exross
18.07.11, 23:58
Witam!
Mam parę technicznych pytań odnośnie blogów, a w szczególności ich edytora. Jeśli dobrze kojarzę, to chyba Radek Zalewski jest od tego typu spraw, ale oczywiście może odpisać każdy.
Otóż:
BLOGI
1. Czy moglibyście w edytorze dodać jakieś podstawowe funkcję zapewniające kontrolę nad wielkością i kolorem czcionki? Nie daj Bóg, jeśli skopiujemy i wkleimy coś (np. trudną angielską nazwę) z witryny, która używa akurat dużych czerwonych liter! Później trzeba pół godziny walczyć o przywrócenie normalności tekstowi. Gdyby natomiast istniała możliwość, można by załatwić sprawę paroma kliknięciami. Oczywiście byłby to też dodatkowy sposób zaakcentowania tego, na co akurat chcemy zwrócić szczególną uwagę.
2. Obsługa BBCode w edytorze? Bardziej zaawansowani użytkownicy mogliby ominąć wtedy wszelkie jego niedoskonałości. Np. robię [size=14] i po sprawie. Na forum działa!
3. Na belce tytułowej bloga, oprócz ilości wpisów i komentarzy mogłaby się pojawić ilość wyświetleń (coś a la to z profilu). Do wglądu prowadzącego blog, tak jak 2 pozostałe cyfry obecnie. Chyba każdemu głupio jest pisać tylko dla siebie. Zawsze co parę godzin po dodaniu wpisu sprawdzam, czy są jakieś komentarze, bo właśnie po ich ilości oceniam zainteresowanie opublikowanym tekstem. Trochę może człowieka zdemotywować fakt, że pod niezłym naszym zdaniem wpisem nie ma żadnego... Ale.. Nawet jeśli byłoby choćby wtedy napisane: odsłon 5, to sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. Dodawałoby takie coś strasznie motywacji do dalszych działań.
I to właściwie wszystkie kwestie.
Jeszcze tylko jeden off-topic:
Czy możliwe jest wprowadzenie znaczników
w komentarzach? Można by się czasem pospierać z jakimś użytkownikiem nt. sensowności fabuły danego tytułu, jednocześnie nie psując zabawy nikomu innemu. Wiem, że kupa z tym roboty, bo okienka musiały "umieć" się dynamicznie zwężać i rozszerzać, ale... zapytać mogę.
Pozdrawiam!