Dodaj do ulubionych

topinambur

23.03.09, 12:48
Tam, gdzie mieszkałam wczesniej obrastał drogi, większosć ludzi
trzymała go przed ogrodzeniami by cieszył oczy, my robilismy
herbatki z plasterkiem bulwy, bulwy przerabialismy na frytki, lub
gotowalismy do sałatek...a teraz szukam, gdzie kupić
sadzonki...lubicie ten słonecznikowaty stworek:)?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: topinambur 23.03.09, 13:44
      Szukaj u sprzedawców pod nazwą słonecznik bulwiasty (helianthus
      tuberosus).
      • lellapolella Re: topinambur 23.03.09, 17:31
        Ja lubię, chociaż ciężki do obierania;-)Ale smaczny i ponoć zawiera inulinę,
        dobrą dla cukrzyków. U mnie w rodzinie takich niet ale zawsze można
        profilaktycznie przetrącić.Przyznam, że nie widziałam u sprzedawców nigdy ale ja
        mało widzę, bo rzadko bywam:-)Topinambur jest bardzo często sadzony na polach
        należących do kółek myśliwskich i tam najłatwiej zaopatrzyć się w bulwy
        startowe, nie wiem, czy masz taką możliwość.Zawsze warto się rozejrzeć.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka