Dodaj do ulubionych

Gigantyczne marnotrawstwo

17.12.07, 08:29
27 tysięcy katechetów, 110 etyków. Półtora miliarda złotych
podatników.
Tyle kosztują podatników dwie lekcje religii tygodniowo. 90% uczniów
te lekcje olewa i traktuje jako dolegliwość i uczy się od młodości
obłudy i konformizmu. Zmarnowane miliardy godzin czasu przeznaczone
na naukę.

Taka jest cena nowoczesnego państwa, które jako jedyne w Europie
uparło się być państwem wyznaniowym, zarządzanym jednocześnie przez
rząd sztucznie świecki do spółki z hierarchią kościelną. Klechy w
rodzaju Rydzyka ustanawiają i kreują koalicje rządowe. Gdy przegrają
wybory natychmiast zjawia się następna ekipa kościoła, która do tej
pory wspierała opozycję.

Idealny system kontroli państwa ustanowił kościół katolicki w
Polsce.
Obserwuj wątek
    • venus99 Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 08:44
      nowoczesne????????????
    • humbak Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 08:54
      Z tym konformizmem i obłudą to przesadzasz, jednak zgadzam się że religia w szkołach nie jest potrzebna.
      • sclavus Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 13:24
        humbak napisał:

        > Z tym konformizmem i obłudą to przesadzasz, jednak zgadzam się że
        religia w szk
        > ołach nie jest potrzebna.

        Dlaczego nie powiesz, ze "wręcz szkodliwa" ??
        I to we wszystkich aspektach zagadnienia "religia w szkole i w
        przedszkolu"
    • zapijaczony_ryj A nie mozna by tych lekcji przez radio rydzaka 17.12.07, 08:57
      nadawać?, albo przez telewizję publiczną. przynajmniej by było bez molestowania
    • haen1950 Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 10:04
      Wielkiej nadziei nie mam, ale może ten rząd okaże się choć trochę
      pragmatyczny i oszacuje, ile wynosi dziesięcina płacona przez
      Polaków kościołowi, od urodzenia aż po pochówek i na tysiące innych
      sposobów.

      Oceniam ją wyżej, niż te 10% dochodu narodowego netto.
      • jrjrjr Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 11:21
        Sprawa nie jest prosta. Bardzo niewielu naszych rodaków zastanawia
        się nad dogmatem o Niepokalanym Poczęciu, ale niewielu też odmówi
        córce strojnej sukienki do I komunii a babci pogrzebu z udziałem
        księdza. Nauka religii w szkole nie ma sensu, bo jakoś większość
        młodocianych przestepców uczęszczała na lekcje religii i mimo to nie
        skojarzyła rozbojów i kradzieży z grzechem i pokutą.
        • karbat Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 11:30
          ludzie w kraju rocznie wydaja MILIARDY na kosciol ,
          a potem placza ,ze nie maja na
          Sl. Zdrowia ,
          na wyzsze ,dodaktowe skladki emerytalne itd.



      • rydzyk_smigly Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 11:28
        Senyszynowa niedawno mówiła, że w różnych formach (brak
        opodatkowania kościelnych, dotacje, różnorakie zwolnienia, zaniżąnie
        stawek dzierżaw i czynszów, wydatki na religię) państwo przekazuje
        KK ok. 5 mld złotych.
        Kwota wydaje się wysoce prawdopodobna, bo nie spotkałem
        jakiejkolwiek reakcji sukienkowych na tę cyfrę, a w przypadku
        najmniejszej nieścisłości reakcja byłaby jak amen w pacierzu.
        Zgadzałoby się również z tym, że ok. 3 lat wstecz podobny bilans
        robiła "Polityka" i wyszło ok. 7 mld.
    • goldenwomen3 Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 11:38
      Dlaczego do tej pory żaden rząd nie odważył sie oddzielic panstwa od
      Kościoła? Brak odważnych czy sa za mocno "skoligoceni"?
      • karbat Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 11:45
        ???
        ta firma to potega w katolandzie ( pieniadze , wplywy , prasa , itd
        itp .) ,monopol nie do ruszenia ,masz watpliwosci ?

        Zaden maluczki sie nie odwazy oddzielic panstwa od kosciola .
        Za pietnascie ,dwadziescia lat ,ten kto rzuci haslo rozdzialu
        panstwa od kosciola wygra kazde wybory - dzis ,Nie ,
        • haen1950 Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 11:52
          Jeżeli rząd Tuska i Pawlaka nie odważy się na ograniczenie wypłaty
          dla kościelnych za przejęcie władzy po komunistach, to już nikt
          nigdy się nie odważy.

          Miałem niedawno kolędę. Wypytywano mnie dokładnie o stosunki
          rodzinne. Klechy gromadzą w swoich komputerach wielką wiedzę.
          • jdbad Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:05
            to po co przyjmowałeś?
            • haen1950 Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:09
              Bo, qrwa, córka niedługo ma mieć ślub. Wyjątkowo tępe jesteście tam,
              na Podlasiu.

              Politykować muszę, jak wielu. Chociaż z chęcią dałbym mu w mordę.
              • jdbad Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:12
                Dziękuję za komplement. Moja córka jakoś się takimi kwestioami nie
                przejmuje no i ludzi nie obrażamy. Tym się róznimy.
                Biorąc pod uwagę to co piszesz jesteś typowym Polakiem, co to i panu
                Bogu świeczkę i diabłu ogarek:(
                • karbat Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:18
                  haen1950 napisał:

                  > Bo, qrwa, córka niedługo ma mieć ślub. Wyjątkowo tępe jesteście
                  tam, na Podlasiu.
                  ;)
                  znam, ten bol - przed kiku laty bralem slub - ksiadz otworzyl szafe
                  z zelaznymi szufladami , i przeczytal mi tam co mial napisane (
                  szczery ,naiwny )od tej pory mnie wiecej nie zobaczyl .

                  Bywam w Malpoplsce ,male miasteczko ,
                  slysze texty ,musze isc do kosciola ... bo;
                  co ksiadz pomysli,
                  co powiedza sasiedzi ,
                  • jdbad Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:21
                    I tu właśnie leży ten pogrzebany pies. Większośc krytykuje, ale jak
                    co do czego przychodzi to im jakoś nie przeszkadza:(
                    • woda.woda jdbad 17.12.07, 12:25
                      Wymagasz rzeczy trudnej: uczciwości wobec własnych przekonań wbrew
                      doraźnym interesom. Odwagi cywilnej i nonkonformizmu.




                      • jdbad Re: jdbad 17.12.07, 12:26
                        To bardzo przepraszam:(
                        • woda.woda Re: jdbad 17.12.07, 12:27
                          Ależ :)

                      • sclavus Re: jdbad 17.12.07, 13:31
                        woda.woda napisała:

                        > Wymagasz rzeczy trudnej: uczciwości wobec własnych przekonań wbrew
                        > doraźnym interesom. Odwagi cywilnej i nonkonformizmu.
                        >
                        >
                        >
                        >

                        A przecież, to jest właśnie normalne... :)
                  • opornik4 Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:24
                    karbat napisał:

                    > znam, ten bol - przed kiku laty bralem slub - ksiadz otworzyl
                    szafe
                    > z zelaznymi szufladami , i przeczytal mi tam co mial napisane (
                    > szczery ,naiwny )od tej pory mnie wiecej nie zobaczyl .
                    >

                    Zobaczy Cie jeszcze baranku - jestem pewna,ze jak w kalendarz
                    kopniesz,rodzinka bedzie Cie chciala "po katolicku" pochowac:)
                    • jdbad Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:26
                      A może to nie jest taka rodzina? Nie wzięłaś tego pod uwagę?
                    • karbat Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:30
                      opornik napisala ;

                      > Zobaczy Cie jeszcze baranku - jestem pewna,ze jak w kalendarz
                      > kopniesz,rodzinka bedzie Cie chciala "po katolicku" pochowac:)

                      pewnie po katolicku mnie spala aby bylo taniej
                      czy mnie spopiela czy robactwo,glizdy spalaszuja ,to mi to wisi .

                      jestes wymozdzona mowiac,sugerujac ,ze krotka obecnosc ksiedza przy
                      pogrzebie ma wplyw na lepsze szanse u Szymona nazywanego Piotrem
                      hehehehe

                • haen1950 Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 12:35
                  Nie musisz dziękować. Cenię ludzi, którzy dzisięć przykazań stosują
                  w swoim życiorysie.

                  Nikt mnie nie przekona, że miliardy Chińczyków będą smazyć się w
                  piekle tylko dlatego, że polskie klechy tak powiedziały.

                  Nie przejmuj się. Chodzi o forsę, nie o dziesięć przykazań.
              • sclavus Re: Nie zwalaj wszystkiego na Kk 17.12.07, 13:29
                haen1950 napisał:

                > Bo, qrwa, córka niedługo ma mieć ślub. Wyjątkowo tępe jesteście
                tam,
                > na Podlasiu.
                >
                > Politykować muszę, jak wielu. Chociaż z chęcią dałbym mu w mordę.

                No cóż... Zwykły konformista z ciebie... - jak widać i sam
                przyznałeś...
                Teraz już wiesz, dlaczego kościół ciągle taki silny w Polsce jest...
                tak łatwo jechać na kościół na forach... skryty za nickiem...
                Sorry haen1950, w swoich wpisach nie byłeś taki...
          • goldenwomen3 koleda juz była u Ciebie??????nie do wiary! he he 17.12.07, 14:14
            haen1950 napisał:

            > Jeżeli rząd Tuska i Pawlaka nie odważy się na ograniczenie wypłaty
            > dla kościelnych za przejęcie władzy po komunistach, to już nikt
            > nigdy się nie odważy.
            >
            > Miałem niedawno kolędę. Wypytywano mnie dokładnie o stosunki
            > rodzinne. Klechy gromadzą w swoich komputerach wielką wiedzę.
            • jdbad Słabo się orientjesz goldi.... 17.12.07, 14:16
              goldenwomen3 napisała:

              > haen1950 napisał:
              >
              > > Jeżeli rząd Tuska i Pawlaka nie odważy się na ograniczenie
              wypłaty
              > > dla kościelnych za przejęcie władzy po komunistach, to już nikt
              > > nigdy się nie odważy.
              > >
              > > Miałem niedawno kolędę. Wypytywano mnie dokładnie o stosunki
              > > rodzinne. Klechy gromadzą w swoich komputerach wielką wiedzę.
    • cassidy_i Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 12:34
      haen1950 napisał:

      > 27 tysięcy katechetów, 110 etyków. Półtora miliarda złotych
      > podatników.
      > Tyle kosztują podatników dwie lekcje religii tygodniowo. 90%
      uczniów
      > te lekcje olewa i traktuje jako dolegliwość i uczy się od młodości
      > obłudy i konformizmu. Zmarnowane miliardy godzin czasu
      przeznaczone
      > na naukę.
      >
      > Taka jest cena nowoczesnego państwa, które jako jedyne w Europie
      > uparło się być państwem wyznaniowym, zarządzanym jednocześnie
      przez
      > rząd sztucznie świecki do spółki z hierarchią kościelną. Klechy w
      > rodzaju Rydzyka ustanawiają i kreują koalicje rządowe. Gdy
      przegrają
      > wybory natychmiast zjawia się następna ekipa kościoła, która do
      tej
      > pory wspierała opozycję.
      >
      > Idealny system kontroli państwa ustanowił kościół katolicki w
      > Polsce.


      Może i masz rację.Tylko po co LiDowi chleb odbierasz?
      O czym będą mówić przez najbliższe 4 lata?
      • cassidy_i Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 12:35
        ps.Oczywiście żartuję.
        • haen1950 Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 12:46
          Nie żartuj sobie. Z tego, co pamiętam, to SLD zużyła wagon wazeliny,
          żeby wejść od tyłu i dyskretnie klechom w dupsko. Było, było.
          Utrwalali swoją władzę i guzik im pomogło.

          Polacy mają dosyć sybarytyzmu Rydzyka i klechów. Te ich wpływy i
          pałace budzą złe skojarzenia. To klasa nierobów i dziadostwa.

          Jakąś drobną nadzieję trzeba mieć, bo inaczej:

          " bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć, i gdzieniegdzie domki."
          • cassidy_i Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 13:20
            haen1950 napisał:

            > Nie żartuj sobie. Z tego, co pamiętam, to SLD zużyła wagon
            wazeliny,
            > żeby wejść od tyłu i dyskretnie klechom w dupsko. Było, było.
            > Utrwalali swoją władzę i guzik im pomogło.
            >
            > Polacy mają dosyć sybarytyzmu Rydzyka i klechów. Te ich wpływy i
            > pałace budzą złe skojarzenia. To klasa nierobów i dziadostwa.
            >
            > Jakąś drobną nadzieję trzeba mieć, bo inaczej:
            >
            > " bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć, i gdzieniegdzie domki."


            Co robiło SLD tego nie wiem , bo mnie tu nie było.
            Ale sądząc po nienawiści ludzi do tego ugrupowania i po tym jak
            wyglada życie najmniej i średnio zarabiających , to wiele złego i
            nic dobrego.

            Co do ostatniego zacytowanego przez Ciebie zdania, to tak to
            niestety wygląda i razi.A ludzie wierzący szukają swego miejsca w
            innych nie katolickich kościołach.
          • sclavus Re: Gigantyczne marnotrawstwo 17.12.07, 13:35
            haen1950 napisał:

            > Nie żartuj sobie. Z tego, co pamiętam, to SLD zużyła wagon
            wazeliny,
            > żeby wejść od tyłu i dyskretnie klechom w dupsko. Było, było.
            > Utrwalali swoją władzę i guzik im pomogło.
            >
            > Polacy mają dosyć sybarytyzmu Rydzyka i klechów. Te ich wpływy i
            > pałace budzą złe skojarzenia. To klasa nierobów i dziadostwa.
            >
            > Jakąś drobną nadzieję trzeba mieć, bo inaczej:
            >
            > " bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć, i gdzieniegdzie domki."

            A sam ich realnie popierasz i pod ten dziesiąty klasztor, kamień
            węgielny wmurowujesz...
            Konformista!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka