m.y.q.2 16.10.19, 21:42 Protest przed sejmem. koduj24.pl/jesien-sredniowiecza-protest-przed-sejmem-przeciw-karaniu-wiezieniem-za-edukacje-seksualna/ Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ewa9717 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 16.10.19, 23:29 To się w pale nie mieści. A stary skład sejmowy przyklepuje w przyspieszonym tempie! Coż te pisuary tak się genitaliów uczepiły? Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 16.10.19, 23:41 Trzeba przykryć aferę pedofilską w Kk. Odpowiedz Link
adria231 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 17.10.19, 06:24 Mogę zrozumieć, że z powodu celibatu niektórym sperma uderza do głowy. Jestem też w stanie uwierzyć że stare mohery patrzą z uwielbieniem na kler i prezesa.... Nie rozumiem jednak, że wydawałoby się - zdrowi, normalni ludzie popierają tę mafijną strukturę z gołymi fiutami w tle... Odpowiedz Link
suender Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 17.10.19, 07:25 m.y.q.2 16.10.19, 21:42 > koduj24.pl/jesien-sredniowiecza-protest-przed-sejmem-przeciw-karaniu-wiezieniem-za-edukacje-seksualna/ Edukacja seksualna nie jest problemem (projekt ustawy nawet tego terminu nie wymienia) , problemem jest instruowanie dzieci w zakresie kopulacji i ich nakłanianie do takich zachowań, czyli krótko mówiąc DEPRAWACJI dzieci. Cbdo. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
aga-kosa Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 17.10.19, 08:16 Jestem ciekawa, w którym miejscu jest napisane o instruowaniu dzieci w temacie kopulacji? aga Jak TO się robi to z rówieśnikami patrzyliśmy na wiejskim wygonie, gdzie krowy się pasły, na ulicy zaloty psów a w późnym PRL oglądaliśmy "Świerszczyki" Jak w liceum Anka pocałowała się z Romkiem - to powiedzieliśmy jej, że będzie miała dziecko. Dopiero mądra wychowawczyni nam powiedziała delikatnie wszystko to co młodzież powinna była wiedzieć. Nawet o tym - co pamiętam do dziś, że globulki "Zet" zażywa się dowcipnie. Odpowiedz Link
dociek Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 17.10.19, 08:37 Boki zrywać. Miałem nie zauważać wystąpień suender, ale przy takiej bredni, jak "nakłanianie dzieci do kopulacji" zacząłem podejrzewać, że jest w bezpośredniej wspólnocie mentalnej z niewyżytymi klechami. Odpowiedz Link
suender Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 10:17 dociek 17.10.19, 08:37 > Miałem nie zauważać wystąpień suender, ale przy takiej bredni, Androny to wypisują okultystyczni ateiści. STOP deprawacji dzieci! Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym. Cbdo. Serdecznie pozdrawiam i daruję Dociekowi obecny ciepły i słoneczny czwartek, - proszę z niego korzystać! Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 12:02 suender, nie udawaj głupiej/głupiego. Nie musisz. Odpowiedz Link
suender Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:07 ewa9717 17.10.19, 12:02 > suender, nie udawaj głupiej/głupiego. - Nie udaję głupiego, gdyż całkiem na poważnie Dociekowi daruję piękny dzisiejszy piątek. - Zaś co do mego optowania za hasłem "STOP deprawacji dzieci!" to proszę uprzejmie zrozumieć, że za ochroną przed deprawacją i demoralizacją przyszłego pokolenia opowiadam się nie tylko ja sam, lecz miliony obywateli. Ile ich jest mogą pokazać przyszłe marsze zaniepokojonych rodziców i dziadków, które co do ilości przykryją czapkami sługusów szatana z LGBT, czy z grona nawiedzonych feministek czy zniewieściałych chłopaków. Lepiej zatem by oni nie prowokowali! - Na zakończenie bardzo proszę, by mnie z tytułu zdrowego/racjonalnego chrześcijańskiego światopoglądu nie łączyć z Dobrozmianowcami, bo sam ich biologicznie nie cierpię za ich niekompetencję gospodarczą i lewackie a wdrażane w życie eksperymenty ekonomiczne i polityczne. Serdecznie pozdrawiam. Odpowiedz Link
alfredka1 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:07 on nie udaje Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:12 Niestety, na to wygląda. Racjonalny chrześcijański światopogląd to oksymoron! Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:22 m.y.q.2 napisała: > Niestety, na to wygląda. Racjonalny chrześcijański światopogląd to oksymoron! I to jaki! > Odpowiedz Link
suender Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:54 m.y.q.2 17.10.19, 14:12 > Racjonalny chrześcijański światopogląd to oksymoron! Proszę jeszcze coś głupiego napisać a dostąpisz Waść namaszczenia na KARDYPAŁA inferiańskiego. Avanti dyeletanti, - he, he, he, he, he, ......... Pozdrawiam. Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:21 Wiem, Alfredko, czasem tylko chcę być nie za bardzo niegrzeczna Odpowiedz Link
aga-kosa Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 14:59 Myślę, że nas te sprawy już nie dotyczą i szkoda naszych nerwów. Myśmy swoje dzieci wychowali, wyedukowali - niektórzy ja Solejuk w "Ranczo. Staraliśmy się żeby szanowali Boga i Ojczyznę. Jedni rodzice kazali przestrzegać "Dekalogu" inni Kodeksu Karnego i Kodeksu Honorowego. Teraz to sprawa nowych rodziców i ich dzieci. W pewnym momencie odcina się pępowinę i nie ustawia życia dorosłym ludziom. To teraz protestują rodzice przeciw ustawie, w przyszłym tygodniu lub szybciej protest za ustawą... Moja chata z kraja. Jest przysłowie, które mówi o tym, że dobrego karczma nie zepsuje, a ... aga Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 15:23 Nie, Ago. Nie maja prawa narzucać wszystkim jedynie słusznego swiatopoglądu. I ten protest jest cząstką protestu ogólniejszego, nie tylko o wychowanie dzieci idzie. Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 15:27 Dotyczą, nie dotyczą, ale szkoda tych młodziaków, którzy żyją w tragicznej niewiedzy na temat własnego ciała i jego zachowań w okresie pokwitania. A rodzice krępują się rozmawiać z dziećmi o ich seksualności, a większości nawet do głowy nie przyjdzie podsunąć dziecku książki traktujące o tych sprawach. I nastolatki są zmuszone samodzielnie przez ten suchy las się przedzierać. Odpowiedz Link
suender Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 16:39 m.y.q.2 17.10.19, 15:27 > żyją w tragicznej niewiedzy na temat własnego ciała i jego zachowań ..... - Traktuję w/w zdanie jako herezję socjologiczną. Ja na temat własnego ciała mam wiedzę wystarczającą na normalne życie (choć ciągle się jeszcze dokształcam) posiadam już jako taką od mej młodości, podobnie moi krewni i znajomi. W moim środowisko są lekarze, pielęgniarki i naukowcy, - i co oni też bez wiedzy w temacie własnego ciała?, - he, he, he, he, ................ Poza tym własne ciało jest ŻADNYM bożkiem by się do niego modlić i otulać go aureolą świętości. Ciało człowieka, tak jak innych zwierząt, to tylko mięso, co nawet kiedy w miarę zdrowe to już cuchnie, a jak chore wręcz śmierdzi! Nasz znajomy chirurg od tkanek miękkich powiedział (na urodzinach, - o fe!), gdybyście poczuli jaki przy operacjach brzucha trzeba wdychać fetor, to byście się przewrócili! Codzienną troską roztropnego człowieka powinna być dbałość o los jego niematerialnej DUSZY, a ciało i tak docelowo na NIC się przyda...... - Natomiast za pisanie, że przedmiotowy projekt ustawy jest o penalizacji edukacji seksualnej już jest planowane do zaskarżenia do prokuratury jako świadomie wprowadzanie w błąd opinii publicznej: "W związku z nieprawdziwymi informacjami oraz kampanią zniesławień, Instytut Ordo Iuris złoży zawiadomienie do prokuratury celem ustalenia sprawców, a następnie wniesie prywatne akty oskarżenia z art. 212 §2 kk (zniesławienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania) i art. 216 §2 kk (znieważenie również za pomocą środków masowego komunikowania)" Zawiadomienie, jak czytamy w informacji, będzie skierowanie "wobec osób popełniających przestępstwo na szkodę Instytutu zarówno na portalach społecznościowych, jak i w toku manifestacji pod hasłem „Jesień średniowiecza" przeciwko obywatelskiemu projektowi ustawy „Stop Pedofilii” Fundacji Pro-Prawo do Życia". Adw. Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowych: W analizie projektu opublikowanej przez Instytut zostało podkreślone, że projekt „Stop pedofilii” rozwija zasadę ograniczonej autonomii woli małoletniego, chroniąc dziecko nie tylko przed czynami pedofilskimi, ale także przed działaniami zmierzającymi do skłonienia go lub pochwały podejmowania przez niego obcowania płciowego lub innych czynności seksualnych. Jak podkreślają inicjatorzy projektu, nie stanowi on rewolucyjnego przewrotu w doktrynie i nie zakazuje on przekazywania uczniom treści związanych z seksualnością. Nikodem Bernaciak, analityk Instytutu Ordo Iuris: - Sprzeciwianie się projektowi jako rzekomej „ustawie o zakazie edukacji seksualnej” może tylko dowodzić intencji organizatorów protestów, którzy błędnie utożsamiają edukację seksualną z seksualizacją dzieci. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 17:15 suender,przeginasz. Miałam cię za mądrzejszego- pardon - nie twierdzę że jestes głupi ale te twoje poglądy ... np. to Edukacja seksualna nie jest problemem (projekt ustawy nawet tego terminu nie wymienia) , problemem jest instruowanie dzieci w zakresie kopulacji i ich nakłanianie do takich zachowań, czyli krótko mówiąc DEPRAWACJI dzieci. Kto gdzie i kiedy instruuje dzieci jak kopulować? W tym rola edukatorów aby odpowiednio do wieku nakreślić im temat seksu, co to jest i głównie jak sobie dać z tym radę. Lepiej zeby nastolatka pisała do redakcji i pytała czy mozna zajsć w ciążę podczas wspólnej kąpieli? Wypadało by uswiadomić maluchy że dzieci nie znajduje sie w kapuście - i w ogóle skąd sie bierze człowiek.Czy naprawdę musimy życ w ciemnogrodzie pod dyktando sługów Bozych -którzy własnie bardzo chetnie edukują dzieci wykładając im teorię od razu. Mam dwie wnuczki.Synowa bardzo fajnie uswiadomiła dziewczyny i nie stały sie przez to zdeprawowane, uczą i zachowują sie bardzo dobrze. Więc moze dałbyś spokój i nie plótł czasem bzdur? Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 17:20 Wierzyłeś księdzu, jak ci tłumaczył, że od onanizmu rdzeń kręgowy gnije? Lepiej sobie przypomnij, jakie miałeś myśli przy waleniu, samwieszczego. Hipokryta. Odpowiedz Link
aga-kosa Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 19:13 LUDZIE, powiedzcie mi, w którym miejscu jest instrukcja w ZAKRESIE KOPULACJI. Jeśli takiej instrukcji i w takim zakresie nie ma - to o czym rozmawiamy. aga Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 22:40 Chyba o ludzkiej i rządowej głupocie. Odpowiedz Link
dociek Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 17.10.19, 23:51 Dodałbym jeszcze: o otępiających skutkach wielowiekowego, kościelnego odmóżdżania. Odpowiedz Link
adria231 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 18.10.19, 07:28 Nie wszyscy mieli szczęście spotkać mądrą nauczycielkę , która chciała i umiała powiedzieć uczniom o tym, co ich nurtuje. Nie wszyscy rodzice umieli na te tematy rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi zdobywali wiedzę na tematy seksualności od kolegów, koleżanek i to w czasem dość wulgarny sposób. Pokazały się jednak dostępne broszury dla chłopaków i dla dziewcząt : " O czym powinna wiedzieć każda dziewczyna", i "O czym powinien wiedzieć każdy chłopiec". Tam można było znaleźć odpowiedź na nurtujące młodego człowieka pytania. Młodzi "tymi sprawami" interesują się wbrew pozorom bardzo wcześnie.Podam tylko dwa przykłady z mojego życia zawodowego : pewnego dnia dzieciak z zerówki ( sześciolatek) przyniósł do szkoły "świerszczyk", czyli pismo pornograficzne i z kolegami oglądał go w szatni.Dyżurująca nauczycielka zauważyła przejęte dzieciaki i zobaczyła, co to za pismo. Po wezwaniu rodziców do szkoły dowiedzieliśmy się ,że to tatuś przywiózł to zza granicy i dobrze schował w domu . Następne wydarzenie : dzieci z piątej klasy u swojego kolegi zapytali jego mamy, czy mogą na wideo obejrzeć film o Wietnamie. Mama zgodziła się zajęta w kuchni obiadem. W międzyczasie zaglądnęła do nich. Na ekranie zobaczyła , jak kobieta oblizuje ogromnego męskiego penisa.... Okazał się, że to był film " Pielęgniarki z Wietnamu". Od razu pojechała do ojca właściciela kasety, który nie wiedział, ze syn zabrał kasetę z zamkniętego biurka ojca. Chciałam tu tylko powiedzieć, że dzieci bardzo wcześnie interesują się "tymi sprawami", cokolwiek to znaczy. I w takim właśnie momencie powinno dostać mądre odpowiedzi w domu, w szkole, w literaturze, w internecie. Odpowiedz Link
dociek Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 18.10.19, 08:21 Pamiętam, że w 3 klasie podstawówki, na koloniach mieliśmy wśród chłopaków spór, którędy wychodzi dziecko z matki? I były dwie opcje: pępek albo pipka. Odpowiedz Link
estella50 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 18.10.19, 08:24 W tym kontekście warto odsłuchać to nagranie. Scenografia zimowa, ale treść wielce aktualna. www.facebook.com/WielebnyXWaldemar/videos/774451609675690/ Odpowiedz Link
dociek Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 18.10.19, 08:40 i kościelnym edukatorem seksualnym... www.facebook.com/WielebnyXWaldemar/videos/776033166184201/ Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 18.10.19, 10:31 Co za ohydny katabas! Odpowiedz Link
suender Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 08:02 m.y.q.2 17.10.19, 17:20 > Lepiej sobie przypomnij, jakie miałeś myśli przy waleniu, Widzę iż koniecznie chcesz ochrzcić diabła, poprzez nobilitowanie niemoralnych zachowań dorosłych grzeszników. Wybacz, ale żadne moje, czy Twoje nieprawości nie zrobią z nich cnót! Więc niezależnie jakie grzechy nieczystości popełniłem, nigdy nie będę ich polecał komukolwiek, - a szczególnie nakłaniał do nich dzieci. Takie właśnie niecne zachowania nazywa się propagowaniem seksualizmu, czynów LGBT, - czy innych świństw! Daruję Ci BICKUPIE dzisiejszą piękną sobotę jesienną. Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 08:27 Twój wpis jest wyjątkowo głupi suender - piszesz Więc niezależnie jakie grzechy nieczystości popełniłem, nigdy nie będę ich polecał komukolwiek, - a szczególnie nakłaniał do nich dzieci. Takie właśnie niecne zachowania nazywa się propagowaniem seksualizmu, czynów LGBT, - czy innych świństw! i jeśli myslisz że na tym polega edukacja seksualna to niczego nie zrozumiałeś i nie zrozumiesz. Czyżbyś był tak odporny na wiedzę? I przypominam - żadnych osobistych wycieczek a ty zdaje się nie umiesz powstrzymać sie od tego. To że masz inne zdanie od nas tu wszystkich nie upoważnia cię do przekonywania nas a przynajmniej niektórych ze białe jest czarne. Odpowiedz Link
aga-kosa Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 10:56 Kiedy nasze dzieci były jeszcze kilkulatkami, kupiłam w księgarni wysyłkowej "Dekamerona". Żeby dzieciaki zbyt wcześnie nie zaglądały do treści "schowałam" w biblioteczce syna. - Mamusiu, co to za książka. Dobra. Myślę, że powinna być lekturą obowiązkową. Napisane w XIV wieku. Opowiadania z tamtego okresu. Skoro lektura - żadne dziecko tego nie ruszyło. Kiedy syn skończył 18 lat zaproponowałam mu żeby przyniósł od siebie "Dekamerona" i przeczytał choćby jedno opowiadanie. Przyniósł, zaczął czytać, zaśmiewał się do rozpuku... Kiedy córka wchodziła do pokoju - starszy brat otwierał "Martę" Orzeszkowej i zakrywał książkę pod spodem. Wyrósł na normalnego mężczyznę. Naprawdę warto wrócić do tej lektury i zastosować też hasło : nic co ludzkie nie jest nam obce. aga Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 11:32 Temu człowiekowi ktoś rozum wyprał bardzo skutecznie, a resztki szarych komórek potraktował dodatkowo wybielaczem. I nawet wiem, kto! To ci, którym wszystko wolno w tym kraju od tysiąclecia, krzywdziciele i krwiopijcy, gwałciciele dzieci, po prostu nasi wrogowie! Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 13:04 Kupuję ten wybielacz, Myqu! Odpowiedz Link
aga-kosa Re: Mianuję Pana infernowskim Bickupem tytularnym 19.10.19, 14:36 Propozycja nie do odrzucenia: Zamknijmy temat. aga Odpowiedz Link
suender Za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinienem .. 19.10.19, 15:31 iryska2604 19.10.19, 08:27 > i jeśli myslisz że na tym polega edukacja seksualna to niczego > nie zrozumiałeś i nie zrozumiesz. > I przypominam - żadnych osobistych wycieczek a ty zdaje się > nie umiesz powstrzymać sie od tego. Mój wpis nie dotyczył edukacji seksualnej, lecz nakłaniania dzieci do zachowań seksualnych. Po prostu ten wątek dotyczy po prostu wiadomego projektu ustawy, gdzie też w zasadzie nie o ową rozsądnej edukację sex...... . A na sam koniec mój post był odpowiedzią na wycieczkę osobistą niejakiego/niejekiej m.y.q.2 (17.10.19, 17:20), co mi wulgarnie wypomniała o jakimś "waleniu". Czy ja takie terminy sprośne używam?, - a jak się bronię (bez niecenzuralnych słów) to mi się zarzuca niby niegodne "wycieczki osobiste". Czytelnicy to czytają i dobrze wiedzą iż kogoś innego trzeba tu strofować, a nie mnie, - no chyba że "sprawiedliwość dobrozmianową" ma się tu stosować. Jeżeli za bardzo ostro się wyraziłem, to tylko z racji mojego chwilowego wzburzenia przez obarczenie mnie winą niezasłużoną. Mimo wszystko i za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinienem się tak łatwo dać podprowadzić. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
suender Re: Za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinien 19.10.19, 15:35 Poprawka: , gdzie też w zasadzie nie o ową rozsądnej edukację sex...... . ---> , gdzie też w zasadzie nie ma mowy o edukacji sexualnej. W/w błąd to jeszcze efekt mojego wyprowadzenia się z równowagi .............. Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinien 19.10.19, 15:50 Daj spokój, nie irytuj się, po co ci to? Uśmiechnij się, czy to tylko sporne tematy istnieją na tym świecie? Wyjrzyj przez okno, słoneczko świeci, żółte i czerwone liście na drzewach radują wzrok. Piękny jest świat, zamiast zachwycać się pięknem Natury, my tu jakieś gadki prowadzimy, które żadnego pożytku nie przynoszą. I tak ci, co rządzą, zrobią to, co im każą zrobić stojący nad nimi. A podpuszczać się nie dawaj, nikomu! Odpowiedz Link
alfredka1 Re: Za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinien 19.10.19, 17:01 Co się dzieje ??? skąd takie prawie zacietrzewienie na temat sexu /dalej dopisujcie rozszerzone słowa/ Starzy jesteśmy i naprawdę zaczyna to być nawet nie śmieszne a żałosne ... pozwalam sobie te słowa napisać bo wszyscy tutaj mogliby być moimi dziećmi /ale nie naraz!/ Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinien 19.10.19, 17:22 Mamusiu, my sobie tylko tak żartujemy, nie gniewaj się! Już będziemy grzeczni! Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Za me wzburzenie przepraszam, bo nie powinien 19.10.19, 17:22 Mamusiu, my sobie tylko tak żartujemy, nie gniewaj się! Już będziemy grzeczni! Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 17:23 I wszyscy powinni to przeczytać. Wszyscy z pisu chyba nie nauczyli sie czytać ze zrozumieniem? "Kuratorium nigdy nie podejmowało takich działań jak dzisiaj. Nowy kurator przyszedł razem z PiS. Uaktywnił się przed wyborami. I walczy z edukacją seksualną" - mówią edukatorki. A jednocześnie głośny już projekt zmian w Kodeksie karnym, postulowanych przez organizację "Stop pedofilii", zakłada zakaz prowadzenia edukacji seksualnej. Jego złamanie ma być karane więzieniem. Za co tak naprawdę byłaby to kara? Rozmawiamy z Aleksandrą Dulas i Anną Jurek z fundacji SPUNK. Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25274124,jak-ktos-nie-bierze-udzialu-w-naszych-zajeciach-to-moze-sobie.html Edukacja seksualna została sprowadzona do walki ideologicznej. A tak naprawdę to wiedza o zdrowiu psychicznym i fizycznym. Przy zagadnieniu orientacji seksualnej mówimy tylko tyle: mamy gejów i lesbijki, osoby biseksualne oraz heteroseksualne. Może nam się to podobać albo nie, ale tak uznaje medycyna, Światowa Organizacja Zdrowia. I może jeszcze druga rzecz: nie wolno nikomu robić krzywdy ze względu na orientację. Z czym tu dyskutować? Czy znajdzie się ktoś, kto serio powie: chciałbym, żeby część dzieci w szkole nie czuła się bezpiecznie? Długi dosc wywiad ale moze niektórym sie rozjaśni w głowie? Odpowiedz Link
aga-kosa Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 17:53 Alfredko rozbawiłaś mnie ostatnim zdaniem Twojej wypowiedzi: "Bo wszyscy mogliby być moimi dziećmi /ale nie na raz?" Wyobraziłam sobie Ciebie z tak niesforną gromadką Inna sprawa to chciałam mieć bardzo dużo małych dzieci. Bozia pomylił zamówienie i dał mi dwa bardzo duże. Mało tego - wnukowie też patrzą na mnie z góry. aga Odpowiedz Link
estella50 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 18:06 Dziewczynki i chłopcy dowiadują się co się z nimi dzieje, kiedy dorastają. O miesiączce i polucji. O tzw "złym dotyku" i jak na niego nie pozwalać. Czy i kiedy podejmować współżycie. Jakie mogą być tego konsekwencje społeczne i prawne. Jak chronić się przed ciążą i chorobami. To jest wiedza! Taka jak o układzie słonecznym czy biosferze. Mama i tata rzadko mają takie kwalifikacje i umiejętności, jak edukatorzy. Chyba że normalna jest dla nas informacja o ciąży u 12-letniej dziewczynki, albo o kolejnych ofiarach pedofila w koloratce. Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 18:34 No właśnie, to jest takie ABC nastolatka. Wydawałoby się, że tego rodzaju wiedza postrzegana jest przez wszystkich ludzi tak samo jak nauka czytania. Ale okazuje się, że istnieją tacy, którym uświadamianie dzieci wchodzących w wiek pokwitania, kiedy ciało zaczyna wysyłać niepokojące ich sygnały, kojarzy się z działaniami przestępczymi. Według mnie to najczystsza hipokryzja, nie wierzę, że ci, co tak się oburzają, nigdy nie mieli wątpliwości i kłopotów zwyczajnych we wczesnym nastolęctwie i że nie interesowali się wybrykami swego ciała. Jeżeli tak twierdzą, to albo nie pamiętają, albo zwyczajnie nie mówią prawdy. Odpowiedz Link
suender Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 19:24 m.y.q.2 19.10.19, 18:34 > Wydawałoby się, że tego rodzaju wiedza postrzegana jest przez wszystkich > ludzi tak samo jak nauka czytania. Nie ma jednej wiedzy, bo każdy ma swoją. Każdy człowiek rzeczywistość postrzega inaczej, tj. na swój niepowtarzalny sposób. Że wszyscy ludzie w każdej sprawie będą mieli identyczny pogląd jest iluzją nie wartą wspominania. A jeśli tak, to oczekiwanie od społeczeństwa jedności nawet w prostych sprawach jest daremne, a co dopiero w kwestiach nader skomplikowanych i silnie kontrowersyjnych jak np. o prokreacji. Prokreacyjnej wiedzy człowiek NIGDY nie zgłębi do końca, zawsze będzie ona owiana wielką tajemnicą i ściśle zawiązana z światopoglądem. Ateistom wydaje się iż sztywny materializm to bożek bez zmazy, a wierzący mają za wzór Omnipotenta z NIEBA, więc będą mieli zawsze przeciwne zdanie. Na szczęście NAUKA czysty materializm dawno porzuciła, tak jak porzuciła kiedyś królujący w niej determinizm, który się w ogólności nie sprawdza (Goedel). Gwarantuję, że ca. 1000 lat po nas ten spór będzie dalej trwał ateistyczni przegrają z kretesem, - gdyż materializm ma w sobie immanentny pierwiastek samozniszczenia. Tak się składa, że to forum ma ryt wiadomo jaki i wzajemne spijanie sobie śmietanki z dzióbków jest tutaj niemal normą. Natomiast ja tu robię za samotny głos wołającego na puszczy czym psuję dobry humor większości. No cóż, możecie mnie stąd wypędzić, ale póki jeszcze mnie się jako tako toleruje, to będę robił dalej swoje, tj. politycznie i gospodarcze zagadnienia witał z przyjemnością, ale niemoralne idee zdecydowanie napiętnował. Życzę dobrego snu w nocy. Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 19:41 Suenderze, to znaczy, że dojrzewanie młodzieży przebiega inaczej wśród ludzi wyznających światopogląd materialistyczny? Całkiem się w tym zakałapućkałam! Odpowiedz Link
estella50 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 20:44 To znaczy zapewne, że plemnik katolika jedynie boskim tchnieniem łączy się z jajeczkiem katoliczki i powstaje ciąża. Ba, ale jak to się dzieje wtedy, kiedy plemnik jest ateistyczny, a jajeczko katolickie? Jak plemnik tam wnika?! Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 20:57 Właśnie czekam na odpowiedź, zapewnie się dowiemy, ja zaś będę mogła zweryfikować moją wiedzę, może zamienię tę moją, na wiedzę Suendera, kto wie? On twierdzi, że każdy ma swoją. Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 19.10.19, 21:58 Raczej nie zamienisz - i dobrze bo szkoda by było...Estelko , moja wnuczka kiedys powiedziała ze plemniki to chyba tatus z pracy przynosi. I wyrosła na bardzo mądrą dziewczynę. Mam dwie siostry, starszą i młodszą . Jesteśmy z jednego domu a mama po śmierci ojca wychowywała nas sama. Była niewierząca. Żeby nam ułatwić ,posłała nas do I komunii, chodziłysmy na religię i jakos tak sie stało że starsza do tej pory jest wierząca a my dwie w pewnym momencie zaczęłyśmy sobie stawiać zbyt dużo pytań. I np. temat seksu zawsze był dla tej starszej tematem tabu. Moze to dlatego ze kosciół uważa seks za grzech? Coś się blokuje w umyśle osoby wierzącej i nie potrafi zrozumieć prawd oczywistych. Odpowiedz Link
suender Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 08:28 m.y.q.2 19.10.19, 19:41 > Suenderze, to znaczy, że dojrzewanie młodzieży przebiega inaczej wśród ludzi > wyznających światopogląd materialistyczny? Dziękuję za w/w pytanie: Każdy człowiek jest inny, nie ma dwu identycznych. Procesy rozwoju biologicznego u zwierząt (podobnie u ludzi) idą po ścieżkach tylko w zarysach niby podobnych, ale w szczegółach bardzo różniących się od siebie. Prawie to samo dotyczy przebiegów danego typu choroby. Moja żona ma problem (mimo ścisłego zażywania zalecanych przez lekarza tabletek) przeżyć zwykłą grypę, podczas gdy ja często grypę przechodzę i zwykle nie korzystam z aptecznych medykamentów a tylko babcinymi sposobami się skutecznie kuruję. A czy światopogląd materialistyczny na dojrzewanie młodzieży ma wpływ? Takiego czegoś nie wykluczam, gdyż młodemu wychowywanemu w bezbożnictwie może być zaimplementowywany błąd do systemu sterowania biologicznego-psychicznego wzrostu (to takie na gorąco leżące mi pod ręką wytłumaczenie, - może kiedyś znajdę lepsze). > Całkiem się w tym zakałapućkałam! Fakt: Życie lubi zaskakiwać. Przyjemnej niedzieli życzę. Odpowiedz Link
aga-kosa Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 09:55 Przyjaźniłam się z Rosjanką Dilą. Dila urodziła się 1 maja 1944 r . Rodzice zginęli ojciec na wojnie, matka tuż po wojnie. Dila trafiła do domu dziecka, potem duży wpływ na jej wychowanie miał Komsomoł. Ta osoba, nigdy nie uczona żadnej religii mogła służyć za wzór człowieka uczciwego, prawego, miłosiernego. Dila mogła wielu "katolikom" służyć za wzór. Jak powiedział Bartoszewski: Wystarczy być przyzwoitym. aga Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 11:36 Otóż to. Suender - chrzanisz waść. Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 12:11 Tak, tak. Warto być przyzwoitym, choć to się nie opłaca. Pan profesor Bartoszewski rację miał. A pamiętacie, jak lata temu, dziennikarz przebrał się w łachmany i w wigilię pukał do drzwi różnych ludzi i tylko członek lewicy zaprosił go do stołu? Odpowiedz Link
suender Członek z ......... ramienia .......... 20.10.19, 13:33 m.y.q.2 20.10.19, 12:11 > .... i tylko członek lewicy zaprosił go do stołu? ..... Czy nazwanie człowieka lewicy CZŁONEK przypadkiem jemu nie uwłacza? Pozdrawiam. Odpowiedz Link
suender Re: Dla suendera szczególnie - przeczytaj 20.10.19, 14:04 iryska2604 20.10.19, 11:36 > Suender - chrzanisz waść. Bardzo przepraszam Szefową, ale w mej poprzedniej wypowiedzi oparłem się głównie na naukowej teorii holistycznej i mam niedosyt iż tego wcześniej wyraźnie nie napisałem, - wtedy o mnie opinia byłaby lepsza. Holistyka mówi iż każdy człowiek jest inny i dlatego nie można patrzeć na niego tylko pod wąskim kątem jakim jest np. zespół organów prokreacyjnych, ale całościowo. Więc to dosyć jasno wytłumaczyłem Pani m.y.q.2. i sądzę iż to już, zrozumiała jako osoba inteligentna. Tutaj inne szczegóły tej teorii: www.pobytyzdrowotne.pl/a,299,holistyczne-podejscie-do-zdrowia.html Pozdrawiam przy słonecznej niedzieli. Odpowiedz Link
wikul Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 18.10.19, 23:16 suender napisał: > Edukacja seksualna nie jest problemem (projekt ustawy nawet tego terminu nie wy > mienia) , problemem jest instruowanie dzieci w zakresie kopulacji i ich nakłani > anie do takich zachowań, czyli krótko mówiąc DEPRAWACJI dzieci. To prawda. Nie napisałeś tylko o adresatach tego procederu. www.pch24.pl/biskup-miroslaw-milewski--lawendowa-mafia-bezposrednio-zwiazana-z-pedofilia,68225,i.html Odpowiedz Link
suender Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 18.10.19, 14:13 Myślę, że pogodzi wszystkie zwaśnione strony prawdziwy i mądry facet, tj: J.K.M. vod.pl/programy-onetu/onet-opinie-eliza-michalik-janusz-korwin-mikke-1810/zbvvqw0 Polecam uważne słuchanie ............................. Pozdrawiam. Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 18.10.19, 14:30 Mądry inaczej, chciałeś powiedzieć. Jeżeli on dla ciebie mądry, to i z tobą coś nie teges! Odpowiedz Link
suender Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 18.10.19, 17:15 m.y.q.2 18.10.19, 14:30 > Mądry inaczej, chciałeś powiedzieć. Jeżeli on dla ciebie mądry, to i z tobą coś nie teges! Najpierw trzeba dobrze odsłuchać nagrania a później pisać, - a nie odwrotnie! Proszę zauważyć, że JKM każdą swą tezę dobrze i szeroko uzasadnia, nie to co Eliza Orzeszkowa ..... Pozdr. Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 18.10.19, 17:34 Czytuję czasami jego felietony w Angorze, zdanie już sobie wyrobiłam wiele lat temu. Oszołom! Najśmieszniej było, kiedy został europosłem. Miał cały Parlament Europejski przekabacić na swoją modłę. Przechwalał się, przechwalał, aż, kiedy pierwszy raz zabrał głos i wspomniał coś z szyderstwem o czyimś żydowskim pochodzeniu, został przez wszystkich potraktowany tak, jakby publicznie zepsuł powietrze. I słusznie! Odpowiedz Link
alfredka1 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 20.10.19, 15:28 )) ot, samo życie .... uwaga!! program tvp Kultura Konkurs Chopinowski na historycznych instrumentach ...... już zaczyna się !!! Odpowiedz Link
estella50 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 20.10.19, 15:32 Dzięki, Alfredko, przełączyłam na Kulturę. Suender - rozmydlasz, rozwadniasz, skręcasz na pobocza zamiast trafić w punkt. Nie da się tego bez irytacji czytać. Za-nu-dzasz! Odpowiedz Link
suender Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 20.10.19, 18:13 estella50 20.10.19, 15:32 > Suender - rozmydlasz, rozwadniasz, skręcasz na pobocza zamiast trafić w punkt. Takie pisanie to raczej dowód, że dla autorki ten temat za trudny, a już zaczął przerastać kiedy wspomniałem o holistyce. Ale zgadzam się, studiowanie wiedzy jest nudne. Życzę przyjemnego niedzielnego popołudnia. Odpowiedz Link
alfredka1 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 20.10.19, 18:43 ...ach....co za kultura .....!! chyba przez wiekszość swego życia nudził się obywatel suender ... Odpowiedz Link
banowanyzaprawde1 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 21.10.19, 08:21 Ciekawe czy suender jako całość mógł by żyć np. bez głowy wszak "całości nie da się sprowadzić do sumy jej składników",czyli suma składników nie stanowi całości. Można powiedzieć, że sama mąka już stanowi sernik. Odpowiedz Link
aga-kosa Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 21.10.19, 09:29 Jeszcze jeden "żart" dotyczący "zdrowasiek" i wykreślę całą dyskusję. aga Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 21.10.19, 10:49 Na razie zostaw - jeszcze sie mieści w "granicach przyzwoitości". Nie mozemy być jak pis. Odpowiedz Link
dociek Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 15.12.19, 21:15 Takie coś, jak Boże Narodzenie to chyba święto katolickie, a żaden czarnoksiężnik się na Wigilię ich święta nie pofatygował. Bo było organizowane dla biednych i bezdomnych, a przecież nie po to zostaje się klechą, żeby takimi żebrakami się przejmować, co na tacę nie dają. Po co klechom biedni i bezdomni? Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 15.12.19, 21:21 Bo do bezdomnych bez maybachów i kamienic jędraszewski, obrońca paetza, organizator seksturystyki po parafiach i pogromca matek wychowujących samotnie dzieci, się nie fatyguje, KURIA JEGO MAĆ! Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 16.12.19, 00:29 Na pewno ci biedni ludzie czuli się swobodniej z tą nieobecnością wielebryty. Po co im to, na co im to? Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 16.12.19, 13:08 ,,Kolęda Narodowa" Przybieżeli do Torunia Pisiarze Tańczą skocznie Rydzykowi włodarze Ref. Gra im Radio Maryja Korupcja się rozwija A państwo sprzedali Oddawali mu mamonę w pokorze Dziękujemy tobie nasz dyrektorze Gra im Radio Maryja Korupcja się rozwija A państwo sprzedali Prezes PISu sam ogłosił swe rządy Za nic mając demokrację i sądy Gra im Radio Maryja Korupcja się rozwija A państwo sprzedali Dziwili się europejscy partnerzy Że pół Polski w to oszustwo im wierzy Gra im Radio Maryja Korupcja się rozwija A państwo sprzedali Lecz posłuchaj mój kochany narodzie Sam wybrałeś sam zmądrzejesz po szkodzie Gra wam Radio Maryja To PIS z was się nabija A Polski już nie ma. Tomasz Mostek 10 12 2018. Odpowiedz Link
alfredka1 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 16.12.19, 13:24 )) odśpiewałam i dalej poslałam .. Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 16.12.19, 16:34 Alfredko, ale ładnie zaśpiewałaś! Odpowiedz Link
alfredka1 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 16.12.19, 18:37 ... od szkoły powszechnej aż do wyjazd z Wilejki śpiewałam w chórze , naprawdę.. Ale mam bardzo smutne zdjęcie z 24 grudnia 1944roku kiedy to komisarz miejski zezwolił nam zaspiewac przed pasterką /pora wczesna bo przecież wojna trwala/. To był śpiew przeplatany płaczem uczęstniczących w nabożeństwie i naszym też (( Postaram się przesłać to zdjęcie Jagusi, może uda się jej wstawić . Zwrćcie uwagę jacy my biedni ... pokurczeni . ..a za 7 miesięcy już musieliśmy wyjeżdżać . (( p.s. a chór prowadził pan Sulikowski , nauczycieł śpiewu , którego pamiętam od 1936 roku . Odpowiedz Link
dociek Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 02.02.20, 09:50 Odwrotność egzorcyzmów: szatan wypędza księdza z dziecka. Odpowiedz Link
estella50 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 02.02.20, 10:13 Jurek Owsiak zabrał głos I tu nagle szokująca wiadomość! Business Insider Polska w artykule Jacka Frączyka podał niesamowite dane (businessinsider.com.pl/…/sluzba-zdrowia-na-…/pvedrmf). Otóż dziennikarz zadał pytanie Ministerstwu Zdrowia, ile budżetowych środków w roku 2019, a także w latach wcześniejszych, wydano na zakupy sprzętu medycznego. Okazało się, że Ministerstwo odpowiedziało. Mianowicie – w roku 2019 wydano 718 milionów złotych. Z kolei Fundacja w tym samym roku wydała na sprzęt medyczny 158 milionów złotych, co stanowi aż 22%. I tu nasze ogromne, pozytywne zaskoczenie. 22% udziału w stosunku do wydatków rządowych! Nie wydaliśmy jeszcze wszystkich pieniędzy z 27. Finału, a już stanowi to jedną piątą wydatków rządu! Co więcej, rząd kupił za to urządzenia na wszystkie dziedziny medycyny, mówiąc w skrócie – na dzieci i dorosłych. My w 2019 roku (www.wosp.org.pl/final/historia-finalow) w całości wspieraliśmy medycynę dziecięcą. Więc gdyby obliczyć udział procentowy w medycynie dziecięcej, to wyniósłby on aż… Aż się boję myśleć. A więc co 5. zakup sprzętu medycznego w kraju pochodzi z WOŚP! Co jeszcze bardziej szokujące, to że zakupy sprzętu przez Fundację dla medycyny pediatrycznej mogą sięgać nawet połowy (albo i więcej). Odpowiedz Link
m.y.q.2 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 02.02.20, 12:25 Najlepsza ilustracja złej woli rządzących - WOŚP kupuje ogromne ilości sprzętu medycznego, ci twierdzą, to co twierdzą o Jurku Owsiaku i WOŚP. Wiadomo, że inicjatorem tego hejtu jest szacowna instytucja, która uważa, że to jej się kasa należy. Tyle, że oni tak uważają od tysiąclecia z górą i nigdy, przenigdy nie kupiliby za te pieniądze sprzętu medycznego dla nikogo, spoza własnej kasty. Ludziom takim jak my proponuje ta kasta modlitwę. Ciekawe, czy sami się nią leczą? Odpowiedz Link
iryska2604 Re: Chcemy zdrowia, nie zdrowasiek 02.02.20, 12:27 W cuda nikt już chyba nie wierzy... Odpowiedz Link