Dodaj do ulubionych

Oto jak agent SB

17.01.11, 11:12
...ten ktory sprzeciwial sie jako radny budowie pomnika Dekutowskiego,dzisiaj pomaga biednym
Awantura przy wydawaniu darów z banku żywności dla Wielowsi. Na konflikcie tracą powodzianie

KaT

Przed nie lada dylematem stanął Czesław Łuszczki, prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności w Tarnobrzegu, który co miesiąc wydaje żywność dla najbardziej potrzebujących.
Na potrzeby żywności Janusz Barwiński, prezes zawiązanego stowarzyszenia "Pomocy Powodzianom” zaadoptował jedno z pomieszczeń w swoim domu. Tymczasem prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności zapowiedział że przekaże mu żywność, zaraz po tym, gdy jego stowarzyszenie zostanie wpisanego Krajowego Rejestru Sądowego.

Na potrzeby żywności Janusz Barwiński, prezes zawiązanego stowarzyszenia "Pomocy Powodzianom” zaadoptował jedno z pomieszczeń w swoim domu. Tymczasem prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności zapowiedział że przekaże mu żywność, zaraz po tym, gdy jego stowarzyszenie zostanie wpisanego Krajowego Rejestru Sądowego.

(K. Tajs)

Tarnobrzeskie osiedle Wielowieś ma dwóch chętnych, którzy pretendują do odbioru i przekazywania żywności. To przewodniczący osiedla Władysław Czopek, który po grudniowej rezygnacji zmienił zdanie i Janusz Barwiński, prezes powołanego w Wielowsi stowarzyszenia.

Co miesiąc najbardziej potrzebujący mieszkańcy Tarnobrzega, w tym osiedla Wielowieś otrzymują od kilku do kilkunastu kilogramów artykułów spożywczych z Tarnobrzeskiego Banku. Żywność wydają przewodniczący osiedli lub stowarzyszenia, z którymi bank podpisał umowę. Czesław Łuszczki, prezes banku słysząc o zamieszaniu z wydawaniem żywności dla Wielowsi, nie kryje nerwów. – Nie interesują mnie personalne rozgrywki między tymi panami, ja chcę wydawać żywność tym, którzy na nią czekają - zastrzega. - Ale faktem jest, że pod koniec grudnia, przewodniczący Wielowsi Władysław Czopek poinformował mnie, że ma dość wydawania żywności i kończy z tym. Wobec tego, zacząłem szukać stowarzyszenia lub osoby, która przejęłaby te obowiązki.

MAM DOŚĆ ZAMIESZANIA

Dlatego prezes Łuszczki odetchnął z ulgą, kiedy na początku stycznia zapukał do niego Janusz Barwiński z Wielowsi, prezes powołanego stowarzyszenia "Pomocy Powodzianom”. – Chłop rwał się do pracy – dodaje Czesław Łuszczki. – Powiedział, że chce wydawać żywność i objąć pomocą większą liczbę mieszkańców, tylko jego stowarzyszenie nie jest jeszcze zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wyjaśniliśmy sobie najważniejsze sprawy, jak chociażby to, że osoby, które dostają żywność muszą spełniać warunki postawione przez Agencję Rynku Rolnego. Powiedział, że dopilnuje tego i następnego dnia przyjechał do mnie z siostrami zakonnymi, z którymi podpisałem umowę. Pan Barwiński zadeklarował, że stowarzyszenie zajmie się wszystkim, by odciążyć siostry.

A JEDNAK ODBIERZE

Żywność miała zostać odebrana na początku mijającego tygodnia. Jakież było zdziwienie prezesa banku, kiedy na początku tygodnia stanął przed nim Władysław Czopek i zapowiedział, że jednak on będzie dzielił żywność. – Tłumaczył, że żaden Barwiński, nie będzie dzielił, że on jeszcze jest przewodniczącym osiedla i zapowiedział, że przyjedzie po żywność w najbliższy wtorek lub środę.
Prezes Łuszczki dodaje, że mimo spisanej już umowy z siostrami, wyda żywność Władysławowi Czopkowi. – Bądź co bądź wiąże mnie z nim wcześniejsza umowa, bo żywność odbiera co miesiąc od kilku lat – tłumaczy prezes. – Z drugiej strony podpisałem umowę z siostrami i panem Barwińskim. Dlatego kiedy w środę rano pan Barwiński podstawił cztery samochody po żywność musiałem mu odmówić.

Obserwując przepychanki między tymi, którzy chcą dzielić żywność, prezes Łuszczki zapowiedział. – W styczniu wydam ją przewodniczącemu osiedla, ale w lutym, mam nadzieję, że nowopowstałe stowarzyszenie będzie już zarejestrowane i z nim podpiszę umowę – zapowiada.

NIEDOMÓWIENIA

Janusz Barwiński, gdy mówi zamieszaniu z wydawaniem darów siada na krześle. – Pan Czopek, przed moim domem powiedział do mnie, że kończy z wydawaniem żywności, bo ma już wszystkiego dość – przypomina. – Dlatego wziąłem sprawy w swoje ręce, bo my cały czas potrzebujemy pomocy. Woda opadła ale nadal jesteśmy powodzianami. Dziś żywność trafia tylko do tych, co mają kartki z ośrodka pomocy społecznej, Ale są ludzie, którzy do opieki nie pójdą, bo się wstydzą. W Wielowsi wszyscy jesteśmy biedni. Jeśli tylko stowarzyszenie otrzyma wpis do rejestru, pojadę do prezesa banki i podpisze umowę.

Władysław Czopek, przewodniczący osiedla Wielowieś tłumaczy, że choć wybory do zarządu osiedla zbliżają się, on nadal jest przewodniczący osiedla i nie widzi powodów, by zrezygnować z dzielenia żywnością. – Do tej pory nie było żadnych zastrzeżeń do podziału – zapewniał przewodniczący. – To niby dlaczego miałabym z tego rezygnować.
Obserwuj wątek
  • Gość: Ateista Re: Oto jak agent SB IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 20:40
   Tak to prawda co pisze rea . nie powinniśmy obrzucać innych obelgami tylko dlatego , że mamy inne niż on poglądy . Jak zawsze jestem pod wrażeniem słów rea ( re-y ) .
   Sam muszę się tego nauczyć gdyż zdarza się mi też obrażać innych , nie panując w danym momencie .
   Wiem że to okropne wówczas gdy czytam taką wypowiedź w której jest pełno inwektyw!
   Dlatego teraz przepraszam !
    • odzieje Re: Oto jak agent SB 23.01.11, 06:38
     lechowski51 napisał:

     > Wielu sbekow za mna lazilo,paru pudlowalo,inni grzebali w moim domu ale zaden
     > nie mowil po kacapsku....
     > forum.gazeta.pl/forum/w,55571,107393454,107393454,Nazwy_hulic.html
     A kapitan Jurek towarzyszu T.W. Pajac.
     Jako historyk to z pisownią słabo musisz się dokształcać
     • lechowski51 Re: Oto jak agent SB 23.01.11, 09:16
      Tworz dalej legendy kacapski idioto i wrzeszcz razem z nimi
      wiadomosci.onet.pl/swiat/wiec-we-lwowie-odlaczyc-ukrainskie-ziemie-od-polsk,4119472,8561125,artykul-fotoreportaz-duzy.html
       • lechowski51 Re: Oto jak agent SB 25.01.11, 09:56
        Ty zapewne jako "chrzescijanka inaczej" gdy nazwie Cie sbeckim kapusiem" zaniesiesz mu gazaske oliwna.Ja niestety tak spolegliwym chrzescijaninem nie jestem.A zamist straszyc "polskim Hitlrem" rozejrzyj sie wokol nas i zobacz co sie dzieje w Niemczech czy na Ukrainie.Te wrzeszczace 10 tys Ukrainskich pogrobowcow po UPA o tym ze Ukraina od Krynicy po Besarabie Cie nie przeraza,tylo procesje z pochodniami???!!
        • odzieje Re: Oto jak agent SB 25.01.11, 10:52
         lechowski51 napisał:

         > Ty zapewne jako "chrzescijanka inaczej" gdy nazwie Cie sbeckim kapusiem" zanie
         > siesz mu gazaske oliwna.Ja niestety tak spolegliwym chrzescijaninem nie jestem.
         > A zamist straszyc "polskim Hitlrem" rozejrzyj sie wokol nas i zobacz co sie dzi
         > eje w Niemczech czy na Ukrainie.Te wrzeszczace 10 tys Ukrainskich pogrobowcow p
         > o UPA o tym ze Ukraina od Krynicy po Besarabie Cie nie przeraza,tylo procesje z
         > pochodniami???!!
         T.W Pajac.
          • Gość: realista Re: Oto jak agent SB IP: *.adsl.inetia.pl 25.01.11, 23:15
           lechowski51...to przecież twój ukochany prezydent z bliźniaków chodził pod rękę z Juszczenką, który z Bandery zrobił bohatera narodowego a z UPA bohaterów wojny wyzwoleńczej. Nie wiedziałeś, że głupota zaślepia? A może tylko najważniejsze jest to, by dokopać ruskim nawet kosztem interesu narodowego? Tak więc zamilcz w tem tamacie...nie masz tu nic do powiedzenia...mądrego.
           • lechowski51 Re: Oto jak agent SB 26.01.11, 08:53
            Prezydent Kaczynski jak i Komorowski nie byl ani moim ani Twoim Przezydentem-byl i jest naszym Prezydentem.
            Wspieral Juszczenke jak zdecydowana wiekszosc polskich politykow/Walesa,Kwasniewski,Tusk itd/ a to ze ani nasz Prezydent ani rzad Kaczynskiego i Tuska nie reaguje na odradzajace sie na Ukrainie sily faszystowskie,nawiazujace do tradycji zbrodniarzy z UPA jest niewybaczalnym bledem tych ktorzy rzdza Polska.
            Jak na razie dokopuja nam ruscy a Putin za przykladem carow dzielac Polakow na lepszych i gorszych sprawia,ze bezmyslni kretyni broniac bledow i zaniechan polskiego rzadu,staja w szeregu razem z bylym kgbista Putinem.....zamiast bronic polskiego interesu narodowego.
            • odzieje Re: Oto jak agent SB 26.01.11, 10:16
             lechowski51 napisał:

             > Prezydent Kaczynski jak i Komorowski nie byl ani moim ani Twoim Przezydentem-b
             > yl i jest naszym Prezydentem.
             > Wspieral Juszczenke jak zdecydowana wiekszosc polskich politykow/Walesa,Kwasni
             > ewski,Tusk itd/ a to ze ani nasz Prezydent ani rzad Kaczynskiego i Tuska nie re
             > aguje na odradzajace sie na Ukrainie sily faszystowskie,nawiazujace do tradycji
             > zbrodniarzy z UPA jest niewybaczalnym bledem tych ktorzy rzdza Polska.
             > Jak na razie dokopuja nam ruscy a Putin za przykladem carow dzielac Polakow na
             > lepszych i gorszych sprawia,ze bezmyslni kretyni broniac bledow i zaniechan po
             > lskiego rzadu,staja w szeregu razem z bylym kgbista Putinem.....zamiast bronic
             > polskiego interesu narodowego.
             Chociaż raz z rozumem tak dalej////

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka