20.01.07, 19:15
Mam ogród juz 10 lat ,ale teraz mam nowego sąsiada bardzo hałasliwego i
niemiłego.
Musze szybko odgrodzic się od niego scianą zieleni .
Prosze o rade co szybko zasłoni mnie,czy zywopłot lisciasty czy iglaki.
CO POSADZIC ZEBY SCIANA BYŁA GĘSTA I SZYBKO UROSŁA.
Obserwuj wątek
    • foxtrot3 Re: zywopłot 20.01.07, 22:23
      Znam ten bol i uwierz mi zywoplot nic nie poradzi ja sobie radze w sposob prosty aczkolwiek skuteczny przynajmniej nie slysze wrzaskow sasiedzkich.Radyjko na schodach 2x20W pilot w kieszeni i spokojnie sobie kopie dzialeczke:))
      • honskoda Re: zywopłot 23.01.07, 19:37
        Musze zasadzic zywopłot.
        prosze poradzcie co szybko i gęsto rosnie.
    • fxx26 Re: zywopłot 24.01.07, 13:26

      Witam
      Miałem ten sam dylemat dwa lata temu.
      Kupiłem wczesną (ważne) wiosną kilkadziesiat żywotników zachodnich (odmiana
      Columna) o wysokości ponad 1 metr. Zakup był bezpośrednio na szkółce (ważne z
      uwagi na cenę i jakość drzewek).
      Sadziłem w odległości co około 60 cm

      Już w pierwszym sezonie mocno podskoczyły do góry. W sezonie następnym
      stworzyły właściwie już jednolitą ścianę.

      Od hałasu to raczej żaden żywopłot nie osłoni, ale od widoku powienien.

      Pozdrawiam
      Krzysiek
      • gabula777 Re: zywopłot 24.01.07, 18:38
        Wściekle szybko rośnie pnącze -rdest Auberta.Musi mieć dość wysoką i silną
        podporę,ale na zimę zrzuca liśćie i wtedy nie stanowi szczelnej zasłony.Zimą
        jednak mało czasu spędza się w ogrodzie,ale musisz rozważyć czy to cię urządza. ;D
        Pozdrawiam.
        • armeria Re: zywopłot 24.01.07, 20:10
          Najszybsze są panele płotowe :))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka