Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Kolarstwo na dopingu - kalendarium

    IP: *.gprs.plus.pl 18.07.08, 13:05
    jedyne rozsądne wyjście - PRZESTAĆ zwalczać "doping. Bo cóż to takiego jest
    "doping"? Czysto arbitralnie oddziela się jedne metody wspomagania (również
    farmakologicznego) od drugich. Ma to tyle sensu, ile zabranianie aktorkom
    holywoodzkim operacji plastycznych. Hollywood i wyczynowy sport to ta sama
    branża, dokładnie ta sama: show-buisness.
    Obserwuj wątek
      • Gość: korbowod Re: Kolarstwo na dopingu - kalendarium IP: 193.109.212.* 18.07.08, 14:29
        Doping jest to srodek wspomagajacy zdolnosci fizyczne zawodnika,
        ktory jest uznany przez dana federacje za szkodliwy dla zdrowia.
        Pomijam fakt, ze jedna federacja uznaje dany specyfik jako doping a
        druga nie, to jednak podzielam zdanie, ze rozgraniczenie czym jest
        wspomaganie a czym jest doping jest bardzo arbitralne.

        Ogladam na EUROSPORT Tour de France, wczesniej w czerwcu Giro, we
        wrzesniu Vuelte od lat. W tej chwili mysle, ze bardziej z powodu
        dwoch wspanialych komentatorow Przemyslawa Jaronskiego i Macieja
        Iwanskiego niz samych zawodnikow.

        Ciekawe, ze Ricco nie wpadl w czerwcu na Giro.

        pozdrawiam wszystkich jezdzacych na rowerze
        • Gość: estees Re: Kolarstwo na dopingu - kalendarium IP: 88.220.124.* 18.07.08, 19:01
          Jeśli juz od wielu lat i w eurosporcie to Tomasza Jarońskiego i
          Krzysztofa Wyrzykowskiego
          a tu przynajmniej widac ze walczą, a nie jak w kopanej i podobnych
      • Gość: Mariannowski Doping IP: 145.253.3.* 19.07.08, 08:51
        Kiedyś uwielbiałem włączyć Eurosport w lipcu i oglądać Tour.
        Rywalizacja Ullricha z Armstrongiem, Basso, Mancebo to było coś
        rewelacyjnego. Teraz po tych wszystkich aferach i skandalach Tour
        oglądam tylko i wyłącznie aby posłuchać Jarońskiego, Wyrzykowskigo,
        oraz po to by pooglądać sobie wspaniałe krajobrazy po których
        ścigają się kolarze. Przypadki Rassmussena z zeszłego roku czy Ricco
        tylko potwierdzają ten "Ciężki przypadek kolarstwa". Tour (moim
        zdaniem) powinien zostać wycofany przynajmniej na rok, a sama
        dyscyplina skreślona przez komitet olimpijski z igrzysk. Miejmy
        czyste sporty, a nie dopingowiczów. Dopingowi jestem przeciwny.
        • Gość: arthur Re: Doping IP: *.rev.stofanet.dk 19.07.08, 20:16
          a to niby dlaczego ma by "Tour (moim
          > zdaniem) powinien zostać wycofany przynajmniej na rok, a sama
          > dyscyplina skreślona przez komitet olimpijski z igrzysk"
          czyli nalezy wogole zlikwidowac sport a igrzyska w szczegolnosci,
          tam wszystkie rekordy w biegach uzyskano na "dopie"

          tdf cieszy sie olbrzymia popularnoscia we Francji mimo "skandali z
          dopingiem" mowisz, ze ogladasz to chyba widzisz, dlaczego ty masz
          dyktowac Francuzom czym sie maja interesowac ?
          NIE OGLADAJ, masz guzik do wylaczenia pudla i poczytaj ksiazke,

          "Przypadki Rassmussena z zeszłego roku ,,,," a jaki to przypadek i
          co mu udowodniono w tourze ?
          nic, absolutnie nic, w tourze wszystkie proby byly negatywne
          natomiast proby Amstronga wszystkie byly pozytywne no tak ale
          ten "chorowal na raka i musial sie dotleniac, dla tego to byla
          terapia dla innych nielegalny doping", quatsch
          a ja od lat ogladam z zaciekawieniem z dopem czy bez i uwazam, iz
          mimo wszystko kolarz musi sam krecic nagami i mnie nic do tego, czy
          mu to szkodzi czy nie, wiecej w tym dramaturgi a my przecie lubimy
          sensacje !!!
          • Gość: Mariannowski Re: Doping IP: 145.253.3.* 20.07.08, 12:59
            Chybaś głupi. Brudu tam tyle co w naszej piłce. Co to za frajda
            kiedy dopingujesz Landisa, a pozniej okazuje się że jechał na
            koksie. Jest to co najmniej bezsensowne. Kolejna sprawa -
            Rassmussen. Skoro uważasz że był czysty to czemu nie stawiał się na
            kontroli antydopingowej? To nie jest JEDEN przypadek, tych
            przypadków w kolarstwie jest od groma. Czy sport dzięki któremu
            zyskujesz przewagę nad innymi ma sens? Raczej, nie... Uważasz, że
            wszystkie rekordy na igrzyskach w lekkoatletyce uzyskano po
            zażywaniu środków...?? Ciekawe spostrzeżenie:). Oblicz mi tylko % i
            stosunek dopingu w kolarstwie i lekkoatletyce. Montgomery, Jones,
            Chambers, Thanou, Kenteris przeciwko Ullrichowi, Rassmussenowi,
            Basso, Mancebo, Ricco, Vinokourow, Pantani, Landis... Żeby to jakoś
            spuentować... SPORT, W KTÓRYM ZAWODNICY BIORĄ ( nie ważne czy w łape
            [vide Orange Ekstraklasa], czy "dożylnie") NIE MA NIC WSPÓLNEGO ZE
            ZDROWĄ RYWALIZACJĄ. END
            • airborell Re: Doping 20.07.08, 20:06
              Kompletnie błędne rozumowanie.

              Mówisz o UJAWNIONYCH przypadkach w kolarstwie i w LA - nie mając żadnej
              pewności, że w obu sportach procent ujawnionych przypadków dopingu do procentu
              wszystkich jest porównywalny. A weź pod uwagę, że procedury antydopingowe w
              kolarstwie są jednak znacznie ostrzejsze niż w LA. Na tyle ostrzejsze, że o
              większości przypadków dopingu w LA tak naprawdę dowiadywaliśmy się post factum.
              • Gość: arthur Re: Doping IP: *.rev.stofanet.dk 21.07.08, 20:00
                wymieniacie wielu ale ciagle zapominacie o Amstrongu, dlaczego ?
                Amstrong bral EPO i to zupelnie oficjalnie, dlaczego ?
                bo musial, bo EPO to lekarstwo na jego raka !!!

                Rasmusena nie zlapano na dopingu, na nim przejachal sie sam Rabobank
                za niesubordynacje, o jego unikaniu kontroli dopingowej wiedziano
                daleko przed startem tdf i nikomu to nie przeszkadalo, podczas
                samego tdf zadna z prob moczu nie byla pozytywna i organizatorzy nie
                mieli zadnego powodu go wyrzucac z wyscigu, w tym roku by go nie
                wyrzucili
                nie twierdze, ze sie nie dopowal natomiast twierdze, ze go nie
                zlapano podczas samego tdf i to jest FAKTEM
      • Gość: Mariannowski Cyborgi IP: 145.253.3.* 22.07.08, 13:59
        Dobra. Skoro tak to niech wszyscy biorą:) Zamiast
        oglądać "normalnych" ludzi walczących na etapie ze swoimi
        słabościami, oglądajmy cyborgi na koksie:) Ale przecież dla wielu to
        dużo lepsze i ciekawsze, bo można podziwiać rekordy. Tylko
        powiedzcie mi, gdzie tu zasada de Cubertein`a o uczciwym
        sporcie...?? Co do kolarstwa... wcześniejszych wyników też nie
        należy brać dosłownie, bo nie wiadomo czy taki Merckx, Lemmond też
        nie brali. Skoro Armstrongowi NIC do tej pory nie udowodniono to
        znaczy, że jest czysty... Zresztą nie mówię, że lekkoatletyka jest
        sportem czystym (podobnie jak np.pływanie). Wiele przypadków tu i tu
        jest udowadnianych po fakcie(np.przypadek Bjarne Rissa vs. Marion
        Jones). Mówię tylko o uczciwości w sporcie, bo co rok powtarza się
        ta sama sytuacja, na każdym kolejnym Tourze. PS. Miejmy baczną uwagę
        na Austriaka Kohla. Myśle że niedługo usłyszymy o nim
        same "superlatywy" jak o Ricco...
        • airborell Re: Cyborgi 23.07.08, 10:08
          >Co do kolarstwa... wcześniejszych wyników też nie
          > należy brać dosłownie, bo nie wiadomo czy taki Merckx, Lemmond też
          > nie brali.

          Merckx miał problemy z dopingiem. Kiedyś go z Giro wyrzucili za to.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka