> Zaczynam od siebie:
                      >
                      > 1. Maciej K. (nazwisko dostarczę na prośbę Ojca).
                      >
                      > 33 lata. Menadżer średniego szczebla w tzw. "wolnych mediach". Stan cywilny:
                      > niezgodny z wytycznymi Ojca Derektora (wolny, dziewczyna i kot pod jednym
                      > dachem). Zarobki powyżej średniej (potencjalny kandydat do podatku 50%). Pogląd
                      > y
                      > jak najbardziej liberalne, Ojcze Dyrektorze! UWAGA! Zamiast tradycyjnego chlani
                      > a
                      > wódy od czasu do czasu lubi sobie zapalić jointa! Natychmiast na odwyk!
                      >
                      >
                      > Dopisujcie się, jeżeli uważacie że IV RP i Radio MaRyja musi o Was ostrzec
                      > społeczeństwo !

Ależ znamy to z sieci, te subtelne ogłoszenia w stylu, jestm młody i atrakcyjny,
                      mam IQ 150, mieszkam w dużym mieście, zarabiam znacznie powyżej średniej,
                      głosuję na PO, PD lub SLD, jestem liberałem, czyli że wszystko mi wolno, zatem
                      olewam to i owo oraz tamto. Proponuję wpisanie się na jakąś listę chamów - w
                      dzisiejszych czasach używanie dezodorantu już nie wystarcza aby nim nie być.
                      • czekoladowy Re: LISTA NIE W PEŁNI NORMALNYCH 07.02.06, 11:38
                        sansibar napisał:

> Ależ znamy to z sieci, te subtelne ogłoszenia w stylu, jestm młody i atrakcyjny

ale konkretnie to o co Ci chodzi, bo nie zrozumiałem ? zazdrościsz mi normalnego
                        życia (w coraz bardziej nienormalnym państwie)?

Napisz coś o sobie.
                        • kontonaspam LISTA CHAMÓW 07.02.06, 12:50
                          1. Ja. Urodziłem się chamem 25 lat temu. Do dzisiaj jestem chamem,
                          a do tego komunistą, esbekiem, lewakiem. Ale nie czuję się tym
                          obrażony. Popierałem i popieram lewicę (mimo jej kilku wybryków),
                          nie chodzę do kościoła, nie kamieniuję pedałów (a co mnie obchodzi
                          z kim kto śpi??). Uważam, że od becikowego ważniejsza jest walka
                          z bezrobociem, od dekomunizacji - informatyzacja, od wywracania
                          okrągłego stołu - budowanie autostrad. Mam jeszcze kilka innych
                          kontrowersyjnych poglądów, ale czego oczekiwać od chama-ubeka.

PS: stan wojenny to też przeze mnie, z głębokiego wózka nim sterowałem.
                        • sansibar Re: LISTA NIE W PEŁNI NORMALNYCH 07.02.06, 15:47
                          czekoladowy napisał:

> sansibar napisał:
                          >
                          >
                          > > Ależ znamy to z sieci, te subtelne ogłoszenia w stylu, jestm młody i atra
                          > kcyjny
                          >
                          > ale konkretnie to o co Ci chodzi, bo nie zrozumiałem ? zazdrościsz mi
                          normalneg
                          > o
                          > życia (w coraz bardziej nienormalnym państwie)?
                          >
                          > Napisz coś o sobie.

Właściwie to już napisałem. Jako menażer średniego szczebla umiesz pewnie
                          przeanalizować parę zdań i wyciągnąć wnioski. To że się różnimy to oczywiste,
                          choć trochę może inaczej niż sugerujesz.

• tim7 Re: LISTA NIE W PEŁNI NORMALNYCH 07.02.06, 12:08
                        Nono... Przyznam szczerze, że ten wylew jadu w grubiańskiem stylu zrobił na
                        mnie wrażenie. Pisząc tę charakterystykę w sposób wyraźny i jednoznaczny jak
                        wygląda - rodzący się z Twoich kompleksów - wróg. Wystarczy odbić w lustrze ten
                        opis, a zobaczymy jak wygląda Twoja postać: IQ 75, mieszka w małym mieście,
                        zarabia znacznie poniżej średniej, głosuje na ... (miłej zabaway).

Szczególnie spodobał mi się wątek "dezodorantu"...

;)
                        • sansibar Re: LISTA NIE W PEŁNI NORMALNYCH 07.02.06, 20:11
                          symbolique napisała:

> sansibar, wszystko ci trzeba tłumaczyć? to taki mały żarcik był. gdzie ty
                          > widzisz chamstwo? popracuj nad sobą to pozbędziesz się frustracji i kompleksów.
                          >
                          Jasne, obecnie żyjemy w epoce żarcików - redaktor Gauden, nasz krajowy homo
                          ludens, właśnie tłumaczy się, że nawet jak obraził żartem muzułmanów to
                          właściwie nie obraził, bo akurat walczył o wolność słowa. Obraził poprzez
                          publikację, ale opublikować przeprosin to już nie chce. W śmiertelnie groźnych
                          żarcikach mamy pewne tradycje. Karol Radziwiłł "Panie Kochanku" po drobnym
                          sporze "skazał" swego kumpla od kieliszka, Paca, na śmierć. Starannie
                          przygotowaną inscenizację egzekucji poprzez ścięcie w ostatniej chwili przerwano
                          - bo to był w końcu tylko ponury żart Radziwiłła - ale Pac tak się przeraził, że
                          zachorował i po trzech dniach zmarł.
                      • dziadek544 Re: LISTA NIE W PEŁNI NORMALNYCH 07.02.06, 15:21
                        sansibar napisał:
                        Proponuję wpisanie się na jakąś listę chamów - w
                        > dzisiejszych czasach używanie dezodorantu już nie wystarcza aby nim nie być.

Chamstwo jest wszędzie, bez względu na poglądy, chociaż w niektórych
                        urupowaniach stanowi większość.
                        • sansibar Re: LISTA NIE W PEŁNI NORMALNYCH 07.02.06, 20:13
                          dziadek544 napisał:

> sansibar napisał:
                          > Proponuję wpisanie się na jakąś listę chamów - w
                          > > dzisiejszych czasach używanie dezodorantu już nie wystarcza aby nim nie b
                          > yć.
                          >
                          > Chamstwo jest wszędzie, bez względu na poglądy, chociaż w niektórych
                          > urupowaniach stanowi większość.

A w jakich ciekaw jestem, może znasz jakies badania na ten temat. Wydaje się, że
                          łatwiej byłoby o okreśłenie poziomu arogancji. Która partia w III RP była
                          najbardziej arogancka?
                    • mike_g Re:.........- wpisujcie się!!!!! 26.04.06, 23:38
                      M.G.
                      Inżynier budownictwa, magister geografii, lat 34, zarabiam nieźle, pracuję
                      ciężko, mam żonę i 6-cio letnią córkę, której wpajam, że należy szanować innych
                      ludzi i nie jeść w McDonaldzie, której nie zabieram i nie zabiorę do kościoła
                      (bo sam nie chodzę), a którą sam uświadamiam Kim jest Bóg i z którą wspólnie
                      modlę się przed snem. Radiem maryja się brzydzę, to samo tyczy się TV trwam,
                      brzydzę się także każdą formą religijnej agitacji i fundamentalizmu niezależnie
                      od wyznania...Niecierpliwie czekam końca PiSuaru, RM, TVTrwam. Może się nie
                      doczekam, ale pozostaje mieć nadzieję...I już biegnę ryglować drzwi przed
                      Wodnikiem i Dorkiem, którzy będą wyłapywać ludzi z naszej listy i topić w
                      wodzie święconej...
                      • rafvonthorn Re: a ja się cieszę z takiej listy 07.02.06, 12:35
                        Sądy? Jakie sądy? Już widzę tą pseudo przebiegłą minę Ziobry, jak tłumaczy, że
                        za "prawdę" karało się w czasach ciężkiej komuny (czyli III RP), a teraz to
                        medale za tę "gadzinówkę" będą rozdawać. A może wniesiemy skargę do RPO? Ach,
                        prawda, mają zlikwidować... Trybunał konstytucyjny będzie zaraz wymieniony na
                        kaczy...

Bigos, ten kraj JUŻ się zmienił. Posłuchaj (obejrzyj) sobie "THE WALL" Pink
                        Floyd. Najgorsze z wszystkiego są te "robaki", które wychodzą teraz na
                        powierzchnię i wydaje im się, że wiedzą co robić, by kaczki były zadowolone.
                        Oni sami z siebie zniszczą demokrację, Kaczyńscy dali tylko sygnał...
                  • tim7 Re: Trafny cytat 07.02.06, 11:11
                    Co masz przeciwko UG, która rokrocznie wypuszcza tysiące absolwentów ? Ich też
                    nazwiesz "komuchami", bo wywodzą się z "komuszej" uczelni ? I o jakim
                    doktoracie mówisz ? Bo chyba nie Kwaśniewskiego... Jesteś mocno wypaczony
                    własną manią prześladowczą...
                • hh7 O czym wy piszecie? 07.02.06, 13:20
                  Sama żółć.Najbardziej nienawidzą i szydzą kto? Wyciągnijcie wnioski czytając
                  opinie.Myślę jednak że dopuki młodzi nie wezmą się w garść i nie zaczną chodzić
                  do urn to będziecie ciągle miali Kaczorów Tusków Rokity Millerów Szmajdzińskich
                  Kalinowskich Kotlinowskich Lepperów i inne szumowiny przy korycie.Dlaczego nie
                  wybierzecie młodych zdolnych wykształconych bez pszeszłości.Pamiętajcie że
                  starsze pokolenie ma we krwi obowiązek pójścia do wyborów bo tak byli
                  nauczeni.I wybierają ... kogo? Chya już wszyscy wiedzą kogo.Ale obudzicie się
                  niedługo z ręką w nocniku bo będzie już za późno,całe 17 lat pójdzie w ... Kto
                  wam coś da za darmo PIS.da?
          • fritz.fritz Re: Metody dość nazistowskie, czyż nie? NIE 07.02.06, 10:53
            der.die.das napisał:

> Wiemy jednak z historii, że wcześniej czy później używający ich znikają z
            > firmamentu na zawsze... i to w niesławie.
            >
            > Zatem do dzieła ... aktywiści RM... do dzieła!!!

Nie, nie sa. Tak dzialaja przeciez wszystkie media popierajace lewice.
            POczawszy od GW a skonczywszy na Polityce z calym spektrum po srodku z Trybuna
            Ludu oczywiscie.

Roznica polega na elektoracie:
            Elektorat lewicy jest elektoratem wytrenowanych swin przy korycie natomiast
            elektorat prawicowy, to sa w duzej czesci prosci i uczciwi ludzie okradani
            przez swinie przy korycie. Pozostali znaja metody lewicy i III Rzeczpospolitej.

Symbolem tych ludzi jest pan Roman Kluska, zalozyciel najwiekszej firmy
            komputorowej Optimus.

Do tego dochodzi, ze cala prasa w Polsce jest extremalnie nieobiektywna a
            poluralizm polityczny w prasie jest fikcja.

Cala prasa i wszystkie media popieraja lewice i PO przy czym 85% prasy jest
            wydawana przez Niemcow po polsku dla Polakow (te 85% bylo aktualne 2 lata
            temu).

Tylko jedno medium o nieco wiekszym zasiegu, RM, reprezentuje inne poglady
            polityczne.

W tym sensie tylko RM reprezentuje normalne spoleczenstwo, nie zwiazane z
            lewica z PO (PO jest nowa forma partii KL-D, partii aferalnej, ktorej szefem
            byl Tusk). Ta czesc spoleczenstwa tworzy zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa,
            okolo 3/4.
            Tak nienormalnej sytuacji nie ma w zadnym demokratycznym kraju na swiecie.

RM jest, mowiac obrazowo, Dawidem prowadzacym walke z Goliatem lewicowym i
            proniemieckim i stara sie informowac spoleczenstwo jak najlepiej moze.

Brawo RM!
              • fritz.fritz Cala tv jest lewicowa i nie zapraszala tv Trwam 07.02.06, 11:08
                gelimer napisał:

> ... i nie wyganiała z nich telewizji Trwam. Nieprawdaz?

Nikt nie wyganial nikogo. Paragrafowanie odbylo sie przedtem. W zasadzie
                przedstawiciele innych stacji powinny sie o tym dowiedziec z telewizji Trwam.

Podpisanie ukladu mialo odbyc sie na oficjalnej konferencji prasowej,
                nieprawdaz?

• gelimer Jakie masz dowody, że tamci dzielili? Bo chyba... 07.02.06, 11:17
                  ...je masz skoro o tym mówisz? Wytłumacz mi też, proszę ten niuans:
                  Parafowanie jest równoznaczne z poświadczeniem dobrej woli stron. Poświadczać
                  dobrą wolę parafką na 10 min. przed podpisaniem dokumentu na którego podpisanie
                  (wyraziwszy wczesniej dobrą wolę)się już umówiliśmy? Jaki to ma sens?
                  • fritz.fritz Re: Jakie masz dowody, że tamci dzielili? Bo chyb 07.02.06, 11:50
                    gelimer napisał:

> ...je masz skoro o tym mówisz? Wytłumacz mi też, proszę ten niuans:

Nie slyszalem, zeby trwam byla zapraszana.
                    Jezeli sie myle, popraw.

Dziennikarze nie przyszli na oficjalna konferencje, zostawili mikrofony

> Parafowanie jest równoznaczne z poświadczeniem dobrej woli stron. Poświadczać
                    > dobrą wolę parafką na 10 min. przed podpisaniem dokumentu na którego
                    podpisanie
                    >
                    > (wyraziwszy wczesniej dobrą wolę)się już umówiliśmy? Jaki to ma sens?

Uklon w strone RM i moralna rekompensata za to, ze jest ze wszystkich stron w
                    sposob extremalnie antydemokratyczny atakowana.

Merytorycznie zadnego sensu to nie mialo.

• k_r Re: Jakie masz dowody, że tamci dzielili? Bo chyb 07.02.06, 14:46
                      mój ty złotousty wieszczu ...
                      cóż to za słownictwo "extremalnie antydemokratyczny atakowana"
                      cudowne .. naprawde cudowne .. toz to nawet Urban nie potrafił by lepiej tego
                      nazwać...
                      Ze uzyję twojego słownictwa:
                      "Wielka trójka" odpowiedziała na extremalne antydemokratyczne ataki w kierunku
                      RM w sposób extremalnie antydemokratyczny.
                  • wet3 do gelimer 07.02.06, 14:51
                    gelimer napisał:

> ...je masz skoro o tym mówisz? Wytłumacz mi też, proszę ten niuans:
                    > Parafowanie jest równoznaczne z poświadczeniem dobrej woli stron. Poświadczać
                    > dobrą wolę parafką na 10 min. przed podpisaniem dokumentu na którego
                    podpisanie
                    >
                    > (wyraziwszy wczesniej dobrą wolę)się już umówiliśmy? Jaki to ma sens?

Parafowanie ma miejsce przed oficjalnym podpisaniem ukladu. Sens parafowania
                    polega na ostatecznym potwierdzeniu tekstu umowy/paktu przez zainteresowane
                    strony. Pod ustalonym tekstem przedstawiciele partii podpisuja swoje inicjaly
                    (nie podpisy). W ten sposob umowa/pakt dojrzewa do podpisania.
                    • gelimer Re: do gelimer 07.02.06, 14:58
                      Dziękuję za wyjaśnienie. Mnie jednak dziwiło to że dojrzewała na 10 min. przed
                      podpisaniem. Gdybyś mi to wyjaśnił(a), byłbym wdzięczny.
                      • rafvonthorn Re: do gelimer 07.02.06, 15:06
                        Pewnie jakby wszedł do domu i ktoś by mu akurat kobietę posuwał, toby pewnie
                        uwierzył, jakby mu wytłumaczyli, że dopiero się poznają, a to co widzi, to
                        uścisk ręki... ROTFL...

• wet3 Re: do gelimer 07.02.06, 20:12
                        gelimer napisał:

> Dziękuję za wyjaśnienie. Mnie jednak dziwiło to że dojrzewała na 10 min.
                        przed
                        > podpisaniem. Gdybyś mi to wyjaśnił(a), byłbym wdzięczny.

Nie chce byc paskudny. Uwazam jednak, ze 10 minut na sprawdzenie tekstu i
                        postawienie inicjalow (przedstawicieli roznych partii) jest bardzo krotkim
                        odcinkiem czasu. Pozdrawiam.
                • simon23 Re: Cala tv jest lewicowa i nie zapraszala tv Trw 07.02.06, 15:37
                  fritz.fritz napisał:

> gelimer napisał:
                  >
                  > > ... i nie wyganiała z nich telewizji Trwam. Nieprawdaz?
                  >
                  > Nikt nie wyganial nikogo. Paragrafowanie odbylo sie przedtem. W zasadzie
                  > przedstawiciele innych stacji powinny sie o tym dowiedziec z telewizji Trwam.
                  >
                  > Podpisanie ukladu mialo odbyc sie na oficjalnej konferencji prasowej,
                  > nieprawdaz?
                  Hmmmmm chyba "parafowano":)
            • uchachany Te leksykony staną się podstawą do stworzenia 07.02.06, 11:06
              Ogólnopolskiego Rejestru Wrogów Narodu Polskiego. Pan Roman Kluska i
              jego "Optimus" pomoże w stworzeniu ogólnopolskiej komputerowej sieci
              Wszechparafialnego Centrum Monitoringu Działań Antypolskich.

fritz.fritz napisał:

> Nie, nie sa. Tak dzialaja przeciez wszystkie media popierajace lewice.
              > POczawszy od GW a skonczywszy na Polityce z calym spektrum po srodku z
              Trybuna
              > Ludu oczywiscie.
              >
              > .....
              > W tym sensie tylko RM reprezentuje normalne spoleczenstwo, nie zwiazane z
              > lewica z PO (PO jest nowa forma partii KL-D, partii aferalnej, ktorej szefem
              > byl Tusk). Ta czesc spoleczenstwa tworzy zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa,
              > okolo 3/4.
              > Tak nienormalnej sytuacji nie ma w zadnym demokratycznym kraju na swiecie.
              >
              > RM jest, mowiac obrazowo, Dawidem prowadzacym walke z Goliatem lewicowym i
              > proniemieckim i stara sie informowac spoleczenstwo jak najlepiej moze.
              >
              > Brawo RM!
              • fritz.fritz Re: Te leksykony staną się podstawą do stworzenia 07.02.06, 11:12
                uchachany napisał:

> Ogólnopolskiego Rejestru Wrogów Narodu Polskiego. Pan Roman Kluska i
                > jego "Optimus" pomoże w stworzeniu ogólnopolskiej komputerowej sieci
                > Wszechparafialnego Centrum Monitoringu Działań Antypolskich.
                >

Te leksykony pokazuja wybitnych przedstawicieli partii lewicowych i nalezacej
                rowniez do tego spektrum PO. W ten sposob normalny obywatel moze wlasciwie
                ocenic tresc ich wypowiedzi.

Nazwa jest idiotyczna o ile nie zostala wymyslona przez GW.

Jestem ciekawy, jak nazywaja na lewicy katalogii politykow prawicy.
                • uchachany Powinny zawierać pełne dane osobowe, aby sąsiedzi 07.02.06, 11:17
                  wiedzieli, jakie gagatki mieszkają w ich pobliżu.

fritz.fritz napisał:

> Te leksykony pokazuja wybitnych przedstawicieli partii lewicowych i nalezacej
                  > rowniez do tego spektrum PO. W ten sposob normalny obywatel moze wlasciwie
                  > ocenic tresc ich wypowiedzi.
                  >
                  > Nazwa jest idiotyczna o ile nie zostala wymyslona przez GW.
                  >
                  > Jestem ciekawy, jak nazywaja na lewicy katalogii politykow prawicy.
                        • uchachany Nie masz racji. Podstawowym problemem jest nie 07.02.06, 11:47
                          tylko pokazanie stanowiska danej osoby do Polski i Jej problemów, ale także
                          eliminacji jej wpływu na polskie sprawy. W tym celu musi być jednoznacznie
                          zidentyfikowana i określena.

A to, czy "facet spi z marysia czy tez ma dzieci nieslubne" wcale nie odwraca
                          uwagi, ale właśnie pozwala uzyskać bardziej wielowymiarowy obraz tej osoby.
                          Chyba nie powiesz, że życie prywatne polityków nie powinno obchodzić ich
                          wyborców? Przecież niemoralne postępowanie człowieka zdradza jego prawdziwy
                          charakter, a raczej nędzę tego charakteru.
                          Czy ktoś taki, mimo deklarowania jak najbardziej słusznych poglądów (co
                          przecież zawsze może być objawem mimikry i hipokryzji) może być obdarzony
                          zaufaniem...?

fritz.fritz napisał:

> pokazanie stanowiska danej osoby do Polski i problemow, ktore nalezy
                          rozwiazac.
                          >
                          > Czy facet spi z marysia czy tez ma dzieci nieslubne odwraca po prostu uwage.
                          • fritz.fritz Re: Nie masz racji. Podstawowym problemem jest ni 07.02.06, 12:02
                            uchachany napisał:

> tylko pokazanie stanowiska danej osoby do Polski i Jej problemów, ale także
                            > eliminacji jej wpływu na polskie sprawy. W tym celu musi być jednoznacznie
                            > zidentyfikowana i określena.

Oczywiscie musisz poznac poglady danej osoby, zeby ja pokanac w wyborach. Ty to
                            nazywasz eliminacja. Pod tym pojeciem rozumiem zastrzelenia osobniaka :). Czy
                            to wlasnie sugerujesz?

>
                            > A to, czy "facet spi z marysia czy tez ma dzieci nieslubne" wcale nie odwraca
                            > uwagi, ale właśnie pozwala uzyskać bardziej wielowymiarowy obraz tej osoby.

Nie, bo to nie jest relewantne. Facet spi z marysia i jest rownoczesnie
                            swietnym inzynierem albo jest zdania, ze komunizm jest najlepszym z systemow.

To ze spi z marysia nie jest relewantne (chociaz moze: moze dlatego ze spi z
                            marysia, moze byc swietnym inzynierem :) poniewaz moze skoncentrowac sie na
                            zadaniach. )

> Chyba nie powiesz, że życie prywatne polityków nie powinno obchodzić ich
                            > wyborców? Przecież niemoralne postępowanie człowieka zdradza jego prawdziwy
                            > charakter, a raczej nędzę tego charakteru.

Do pewnego stopnia z cala pewnoscia. Jezeli ktos ma dochody 5000 tys zl. a zyje
                            tak, jakby wydawal 50'000 to jest to bardzo wazna informacja prywatna
                            interesujaca opinie publiczna.

Jezeli ktos jest prywatnie alkoholikiem, rowniez jest interesujace.

Do tego dochodzi, ze kazdy kraj ma swoje socjalne upodobania. Np. USA sa bardzo
                            konserwatywne. Rozwiedziony polityk raczej nie ma szansy na zostanie
                            prezydentem. We Francji, pan Prezydent czy premier moze przyjsc na party. Na
                            pytanie czy jest z kochanka, ktos postronny spyta sie tylko , "z ktora ?".

Innymi slowy, niektore sprawy sa wazne, ale tylko niektore.

> Czy ktoś taki, mimo deklarowania jak najbardziej słusznych poglądów (co
                            > przecież zawsze może być objawem mimikry i hipokryzji) może być obdarzony
                            > zaufaniem...?

Wlasnie, jezeli ktos wydaje 50'000 a zarabia 5000 raczej nie wzbudza zaufania
                            zapowiadajac walke z korupcja.

• uchachany Re: Nie masz racji. Podstawowym problemem jest ni 07.02.06, 12:52
                              fritz.fritz napisał:

> uchachany napisał:
                              >
                              > > tylko pokazanie stanowiska danej osoby do Polski i Jej problemów, ale tak
                              > że
                              > > eliminacji jej wpływu na polskie sprawy. W tym celu musi być jednoznaczni
                              > e
                              > > zidentyfikowana i określena.
                              >
                              > Oczywiscie musisz poznac poglady danej osoby, zeby ja pokanac w wyborach. Ty
                              to
                              >
                              > nazywasz eliminacja. Pod tym pojeciem rozumiem zastrzelenia osobniaka :). Czy
                              > to wlasnie sugerujesz?

No chyba żartujesz! Chyba, że wda się w jakieś działania przestępcze, typu
                              zdrada czy dywersja, do czego to środowisko zawsze miało wrodzone inklinacje...
                              Ale i wtedy to zadanie wymiaru sprawiedliwości.

> > A to, czy "facet spi z marysia czy tez ma dzieci nieslubne" wcale nie odw
                              > raca
                              > > uwagi, ale właśnie pozwala uzyskać bardziej wielowymiarowy obraz tej osob
                              > y.

> Nie, bo to nie jest relewantne. Facet spi z marysia i jest rownoczesnie
                              > swietnym inzynierem albo jest zdania, ze komunizm jest najlepszym z systemow.

Ależ jest relewantne. Jednym ze zwycięstw lewactwa jest skuteczne zaszczepienie
                              relatywizmu moralnego - nie tylko dla wyznawców, ale i, jak widzę na Twoim
                              przykładzie, również najżarliwszych krytyków.

To, że "facet śpi z Marysią" eliminuje go tak samo skutecznie z bycia "świetnym
                              inżynierem" (jeżeli "bycie świetnym inżynierem" rozumiemy w tym przypadku jako
                              przepustkę do reprezentacji politycznej) jak i miłość do komunizmu.

> To ze spi z marysia nie jest relewantne (chociaz moze: moze dlatego ze spi z
                              > marysia, moze byc swietnym inzynierem :) poniewaz moze skoncentrowac sie na
                              > zadaniach. )

j.w.

> > Chyba nie powiesz, że życie prywatne polityków nie powinno obchodzić ich
                              > > wyborców? Przecież niemoralne postępowanie człowieka zdradza jego prawdzi
                              > wy
                              > > charakter, a raczej nędzę tego charakteru.
                              >
                              > Do pewnego stopnia z cala pewnoscia. Jezeli ktos ma dochody 5000 tys zl. a
                              zyje
                              >
                              > tak, jakby wydawal 50'000 to jest to bardzo wazna informacja prywatna
                              > interesujaca opinie publiczna.

No, przyznajesz mi rację jednak. Ale ściślej - powinno to przede wszystkim
                              zainteresować Izbę Skarbową. A jeżeli jej nie zainteresuje, to opinia publiczna
                              powinna się zainteresować w równej mierze naszym inkryminowanym osobnikiem,
                              jak i szefem tej pobłażliwej Izby Skarbowej.

> Jezeli ktos jest prywatnie alkoholikiem, rowniez jest interesujace.

Nie tylko - jest również dyskryminujące. Chciałbyś być reprentowany przez
                              parlamentarzystę, który w momencie jakiegoś przesilenia politycznego akurat
                              leżałby zarzygany w alkoholowym ciągu, albo podejmował ważną decyzje na rauszu
                              czy kacu...?

> Do tego dochodzi, ze kazdy kraj ma swoje socjalne upodobania. Np. USA sa
                              bardzo
                              >
                              > konserwatywne. Rozwiedziony polityk raczej nie ma szansy na zostanie
                              > prezydentem. We Francji, pan Prezydent czy premier moze przyjsc na party. Na
                              > pytanie czy jest z kochanka, ktos postronny spyta sie tylko , "z ktora ?".
                              >
                              > Innymi slowy, niektore sprawy sa wazne, ale tylko niektore.

Znowu relatywizm się kłania. I nie stawiaj mi tu za przykład Francji - ta
                              podwiędnięta Marianna najpierw wyrzuciła religię ze swego panteonu, potem
                              ochoczo dawała d...y hordom Adolfa, z galijskim cwaniactwem wyszła z wojny
                              jako jedno z (he, he!) "mocarstw" alianckich nagrodzone własną strefą
                              okupacyjną (to jedno z większych ku...stw II WŚ), a teraz ochoczo daje d..y
                              oliwkolicej dziczy palącej jej miasta, zamiast spuścić jej stosowny wp...l.

Na tej tirówie mamy się wzorować? Przecież to nic innego, jak klasyczne, tak
                              przez Ciebie zwalczane lewactwo!

>
                              > > Czy ktoś taki, mimo deklarowania jak najbardziej słusznych poglądów (co
                              > > przecież zawsze może być objawem mimikry i hipokryzji) może być obdarzony
                              >
                              > > zaufaniem...?
                              >
                              > Wlasnie, jezeli ktos wydaje 50'000 a zarabia 5000 raczej nie wzbudza zaufania
                              > zapowiadajac walke z korupcja.
                              >

No, no - niby oponujesz, a rację przyznajesz...
                • uchachany Re: Te leksykony staną .. uzupelnienie 07.02.06, 11:26
                  fritz.fritz napisał:

> Okreslenie "czarne listy" jest oczywiscie wymyslone przez GW, co wlasnie
                  > pokazuje oczywista nienawisc do jakiejkolwiek dzialalnosci politycznej
                  prawicy.
                  >
                  >
                  > Czerwony faszyzm jest w dalszym ciagu dominujaca sila w Polsce pomimo farb
                  > demokracji!

I w celu jego eliminacji potrzebne będą właśnie te listy. Na falach Radia
                  Maryja jest taki piękny cykl "Myśl jest bronią". Dodam tu, że i informacja jest
                  bronią.
                  Szerokie rozpowszechnianie informacji o wrogach Narodu Polskiego jest niezbędne
                  w celu eliminacji ich wpływów.
                  • fritz.fritz Re: Te leksykony staną .. uzupelnienie 07.02.06, 11:46
                    uchachany napisał:

> fritz.fritz napisał:
                    >
                    > >
                    > > Czerwony faszyzm jest w dalszym ciagu dominujaca sila w Polsce pomimo farby
                    demokracji!
                    >

> I w celu jego eliminacji potrzebne będą właśnie te listy.

Oczywiscie, zeby wygrac wybory i moc prowadzic dalej procesy przerwane w 1990
                    roku. Obowiazkiem Mazowieckiego po rozwiazaniu sie PZPR w 1990 roku bylo
                    rozpisanie nowych wyborow. On tego nie zrobil. Skutki odczuwalismy przez caly
                    czas do dzisiaj.

>Na falach Radia
                    > Maryja jest taki piękny cykl "Myśl jest bronią". Dodam tu, że i informacja
                    jest bronią.

Alez oczywiscie. Dokladnie na tym polega problem. W Polsce spoleczenstwo jest
                    informowane niezwykle jednostronnie, a wiec oklamywane i doktrynizowane w
                    sposob wrecz nieprawdopodobny.

> Szerokie rozpowszechnianie informacji o wrogach Narodu Polskiego jest
                    niezbędne w celu eliminacji ich wpływów.

Oczywiscie. To co sie nazywa w Polsce lewica nie jest lewica tylko
                    postkomunizmem.

W spektrum politycznym musi istniec lewica i prawica.

Prawica w Polsce osiagnela pierwszy stopien organizacji, ale proces z cala
                    pewnoscia nie jest zakonczony.

Lewica w zasadzie nie zaczela jesczze powstawac. Mowie o lewicy
                    socjaldemokratycznej, ktora komunisci uwazali za najwiekszego wroga i po prostu
                    wyrzneli.

Polska potrzebuje teraz 8 lat normalnych rzadow prawicy.

W tym czasie powinna powstac lewica.
                    Nowa lewica bedziesz mogl po tym poznac, ze z SLD czy borowkami czy z PD nie
                    bedzie miala personalnie nic wspolnego i z banda Sierakowskiego rowniez.
                    Sierakowski jest przedluzeniem niemieckich zielonych a to jest chyba ostatnia
                    organizacja postkomunistczna na swiecie zafarbowana stalinistycznie.

To musza byc nowi ludzie, otwarci i w pewnym sensie bardzo inteligentni zeby
                    nie wpasc na to cale g... sprzedawane przez postkomunistow, GW i reszte prasy
                    jako ruch lewicowy.
                    • ada1979 Fritz, jak mi cie szkoda:))) 07.02.06, 11:53
                      a bedzie jeszcze bardziej, jak kolejne wybory pokaza co polacy mysla o takim
                      sposobie myslenia, jaki ty prezentujesz tu na forum. Jestes chory z nienawisci
                      do ludzi majacych inne poglady. coraz bardziej zaczynasz kojarzyc mi sie z
                      jakims hamasem albo czyms podobnym:) wiekszosc ludzi nie znosi faszyzmu,
                      nacjonalizmu i katolicyzmu w wydaniu socjalistycznym, zapamietaj to sobie.
                      nalezysz niestety do mniejszosci:(((
                      • fritz.fritz Re: Fritz, jak mi cie szkoda:))) 07.02.06, 12:07
                        ada1979 napisała:

> a bedzie jeszcze bardziej, jak kolejne wybory pokaza co polacy mysla o takim
                        > sposobie myslenia, jaki ty prezentujesz tu na forum. Jestes chory z
                        nienawisci do ludzi majacych inne poglady.

Nie trawie faszyzmu, zarowno czerwonego jak i brazowego.

Wszystkie inne poglady sa dobre, jak dlugo nie zagrazaja demokracji.

>wiekszosc ludzi nie znosi faszyzmu,
                        > nacjonalizmu i katolicyzmu w wydaniu socjalistycznym, zapamietaj to sobie.
                        > nalezysz niestety do mniejszosci:(((

Mam wrazenie, ze jestes po prostu zle poinformowana poniewaz w ten sposob
                        rozumiesz moje wypowiedzi. Uwierz mi, moje poglady nie maja nic wspolnego z
                        tym, co piszesz.
                    • uchachany Problem w tym, że lewica w ogóle jest czymś 07.02.06, 12:03
                      immanentnie obcym duchowi Narodu Polskiego. I zauważ, że nawet tę lewicę od
                      Abramowskiego czy Limanowskiego, która miała nieco polskich korzeni, "lewica"
                      sowiecka, jak słusznie zauważyłeś - praktycznie "wyrżnęła". I już jej po prostu
                      nie ma.
                      Natomiast obecna "lewica" jest postsowiecka, obojętnie, czy ma twarz Oleksego,
                      Millera, czy Olejniczaka.
                      Więc szczerze powiedziawszy nie widzę pola do reaktywacji klasycznej,
                      socjaldemokratycznej lewicy.
                      • fritz.fritz Re: Problem w tym, że lewica w ogóle jest czymś 07.02.06, 12:19
                        uchachany napisał:

> immanentnie obcym duchowi Narodu Polskiego.

To zalezy od tego co rozumiemy pod lewica. W kazdym systemie musisz miec dwa
                        skrzydla. Inaczej masz dyktature, wczesniej czy pozniej. Na tym wlasnie polega
                        sila demokracji.

Jedno ze skrzydel nazywa sie lewica.
                        Jest odpowiedzialna tradycyjnie za

a) zmiany w systemie, ale w Polsce wszystkie zmiany przeprowadza prawica a
                        lewica jest abslutnie konserwatywna, zachowacza

b) prezentuje interesy slabszych: w POlsce, to wlasnie pod czujnym okiem lewicy
                        dokonano gigantycznej kradziezy pod etykieta prywatyzacji.

skrzydlo prawicowe chce mniej zmian, jest bardziej rzeczowe.

W tym sensie podzial lewica, prawica ma funkcje regulacyjna polaczona z
                        kontrolna.

W tym sensie spoleczenstwo polskie nie jest imanentnie antylewicowe poniewaz
                        jest to czesc funkcjonujacego systemu politycznego

Natomiast Polacy nie trawia bolszewickiej lewicy.

> Abramowskiego czy Limanowskiego, która miała nieco polskich korzeni, "lewica"
                        > sowiecka, jak słusznie zauważyłeś - praktycznie "wyrżnęła". I już jej po
                        prostu
                        >
                        > nie ma.
                        > Natomiast obecna "lewica" jest postsowiecka, obojętnie, czy ma twarz
                        Oleksego,
                        > Millera, czy Olejniczaka.
                        > Więc szczerze powiedziawszy nie widzę pola do reaktywacji klasycznej,
                        > socjaldemokratycznej lewicy.

Na tym wlasnie polega problem. Ale poniewaz lewica musi powstac, mam nadzieje
                        ze znajda sie nowi ludzie i pare osob ze starych. Np. taki Kuron moglby byc
                        zaliczony do socjaldemokracji.

Jezeli jest teraz paru chcacych bawic sie w nowa socjaldemokracje, mogliby sie
                        np. skontaktowa z prof. Kolakowskim i poprosic o pomoc w
                        definiowaniu "ideologicznego" zarysu.
                          • fritz.fritz Re: No nie - proponujesz kreację lewicy ex caethe 07.02.06, 14:50
                            Nie ma demokracji bez co najmniej dwoch ugrupowan, ktore sie kontroluja.

Kontrola polega na zmianach kursu spowodowanych przejeciem wladzy w wolnych
                            wyborach przez ktoras z grup.

Grupy roznia sie zrozumieniem otaczajacej je rzeczywistosci, istniejacyh
                            problemow i proponowanymi rozwiazaniami.

W zaleznosci od problemow raz jedna raz druga grupa ma lepsze rozwiazania.
                            Demokracja jest wlasnie takim zick-zack kursem.

W Polsce nie istnieje grupa "lewa": istnieja potezne pozostalosci po czerwonym
                            faszyzmie. I tak zreszta powinni byc okreslani: nie lewica, tylko faszysci
                            czerwoni. Okreslenia lewica dla tej bandy jest czysta dezinformacja.

Najwazniejsze zadanie PiS i SO i LPR polega na zniszczenie ukladow;

Grupy te mozna powiedziec, ze wzgledow historycznych dzieli sie na prawice i
                            lewice. Mozna nazwac je rowniez inaczej.

Jezeli by istniala tylko jedna grupa, skladajaca sie z najszlechtniejszych
                            ludzi, to moze by i funkcjonowala, ale najpozniej ich nastepcy z czasem by sie
                            stali skorumpowanymi zlodziejami.

Dzieki istnieniu drugiej grupy, mogacej przejac wladze, mechanizmy kontrolne sa
                            znacznie lepsze no i wladze co pewien czas przechodzi z jednej grupy do drugiej.
                              • fritz.fritz Re: No nie - proponujesz kreację lewicy ex caethe 07.02.06, 15:18
                                gelimer napisał:

> Problem zaczyna się wtedy, kiedy jednao z tych ugrupowań uderza w mechanizmy
                                > demokracji. A PiS własnie to robi.

Napisales cos bardzo niemadrego.

Podstawa demokracji sa wolne wybory. To wlasnie PO, Tusk, w wywiadzie, na pewno
                                czytales, powiedzial, ze nie dopusci do wolnych wyborow. Ze nastapi najgorsza
                                katastrofa polityczna, ze bedzie wzywal do "nieposluszenstwa obywatelskiego".

To byly wypowiedzi warchola najgorszego gatunku atakujacego absolutna podstawe
                                demokracji. Mianowicie, kiedy panstwu grozi chaos np. dlatego, z powodu
                                panujacych stosunkow w sejmie, to wlasnie wolne wybory rozstrzygaja sytuacje,
                                Narod rozdaje karty na nowo!

Te prawo do wolnych wyborow Tusk neguje. W ten sposob Tusk postawil sie poza
                                demokracja. W zadnym normalnym kraju demokratycznym polityk nie przezyl by
                                takiej wypowidzi. Zostalby przez wolna prase ze wszystkich kierunkow
                                politycznie doslownie rozstrzelany!

Co sie stalo w Polsce?
                                Nic. Tylko jeden Rybinski zajal stanowisko przeciw w malym felietonie. Ta w
                                gruncie rzeczy potworna wypowiedz, skrajnie dyktatorska zostala... przemilczana.

Ludzie, ktorzy odrzucaja wolne wybory, sa niebezpieczenstwem demokracji.

PiS mowil o wolnych wyborach jako mozliwosci unikniecie chaosu, jezeli nie
                                powstaloby porozumienia stabilizacyjne. Stanowisko PiS bylo i jest bardzo
                                demokratyczne. Stanowisko Tuska i PO dazacych do chaosu w Polsce jest
                                stanowiskiem przestepcy dazacego do przejecia wladzy w inny sposob, niezgodny z
                                demokracja. To jest sposob postepowania wlasnie dyktatorow.

Lepszego dowodu na pokazanie do jakiego stopnia prasa wydawana w Polsce
                                oddalona jest od normalnych standardow w krajach demokratycznych nie mozna
                                znalezc.

PiS jest w tej chwili jedyna nadzieja, ze w Polsce zaczna byc kontynuowane
                                reformy demokratyczne przerwane ukladem okraglego stolu.

• gelimer Re: No nie - proponujesz kreację lewicy ex caethe 07.02.06, 15:32
                                  Podstawą demokarcji jest również wolnośc słowa. Kazdy z nas, nie obrazajac
                                  drugiego ma prawo powiedziec co chce. Ma to prawo również Tusk (i nie zawsze
                                  mądrze z niego korzysta:-)). Nie negował wolnych wyborów, ale raczej sposób w
                                  jaki PiS straszy nimi swoich "koalicjantów". Ma do tego prawo i w tym prawie go
                                  popieram bo oprócz ustalonych ustawami reguł demokracji jest jeszcze
                                  przywoitość (Czy ty nie kradniesz tylko dlatego, że moze Cię złapac policja?).

Podstawą demokracji jest też równy dostęp mediów do informacji. One również
                                  mają prawo mówić co chcą (oczywiście nie przeinaczając faktów i nie naruszjąc
                                  nijczyjej godności). Powiem więcej - one powinny mówić co chcą.

Rózg na media które chce zastsować PiS nie ma w zadnym demokratycznym systemie
                                  a co najmniej dwie znane mi dyktatury zaczynała się własnie od wolnych wyborów
                                  po których następowało nałozenia kaganca mediom.

Zgadzam się z Tobą, że wolne wybory są jedna z podstaw demokracji. Ale istotna
                                  jest również - przede wszystkim medialana choć nie tylko - kontrola ekip
                                  rządzących pomiędzy nimi.

Jakiekolwiek działania, jakiejkolwiek partii prowadzące do ukrócenia tej
                                  kontroli, muszą wywołać krzyk.

Rzyczę rządom PiS jak najlepiej (od tego zalezy też mój byt), ale nie znam w
                                  historii przypadków w których ukrócenie kontroli nad elitami władzy prowadziło
                                  do czegokolwiek dobrego.

Modlę się aby tym razem było inaczej ale w to nie wierzę.
                                • ute_ute Re: No nie - proponujesz kreację lewicy ex caethe 07.02.06, 15:59
                                  fritz.fritz napisał:

> To wlasnie PO, Tusk, w wywiadzie, na pewno
                                  > czytales, powiedzial, ze nie dopusci do wolnych wyborow. Ze nastapi najgorsza
                                  > katastrofa polityczna, ze bedzie wzywal do "nieposluszenstwa obywatelskiego".
                                  >
                                  > To byly wypowiedzi warchola najgorszego gatunku atakujacego absolutna
                                  podstawe
                                  > demokracji.

nieposłuszeństwo obywatelskie jest jednym z elementów demokracji. wg. ciebie
                                  demokracja to wolne wybory raz na 4 lata - absurd. społeczeństwo w prawdziwej
                                  demokracji ma stały wpływ na władzę, a nie raz na jakiś czas... strajk to też
                                  rodzaj nieposłuszeństwa, może chciałbyś zakazać?
                        • dziadek544 Re: Problem w tym, że lewica w ogóle jest czymś 07.02.06, 15:49
                          fritz.fritz napisał:

> uchachany napisał:
                          >
                          > > immanentnie obcym duchowi Narodu Polskiego.
                          >
                          > To zalezy od tego co rozumiemy pod lewica. W kazdym systemie musisz miec dwa
                          > skrzydla. Inaczej masz dyktature, wczesniej czy pozniej. Na tym wlasnie polega
                          > sila demokracji.
                          >
                          > Jedno ze skrzydel nazywa sie lewica.
                          > Jest odpowiedzialna tradycyjnie za
                          >
                          > a) zmiany w systemie, ale w Polsce wszystkie zmiany przeprowadza prawica a
                          > lewica jest abslutnie konserwatywna, zachowacza
                          >
                          > b) prezentuje interesy slabszych: w POlsce, to wlasnie pod czujnym okiem lewicy
                          >
                          > dokonano gigantycznej kradziezy pod etykieta prywatyzacji.
                          >
                          > skrzydlo prawicowe chce mniej zmian, jest bardziej rzeczowe.
                          >

No to teraz wiem dlaczego nie lubię prawicy PISowskiej!
                          Toż to CZYSTEJ WODY LEWICA!
                    • parmalat Re: Te leksykony staną .. uzupelnienie 07.02.06, 13:00
                      fritz.fritz nadaje:

> Oczywiscie, zeby wygrac wybory i moc prowadzic dalej procesy przerwane w 1990
                      > roku. Obowiazkiem Mazowieckiego po rozwiazaniu sie PZPR w 1990 roku bylo
                      > rozpisanie nowych wyborow. On tego nie zrobil. Skutki odczuwalismy przez caly
                      > czas do dzisiaj.

Mozesz podac podstawe prawna, na jakiej Prezes Rady Ministrow mogl w 1990 ten
                      rzekomy obowiazek zrealizowac? Konstytucjonalisto od siedmiu bolesci?
            • patthecat rotfl 07.02.06, 13:10
              Chłopie, ty jesteś na praktykach i chcesz dostać się do jakiegoś kabaretu, czy
              naprawdę tak ci się tależe w mózgu zatarły? :))))))))))))
            • rt7 Re: Metody dość lewicowe, czyż nie? ;) 07.02.06, 14:34
              > Nie, nie sa. Tak dzialaja przeciez wszystkie media popierajace lewice.

O czym Ty piszesz? Przecież najbardziej lewicową partią na scenie politycznej
              jest właśnie PIS z tym całym swoim socjalem, znikającymi misiami, maksymalną
              kontrolą państwa nad życiem obywateli i udawaną troską o biednych! Co jeszcze
              mieliby zrobić, żeby być bardziej lewicowi - ogłosić renacjonalizację? Zresztą
              może jeszcze ogłoszą.

Zarówno PO jak i SLD to partie w gruncie rzeczy liberalne, popierane przez tzw.
              klasę średnią i inteligencję. Lewicowość SLD to tylko etykietka, którą wszyscy
              bezmyślnie powtarzają. Jakim cudem ludzie bogaci, najlepiej ustawieni mieliby
              być lewicowi? Trafiają się takie przypadki, ale to wyjątki.
          • zaifi Diabeł- wyszedł 07.02.06, 09:41
            kiedyś,KOściół mówił,że na cuda oławskie,trzeba patrzeć zdystansu,diabeł zawsze
            wychodzi,pozwoliliśmy,aby w naszym kraju wygrał fanatyzm,w najgorszym gatunku
            bo oparty na bezwolnych biednych ludziach,którzy swój wolny czas i serce oddali
            wierze katolickiej,jak zawrócić z drogi nawiedzonego o.Rydzyka?
            • gigok Srednie wieki 07.02.06, 10:21
              Cała ta sytuacja kojarzy mi się z ciemnym średniowieczem...i jeszcze ta ksiega
              osób zakazanych. Teraz juz przynajmniej bede wiedziec ze na katolika nie oddam
              glosu!

A Kwachu moze i mial 3 podbródki, tańczył z murzynem, lubil popic i kręcił z
              wyzszym, ale uwierzcie wole takiego prezydenta aniżeli aroganckiego
              karła-fanatyka, który krzywym uśmieszkiem wszystko po chamsku zbywa.

Najbardziej jednak denerwuje mnie to, ze NIC nie da sie zrobic - jako obywatel
              jestem bezsilny...

• fritz.fritz Re: Srednie wieki 07.02.06, 11:04
                gigok napisała:

> Cała ta sytuacja kojarzy mi się z ciemnym średniowieczem...i jeszcze ta ksiega
                > osób zakazanych. Teraz juz przynajmniej bede wiedziec ze na katolika nie oddam
                > glosu!
                >
                > A Kwachu moze i mial 3 podbródki, tańczył z murzynem, lubil popic i kręcił z
                > wyzszym, ale uwierzcie wole takiego prezydenta aniżeli aroganckiego
                > karła-fanatyka, który krzywym uśmieszkiem wszystko po chamsku zbywa.
                >
                > Najbardziej jednak denerwuje mnie to, ze NIC nie da sie zrobic - jako obywatel
                > jestem bezsilny...
                >

Nie chce prezydenta dzialajacego na szkoda wlasnego kraju, prezia ubijacego
                handel o sprzedazy polskiego przemyslu naftowego Rosji; pijanego faceta, ktoreg
                mozna skorumpowac i ktory wlasny kraj postrzega jako miejsce do okradania przez
                wlasna klike.

Nie chce prezydenta reprezentujacego interesy innych krajow w Polsce, ktory
                wstapil do partii komunistycznej, chyba w 1972, po wymordowaniu Polakow na
                wybrzezu, kiedy wszyscy przyzwoici ludzie wlasnie wystepowali z partii
                czerwonych faszystow i zakladali KOR, dzieki ktorem mozliwa byla Solidarnosc.

Chce prezydenta reprezenutjacego interesy Polski w innych krajach, walczacego o
                Polske bez korupcji, o Polske w ktorej Polacy znaja historie wlasnego kraju.

Obecny prezydent przystapil do KOR, kiedy liczyl niecale 60 osob i ktory byl
                postrzegany jako wrog nr. 1 najpotezniejszej dyktatury, nieliczacej sie z
                niczym i z nikim.

Na tym polega roznica miedzy zdemoralizowanym Kwasniewskim a Lechem Kaczynskim.

• ada1979 Re: Srednie wieki 07.02.06, 12:13
                  Chce prezydenta reprezenutjacego interesy Polski w innych krajach, walczacego o
                  >
                  > Polske bez korupcji, o Polske w ktorej Polacy znaja historie wlasnego kraju

no to bedziesz musial jeszcze na niego poczekac, bo obecny prezydent niestety
                  nie ma pojecia, jak reprezentowac interesy CALEGO KRAJU. poki co, reprezentuje
                  interesy wlasnej partii.

A co do kwasniewskiego Aleksandra - oskarzenie prezydenta kraju o korupcje to
                  jest bardzo powazne oskarzenie. jezeli masz dowody, to zglos sie do
                  prokuratury, a jezeli nie - to przestan pieprzyc i obrzucac ludzi blotem.
                  autorow postow internetowych jest dosc latwo zlokalizowac.
                  a poza tym - mozesz reprezentoweac poglady jakie chcesz, ale myslalam, ze mam
                  do czynienia z adwersarzem na jakims poziomie, ale ostatnie twoje posty
                  pokazuja z jaka pogarda traktujesz ludzi i ze nie jestes wart tego zeby z toba
                  dyskutowac. wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd
                • parmalat Re: Srednie wieki 07.02.06, 13:05
                  fritz.fritz nadaje:

Nie chce prezydenta reprezentujacego interesy innych krajow w Polsce, ktory
                  > wstapil do partii komunistycznej, chyba w 1972, po wymordowaniu Polakow na
                  > wybrzezu, kiedy wszyscy przyzwoici ludzie wlasnie wystepowali z partii
                  > czerwonych faszystow i zakladali KOR, dzieki ktorem mozliwa byla Solidarnosc.
                  [ciach][/ciach]
                  > Obecny prezydent przystapil do KOR, kiedy liczyl niecale 60 osob i ktory byl
                  > postrzegany jako wrog nr. 1 najpotezniejszej dyktatury, nieliczacej sie z
                  > niczym i z nikim.
                  >
                  > Na tym polega roznica miedzy zdemoralizowanym Kwasniewskim a Lechem Kaczynskim

fritz.fritz, tak z innej beczki - Ty o tych wydarzeniach wiesz z autopsji czy z
                  ksiazek, artykulow itd? Bo w 1972 to nikt KOR nie zakladal
          • lorcyk Re: tera serwy profesora , czyli odgrywka : 07.02.06, 23:25
            na "...22 lutego br. Podkomisarz Robert Grupa z Komendy Miejskiej Policji w
            Tychach zarekwirowal ksiazki prof. Jerzego Roberta Nowaka, w jednej z tyskich
            ksiegarni - nad ktora znajduje sie siedziba lokalnych wladz SLD. Rekwizycje
            uzasadnil doniesieniem o popelnieniu przestepstwa, sprawe zarejestrowano pod
            nr. D-628/02. Wobec prof. Nowaka wszczeto postepowanie z paragrafu 257 kodeksu
            karnego. Jest to zarzut szerzenia antysemityzmu. ... "

zrozumiale , co siem profcio wkuzyl , no i tero jego kolij na szerwowanie
            ehe...hehehe...ehe
        • aja74 Re: Czarne listy o. Rydzyka 07.02.06, 08:54
          A ja jestem katolikiem a mimo to jestem przerazony tym co sie dzieje. Ich
          powinno sie uznac za sekte!!! Przeciez to co sie teraz dzieje to mi nawet przez
          mysl nie przeszlo ze tak moze byc. Chyba teraz rozumiem w zupelnosci ze
          kosciol powinien stac na uboczu i zupelnie si enie mieszac do polityki. Kosciol
          ma zbyt wielki wplyw na ludzi i jak nik t inny bardzo potrafi manipulowa ludzmi
          czego przyklad dal ten czarny stwor. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze tak
          omamil ludzi ze niemal sie do niego modla jak do zlotego cielca!!!

:( poprostu chce sie plakac ze taka szanse Polska zmarnowala :((

AJA
          • iuppiter Re: Czarne listy o. Rydzyka 07.02.06, 10:15
            Zgadzam się w stu procentach to zwykła sekta, to co głosi radio Maryja nie ma
            nic wspólnego z tym co głosił Jezus wręcz przeciwnie szerzą nienawiść i
            nietolerancję. Przeraża mnie to w jakim państwie przyjdzie nam żyć. Powiem tak
            mniej boję się oszustów i karierowiczów niż oszołomów żądnych władzy. Uważam że
            o. Rydzyk to poprostu narzędzie szatana. Święta inkwizycja też z imieniem
            Jezusa na ustach mordowała ludzi..... Wierzac w sprawiedliwość Boską Rydzyk
            pójdzie prościutko do piekła.
            • uchachany Guzik prawda - Radio Maryja jest instytucją 07.02.06, 11:13
              cieszącą się poparciem ogromnej większości Episkopatu, za wyjątkiem nielicznej,
              ale za to hałaśliwie eksponowanej w mediach "liberalnych" mniejszości -
              dyżurnych komentatorów jak bp Pieronek, Życiński czy Gocłowski. Tak że uważaj z
              tym "narzędziem szatana"...

iuppiter napisała:

> Zgadzam się w stu procentach to zwykła sekta, to co głosi radio Maryja nie ma
              > nic wspólnego z tym co głosił Jezus wręcz przeciwnie szerzą nienawiść i
              > nietolerancję. Przeraża mnie to w jakim państwie przyjdzie nam żyć. Powiem
              tak
              > mniej boję się oszustów i karierowiczów niż oszołomów żądnych władzy. Uważam
              że
              >
              > o. Rydzyk to poprostu narzędzie szatana. Święta inkwizycja też z imieniem
              > Jezusa na ustach mordowała ludzi..... Wierzac w sprawiedliwość Boską Rydzyk
              > pójdzie prościutko do piekła.

• sansibar LISTY PROSKRYPCYJNE OJCA RYDZYKA 07.02.06, 11:37
              Po spisku masonów, cyklistów, żydów, homoseksualistów, inwkizycji, jezuitów,
              Watykanu,Opus Dei oraz kosmitów mamy teraz spisek Radia Maryja, które chce
              zawłądnąć światem zaczynając od Polski. Najlepszy dowód - planowane listy
              proskrybcyjne. Nadmieniam JEDNAK, że nie będą one legalne przed zarejestrowaniem
              u pani Kuleszy, co wynika z ustawy o ochronie danych osobowych.

:)
              • uchachany Panią Kuleszą tu się nie zasłaniaj, wyobrażasz 07.02.06, 13:22
                jej wystąpienie przeciw Ojcu Dyrektorowi..? To masz wyobraźnię jak Joan
                Rawlings...

sansibar napisał:

> Po spisku masonów, cyklistów, żydów, homoseksualistów, inwkizycji, jezuitów,
                > Watykanu,Opus Dei oraz kosmitów mamy teraz spisek Radia Maryja, które chce
                > zawłądnąć światem zaczynając od Polski. Najlepszy dowód - planowane listy
                > proskrybcyjne. Nadmieniam JEDNAK, że nie będą one legalne przed
                zarejestrowanie
                > m
                > u pani Kuleszy, co wynika z ustawy o ochronie danych osobowych.
                >
                >
                > :)
            • kato28 Re: Czarne listy o. Rydzyka 07.02.06, 11:44
              A ja dosyć często słucham tego radia i oglądam telewizję. Uważam że są to media
              dla ludzi myślących i w miarę odpornych na manipulacje. Tylko że tak się
              niestety złożyło że większość fanatyków (inaczej tego nazwać nie można)
              popierających Rydzyka dało się maksymalnie zmanipulować i doszło do tego że o.
              Dyrektor stał się dla nich guru. Boją się go politycy. Pamiętam że przed
              wyborami Giertych popadł u szefa tego medialnego imperium w niełaskę. Musiał
              się mocno starać by Rydzyk ponownie zaczął patrzeć na niego łaskawym okiem.Z
              reszta tak o. Dyrektor jaki i ludzie popierani przez Rydzyka z kręgów polityki
              głupi nie są. Politycy są radzi że Rydzyk napędza im elektorat, Rydzyk jest rad
              bo czerpie z tego korzyści (np ustawa medialna). Zastanawia mnie jednak to że
              ten koncern medialny pozostaje ciągle poza kontrolą instytucji Kościelnych.
              Albo Kościół jako instytucja powinna zabronić używania Rydzykowi
              słowa "katolicki" do reklamowania swoich inicjatyw albo zacząć sprawować nad
              tym pełną kontorlę. Jak wiadomo część hierarchów Kościoła w Polsce odcina się
              od tego do czego Rydzyk wplątuje Kościół. Są oni wtedy mocno obsmarowywani
              w "rydzykowych" mediach. Chwaleni oczywiście ci którzy kibicują temu
              spektaklowi. Tak sobie myślę że nawet Papieżowi by się dostało gdyby wyraził
              swoją krytyczną opinię o tej organizacji.
              Co do samego radia+telewizji... Prymitywnie sklecone materiały, prezenterzy bez
              wyrazu, dykcji, szarzyzna jak za Gomułki. Atmosfera jak za Bieruta. Wszędzie
              czai się wróg a audycje z udziałem polityków (tylko słusznych opcji) wieją
              nudą. Zero trudnych pytań.
              Jestem Katolikiem i to praktykującym. To co dzieje się na styku polityki i RM
              po prostu mnie przeraża.
              • rtg Re: Czarne listy o. Rydzyka 07.02.06, 12:09
                kato28 napisał:

> Jestem Katolikiem i to praktykującym. To co dzieje się na styku polityki i RM
                > po prostu mnie przeraża.

mnie też przeraża, poczytaj założenie faszyzmu w wikipedni np. i tu zaczyna
                być strasznie...

Powstało wiele definicji faszyzmu. Jedna z nich mówi, że faszyzm jest formą
                dyktatury nacjonalistycznej, która opiera się na kilku zasadach. Najważniejszym
                dobrem w państwie faszystowskim jest wspólnota, to znaczy naród (rozumiany jako
                ogół obywateli państwa) lub grupa etniczna rozumiana jako tożsama z narodem.
                Prawa jednostki są podporządkowane prawom narodu, który zyskuje tym samym
                realną osobowość, nie tylko jako pojęcie abstrakcyjne. Każde działanie dla jej
                dobra i na jej korzyść jest działaniem moralnie usprawiedliwionym. Jest to
                przede wszystkim zasada wodzostwa. Charyzmatyczny wódz, który "ma zawsze
                rację", jak głosiły włoskie plakaty na cześć Benito Mussoliniego, to osoba,
                która doskonale umie zdobywać sobie posłuch wśród ludzi. W stosunku do państwa
                faszyści wyznają etatyzm i statolatrię. Historyczne przypadki faszyzmu wiazały
                wspólnotę z grupa etniczną, i nie miały charakteru "obywatelskiego" a ściśle
                narodowy.
                Faszyzm, jak większość totalitaryzmów, zrodził się z frustracji i
                niezadowolenia społecznego, np. szeregi SA w Niemczech zasilane były przez
                rosnące rzesze bezrobotnych.
                pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm
          • alejaken Obudzcie sie! 07.02.06, 10:57
            Szczerze wspolczuje wszystkim katolikom, bo musza sie czuc wybitnie
            schizofrenicznie. Juz wczesniej tak bylo ("wierze w Boga, ale nie w Kosciol"),
            no ale teraz to juz extrema. Ludzie, przebudzcie sie! Ja juz to zrobilem i
            zapewniam, czuje sie swietnie :)
        • werrka Re: Czarne listy o. Rydzyka 07.02.06, 14:00
          booooooożesz jak historia lubi się powtarzać:(((, faszystowskie Niemcy dokładnie tak, od robienia list, przygotowywali się do przejęcia władzy. Potem doszli do takiej wprawy, że jak wkraczali na teren innego państwa to w oka mgnieniu wyłapywali lub uporczywie poszukiwali ludzi nieprzychylnych A.H. lub Rzeszy, patrz powstańcy śląscy. Nauka, jak widać, nie poszła w las.
      • dccircle Re: Czarne listy o. Rydzyka 07.02.06, 07:46
        kiks11 napisał:

> Zauważcie to kolejny kurdupel z kompleksami. Skąd oni ich biorą, psychiatryk
        > jakiś rozpuścili do domu, czy co?

Psychiatryk rozpuścili, bo zabrakło pieniędzy na leczenie wariatów - dali
        zamiast tego na kkat. A było tak: Najpierw wypuścili dwóch Kaczyńskich, bo im
        się skończył termin leczenia. Potem Kaczyńscy wypuścili wszystkich innych i
        pospołu z grzybem stworzyli z nich PiS. Nie dziw, że trzymają ich w kaftanach
        bezpieczeństwa przepisów partyjnyh. A moherowe czepce wytłumiają transmisje
        kosmitów :)) Teraz zniknie folia cynkowa, bo berety trzeba nią podbić.
      • botowszystkozmiloscidoojczyzny Czarne listy Rydzyka-na co czekaja dziennikarze? 07.02.06, 07:48
        Zastanawia mnie czemu dziennikarze,
        nie pisza o roznych przypadkach
        tego calego Towarzystwa Rydzykowego
        jak i jego szefa.
        Troszke sie pooburzaja, pokomentuja,
        sam ojciec dyrektor ma na koncie ciekawe
        przygody, ktore z pewnoscia moglyby otworzyc
        oczy jego owieczkom.
        Lokalne gazety nabraly wody w usta juz dawno,
        nikt nie stara sie prowadzic z Rydzykowem
        prostego logicznego dyskursu,
        a naprawde przerazajace jest co mysli wielu jego wyznawcow
        mieszkajacych we wsiach i miasteczkach.
        .
        • uchachany Jak to nie piszą? Ciągle piszą różne prowokacyjne 07.02.06, 11:35
          teksty, szkalujące Ojca Dyrektora i Jego Dzieło. W ten sposób atakują jedyne
          polskie medium, w ten sposób atakują Wiarę Katolicką, ten puklerz Narodu
          Polskiego przed knowaniami światowego i rodzimego lewactwa liberalnego.

botowszystkozmiloscidoojczyzny napisała:

> Zastanawia mnie czemu dziennikarze,
          > nie pisza o roznych przypadkach
          > tego calego Towarzystwa Rydzykowego
          > jak i jego szefa.
          > ..........