Dodaj do ulubionych

Mowa nienawiści

16.03.11, 11:55
Ciekawy raport.

wyborcza.pl/1,75478,9246908,Diagnoza_nienawisci.html
Wnioski nie sa oczywiscie zadnym zaskoczeniem. Zastanawiam sie czy mnie sie zdarzylo kiedys zastosowac "retoryke nienawisci" wobec jakiejs grupy etnicznej, czy narodowej. Z niechecia wyrazam sie o kulturze i mentalnosci polskich chlopow, ale wiadomo jaki to ma charakter.

Nie ma narodu, do ktorego odnosilbym sie z niechecia i pogarda. Moj stosunek do antysemityzmu czy innych form rasizmu jest klarowny. Nie generalizuje w temacie muzulmanow czy katolikow. Ciekawe jak wielu miejscowych forumowiczow potrafiloby o sobie powiedziec to samo...
Obserwuj wątek
    • mirek.czo Ej, kłamco... 16.03.11, 14:17
      klosowski334 napisał:

> Z niechecia wyrazam sie o kulturze i mentalnosci polskich chlopow,...

Ej. Wystarcz przeanalizować twoje posty, aby wykazać, że kłamiesz.
      Przeważnie jesteś nienawistny w odniesieniu do grup wyznaniowych, zwolenników pokoju, niekrzywdzenia i niejedzenia mięsa oraz do kilku innych ugrupowań mniej lub bardziej formalnych.
      I co kłamco?
        • nazzilla Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 10:09
          klosowski333 napisał:

> Witch z Forum Psychologia. Pieknie.

Pomyliles sie jak zwykle, ale mniejsza o to. Mam na mysli to, ze dyskryminujesz polska wies, dewaluujesz miejsce, z ktorego pochodzisz, korzenie nagle zaczely cie uwierac. Tak to jest jak chlop w gumofilcach dostal sie do stolycy i pluje na swoich. No i gdzie ta twoja wysoka moralnosc?
          • klosowski333 Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 10:19
            Pewnie znasz lepiej korzenie mojej rodziny ode mnie. Forumowiczow ze szklanymi kulami jest na forach otwartych mnostwo, ale zwykle nie naleza oni swiatopogladowo do tych bardziej zdroworozsadkowych.

Na Forum Psychologia slynelas z pogladow neonazistowskich, ktore zadziwiajaco dlugo byly tam tolerowane. Z tego co pamietam bylas za wypedzeniem imigrantow pochodzenia pozaeuropejskiego (glownie muzulmanow) z Europy. Nie precyzowalas w jaki sposob mialoby sie to odbyc wobec wielu milionow obywateli europejskich, ale nie wykluczalas silowego rozwiazania tej kwestii w sposob ostateczny.

Taka w kazdym razie byla Witch, ktora slynela tez z zakladania calej masy kont i dyskutowania w roznych watkach sama ze soba.

Na ile poglady Nazilli sa zbiezne z pogladami Witch ;)

• nazzilla Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 10:34
              klosowski333 napisał:

> Pewnie znasz lepiej korzenie mojej rodziny ode mnie. Forumowiczow ze szklanymi
              > kulami jest na forach otwartych mnostwo, ale zwykle nie naleza oni swiatopoglad
              > owo do tych bardziej zdroworozsadkowych.
              >
              Pomine:)

> Na Forum Psychologia slynelas z pogladow neonazistowskich, ktore zadziwiajaco d
              > lugo byly tam tolerowane. Z tego co pamietam bylas za wypedzeniem imigrantow po
              > chodzenia pozaeuropejskiego (glownie muzulmanow) z Europy. Nie precyzowalas w j
              > aki sposob mialoby sie to odbyc wobec wielu milionow obywateli europejskich, al
              > e nie wykluczalas silowego rozwiazania tej kwestii w sposob ostateczny.
              >
              Nie jestem Witch, tylko Nazilla. a to subtelna roznica. Poczytaj sobie co oznacza to zacne perskie imie. Pochodze z rodziny perskiej, co nie oznacza muzulmanskiej, czy kazdy Polak to typowy Polak-katolik?
              Jako osoba myslaca logicznie i zdroworozsadkowo jestem przeciwna plenieniu sie kultury slynacej jedynie z wypinania dupska w strone nieba. Moze im Allah pomoze wydostac sie z tej zepsutej Reropy (grze grzeja od lat swoje wypiete tylki), bo ja niestety nie mam na to wplywu:)

> Na ile poglady Nazilli sa zbiezne z pogladami Witch ;)
              >
              Tego nie wiem, nie znam osobiscie Witch:)
              • y.agni.k Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 10:44

> Nie jestem Witch, tylko Nazilla. a to subtelna roznica. Poczytaj sobie co oznac
                > za to zacne perskie imie. Pochodze z rodziny perskiej, co nie oznacza muzulmans
                > kiej, czy kazdy Polak to typowy Polak-katolik?
                > Jako osoba myslaca logicznie i zdroworozsadkowo jestem przeciwna plenieniu sie
                > kultury slynacej jedynie z wypinania dupska w strone nieba. Moze im Allah pomoz
                > e wydostac sie z tej zepsutej Reropy (grze grzeja od lat swoje wypiete tylki),
                > bo ja niestety nie mam na to wplywu:)

Oczywiście ;-)
                Tak jak jesteś "lekarką" ;-))
                  • klosowski333 Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 11:02
                    Yagnik chyba wyraza delikatne niedowierzanie czy tez sceptycyzm wobec Twoich deklaracji. Ja nigdy nie podwazam tego co ktos o sobie pisze na forum, ale pamietam, ze Ty bylas wyjatkowo malo przekonywujaca gdy rozprawialas o medycynie. Moja mama byla lekarzem i choc sam jestem laikiem w tym temacie to Twoje rozwazania o urazach fizycznych, psychicznych i genetycznych wydawaly sie byc malo.... profesjonalne.
                    • nazzilla Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 11:07
                      klosowski333 napisał:

> Yagnik chyba wyraza delikatne niedowierzanie czy tez sceptycyzm wobec Twoich de
                      > klaracji. Ja nigdy nie podwazam tego co ktos o sobie pisze na forum, ale pamiet
                      > am, ze Ty bylas wyjatkowo malo przekonywujaca gdy rozprawialas o medycynie. Moj
                      > a mama byla lekarzem i choc sam jestem laikiem w tym temacie to Twoje rozwazani
                      > a o urazach fizycznych, psychicznych i genetycznych wydawaly sie byc malo....
                      > profesjonalne.

Czy profesjonalizm polega na tym, by cytowac artykuly zamieszczone na przyklad w internecie?
                      Czy posiadanie wlasnego zdania na tematy tak czy inaczej kontrowersyjne jest brakiem profesjonalizmu.
                      A podany przez Ciebie przyklad pana porozumiewajacego sie za pomoca komputera jako dowod sprawnie funkcjonujacego mozgu to juz skrajne laictwo i naiwnosc.
                      • klosowski333 Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 11:11
                        Alez ja nie twierdze, ze nie jestem laikiem gdy mowimy o medycynie. Stephen Hawking wydal mi sie jaskrawym przykladem na to, ze mozna zachowac wielka inteligencje w niesprawnym ciele ;) i bylo to niejako w kontrze do Twoich, rzeczywiscie odwaznych tez :D

• y.agni.k Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 12:31
                    Zawód, informacje o Twoim pochodzeniu w zestawieniu z tym co dalej piszesz nie trzymają się całości. Nie przeprowadzam śledztwa i nie będę Ci po kolei cytować co napisałaś a co kompletnie od tego odstaje.
                    Czytając Twoje wypowiedzi wydają się z różnych względów mało realne, sorry, tak już nie mam, analizuję wszystko.
                    • nazzilla Re: Mowa nienawiści 18.03.11, 16:23
                      y.agni.k napisała:

> Zawód, informacje o Twoim pochodzeniu w zestawieniu z tym co dalej piszesz nie
                      > trzymają się całości. Nie przeprowadzam śledztwa i nie będę Ci po kolei cytować
                      > co napisałaś a co kompletnie od tego odstaje.
                      > Czytając Twoje wypowiedzi wydają się z różnych względów mało realne, sorry, tak
                      > już nie mam, analizuję wszystko.

Czy uwierzysz mi, jak opiesze to co pier...
                      To znaczy test paluszka wskazujacego do noska, test nosek kolanko i chodzenie ze szmata na oczach z rekoma wyprostowanymi do przodu, spojrzenie na podloge z chodzeniem do tylu:))))
                      • y.agni.k Re: Mowa nienawiści 19.03.11, 12:58
                        > To znaczy test paluszka wskazujacego do noska, test nosek kolanko i chodzenie z
                        > e szmata na oczach z rekoma wyprostowanymi do przodu, spojrzenie na podloge z c
                        > hodzeniem do tylu:))))

Nazzillo, ja zwykle rano robię kilka przysiadów ale widzę że Twoje ćwiczenia są bardziej kreatywne ;-)))
              • klosowski333 Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 10:50
                Nie mam szklanej kuli wiec nie wiem z jakiej rodziny pochodzisz i malo mnie to obchodzi. Nie wydajesz sie byc zdroworozsadkowa, raczej oszolomska, jak kazdy ksenofob.
                Ale powiedz mi prosze, jak wyobrazasz sobie "rozwiazanie kwestii" muzulmanskiej w Europie? Masowe wysiedlenia? Obozy przejsciowe i internowania? Obozy koncentracyjne? Przypominam, ze obecnie w Europie mieszka blisko 40 milionow muzulmanow (w takiej Francji to juz niebawem bedzie 10% populacji). Jaies zdroworozsadkowe pomysly, sugestie?
                • nazzilla Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 11:01
                  klosowski333 napisał:

> Nie mam szklanej kuli wiec nie wiem z jakiej rodziny pochodzisz i malo mnie to
                  > obchodzi. Nie wydajesz sie byc zdroworozsadkowa, raczej oszolomska, jak kazdy k
                  > senofob.

Ksenofobia jako pojecie odnosi sie do niecheci co do okreslonych narodowoscia. Muzulmanie to zadna narodowosc, a islam to nie panstwo, lecz religia.

> Ale powiedz mi prosze, jak wyobrazasz sobie "rozwiazanie kwestii" muzulmanskiej
                  > w Europie? Masowe wysiedlenia? Obozy przejsciowe i internowania? Obozy koncent
                  > racyjne? Przypominam, ze obecnie w Europie mieszka blisko 40 milionow muzulmano
                  > w (w takiej Francji to juz niebawem bedzie 10% populacji). Jaies zdroworozsadko
                  > we pomysly, sugestie?

Oni sami lacza sie w grupy na zasadzie getta, o tym tez nie wiesz?
                  Zdroworosadkwym pomyslem bylby totalny zakaz szerzenia religii i kultury muzulmanskiej, zakaz noszenia czadorow, zakaz zaslaniania twarzy oraz zakaz wypinania dupska w miejscach publicznych. Obywatele krajow, gdzie dominujaca religia jest islam potrafia zyc u siebie w sposob godny czlowieka XXI wieku, a do Europy dociera glownie demonstrancka swolocz, ktora z obowiazku nalezy przyjmowac, dac dom, wyposazyc, zasilki i wiele innych przywilejow.

• klosowski333 Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 11:09
                    Slusznie zauwazylas, ze istnieje tez cos takiego jak kultura muzulmanska oraz spolecznosci muzulmanskie (ponadnarodowe). Ksenofobia m.in. i ich dotyka, droga Nazzillo ;) bo jest po prostu rodzajem fobii, strachu przed obcymi...

Uwazasz, ze cenzura, ograniczanie wolnosci slowa, wolnosci zgromadzen, wolnosci zrzeszadzania sie, wolnosci wyznaniowej rozwiaza problem? Uwazasz, ze ograniczenie swobod obywatelskich i zawieszenie w szeregu sprawach podstawowych norm demokratycznych bedzie krokiem we wlasciwym kierunku w Europie, ktora niestety ma swoja niechlubna tradycje nietolerancji i bardzo latwo tutaj rozpalic wasnie narodowe i religijnie na nowo?

Zasugerowalem, ze nie jestes zdroworozsadkowa, skoro poslugujesz sie szklana kula w zdobywaniu wiedzy nt przodkow forumowiczow, zamiast wiedzą. Twoja odpowiedz nt muzulmanow w Europie rowniez daje do myslenia w temacie pogladow zdroworozsadkowych.

• nazzilla Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 11:22
                      klosowski333 napisał:

> Slusznie zauwazylas, ze istnieje tez cos takiego jak kultura muzulmanska oraz s
                      > polecznosci muzulmanskie (ponadnarodowe). Ksenofobia m.in. i ich dotyka, droga
                      > Nazzillo ;) bo jest po prostu rodzajem fobii, strachu przed obcymi...
                      >
                      Poniekad masz racje, jest to pewien rodzaj strachu, na przyklad przed demolka kultury europejskiej.

> Uwazasz, ze cenzura, ograniczanie wolnosci slowa, wolnosci zgromadzen, wolnosci
                      > zrzeszadzania sie, wolnosci wyznaniowej rozwiaza problem? Uwazasz, ze ogranicz
                      > enie swobod obywatelskich i zawieszenie w szeregu sprawach podstawowych norm de
                      > mokratycznych bedzie krokiem we wlasciwym kierunku w Europie, ktora niestety ma
                      > swoja niechlubna tradycje nietolerancji i bardzo latwo tutaj rozpalic wasnie n
                      > arodowe i religijnie na nowo?
                      >
                      Nie, ja tylko uwazam, ze to wszystko nie powinno byc finansowane z pieniedzy podatnikow, a jak wiadomo wiekszosc muzulmanow w Europie pracowac nie chce, zyja glownie z plodzenia dzieci i z zasilkow. Nie mam na mysli wyksztalconych jednostek pochodzacych z tych krajow, ktore w taki sam sposob, jak rodowici obywatele przyczyniaja sie do dochodu narodowego.
                      Krew mnie jednak zalewa, jak dostaja wszystko gratis to, na co kazdy przecietny obywatel musi zapracowac sobie sam. Ja na przyklad placilam w Rosji za kazdy semestr studiow +/- 3000 USD, sama musialam chodzic za praktyka, sama musialam doksztalcac sie w Polsce. Nikt mi nie dal niczego za darmo.

> Zasugerowalem, ze nie jestes zdroworozsadkowa, skoro poslugujesz sie szklana ku
                      > la w zdobywaniu wiedzy nt przodkow forumowiczow, zamiast wiedzą. Twoja odpowied
                      > z nt muzulmanow w Europie rowniez daje do myslenia w temacie pogladow zdroworoz
                      > sadkowych.
                      >
                      Za personalny atak sorry.
                      • y.agni.k Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 12:42
                        > Nie, ja tylko uwazam, ze to wszystko nie powinno byc finansowane z pieniedzy po
                        > datnikow, a jak wiadomo wiekszosc muzulmanow w Europie pracowac nie chce, zyja
                        > glownie z plodzenia dzieci i z zasilkow. Nie mam na mysli wyksztalconych jednos
                        > tek pochodzacych z tych krajow, ktore w taki sam sposob, jak rodowici obywatele
                        > przyczyniaja sie do dochodu narodowego.
                        > Krew mnie jednak zalewa, jak dostaja wszystko gratis to, na co kazdy przecietny
                        > obywatel musi zapracowac sobie sam. Ja na przyklad placilam w Rosji za kazdy s
                        > emestr studiow +/- 3000 USD, sama musialam chodzic za praktyka, sama musialam d
                        > oksztalcac sie w Polsce. Nikt mi nie dal niczego za darmo.

Nazzilla dobra kobieto ;-) odpowiedź mi na takie pytanie:
                        Jakie rozwiązanie widzisz w kwestii postępującego szczerzenia się "bezrobotnych, utrzymujących się z zasiłków" Muzułmanów w Europie? Jakie kroki powinna podjąć UE? :-)
          • klosowski333 Re: Mowa nienawiści 17.03.11, 10:23
            Ale w jednym mamy zbiezne poglady - nie patrzymy z szacunkiem na - metaforycznie to ujmujac - chlopow w gumofilcach. Pewnie nie zdajesz sobie sprawy z wydzwieku wlasnego postu, ale ja odczulem drobniutkie rozbawienie...
    • shir-ker Re: Mowa nienawiści 16.03.11, 14:47
      Tak, wiadomo jaki to am charakter.
      Żałosny.

klosowski334 napisał:
      Z niechecia wyrazam sie o kulturze i mentalnosci polskich chlopow,
      ale wiadomo jaki to ma charakter.
    • Gość: DSD Re: Mowa nienawiści IP: 212.33.72.* 18.03.11, 15:18
      Skoro sam tego chciałeś - oczywiście że stosujesz retorykę nienawiści wobec polskich chłopów i 'generalizujesz' aż się kurzy. A że sam uważasz że masz do tego prawo bo chłopi sa paskudni - każdy kto stosuje mowę nienawiści wobec Żydów, Arabów, katolików, ateistów, PO, PiS, homoseksualistów itp też jest święcie przekonany że paskudne występki danej grupy ludzi dają mu prawo do wyrażania się o niej z pogardą.

Zresztą nie wiem czy jest tu jakiś forumowicz wobec którego nie zastosowałeś 'mowy nienawiści'. Na szczęście ludzie tu w większości inteligentni i bardziej przejmuja się dokuczliwym komarem niż kłosowszczyzną.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka