Dodaj do ulubionych

Dowcip czy prawda?

24.08.21, 21:29
Minister Czarnek został powołany na wiceprzewodniczącego rady do spraw rozwoju technologii wysokotemperaturowych reaktorów atomowych chłodzonych gazem. Powtórzmy jeszcze raz, bo to nie żart: Minister Czarnek został powołany na wiceprzewodniczącego rady do spraw rozwoju technologii wysokotemperaturowych reaktorów atomowych chłodzonych gazem.

Ostatni raz tak zaskakujący lead tekstu czytałem czytałem ponad trzy lata temu. Ba, nieskromnie dodam, że nawet sam go napisałem. Brzmiał tak: "Kaja Godek, znana przeciwniczka aborcji, po wyborach w 2015 r. została członkiem rady nadzorczej państwowej spółki, która produkuje komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych".

Nie znam się co prawda ani na wysokotemperaturowych reaktorach, ani na silnikach wysokoprężnych, ale ponawiam swój apel - moja kandydatura do spółki skarbu państwa wciąż czeka na rozpatrzenie.

Wiemy już, co mają wspólnego Godek i Czarnek. A wiecie państwo, co różni Macieja Maleńczuka od 50 Centa? Krakowski muzyk siedział w więzieniu trzy razy dłużej.

Maleńczuk siedział za odmowę służby wojskowej w PRL. M.in. dlatego dziś Dorota Wysocka-Schnepf zdecydowała się go zapytać o sytuację na granicy, o uchodźców i bezduszność aparatu państwowego.
Jeśli o rozkazach mowa, to polecam komentarz Bartosza Wielińskiego, który pisze: "Nie jest wcale tak, że żołnierze, których ściągnięto do Usarza Górnego, by blokowali Afgańczykom drogę do Polski i uniemożliwiali do nich dostęp wolontariuszom, musieli bezwzględnie wykonywać otrzymane rozkazy. Obowiązujący w naszych siłach zbrojnych regulamin ogólny przewiduje, że 'w szczególnie uzasadnionych wypadkach podwładny może wystąpić o wydanie rozkazu na piśmie, zwłaszcza gdy dotyczy on zadania do wykonania w specyficznych warunkach lub w sposób odmienny od ogólnie przyjętych zasad'. A gdy skutkiem rozkazu będzie popełnienie przestępstwa, żołnierz może odmówić jego wykonania."

Tymczasem sytuacja w Usnarzu nadal jest dramatyczna. - Cudzoziemcy znajdują się w nieludzkich warunkach, proszą o leki - mówi Marcin Kusy, przedstawiciel RPO.

Co dalej? Pomysł na obywatelskie nieposłuszeństwo ma Bartosz Kramek z Otwartego Dialogu. Mówi wprost: Jedźmy na tę granicę i obalmy zasieki. Barierki są tylko w głowach.

Przygotował Michał Wilgocki,
redaktor Gazety Wyborczej

Dziwne mamy czasy. Polecam lekturę WYBORCZEJ
Obserwuj wątek
  • alfredka1 Re: Dowcip czy prawda? 24.08.21, 21:46
   ...szkoda naszych ocząt ..... dowiemy się jeszcze gorszych przypadków .....sad
   sytuacja ktora teraz istnieje na "granicy' nie może byc rozwiązana rozsądnie i po ludzku.
   "Rządzacy zaplączą się w niebywałe kłopoty ale co im to zaszkodzi ???

   przyopomina mi się opowiadanie /chyba p.Tokarczuk/ jak WOP polski przerzucal niemieckiego staruszka /zmarł nagle po odwiedzeniu swojego miejscaurodzenia/ na słowacką stronę ... a tamcji odnosili go na nasza strone .
   I nie była to humoreska sad

   • dociek Re: Dowcip czy prawda? 28.08.21, 10:31
    Powołując Czarnka na wiceprzewodniczącego rady do spraw rozwoju technologii wysokotemperaturowych reaktorów atomowych chłodzonych gazem nasze władze liczą, że Białorusini ze strachu sami postawią ten 2,5 metrowy mur na granicy.
   • adria231 Re: Dowcip czy prawda? 05.09.21, 10:16
    Te wszystkie stanowiska pisiarni , to dodatkowy comiesięczny zasiłek. " im to się należy", jak mawiała klasyk.
    A do odbierania zasiłku nie trzeba żadnych kwalifikacji, wystarczy wujek blisko żłoba......
     • estella50 Re: Dowcip czy prawda? 05.09.21, 14:51
      Nie oglądałam, chodzę spać z kurami wink
      Po ogłoszeniu stanu wyjątkowego krążą plotki, że Morawiecki zażądał tych miliardów z Unii w zamian za przypilnowanie granic. Jeśli kasy nie będzie to Polska zrobi przejście dla uchodźców prosto na zachód. Taki szantażyk.
      Może to być prawda? Bo coś długo trwa wprowadzanie restrykcji za brak praworządności.
       • estella50 Re: Dowcip czy prawda? 08.09.21, 14:51
        Dowcip to czy prawda? surprised

        TVP Info transmitowało we wtorek wystąpienie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na konferencji w Karpaczu na temat m.in. kryzysu w ochronie zdrowia.

        Nagle transmisja została przerwana i pojawiła się plansza "PILNE!", po czym widzowie zobaczyli prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przemawiającego na mszy podczas pogrzebu ks. prałata Zdzisława Sochackiego.

        Na konferencji w Karpaczu we wtorek 7 września, minister zdrowia Adam Niedzielski poruszał tematy związane z kryzysem w ochronie zdrowia.

        https://www.gify.net/data/media/491/telewizja-ruchomy-obrazek-0077.gif

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka