Dodaj do ulubionych

Korekta w kolejce?

18.01.21, 23:05
"W Narodowym Programie Szczepień, który rząd przyjął uchwałą, określono kolejność, w jakiej poszczególne grupy społeczne mają zostać zaszczepione. I tak, w grupie 0, której szczepienia rozpoczęły się pod koniec grudnia, są m.in. przedstawiciele służb medycznych oraz personel domów pomocy społecznej. W grupie I są seniorzy, pensjonariusze DPS, nauczyciele oraz określone służby. Jakie? Rządowy dokument je wymienia: „Szczepieniami w pierwszym etapie zostaną objęci także Żołnierze Wojska Polskiego, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, Straży Pożarnej, pracownicy TOPR oraz GOPR, którzy biorą bezpośredni udział w działaniach przeciwepidemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe” – czytamy w Narodowym Programie Szczepień."

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/szczepienia-przeciw-covid-19-dla-prokuratorow-i-sluzb/ksprsmm?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Korekta w kolejce? 19.01.21, 21:44
   "Kolejna zaskakująca zmiana w rządowym programie szczepień. Do grupy pierwszej, mającej pierwszeństwo do zaszczepienia się przeciwko Covid-19, dopisano m.in. prokuratorów czy funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W związku z tym osoby przewlekle chore, które wcześniej widniały na liście w grupie drugiej obok prokuratorów, będą musiały na swoją kolej do szczepienia poczekać dłużej."

   www.rmf24.pl/raporty/raport-program-szczepien-przeciw-covid/news-znow-zmiana-w-kolejnosci-szczepien-prokuratorzy-i-pracownicy,nId,4996211
  • wislocki12 Re: Korekta w kolejce? 20.01.21, 23:51
   "Będzie korekta rozporządzenia dotyczącego kolejności szczepień - etap pierwszy zostanie podzielony na trzy części; w etapie 1a zaszczepieni zostaną seniorzy powyżej 60. roku życia, w etapie 1b - przewlekle chorzy, w etapie 1c - przedstawiciele służb państwowych - poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk."
   Znowu korekta... :-(

   samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/dworczyk-korekta-rozporzadzenia-dot-i-etapu-szczepien-po-seniorach-osoby

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka