Dodaj do ulubionych

Kilka pyt. dot.pnączy

03.03.09, 10:50
Najchętniej założyłabym wątek " 100pytań początkującej" bo zaczynam od totalnego zera i mam tysiąc wątpliwości.

No ale do rzeczy.
Chcę posadzić w kilku miejscach pnącza..
-na drewnianych kratach (wys. 180cm dł. 9m) miejsce słoneczne ale wietrzne szczególnie zimą ---myślałam żeby posadzić akebię pięciolistkową i żeby już coś było w tym roku groszek pachnący
czy to dobry pomysł? ile tych roślin i w jakiej odległości od siebie?

--na drewnianych kratach (wys. 180cm dł. 5m)miejsce praktycznie całkowicie cieniste ale dość zaciszne
Obserwuj wątek
    • mali_na Re: Kilka pyt. dot.pnączy 04.03.09, 21:23
      Na cienistą kratkę polecałabym kokornak wielkolistny.
      Kwitnie wiosną ale praktycznie kwiaty nie mają większego znaczenia, bo trudno
      ich się doszukać między liśćmi. Choć kształt mają ciekawy:)
      Wyglądają jak mały saksofonik
      Ale liście!!!!!....:) Są zachwycające, duże sercowate
      www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=1&roslina=10&nazwy=2
      • effi007 Re: Kilka pyt. dot.pnączy 06.03.09, 11:29
        duszyczko początkująca,
        nie polecam bluszczu na dom, bo ma liście okrągły rok, co blokuje
        przesychanie muru i ruch powietrza. Polecam winobluszcz trójlistkowy
        (rośnie wolniej) lub pięciolistkowy (rośnie szybciej).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka