Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.07, 09:56 ok ok a gdzie zarobki Kubicy :)... no tak on nie pracuje w Polsce wiec do przedstawionego rankingu nie nalezy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: o Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.07, 09:58 No to najwięcej zarabiają żużlowcy czy koszykarze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szrek Re: Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 10:06 Coś pominąłem czy z autorem tekstu jest coś nie tak? N.Pedersen nie jest żadnym "polskim sportowcem" tylko cwaniakiem, któremu mądrzy polscy działacze bez wazeliny ale za to z walizkami pieniędzy włażą w dupę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brtk Re: Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.lanet.net.pl 23.11.07, 12:52 To nie są zarobki żużlowca, tylko przychód całej ekipy żużlowca. Żużlowcy wszystko sobie sami kupują, nawet mechaników sami muszę zatrudnić. Klub żużlowcowi zapewnia tylko żużel na stadionie i karetkę w razie wypadku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zaskoczony Ktoś się tym sportem w ogóle interesuje? IP: 212.244.90.* 23.11.07, 10:16 Ja nie znam żadnego takiego... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MK Re: Ktoś się tym sportem w ogóle interesuje? IP: *.synerway.pl 23.11.07, 10:34 Widzisz jak mało znasz swój kraj... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fan Re: Ktoś się tym sportem w ogóle interesuje? IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.11.07, 10:39 Przeczytaj durniu raz jeszcze artykuł! 700 tys. widzów na E-lidze, a jest jeszcze I i II liga oraz szereg innych rozgrywek i turniejów. A co do zarobków, to porównanie kosztów jakie ponosi żużlowiec wraz ze swoją ekipą z wydatkami np. koszykarza (który nawet gacie ma klubowe) mówi samo za siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: go$c!u Re: Ktoś się tym sportem w ogóle interesuje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 12:29 dokladnie. wszyscy trzesa portkami nad tym ile to zuzlowcy zarabiaja, a niewiele osob zdaje sobie sprawe, ze oni WSZYSTKO musza kupowac sami... a juz w ogole malo kto wie ile to kosztuje. jak zwykle z niewiedzy wynikaja takie buble jak ten artykul. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zaskoczony 700 tys czyli jakieś 1,85% społeczeństwa durniu... IP: 212.244.90.* 23.11.07, 14:06 widać że w podstawówce nie byłeś mocny z matematyki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darco Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 10:41 Do "eksperta" z Gazety: Ile w sprzęt, logistykę i ludzi inwestuje rocznie z tych dochodów wyżej wymieniony koszykarz? Tyle co Pedersen? To znaczy kilkaset tysięcy (minimum, strzelam) czy więcej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fanatyk Re: Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: 84.38.160.* 23.11.07, 10:47 Prosta piłka: największe zainteresowanie w Polsce i największe zarobki. Piłka wkopana ze swoimi hordami rozjeedzonych troglodytów nigdy tym rozgrywkom nie dorówna i nigdy ich nie zrozumie. A to najbardziej wymierny sport na świecie: jedź albo giń. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darco Re: Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 10:52 > jedź albo giń. Nie należy zapominać jeszcze o jednym: Czy jakikolwiek dziennikarz gazety widział kiedyś mecz lub turniej na żywo? Jeśli tak to miał szansę zobaczyć wypadek żużlowca. Jest to przerażający widok. Takich wypadków w całym sezonie jest kilkadziesiąt. Ryzyko ogromne, stres ogromny, często pieniądze nie aż tak ogromne. Nie każdy zarabia tyle co Pedersen, ale każdy może bo "tym" biegu już nigdy nie chodzić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fanatyk Re: Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: 84.38.160.* 23.11.07, 11:09 To prawda ale chodzilo mi o pewną przenośnię. Albo jedziesz, zarabiasz, zdobywasz sławę, albo giniesz w ligowej szarzyźnie. Nażelowane piłkarzyki dla których jedynym ryzykiem jest siniaczek na nóżce a gdy mają zagrać jeden mecz w tygodniu więcej zaczynają płakać. Wiele było przypadkó gdy zawodnicy dla swojego klubu jechali ze złamanymi kończynami iw ygrywali dla nich biegi. W tym sporcie nie ma kalkulacji i udawania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: henio wszyscy zarabiaja miliony...a ja mam1250zl na reke IP: *.proxy.aol.com 23.11.07, 11:29 w polsce pelno milionerow.kazdy byle "klepek" czy byznesmen zarabia miliony..i gdzie tu sprawiedliwosc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mar Re: wszyscy zarabiaja miliony...a ja mam1250zl na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 11:41 Biedny, pokrzywdzony Henio... co socjalizm Ci sie marzy? każdemu po równo? jak ktoś się nie boi ryzyka i umie szybko jeździć i jeszcze potrafi dzięki temu zachęcić ludzi do oglądania go to zarabia, proste :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolo drobne sprostowanie IP: *.broadband.pl 23.11.07, 11:49 jesli chcecie ustalic calkowity dochod Pedersena, pomnozcie jego gażę razy 3 albo 4. Podobną kase dostanie na pewno w Rosji, Szwecji i Anglii. W ten sposob koszty utrzymania teamu rozkladaja sie. Martwi mnie taki stan, bo to osłabi nasze teamy. Trzeba wymóc proporcjonalne wydatki na mlodziez i promocje sportu co na transfery. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elvisthorn Re: drobne sprostowanie IP: *.tvk.torun.pl 23.11.07, 12:21 a czy ktos pomyslal o tym ze zuzlowcy maja jeszcze sponsorow indywidualnie?? czesto nie zwiazanych z klubem. Wydaje mi sie ze owi sponsorzy poktywaja spora czesc wydatkow ktore ponosi zuzlowiec w trakcie sezonu. Do tego trzeba doliczyc kase za wygrane turnieje, mistrzostwa etc. Wiec czolowka zuzlowcow napewno zarabia nie malo :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqryq Re: drobne sprostowanie IP: *.ztpnet.pl 23.11.07, 13:15 Brawo. świetna dedukcja - 4 ligi a wszędzie socjalizm (czyli po równo z każdej). Prawda jest taka, że w szwecji Nicki dostanie około 1 minilona pln (+- po przeliczeniu z koron), w Anglii jeszcze mniej a w rosji już raczej nie pojedzie - terminy kolidują ze szwedzkimi. Pozostaje Dania, ale tam max 300-400 tyś pln. Tak więc jak zarobi to co w Polsce razy 2 to będize max. Co do indywidualnych sponsorów, to nie przesadzaj - to nie są aż tak ogromne kwoty. Jak całość (wraz z nagrodami za np. gp) podzieli się na zakup i prezygotowanie sprzętu, pensje dla ekipy (mechanicy w polsce, anglii, szwecji danii, manager, trener, kierowca, etc.) i odejmie podatki, to koleś MOŻE zatrzyma 500tyś pln za całoroczne ryzykowanie życiem. Trochę zimnej wody na główkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: henio oj mar...!? co ty wypisujesz? IP: *.proxy.aol.com 23.11.07, 13:48 socjalizm mi sie nie marzy....- "kazdemu po rowno" -tez by nie bylo ok, tylko czy nie jestes zdania ,ze wszystkie place czy honoraria maja swoje "granice przyzwoitosci"- taki zuzlowiec jeden czy drugi wlasnie poprzez pryzmat pieniedzy....bedzie mial ciebie czy innych ...za "smieci" czy "zyciowych niedorajdow"-a moj post wczesniejszy jest przenosnia myslowa-i wcale nie znaczy ze faktycznie zarabiam 1250 pln...bo skad ten post pisze... nawet zasilek socjalny w przeliczeniu to 5000 zl-takze spoko czlowieku- Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Re: wszyscy zarabiaja miliony...a ja mam1250zl na IP: *.futureelectronics.co.uk 23.11.07, 13:58 Heniu, przez swoje cale zycie nie podejmiesz ryzyka jakie podejmuje zuzlowiec w jednym biegu. Dla Twej informacji w samej tylko Polsce zginelo 43 zuzlowcow. Jesli zginelo w trakcie pracy 43 przedstawicieli Twego zawodu to znaczy ze jestes kiepsko oplacany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin taki Pedersen zarabia jeszcze więcej IP: *.chello.pl 23.11.07, 11:56 piszecie, że inwestuje w sprzęt dużo więcej niż koszykarz? Jasne, oczywista sprawa. Tyle że żużel to taki dziwny sport, w którym można startować w dowolnej ilości lig naraz, podczas gdy inni wymienieni tu sportowcy byliby za coś takiego zdyskwalifikowani. Jestem pewien, że z kontraktów ligowych taki Pedersen wyciąga w sumie minimum dwa razy więcej, startując w Anglii czy Szwecji (nie wiem, strzelam, może też w Rosji, tam zaczęli ostatnio płacić szalone sumy, prawie jak w Polsce :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qqrtq Re: taki Pedersen zarabia jeszcze więcej IP: *.ztpnet.pl 23.11.07, 13:24 człowieku, dobry żużlowiec musi mieć sprzęt (głównie silniki ale i drobnica typu łańcuszków, zębatek) "indywidualnie" przygotowywany na każdy tor. Inne silniki potrzebne są w Anglii (techniczne, krótkie tory) inne w Polsce (szybkie lotniska) a inne w szwecji (pośrednie). Dodatkowo inne konfiguracje wymagane są na tory przyczepne (długie, krótkie, etc.) a inne na twarde (j.w.) a są jeszcze lekko przyczepne w przeróżnej konfiguracji. Tak więc co z tego, że taki Pedersen zarobi 2000000w polsce a kolejne 2000000 w innych ligach (razem - w szwecji np. tylko 1000000) jak będzie musiał na każdą ligę mieć po kilka kompletów sprzętu + po 2-3 kompletne motory na KAŻDĄ eliminację GP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Madball Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 12:55 Autor tego artykułu nie jest chyba najlepiej zorientowaną osobą jeżeli chodzi o speedway. Po pierwsze kto oprócz Golloba i Pedersena zarabia takie kokosy w polskiej lidze? po drugi którzy sportowcy tak jak żużlowcy inwestują w sprzęt w trakcie sezonu - no bo chyba piłkarze nie kupują sobie piłek? Jeżeli gazeta nie jest zainteresowana żuzlem to niech poprostu o nim nie pisze bo artykuły które można znaleźć na temat tego sportu są w 99% na poziomie zarabiających na sensacjach brukowców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.wh-burse.uni-wuppertal.de 23.11.07, 13:13 Hampel...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koleś Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.dip.t-dialin.net 23.11.07, 14:05 a niech se zarabiają ile chcą.Byle nie hałasowali mi warczącymi motorami jak odpoczywam lub śpię. Jak ktoś chce wdychać opary wydobywające się z rur wydechowych motorów czy oddychać unoszącym się pyłem żużlowym , to w końcu jego sprawa. Znam 1001 bardziej przyjemnych zajęć niż kręcenie głową naokoło stadionu i bezmyślne siedzenie. Dla zawodników to "świetny" sport- duże, wyższe niż przeciętne ryzyko kalectwa.A pożytek żaden.No, jasne zaraz mi się tu odezwą spece od żużla i zaczną się madrzyć,że to sport dla prawdziwego mężczyzny, dla widowni wspaniała zabawa itp,itd. Oświadczem więc,że nie, nie jest to zajęcie dla "prawdziwego" męzczyzny. Dużo zarobią w tym sporcie nieliczni, a co do męskich wartości wolę sporty walki - jak się to uprawia to przynajmniej można mieć z tego jakąś korzyść i sprawność ogólną. Aha, mam w nosie wasze opinie gloryfikujące żużel. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MiChCiO Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: 83.2.142.* 23.11.07, 14:34 Widać, że autor artykułu nie ma pojęcia o żużlu. 1. Kwotę 2 mln rzuciła prezes Rzeszowa niejaka Marta Półtorak bo obraziła się, że Nicki zerwał negocjacje. 2. Nicki podpisał umowę dwuletnią. 3. Nicki nie zarobi we Włókniarzu 2 mln na sezon nawet jak będzie targał po 21 oczek na mecz. 4. Prawie 700 tys. pln. to kwota jaką zawodnik dostanie od firmy Złomrex za miejsca reklamowe. Kasa związana z rozpoczęciem kampanii reklamowej przed debitem giełdowym spółki. Nieoficjalnie najdroższa umowa sponsorska dla żużlowca w Polsce i to było głównym powodem podpisania kontraktu w Częstochowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j23 Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: 89.40.132.* 23.11.07, 14:41 Średnia frekwencja: 700 tys. widzzów. Chyba z tymi przed telewizorami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: seba Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 15:53 Nie bardzo rozumiem sens artykulu redaktora.jezeli mial on celu zanegowanie zarobkow zawodnikow speedwaya to jest dla mnie badziewnym dziennikarzem szmatławca zwanego wyborcza. koszt samego motocykla nie liczac czesci tuningowych,tunera kosztuje w granicach 40-50 tysiecy zlotych.pozadnejklasy zuzlowiec ktory chce zdobywac powyzej 12 punktow w meczu(dzieki czemu bedzie mial zaplacona przez klub biegopunktowke)musi posiadac w swoim parku na jedna lige polska 4 motocykle.koszykarz wymieniony w artykule lubpilkarz czy siatkarz jedyne co inwestuja to chec do walki bo(jak ktos napisal wczesniej)nawet majtki maja klubowe lub od sponsora.przypiprezanie sie do wysokosci kontraktow w polskim zuzlu przez pana redaktora jest dziecinada.fakt sa to duze pieniadze ale koszykarz,siatkarz czy pilkarz nigdy nie beda mogli stracic zycia czy zdrowia w pracy(bo tak sport trzeba nazwac)kontrakty ktore podpisuja zawodnicy zuzlowi sa tez w jakiejs czesci zabezpieczeniem w przypadku groznej kontuzji i drogiego dlugotrwalego leczenia bo w przypadku urazow uniemozliwiajacych uprawianie tej dyscypliny zaomina sie o danym zawodniku i niech sobie radzi sam (krzysiek cegielski np.)kasa moze i spora ale adekwatna do kosztow uprawiania,urazowosci i zycia po zakonczeniu kariery Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: someone Re:Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.07, 23:04 A ja uważam, że ten sport jest niebezpieczny, a zarobki adekwatne do wykonywanej pracy. Poza tym, chyba piłkarze więcej zarabiają, a nie narażają się na utratę zdrowia czy życia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qpazuzlowa Re:Żużlowcy najbogatszymi sportowcami w Polsce IP: *.dip.t-dialin.net 06.12.07, 09:15 idąc Twoją myślą, jeszcze więcej winni zarabiać treserzy w cyrku, szczególnie ci co wkładają głowę lwu w paszczę. Jest coś takiego jak prawo podaży i popytu. Zużel to nudziarstwo i dziw,że są jeszcze tacy co tyle płacą,jak widać jedynie w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś