create Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! 06.04.06, 12:06 może to brutalne, ale sprawa nie polega na tym abyśmy my ich nakarmili, ale aby oni sami umieli się nakarmić. Odpowiedz Link Zgłoś
1dunia Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! 06.04.06, 12:11 Nie brutalnie, ale dorzecznie. Nie dać ryby, ale wędkę i nauczyć z niej korzystać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ladaco Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.06, 13:46 a mnie się wydaje, że ten gość co rozkręcił wątek pisał tu kiedyś nt rozbierania się w supermarketach... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwetest Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.crowley.pl 06.04.06, 13:50 Nie. Nie pisałem na taki temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwetest Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.crowley.pl 06.04.06, 13:45 Nie wiesz jak wygląda sytuacja w Afryce. Nie możesz dać "wędki" bo tam nie ma nawet wody. Sami nie dadzą sobie rady napewno. Odpowiedz Link Zgłoś
1dunia Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! 06.04.06, 15:26 Więc łopatologicznie: po pierwsze: podnosisz rwetest, a potem zawężasz problem do jednego kontynentu - bieda, niedożywienie, przestępczość i pokrewieństwa to tylko Afryka? Po drugie: naiwna ta wiara, że zagłodzenie burka zmiejszy obszary ubóstwa i głodu.. A po trzecie: z wędką i rybą to metafora taka była.. Najprościej: nie o jednorazowy rzut żywnością chodzi, a o naukę, jak z jej brakiem sobie poradzić, będąc zdanym tylko na siebie. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwetest Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.crowley.pl 07.04.06, 08:56 aaa to była metafora z tą wędką aha, tak, a ja myślałem że to nie była metafora Odpowiedz Link Zgłoś
1dunia Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! 07.04.06, 09:03 Cienko sie z tobą dyskutuje. Szkoda właściwie, bo myślałam, że dowiem się jeszcze czegoś ciekawego od ciebie, poza tymi danymi, które spisałeś z podręczniczka do wosu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwetest Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.crowley.pl 07.04.06, 14:01 co do danych to niczego sie wiecej nie dowiesz. Są zresztą ogólnie dostępne. Szkoda tu tracić czsu na kopiowanie. Te które przytoczyłem służą jedynie jako tło do dyskusji, której tak naprawdę tutaj nie ma. Bardziej zależało mi na globalnym podejściu do tematu. Odpowiedz Link Zgłoś
taus Spier***** 06.04.06, 20:45 Nie zamierzam zagłodzić moich zwirzątek, nie zależnie kto apeluje, a zwłaszcza gdy powołuje sie na JP II Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasta Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.04.06, 23:16 Nie wiem, rwetest, czy jesteś bardziej bezczelny, czy bardziej głupi. Z pewnością jedno i drugie. A z resztą, g...o mnie to obchodzi. Idę nakarmić kotki :-). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agawa Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.06, 10:08 Wybacz rwetest, ale jeśli mam do wyboru nakarmić Ciebie czy moją kicię to wybieram KICIĘ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
joakle Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! 08.04.06, 12:26 Wiesz co rwetest ja mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia-sprzwedaj Ty komputer i zlikwiduj abonament za internet. Będzie korzyśc podwója-pieniadze przekażesz na głodujących w Afryce, a my nie będziemy musieli czytać tych demagogicznych nonsensów. A właściwie i trzecia korzyść-komputer nie czuje głodu i nie zdechnie niekarmiony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwetest Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.crowley.pl 08.04.06, 12:33 brniesz nie w tym kierunku co trzeba. Prawidłowe pytanie brzmi: dlczego człowiek woli nakarmić np. psa, posiadając informację, że mógłby nakarmić człowieka? Bez względu na odległość, w tym pytaniu zawarta jest prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
joakle Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! 08.04.06, 12:35 Nie ja tylko ide w kierunku bardziej humanitarnym-i ponawiam pytanie-dlaczego wolisz mieć komputer, wydawać kasę na jakieś zapewne niepotrzebne bajery do niego, płacić za internet, gdy tymczasem w Afryce umierają dzieci z głodu i mógłbyś te pieniądze im przekazać?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwetest odpowiedź dla joakle IP: *.crowley.pl 08.04.06, 13:01 Dlatego, że takie działanie uważam za niewłaściwe, ponieważ powsteje pole do nieograniczonych jałowych spekulacji, co warto poświęcić, a co nie. Sprawa ze zwierzętami jest prosta i czytelna, nie wymaga dodatkowych wyjaśnień, których się tu niektórzy domagają. Dlaczego w każdej akcji ratunkowej najpierw ratujesię człowieka a dopiero na końcu, ewentualnie zwierze? Gdyby któryś z ratowników postąpił odwrotnie i naraził ludzkie życie, zapewne złamałby nie uniknąłby konsekwencji prawnych. Odpowiedz Link Zgłoś
joakle Re: odpowiedź dla joakle 08.04.06, 13:07 Ta odpowiedż wiele o Tobie mówi-po prostu nie odmówiłbyś sobie przyjemności a pouczasz ludzi, co powinni robić. Sądzę, że utrzymanie komputera może być droższe od utrzymania niejednego zwierzęcia. Czyli wychodzi, to co podejrzewałam od początku- te Twoje wypowiedzi, to czysta demagogia żeby trochę pomącić. Żadnego rązsądnego i chlubnego celu w Tych Twoich wywodach nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwetest Re: odpowiedź dla joakle IP: *.crowley.pl 08.04.06, 13:18 Podejrzliwa jesteś. Powinnaś doszukiwać się raczej dobrych intencji w tym wątku bez względu na to czy się z tą treścią zgadzasz czy nie. Nikomu niczego nie narzucam ani nie nakazuje. Poddaje temat pod rozwage i do dyskusji. Miłego w/e Odpowiedz Link Zgłoś
gytha_ogg Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! 08.04.06, 13:26 Gość portalu: rwetest napisał(a): > brniesz nie w tym kierunku co trzeba. Prawidłowe pytanie brzmi: dlczego > człowiek woli nakarmić np. psa, posiadając informację, że mógłby nakarmić > człowieka? Bez względu na odległość, w tym pytaniu zawarta jest prawda. Rwetescie - na tym topiku udzielono Ci juz wiele slusznych i wyczerpujacych ten temat odpowiedzi, niektore nawet po kilka razy, a Ty dalej swoje... :/ Odpowiedz Link Zgłoś
madeofstars Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! 08.04.06, 16:05 a niby dlaczego mam niedokarmiac zwierzat? Co to nie sa juz stworzenia boze dordzy katolicy? Wiecie co mnie najbardziej wkurza jak ludzie nie szanuja jedzenie,czyli wywalaja do smieci zywnosc, bo nie mogli zjesc,albo ot tak dla zasady. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiosna Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.net85-169-199.noos.fr 08.04.06, 18:00 Jestes tragiczny rwetesie. Mam dwa psy i karmie je do syta.Jednoczesnie oszczedzam wode,elektrycznosc,segreguje smieci,oddaje ubrania potrzebujacym,wspieram WOSP,czasem schronisko dla zwierzat.To niewiele ale zawsze cos.I nie daje na tace. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Joszka Re: nie kupuj karmy kiedy ludzie umierają! IP: *.pl / *.enterpol.pl 08.04.06, 18:22 A mnie bardziej szkoda głodnych zwierząt a nie ludzi.Sami sobie są winni,że są głodni. Odpowiedz Link Zgłoś