Dodaj do ulubionych

Czy łamanie prawa na forum jest bezkarne ?

IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.03, 22:39
To w zasadzie nadaje się tylko do prokuratury.
Kodeks karny przewiduje sankcje za lżenie państwa polsiego,
a OBOWIAZKIEM wszystkich obywateli jest lojalność wobec niego.
Tymczasem oto co jeden z przywódcó RAŚ, slezan wypisuje o Polsce :
Re: Nie przesadzajmy z tymi wpływami Kożdonia
Autor: slezan@NOSPAM.gazeta.pl
Data: 09-05-2003 17:20 + odpowiedz na list

+ odpowiedz cytując
-----------------------------------------------------------------------------
Gość portalu: erik napisał(a):


> Ale pamiętaj że TU JEST POLSKA (nie Polacy lecz Polska). I że
> państwo musi się bronić. I że państwo nie może sobie pozwolić na
tolerowanie
> takiej irredenty. Ty dobrze wiesz że im słabsze jest to państwo, tym lepiej
dla
>
> Was. Ale nie zapominaj że oprócz Polski są jeszcze Polacy.

Większość Polaków ma na tyle zdrowego rozsądku, by z tym chorym państwem się
nie identyfikować.

>Na razie śpią. Ale
> jak się zorientują co się tu wyprawia, będzie źle. Tego nie będzie się dało
> powstrzymać. Dobrze radzę, nie mieszajcie. Nie kopcie po kostkach tego
słabego
> państwa, bo potem płakać będziemy wszyscy.
>

Po tym państwie zapłakaliby jedynie jego urzędnicy i nieroby - to oni są
bowiem
beneficjentami patologii politycznych, które zniszczyły Polskę (należy do
nich
m.in. centralizm).


> Pamiętasz co Ci napisał "jo": "Każde lekceważenie rzeczywistości przez
ludzi
> snujących różne plany polityczne (a przecież to robisz) grozi katastrofą:
pół
> biedy jeśli to będzie twoja prywatna katastrofa, ale jeśli wciągniesz w to
> jeszcze jakichś innych ludzi to bierzesz za te swoje fatamorgany
> odpowiedzialnośc także przed nimi. Trzymaj się ziemi i nie bądź taki
> ideologiczny, a może ci się naprawdę uda porozumieć z takimi jak ja". To są
> bardzo mądre słowa. Radzę, przemyśl je sobie.
>

Nie sądzę bym był bardziej ideologiczny od kogoś, kto identyfikuje się ze
zdegenerowanym państwem tylko dlatego, że jest polskie. Dla mnie nawet, gdyby
się nazywało śląskie, byłoby jedynie utrapieniem.

> ps.
> Od razu zaznaczam że w swojej analizie programu RAŚ nie uwzględniłem
istnienia
> drugiego dna, czyli "problemu niemieckiego". Ono istnieje. I tylko dlatego
> warto pisać o jakichś 100 flagach. Jeśli ktoś wierzy w tę koncepcję to
spełnia
> rolę tzw. "pożytecznego idioty". Nawet jeśli w rzeczywistości tym idiotom
nie
> jest (jesteś chyba jednak na tyle ambitny aby nie uznawać tego za
komplement?)

Nie podzielam Twoich fobii, więc chyba jestem idiotą. Podsuwam Ci pewną tezę,
któą możesz wykorzystać w dalszych polemikach - jeżeli ktoś po paru głębszych
nie widzi w kieliszku krzyżaków, wehrmachtowców i innej swołoczy to jest
nazistą, a w najlepszym razie "pożytecznym idiotą".

PS. Rozesłałem maile po kolegach z RAŚ, wskazując na niekonsekwencje w
materiale programowym RAŚ i niezgodność pewnych punktów z uchwałami
ostatniego
kongresu. Materiał programowy opracowany przez zarząd (w dodatku poprzedni)
jest dokumentem dość niskiej rangi, więc oczekuję, że doczeka się
aktualizacji.
Za wskazanie słabych punktów tekstu uprzejmie dziękuję. Mam nadzieję, że
koledzy uwzględnią przedstawione sugestie.
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=321&w=2740438&a=5961327


Obserwuj wątek
    • Gość: aniela Re: Czy łamanie prawa na forum jest bezkarne ? IP: *.torun.dialup.inetia.pl 10.05.03, 19:25
      nie mam czasu czytac postu wiec odpowiem tylko na tytul: tak.
      bo moze tego nie wiesz ale slowo pisane nic nie wazy a po drugiej stronie kabla
      nie ma nic. (nie moje)
    • willi2 lojeju ojeju lojeju ojeju 10.05.03, 22:57
      tys chyba synku spad z pieca na lep
      • Gość: carlsberg aniela IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.03, 23:26
        tak uważasz? a przypominasz sobie aferę jaką wywołała wypowiedź jednego
        przygłupa na forum, który groził, tudzież nawoływał do zabicia papieża?
        • Gość: aniela Re: aniela IP: *.acn.waw.pl 11.05.03, 21:06
          nie pamietam. ale podkreslilam przeciez ze uzasadnienie nie jest moje. cudze
          jest.
    • slezan Re: Czy łamanie prawa na forum jest bezkarne ? 11.05.03, 11:15
      Dziękuję za reklamę. Z tym "przywódcą" to wprawdzie przesada, ale mile
      połechtałeś moją próżność.
      Podtrzymuję to co napisałem i wierzę, że każdy rozsądny człowiek, który zna
      polskie realia, bez względu na to, kim się czuje, zgodzi się z moimi tezami.
      • Gość: settembrini Re: Czy łamanie prawa na forum jest bezkarne ? IP: *.swic.dialup.inetia.pl 11.05.03, 19:18
        Slezan, musze przyznac, ze choc RAŚ na polskiej, czy slaskiej scenie
        politycznej dla mnie praktycznie nie istnieje, to twoim tezom przyznaje sporo
        racji. Nie jest rola panstwa utrzymywac swoj byt tylko dla utrzymania ciaglosci
        politycznej, rola panstwa jest stworzyc mozliwosc rozwoju i dobrobytu swoich
        obywateli. A z tym ostatnimi laty jest coraz gorzej. Jak dla mnie Slask moze
        byc panstwem federalnym w ramach Federacji Europejskiej albo w ramach
        jakiejkolwiek innego organizmu :))), byleby obywatel byl podmiotem a nie
        przedmiotem dla biurokracji.
        • slezan Re: Czy łamanie prawa na forum jest bezkarne ? 11.05.03, 22:52
          Dziękuję za te rozsądne słowa. Nadmierne przywiązanie to fetyszy, takich jak to
          czy inne państwo, powoduje zanik zmysłu krytycyzmu, a z czasem i instynktu
          samozachowawczego. I człowiek zapomina o tym co naprawdę ważne...
    • willi2 Michal to gumowe ucho 13.05.03, 22:07
      i szpieg z = Warszawy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka