Dodaj do ulubionych

Ranking laptopow

IP: *.adsl.proxad.net 12.01.04, 22:51
Ciekawe jakie laptopy sa wg. Was najlepsze jesli przyjac, ze maja takie same
parametry (czyli predkosc pracy, wielkosc twardego dysku, rozmiar ekranu).
Jak marka jest Waszym zdaniem najlepsza? Ktora jest prestizowa?
Ktora firma proponuje najlepsza cene i jakosc wykonania, ktore sa niezawodne?
Obserwuj wątek
    • Gość: jose_g Re: Ranking laptopow IP: 136.167.58.* 13.01.04, 18:06
      Apple Powerbook 15"

Aluminiowa obudowa nie zadne plastiki.
      Procesor G4 1.25GHz, 512MB RAM, 80GB HDD, CDRW+DVD-R/DVD+R
      15 calowy wyswietlacz i tylko 2.5 kg
      no i ten design!
      www.apple.com/powerbook/index15.html
      i do tego najnowszy MacOSX 10.3 Panther

lepszego nie znam
      • Gość: wiwa Re: Ranking laptopow - Apple!!!!!!!!! IP: *.nyc.rr.com 14.01.04, 02:14
        Nie z aluminium, ale z tytanu (ta obudowa). Reszta sie zgadza - wiele werssji,
        cena od $1100 do $3400, w zaleznosci od procesora i ekranu.
        Jak nie Apple, to chyba Toshiba (z Pecetow). Lekka, dobry serwis, niezawodna.
        Jak nie potrzebujesz demona szybkosci, i nie stac cie na Apple, tylko chcesz
        miec normalny dobry laptop z Windows, to polecam Tosiba Portege 2000. 1.2 kg,
        poreczny, dosc szybki (do pisania, Acad, i paru innych programikow
        wystarczajacy)i ladnie zaprojektowany. Nie jest to Apple, ale "na bezpticu i
        rzopa solowiej"
        • Gość: jose_g Re: Ranking laptopow - Apple!!!!!!!!! IP: *.c3-0.abr-ubr1.sbo-abr.ma.cable.rcn.com 14.01.04, 02:27
          tytanowe elementy konstrukcji mial poprzedni model. od sierpnia jest dostepny model z nowa
          aluminiowa obudowa i troche lepszymi (nowszymi) bebechami. zobacz sobie na stronie Apple

Toshiba Portege z serii 2000 to wspanialy komputerek. super cienki i leciutki. wydajnosc co prawda
          przecietna ale to z zalozenia nie mial byc komputer do wszystkiego. najpowazniejsza wada jest
          brak napedu CDROM! jest mozliwosc dolaczenia zewnetrznego ale tylko przez port PCMCIA
          niestety...
          • Gość: kell Re: Ranking laptopow - Apple!!!!!!!!! IP: *.cs.yorku.ca 14.01.04, 04:00
            ale pomysl jaka radosc uruchomienia linuksa ppc na power booku;)))
            co do apple to ostatni troche glosno sie zrobilo za marne wykonanie powebookow.
            ludzie sie skarza na obudowy, ktore sa bardzo podatne na "wgniecenia", sa pady
            plyt glownych i wyswietlaczy.. jakas trefna seria, podobnie bylo kilka lat temu
            z dyskami twardymi ibm, a wczesniej z wd caviar;) nie ma firm idealnych
            najwidoczniej.
            poza tym nalezy sie zastanowic czy warto miec 17" wyswietlacz, karte grafiki z
            szybkim 3d, cdrw(!) etc. bo te wszystkie rzeczy lubia wysysac szybko baterie, a
            nawet najlepszy notebook jest niczym, gdy jego pelne zastosowanie ogranicza
            dlugosc kabelka i bolace od jego wagi plecy;)
            • Gość: jose_g Re: Ranking laptopow - Apple!!!!!!!!! IP: *.c3-0.abr-ubr1.sbo-abr.ma.cable.rcn.com 14.01.04, 04:15
              no pewnie ze radosc. jak juz o Linuksie mowimy to podam przyklad. na swoim PowerBook 15"
              Titanium uruchomilem YellowDog 3.0 - to praktycznie RedHat ale bardzo ladnie przeportowany na
              PPC. CALY sprzet zostal poprawnie wykryty! Praktycznie wszystko dzialalo od razu - akceleracja
              grafiki 3D, klawisze do zmiany janosci ekranu i glosnosci, siec ethernet i wireless, usypianie, itd. I
              niech mi ktos powie ze w Linuksie sie nie da!

Pady plyt glownych i problemy z wyswietlaczami byly w iBookach. Mojemu na szczescie nic nie
              dolega. W tych nowych PowerBookach byly na poczatku martwe piksele w LCD.

Co do wyswietlacza - 17" to dla mnie za duzo. Takiego Laptopa bym nie kupil bo to jak stolnica.
              Nieporeczny do noszenia ze soba. A mniejsze notebooki Apple'a (Powerbook 12" i wszystkie
              iBooki) nie maja PCMCIA co dla mnie od razu je dyskwalifikuje.

Powerbook potrafi chodzic na bateriach 3.5 godziny (calkiem niezle - wiecej potrafia tylko te z
              Centrino). A akceleracja grafiki jest w kazdym notebooku Apple'a bo korzysta z niej system do
              wyswietlania okien (OpenGL - Quartz Extreme)
        • Gość: mm Re: Ranking laptopow - Apple!!!!!!!!! IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 16.01.04, 00:22

Gość portalu: wiwa napisał(a):

> Jak nie Apple, to chyba Toshiba (z Pecetow).

True. /me miał taką starą, do tej pory pięknie świeci jej matryca. ;^)

> Lekka, dobry serwis, niezawodna.
          > Jak nie potrzebujesz demona szybkosci, i nie stac cie na Apple, tylko chcesz
          > miec normalny dobry laptop z Windows, to polecam Tosiba Portege 2000. 1.2 kg,

E, wolałbym zwykłą Satellite. Tecra też może być.

Dziwi mnie, do czego ludzie potrzebują *laptopów* o tak wielkiej mocy
          obliczeniowej, grzejących się, warczących i prądożernych? Mi wystarczyłby do
          pracy codziennej + drobne multimedia sprzęt klasy P233 - 300, absolutnym minimum
          byłoby P133/150.

Jeśli da się wyhaczyć używany, to wezmę sobie taki "nienormalny"
        • Gość: bzykbzyk Re: Ranking laptopow - Apple!!!!!!!!! IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 05.05.04, 11:48
          wiwa napisał(a):

> Nie z aluminium, ale z tytanu (ta obudowa). Reszta sie zgadza - wiele
          werssji,
          > cena od $1100 do $3400, w zaleznosci od procesora i ekranu.
          > Jak nie Apple, to chyba Toshiba (z Pecetow). Lekka, dobry serwis, niezawodna.
          > Jak nie potrzebujesz demona szybkosci, i nie stac cie na Apple, tylko chcesz
          > miec normalny dobry laptop z Windows, to polecam Tosiba Portege 2000. 1.2 kg,
          > poreczny, dosc szybki (do pisania, Acad, i paru innych programikow
          > wystarczajacy)i ladnie zaprojektowany. Nie jest to Apple, ale "na bezpticu i
          > rzopa solowiej"

Nie z TYTANU a z PLASTIKU!

Po za tym TOSHIBA (TRASHIBA) to tez straszny rupiec ..

LICZY sie tylko IBM i ASUS!

Znow mamy naplyw swinstw .... co prawda na szczescie tym razem juz z
          Athlon64

www.shopping.hp.com/webapp/shopping/computer_store/computer_series_detail.do?tab_switch=true&catLevel=2&series_name=zv5000z_seriesnull&tab=overview

www.shopping.hp.com/webapp/shopping/computer_store/computer_series_detail.do?tab_switch=true&catLevel=2&series_name=R3000Z_seriesnull&tab=overview

• Gość: Lucar Re: Ranking laptopow IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 15.01.04, 15:51
        Wszystko sie zgadza, ale z tym laptopem sa dwa problemy: cena i fakt, ze nie
        jest on zgodny z ponad 99% używanych w Polsce komputerów osobistych. Oczywiście
        dla niektórych obydwie te rzeczy mogą nie stanowić większego problemu. Co do
        designu, to zaryzykowałbym twierdzenie, ze ostatnio niektóre pecetowe laptopy
        zdają się nie odbiegać za bardzo od powerbooków. Poniewaz nie jest to forum
        makowe, to może nie zostanę za to zjedzony ;-)
        • Gość: jose_g Re: Ranking laptopow IP: 136.167.58.* 15.01.04, 17:12
          moze odpowiem tak - wszystko zalezy od tego do czego chcesz uzywac laptopa.
          gier rzeczywiscie jest duzo, duzo wiecej na PC niz na MacOSX. inne programy albo maja swoje
          wersje na Maca (MS Office, Photoshop, Macromedia Dreamwaver, Corel, ...) albo maja swoje
          odpowiedniki.

jesli chodzi o kompatybilnosc to co ci jest potrzebne? wymiana plikow w sieci? jest (MacOSX jest
          widoczny w Otoczeniu Sieciowym Windows), czytanie plyt nagranych pod Windows? jest.
          komunikacja z uzytkownikami Windows przez GG, ICQ, Jabber itd. tez jest. wspoldzielenie
          drukarek Windowsowych. jest. wymiana dokumentow (doc, xls, ppt, pdf, wszystkie multimedia w
          tym divx i formaty windowsowe: wmv, asf, asx tez). to tez jest. czego moze brakowac? jak to malo
          to nawet Internet Explorer tez jest...

co do ceny. rzeczywiscie PowerBooki nie naleza do najtanszych. nie mozna jednak porownywac
          tych cen z cenami jakichs Gericomow czy California Access bo to po prostu nie ta sama klasa.
          porownaj z Toshiba czy IBM. i porownaj w dolarach. ceny ok $2000-$2500 czyli jakies 8000
          -9000zl. to nie jest malo ale inne markowe notebooki tej klasy kosztuja podobnie. oczywiscie nie
          biore pod uwage cen w Polsce bo tu PowerBook potrafi kosztowac nawet kilka tysiecy zlotych (!!!)
          wiecej niz w USA albo w Niemczech. przy takiej polityce cenowej to rzeczywiscie duzo. pozostaja
          zakupy przez Internet.
          • Gość: Lucar Re: Ranking laptopow IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 15.01.04, 20:23
            Zgadza się, ale pozostaje znów kwestia ceny tego oprogramowania. Czy na Maca
            jest np. Star Office? Porównując np. z IBM, ten ostatni jest jednak tańszy, nie
            odbiegając przy tym jakością. W przypadku Apple płaci się nie tylko za jakość,
            lecz także za przyjemność posiadania wiadomego znaczka na obudowie. Więc jest
            to pewnego rodzaju snobizm, choć moim zdaniem z gatunku tych pozytywnych. Poza
            tym Apple nie posiada konkurencji, bo po powrocie do firmy Jobs wycofał
            licencję na klonowanie, a wiadomo co to oznacza. Producenci pecetowych laptopów
            nieustannie konkurują ze sobą, z korzyścią dla klienta ma się rozumieć.
    • Gość: maciejka104 Re: Ranking laptopow IP: 194.200.70.* 14.01.04, 08:35
      Obecnie uzywam della i jestem zadowolony, nie narzekam, ale ciagle "tesknie"
      za moim poprzednim cackiem. Byl to Compaq Presario 2700 - wspanialy ekran,
      dosc szybka maszynka, wyposazona we wszystko co potrzebne (brak tylko ir),
      glosniki JBL a wszystko to upakowane w estetycznym i wytrzymalym pudelku. Nie
      narzekam na mojego Dell'a ale (szybki i zbajerowany) ale czuje ze czasami
      czegos mu brakuje.
      • Gość: jerry Re: Ranking laptopow IP: *.pkobp.pl 19.01.04, 13:21
        Posiadam Dell'a Inspiron 5000, ma juz ponad 4 lata, a wyglada swietnie, ani
        jednej usterki i orawda jest to ze wiele mozna po tym czasie do niego dostac
        (czesci). Wykonanie, niezawodnosc to zalety tego kompa. Nawet kiedys kolega
        chcial sie zamienic na zdecydowanie nowszego ale nie poszedlem na to bo Dell to
        naprawde dobra maszyna, ponadto rozdzielczosc ekranu to 1600x1200, ja dzialam
        na 1400x1050 i jak przelaczam sie na 1024x768 to nie moge sie przyzwyczaic,
        jakosc obrazu jest zdecydowanie gorsza
        • rozaroza Re: Ranking laptopow 09.05.04, 13:52
          Ja mam Dell Inspiron 8000. Jedno jest pewne, nigdy nie zamienie go na zwykłego
          kompa, bo tak mi wygodniej. Jak jade do domu na święta to pakuje w samochód i
          po krzyku. Po drugie nawet w łóżku mozna sobie na nim pracować, a mój brat ma
          to wielkie paskudne pudło i zajmuje mu pół pokoju, a jak zmienia stancje to ma
          dopiero problem. Pozdrawiam. Roza
    • Gość: dyrektor Ranking laptopow IP: 153.19.176.* 17.01.04, 00:37
      Toshiba fajna, ale drozsze modele. Satelite tani , ale duży i cięzki.
      HP przeciętny, ani dobry, ani zły.
      IBM - solidny, ale słyszałem, że wiele osób ma kłopoty z baterią - po roku
      pada totalnie.
      Najlepszy jaki dotąd miałem - Fujitsu-Siemens Lifebook S series - z Pentium M:
      solidny, lekki, mały, LCD doskonała jakość 13,3', wbudowane combo DVD/CD-RW
      (konkurencja przy tych samych rozmiarach daje LCD 12.1', DVD juz się nie
      mieści). REWELACYJNY !
    • Gość: Lolek Re: Ranking laptopow IP: *.watson.ibm.com 19.01.04, 17:55
      Ja mam teraz Panasonic CF-W2 (Panasonic Toughbook robiony na Japonie). Obudowa
      ze stopow magnezowych; 12,1 cala, Intel Centrino, Pentium M 900 MHz, CD-RW/DVD
      combo. Bateria max 7.5 godz pracy. Sprawdzilem ze chodzi 5 godz. przy pracujacym
      DVD i pelnej jasnosci ekranu. I to wszystko wazy tylko 1.24 kg !!! (dodam, ze
      zasilacz jest nawet mniejszy niz Mac-owe, jak kto wozi ze soba sprzet, to wie,
      ze to tez wazne).
      Testowalem duzo sprzetu: IBM jest OK, tylko baterie slabe i ten wk... stick w
      srodku klawiatury, SONY dobre ale drogie i ciezkie, Mac za ciezki i
      przereklamowany (a design to ma najwyzej OK - wiem co mowie, bo mam tez
      Powermaca G4).
      • Gość: jose_g Re: Ranking laptopow IP: *.c3-0.abr-ubr1.sbo-abr.ma.cable.rcn.com 19.01.04, 19:25
        no, no - niezly sprzet ten Panasonic. obejrzalem sobie fotki w Internecie. fajny, maly, lekki. szkoda
        ze procesorek taki sobie. ale czas pracy na bateriach bardoz dobry. jak dla mnie to ma jedna wade
        - wsparcie dla Centrino w Linuksie jest jeszcze takie sobie wiec jedynym systemem ktory na tym
        pojdzie jest niestety Windows...

a co do wagi Powerbookow - zgadzam sie ze ten model z 17" ekranem jest za ciezki i za duzy, ten
        z 12" ekranem tez jest wg mnie troche za ciezki (przy tak malych wymiarach!). ale model 15" jest w
        sam raz - jak na swoje wymiary jego waga (dokladnie 2.5 kg) to niezly wynik - wiekszosc laptopow
        z 15" ekranem wazy powyzej 3 kg!
      • Gość: magda Re: Ranking laptopow IP: *.vera.net.pl / *.net.pl 21.01.04, 19:13
        Widze, że tutaj wypowiadają sie sami fachowcy.
        Mma prosbe o radę.

Musze sobie kupic do pracy laptopa. Potrzebuje go do:
        - pisania różnych dokumentów
        - Internmetu (WWW+poczta)
        - moze równiez do ogladania filmów
        - aby mozna było go wszedzie podłaczyć (do internetu).
        - dobra bateia, aby nie trzeba za czesto ładowac.

Co poleciacie, ale oczywiscie aby ni bylo z adrogie, ale równiez aby bylo
        dobrej jakosci
        gdzies tak w granicach 4500-6000 netto.

Mogłabym prosić o pomoc?

Pozdraiwma,
        Magda
        • Gość: Lucar Re: Ranking laptopow IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.01.04, 11:17
          Magda, w ofercie firmy Vobis www.vobis.com.pl znajdziesz laptopy
          spełniajace większość Twoich wymagań, np:
          Fujitsu-Siemens Lifebook C 1020 - 4499 zł
          HP nx9005 - 5699 zł
          Najdłużej na bateriach pracują laptopy w technologii Centrino, ale one wciąż
          wykraczają cenowo poza wymieniony przez Ciebie przedział.
            • kell99 Re: Ranking laptopow 24.01.04, 04:19
              a tak na marginesie, to jaka jest wydajnosc baterii notebooka z centrino? mozna
              mowic o ɯh pracy (np przegladania netu, systuacji w ktorych korzysta sie z hdd,
              a nie tylko wpatruje w ekran edytora tekstu). jak wyglada to np w porownaniu z
              notebookiem z p4, mobile athlonem xp? zauwazylem, ze producenci oszukuja, bo
              podaja wydajnosc baterii na nieobciazonym sprzecie, wtedy mozna podac up to 5h,
              a w testach najczesciej wychodzi ledwo 50% tego. ja tam uwazam, ze "mobilnosc"
              laptopa to klamstwo. jezeli mobilnosc to cos innego niz przejscie miedzy 1 a
              2gim gniazdkiem:)
              jednak najwieksza bolacza laptopow to niewygodna klawiatura i brak myszki.
              przynajmniej dla mnie komfort pracy z normalna dobra klawiatura (np logitecha),
              a takim laptopowym ustrojstwem jest nie do porownania.
            • Gość: magda Re: Ranking laptopow IP: *.vera.net.pl / *.net.pl 24.01.04, 19:11
              ale moze jakies marki polecicie?

bo ja sie na tym nie znam, moim znajomi tez a w sklepie moga kazdy mi kit
              wcisnac.

Prosze o pomoc i polecenia marek

przypminam
              laptopa potrzebuje do pisania, internetu i moze do filmów

i aby bateria starczyła na dlugo

monitor 15 bo 17 za droga i raczej za ciezka

co polecacie?
              • Gość: bzykbzyk Re: Ranking laptopow IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 07.05.04, 03:47
                Gdybys wiedziala ze wiekszosc komputerow jest robiona przez te SAME firmy
                to bys wowczas zrozumiala ze jest tylko pare dobrych laptopow.

Komputery sa skladane przez Compal, Wistron, ASUS, FCI, Arima, i jeszcze
                parfe innych "fabryk" przewaznie na taiwan.

Wiekszosc ma te same komponenty.

Wazne jest ktore komponenty sa wybrane.
                Placisz mnniej masz "nizsza jakosc".

Hard Disk powinien byc robiony przez Hitach (IBM), Fujitsu, albo Seagate.
                Wiekszosc baterii do WSZYSTKICH komputerow jest robipna po przez SONY!,
                albo SANYO.
                Najlepsze LCD sa SHARP, AUOptronics, Samsung, Fujitsu.
                Klawiatura jest z tyuch samych firm (keys typu: nozyczki).
                Kup sobie IBM T-41 i bedziesz jak w niebie.

Nawet nie zawracaj sobie glowy MAC.
                Steve Jobs jest MISTRZEM marketingu robi piekne opakowania, wszystkie G-5
                chips dostaja zdrowo od Athlon i Pentium.
                OS MAC jest bazowany na UNIX (LINUX).
                Chcesz miec lepsza performance kup IBM i wsadsz na to LINUX i sprubuj
                programy z MAC ktore POWINNY dzialac pod LINUX.
                MAC robi PIEKNE komputery.

IBM po za circuits ma najlepsze obudowy, w wielu komputerach pejkaja
                wlkasnie obudowy na zawiasach i pozniej pekjaja LCD panele.

Ludzie truja tu glupoty bo kupili na co ich stac, i to sie jakos wlecze!

Najgorsze KOMPUTERY robi:
                PackardBell, Acer, Compaq, Gateway, Toshiba, Sager, SONY, DELL, Hewlett-
                Packard, i inne skladaki.
                To wszystko sa zabawki dla ludzi ktorzy mysla ze maja komputer!

Chces prawdziwy niezawodny komputer kup IBM T-41, albo ASUS 6000N.

Pamietaj ze jak placisz to chcesz uzywac ten komputer a nie czekac kiedy
                wroci z naprawu=y i aby ci wciskali kit ze to byl wirus!

Jesli chodzi o batyerie to masz 8 albo 12 cells.
                Baterie z 8 cell sa lzejsze niz 12 cells.
                12 sells wystarcaa na okolo 1.6 x 8 cells.
                Powinnas miec 2 baterie ktore mozesz uzywac w tym samym czasie.

Jezeli kupisz z NI-Cad to te baterie wysiada po 9 - 14 miesiecy, KOSZTUJA
                36% ceny baterii LI-ion.

Li- ion bateria powinna ci starczyc na 3 lata + za nim zacznie wzrastac jej
                opor wewnetrzny.

Chcesz miec komputer (laptop) ktory bedzie mial Hard Disk Drive 60 GB 720
                RPM (Hitachi a nie Toshiba), 14.4" TFT 1024 x 768, TOUCH PAD, Card Bus (32
                bit) modularny z przynajmniej 2 X USB2.0, 1 x 1394, z dobrym chlodzeniem.

Laptopy ktore sa lekkie maja z regoly slabe chlodzenie.
                Laptop musi miec duza obudowe aby sie nie przegrzewal.

Jak sie zepsuje to "wymieniac" bo wszystkie naprawy PSUJA wszystkie
                komputery! Zreperuja jedna rzecz a spiepsza 10 innych.

Wszystkie zasilacze sa robione przez DELTA elektronics.
                Zadilacz powinien byc na okolo 90W!
                Jezeli jest slabszy to po prostu znaczy ze laptop jest slabszy.

System operacyjny polecam Windows 2000 PRO (a nie wondows XP a jezeli XP to
                PRP a nie HOME).

OS musi byc na CD dysku a nie na hard Disk!

Wazne aby wiekszosc komponentow byla "brandowa" to znaczy

INTEL USB bridge a nie ALI.

Chcesz miec przynajmniej 512MB RAM (DDR PC 2100 cl2 albo szybsza)

Floppy jest albo SONY, albo TEAK, CDROM, DVD albo Toshiba, Mitsumi,
                Matsushita. (unikac wszystkiego co robione przez Toshibe! bo siadaja).

Komputer powinien byc modularny z wyjmowana Hard Disk Drive i mozliwoscia
                uzywaia dwoch Hard Disk i dwoch baterii.

Wazne aby MODEM nie byl winModem (USR, albo Xircom V90, NIC z XIRCOM,
                Cisco, USR z Texas Instrument chip) - niektore laptopy maja straszne
                junki ktore sie nie trzymaja na sieci (agere, rockwell chip).

Unikac przereklamowanych swinstwt szczegolnie z DELL.

Ludzie sie wypowidaja na tym forum a laptopy widzieli na obrazkach w
                katalogach, albo kupili jakies swinstwo!

Unikac CELERONOW, CYRIX, czy innych CPU.
                Jak kupujesz to albo z AMD Athlon64, AMD Athlon XP 3000+, albo Pentium M
                (Mobile) (unikac Pentium 4 czy Centrino). Jezeli kupisz laptopa z desktop
                CPU bedzie po pierwsze sie przegrzewal a po drugie bedzie BARDZO ciezki!

Mowiac uczciwie nie masz wyboru szczegolnie jezeli nie masz pieniedzy to
                musisz kupowac NAJLEPSZY na jaki ciebie stac, bo nastepny kupisz za 6 lat.

Wiekszosc tych laptopow beda mialy popekane obudowy po 2.5 roku (zawiasy)
                z wyjatkiem IBM czy firmowy ASUS.

Tak ze marki IBM czy ASUS bez wyjatku.

www.ryano.net/iraq/?330660
                • Gość: pikwa Re: Forum Karen IP: *.aster.pl / *.aster.pl 08.05.04, 22:08
                  taaa, swietna rada.
                  kupilam californie i natychmiast po skonczeniu sie gwarancji
                  na baterie (3 miesiace) ta padla.
                  w serwisie powiedziano mi, ze zobacza co da sie zrobic, ze moze
                  to wina zasilacza.
                  serwis znajduje sie w suwalkach a ja w warszawie.
                  jak mam wyslac kompa i zaplacic za naprawe to wole sobie kupic
                  nowa baterie.
                  teraz juz bede madrzejsza i przy wiekszych zakupach najpierw
                  upewnie sie gdzie jest serwis.
            • Gość: bzykbzyk Re: Ranking laptopow IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 06.05.04, 19:10
              MBI napisał(a):

> Pojawił się "tani" notebook Centrino:
              > FUJITSU-SIEMENS AMILO M7400 CENTRINO™/RT5/P M 1.4/40GB/256MB/Intel 855GM
              > do
              > 64MB DDR UMA/WiFi/LAN/56k/Win XP HE PL

Ludzie to kupia ... (kupiom)

Centrino to doskonaly mikroprocessor, .... ale tylko dla intela!

Inni powinni unikac tego swinstwa i szukac "prawdziwych" komputerow
              z AMD Athlon!

P4 to kotwica a nie processor!

• Gość: Pio Re: Ranking laptopow IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl 05.05.04, 10:45
            Dwa tyg temu zakupilem F-H, z Athlonem 2400+, w vobisie niestety bo maja
            wylacznosc.
            Za ta cene (ok. 4400 netto) nie znalazlem nic lepszego , z "firmowych"
            oczywiscie, a o F-H nie slyszalem nic zlego jak robilem wywiad.

Dla mnie plusem jest ze dodaja Worda 2002 i Works70, cus legalnego musze miec w
            swoim kompie jak pojade gdzies dalej :)

Dziala ok, na bateriach 2.00-2.40 zalezy co robie.
            Jedyna wk..rzajaca naprawde mnie coraz bardziej rzecz to klawiatura - ugina sie
            cholera, w porownaniu do IBM to niestety daleko w tyle. Przesiadajac sie ze
            stacjonarnego to akurat mi przeszkadza. Musze jeszcze tylko zbadac czy to ten
            egzemplarz, czy to tez taka uroda modeli tej firmy.

Mam pytanie do kogos kto sie zna :) - w opisie notebooka stoi jak byk ze
            pamiec L2 jest 512 a u mnie wszystkie programy jakimi zczytywalem wnetrznosci
            podaja 256MB. Na ile to wplywa w na wydajnosc tego procesora? I czy jest sie o
            co ze sklepem (Vobis) szarpac?

pozdr,
            Pio
              • Gość: Pio Re: Ranking laptopow IP: *.crowley.pl 10.05.04, 13:02
                Nie, nie myle pojec. Faktycznie zdarzyla sie literowka (MB zamiast kB).

DDRAM mam juz dolozone (2x256MB), czekanie na przyszlosc to za daleko :)
                Cache L2 jak byk stoi w opisach notebookow tej firmy powinna byc 512kB, u mnie
                programy diagnostyczne zczytuja 256kB. Procesor AthlonXP Mobile 2400+.
                Mozna sprawdzic na stronie Vobisu co podaja dla tego proc.

Ja sie nie dziwie ze soft pokazuje mi ze mam 256kB L2, (bo tak znalazlem w paru
                miejscach dla AthlonowXP z rdzeniem Thoroughbred B), tylko zastanawiam sie
                dlaczego w opisie notebookow jest 512kB (moze czegos nie wiem) i czy da sie cos
                zdzielac w tej materii? tzn, potargowac z Vobisem.... :)

pozdr,
                Pio

• Gość: bzykbzyk Re: Ranking laptopow IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 05.05.04, 12:10
      lu napisał(a):

> Ciekawe jakie laptopy sa wg. Was najlepsze jesli przyjac, ze maja takie same
      > parametry (czyli predkosc pracy, wielkosc twardego dysku, rozmiar ekranu).
      > Jak marka jest Waszym zdaniem najlepsza? Ktora jest prestizowa?
      > Ktora firma proponuje najlepsza cene i jakosc wykonania, ktore sa niezawodne?

1. IBM T-41
      2. IBM T-40
      3. IBM T-50
      4. ASUS 6000N
      5. ASUS 5200
      6. ASUS
      7. IBM
      8. IBM
      9. ASUS

Czy sa jeszcze jakies inne firmy ktore robia NOTEBOOKS?

Gdybys wiedzial ze wiekszosc notebook jest robiona przez te same
      firmy: Quanta, ASUS, Wistron, Arima, FIC, SamSung, Matsushita, Sharp,

... to nie wazne jakie laptopy to sa jezeli jest na nich LOGO IBM
      albo ASUS!

Nowa fala juz dotarla na rynek:

www.shopping.hp.com/webapp/shopping/computer_store/computer_series_detail.do?tab_switch=true&catLevel=2&series_name=zv5000z_seriesnull&tab=overview

www.shopping.hp.com/webapp/shopping/computer_store/computer_series_detail.do?tab_switch=true&catLevel=2&series_name=R3000Z_seriesnull&tab=overview

Dell, Toshiba Compaq, Gateway, Hewlett-Packard, Sony, Acer, Lenvo,
      Sager .... to powinni sprzedawac na wage tak jak kartofle ... wv super
      market.
      • Gość: Ben Re: BenQ IP: 218.17.226.* 06.05.04, 11:40
        mam BENQ laptopa - Joybook 5100 z Centrino itd. Jest calkiem dobry, nie
        narzekam, i cenowo konkurencyjny. Bateria starcza na 4.5 godzin, miedzynarodowa
        gwarancja, bardzo dobry 15" monitor itd.
        tu jest strona:
        global.benq.com/
        Wady moim zdaniem to: ciezar 2.7kg i RAM - tylko 256 (ale to mozna powiekszyc)
        :)
    • evee1 Re: Ranking laptopow 07.05.04, 07:09
      Ja mam Samsunga P30. Monitor 15.4, waga 2.6 kg. Bardzo zgrabny, leciutki
      i szybki. Ma procesor Intel Centrino 1.5 Ghz, 512 MG, dysk 40GB.
      Dokupilismy modem bezprzewodowy i to co mi najbardziej odpowiada, to to,
      ze mozna chodzic po domu nie przejmujac sie zadnymi kablami.
        • Gość: bzykbzyk Re: Ranking laptopow IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 07.05.04, 21:33
          A gdybys mial prawdziwy komputer jak bys sie cieszyl!

Sztuka jest kupienie NAJLEPSZEGO za dobra cene a nie kupna komputera za
          wszelka cene.

COMPAQ jest od lat znany z tego ze ma jedne z najgorszych komputerow
          jakie sa na rynku;

www.compaqsucks.com

Po wykupieniu bankruptujacego compaq komputery comapq sie poprawily a
          HP poszly w jakosci w dol w zwiazku z cala mentalnoscia
          compaq "korporacyjna kultura".

Compaq ma n ajgorszy service ze wszystkich komputerow.

Swiadome znanych problemow popieranie i kupowanie swinstwa produkowanego przez
          HP / COMPAQ to tylo wyrzucone pieniadze.

Wiekszosc wypowiedzi tutaj jest co mam bo na co mnie bylo stac, zamiast
          JA sie znam na komputerach, wiem jak sa robione i przez kogo, ile sa
          warte, i jakie sa z nimi problemy.

Ogladanie filmow na laptopie w lozku nie ma nic do rzeczy ze
          znajomoscia komputerow, ich jakosci, zastosowania a szczegolnie
          zrobienia TECHNICAL ANALYSIS.

Jezeli chodzi o laptopy to ludzie ktorzy znaja ich naty od srodka, i
          ktorzy zajmuja sie ich servisowaniem powinni sie wypowiadac a nie ludzie
          ktorzy sie chwala ze ich bylo stac i na jakiego laptopa.

Compaq byl robiony przez Arima, Compal, i Inventec.

Oni skladaja te komputery dla paru firm z niskim profitem kolo 6% po to
          aby Compaq sprzedal je z profitem powiedzmy az tak wysoka az 30%.

Dlatego jak sie kupuje komputer to albo kupujesz firmowy IBM albo
          lecisz do firm ktore je skladaja dla OEM a tu ASUS jest najlepszy.

W taki sposob mozesz "obciac" profit margin FIRMPWYCH komputerow
          kupujac OEM z OEM marka.

Powtarzam jeszcze raz ze wiekszosc laptopow jest skladana dla BRANDS
          po przez OEM:

Compal, Wistron, ASUS, Quanta, FIC, ARIMA, INVENTEC, SamSung, Matsushita,

Jakosc komputerow jest robiona do indywidualnych specs dla ich klientow.

Np Acer robi top of the line limited edition Ferarri 3200 (tylko 200-
          300) sztuk na lokalnym rynku (Ferrari 3200 features an AMD Athlon 64 2800+ 64-
          bit processor, and is the first 64-bit notebook to be sold in Taiwan.)!

Ja do lozka wole wziasc .... dziewczyne niz komputer ... i ona mi
          moze ten film opowiedziec :-))))))

• Gość: Sławek Re: Ranking laptopow IP: *.wroclaw.mm.pl 08.05.04, 09:48
            Człowieku, Twoja znajomość szczegółów technicznych, ma się nijak do
            rzeczywistości, czyli praktyki. Skoro piszę , że komputer jest od pół roku
            niezawodny, to co? Kłamię? Może zepsuje się jutro, ale o tym jeszcze nie wiem.
            Pisząc o oglądaniu filmów w łóżku, chciałem takim , jak Ty prostaczkom,
            pokazać, że komputer ten nie tylko spełnia wszystkie niezbędne funkcje tzw.
            użytkowe , ale może też służyć przyjemnościom (ekran panoramiczny). Przykro mi,
            że moja opinia burzy Twój, misternie skonstruowany , pogląd na świat notebooków.
            Wniosek jest taki: nie zawsze opinie takich mądrali jak Ty się sprawdzają w
            życiu. Mało tego , doświadczenie mnie uczy, że raczej nigdy się nie sprawdzają.
            • Gość: bzykbzyk Re: Ranking laptopow IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 10.05.04, 12:46
              Sławek napisał(a):

> Człowieku, Twoja znajomość szczegółów technicznych, ma się nijak do
              > rzeczywistości, czyli praktyki. Skoro piszę , że komputer jest od pół roku
              > niezawodny, to co? Kłamię? Może zepsuje się jutro, ale o tym jeszcze nie
              > wiem.

A JAK GO ZACZNIESZ na prawde UZYWAC ...

> Pisząc o oglądaniu filmów w łóżku, chciałem takim , jak Ty prostaczkom,
              > pokazać, że komputer ten nie tylko spełnia wszystkie niezbędne funkcje tzw.
              > użytkowe , ale może też służyć przyjemnościom (ekran panoramiczny). Przykro
              > mi, że moja opinia burzy Twój, misternie skonstruowany , pogląd na świat
              > notebooków.

Prostaczku idz do lozka z komputerem ... ciekawe czy ci zatapi
              tez ... dziewczyne ....

> Wniosek jest taki: nie zawsze opinie takich mądrali jak Ty się sprawdzają w
              > życiu. Mało tego , doświadczenie mnie uczy, że raczej nigdy się nie
              > sprawdzają.

Wniosek jest taki: nie zawsze opinie takich mądrali jak ty ktorzy zasypiaja
              przy komputerze i nie maja czasu i sily aby go naprawde uzywac!

Prostaczku (prosiaczku) do ogladania filmow na PC wystarczy ci Pentium II
              450MHz z 256 MB RAM! ... i nie bedzie to mialo zadnej roznicy ...

• Gość: Lucar Re: Ranking laptopow IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.05.04, 11:43
            > Swiadome znanych problemow popieranie i kupowanie swinstwa produkowanego
            przez HP / COMPAQ to tylo wyrzucone pieniadze.
            >
            Znowu opowiadasz głupoty straszne. Ale nie musisz mi wierzyć. Wejdź sobie na
            serwis www.cnet.com i tam poczytaj sobie recenzje użytkowników laptopów
            serii HP nx7000, Pavilion zt3000 czy Compaq x1000, to zobaczysz, że ponad 90%
            uważa je za dobry sprzęt, podobnie jak Sławek. Wiesz, co to są użytkownicy? To
            ludzie, którzy korzystają z tego sprzętu na codzień, a nie tacy mądrale, którym
            się wydaje, że wszystko wiedzą lepiej od innych, a często wypisują tu wierutne
            bzdury!
          • Gość: Blong Re: Ranking laptopow IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 08.05.04, 13:10
            ty jestes chyba jakims fanatykiem antycompaqowskim

masz jakis konkretny zarzut co do tej serii ich laptopow /oparty na
            doswiadczeniu wlasnym czy znajomych/ czy powtarzasz wyczytane zarzuty z jakich
            stronek przeciwko calej firmie - przypomina mi to antymicrosoftowskich swirow
            ktorzy o wszystkim co robi ms mowia, ze to shit bo to dzielo ms bez konkretnej
            znajomosci jakiegos produktu

ja jestem bardzo zadowolony z tego modelu i wybieralem go na polecenie innych
            znajomych, ktorzy tez z niego byli bardzo zadowoleni - i to dla mnie ma wieksza
            wage niz pseudomadre wypowiedzi z jakichs stronek przeciw calej firmie

podaj jakies konkretne zarzuty przeciw tej serii albo sie nie wypowiadaj, bo
            pewnie nie wiesz o czym mowisz
      • Gość: praktyk Re: Ranking laptopow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.04, 22:15
        Hmm , troche dziwi mnie tutaj ta jazda na Della w porownaniu z IBM.

Ja przez kilka lat uzywalem roznych modeli IBMa (ThinkPady) i Delli (glownie
        Latitude) jako komputerow w pracy - kto mial to wie - jest to zupelne inne
        podejscie niz w domu gdzie taki komputer jest jak traktowany jak zloty Patek
        Phillipe.

I musze powiedziec ze w codziennej pracy wolalem jednak Della, szczegolnie
        ostatnie modele Latitude (juz sie nie wlacza wiatraczek :) bija jednak IBM w
        komforcie obslugi.

Co prawda mialem tez jednego kotry zakonczyl zycie dosyc gwaltownie -
        pomaranczow wykwity na wyswietlaczy, ale prawda tez jest ze zniosl traktowanie
        na jakie chyba zaden domowy komputer nie bylby nigdy narazony.

Tak ze - prestiz IBMa to rzecz wzgledna.

Natomiast Compaq - hmm no tak to byly interesujace modele - ja mialem jakeis
        modele Presario (to bylo chyba z 6 lat temu) i zawsze cos sie z nimi dzialo.
        Tak ze moje doswiadczenie z ta firma (ale to teraz i tak zostalo wchloniete i
        zastapione przez HP) jest negatywne.
        • Gość: Lucar Re: Ranking laptopow IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.05.04, 18:01
          > I musze powiedziec ze w codziennej pracy wolalem jednak Della, szczegolnie
          > ostatnie modele Latitude (juz sie nie wlacza wiatraczek :) bija jednak IBM w
          > komforcie obslugi.
          >
          IBM-a używam już od kilku lat i jego doskonałą jakość mogę potwierdzić
          osobiście. Della miałem okazję używać tylko okazyjnie, więc nie będę się
          autorytatywnie wypowiadał. Z wypowiedzi wielu użytkowników w Sieci wynika
          jednak, że ostatnie modele Latitude (szczególnie dotyczy do D600) miały jedną
          istotną wadę - dość mocno się rozgrzewały w miejscu, gdzie zwykle spoczywają
          dłonie piszącego. Ciekawy jestem, czy mógłbyś to potwierdzić. Bo jeżeli tak
          jest, to trudno mówić o wysokiej jakości tego modelu.
          • Gość: praktyk Re: Ranking laptopow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.04, 23:40
            Hmm - co do rozgrzewania sie klawiatury to teraz kiedy to napisales
            przeprowadzilem na moim Latitude C640 badanie i rzeczywiscie jest ona
            zauwazalnie ciepla ale jakos nigdy mnie to nie poruszylo - nie jest to cos co
            bys czul w opuszkach palcow.
            Jezli polozysz reke - no tak to czuc temperature wyzsza niz temperatura ciala.

Jednak dopoki nie zwrociles mi uwagi no to jakos nie przyszlo mi to do glowy.

Natomiast beznadziejny byl wiatraczek, ale to bylo dwa Delle do tylu - jak sie
            wlaczal no to jak maly parowozik.
            Teraz natomiast zostalo to poprawione (przynajmniej w modelu ktorego ja uzywam)
            ze nie przypominam sobie zebym go slyszal od jakis 6 miesiecy a dysk mam prawie
            pelny i ogladam dosc czesto DVD.

Natomiast pamietam Think Pada ktory nie mial wentylatora (moze dlatego tak bylem
            potem wyczulony na tego Della) - i mial calkiem plaska podstawe.

No to dopiero byl piecyk - nie dalo sie go trzymac na udach :) A na biurku tez
            gotowal wszystko co sie pod nim znalazlo.
            • Gość: Lucar Re: Ranking laptopow IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.05.04, 14:47
              > Hmm - co do rozgrzewania sie klawiatury to teraz kiedy to napisales
              > przeprowadzilem na moim Latitude C640 badanie i rzeczywiscie jest ona
              > zauwazalnie ciepla ale jakos nigdy mnie to nie poruszylo - nie jest to cos co
              > bys czul w opuszkach palcow.
              > Jezli polozysz reke - no tak to czuc temperature wyzsza niz temperatura ciala.
              >
              Nie chodzi tyle o rozgrzewanie się samej klawiatury, co obszaru pod klawiaturą,
              tam gdzie zwykle spoczywają dłonie piszącego. Poza tym wspominasz o modelu,
              który jest starszy od D600, więc ten problem niekoniecznie musiał tam również
              występować.

> Natomiast pamietam Think Pada ktory nie mial wentylatora (moze dlatego tak
              byle
              > m
              > potem wyczulony na tego Della) - i mial calkiem plaska podstawe.
              >
              > No to dopiero byl piecyk - nie dalo sie go trzymac na udach :) A na biurku tez
              > gotowal wszystko co sie pod nim znalazlo.
              >
              Powiem tyle - to musiał być bardzo stary ThinkPad. Od PII wzwyż wszystkie mają
              wiatraczki, choć są one dość ciche.
    • Gość: Jurek z Warszawy Re: Ranking laptopow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.04, 19:50
      Mam male doswiadczenie w uzywaniu laptopa ale sytuacja zwiazana z wykonywana
      praca zmusza mnie do zakupu jakiegos nowszego modelu chcialbym przeznaczyc na
      to ok. 6-7 tys. zl. Przypadkowo natrafilem na strone www.sklepy-
      internetowe.cogdziekupic.pl/1.htm gdzie jest zamieszczone zestwienie
      najchetniej kupowanych produktow w Niemczech i USA i wg. niego
      najpopularniejszym laptopem w USA jest Dell Inspiron a w Niemczech rozne modele
      z przewaga Acer(ow). W zwiazku z tym chcialem zapytac czy krazaca opinia o
      przewadze USA w tej dziedzinie znajduje potwierdzenie na przykladzie podanych
      tam modeli?
      • evee1 Re: Ranking laptopow 10.05.04, 07:55
        > najchetniej kupowanych produktow w Niemczech i USA i wg. niego
        > najpopularniejszym laptopem w USA jest Dell Inspiron a w Niemczech rozne
        modele
        >
        > z przewaga Acer(ow). W zwiazku z tym chcialem zapytac czy krazaca opinia o
        > przewadze USA w tej dziedzinie znajduje potwierdzenie na przykladzie podanych
        > tam modeli?
        To akurat moze byc podyktowane tym jak szeroko siega reklama i do kogo
        ona dochodzi. Tu gdzie mieszkam Dell ostatnio oferowal bardzo kuszace
        oferty, jezeli kupilo sie laptopa (rozne modele) online. Nie kazdy chce
        i musi kupowac "top of the range", natomiast prawie kazdy chcialby kupic
        produkt za dobra cene i tak pewnie sporo osob stalo sie posaidaczami
        Dell wlasnie.
        Poza tym 90% ludzi, ktorzy kupuja komputery po prostu sie na nich nie
        zna i nie ma nawet zamiaru sie z nimi intymnie zaznajamiac. Oni chca
        go uzywac i jak ida do sklepu, to sluchaja co im sprzedawca poradzi i
        czesto na tej podstawie podejmuja decyzje co kupic.
        • jan.kulczyk Re: Ranking laptopow 10.05.04, 11:34
          Wtrącę swoje trzy grosze:

Na laptopach pracuję z konieczności (mobilność) od 8 lat. Pierwszy model to był mały Compaq, taki biały, Elite chyba się nazywał. Powolny (P75), ale miał kolorowy ekranm (!) Wrażenia: dobre. Obudowa trwała ? to ważne. Ale miał tylko floppa. Próba dokupienia CD-ROMA skończyła się, jak poznałem cenę (ponad 1000 zł). Opchnąłem dziada, potem miałem Fuji Lifebook P133 (jeszcze bez Siemensa). Ogólnie dobry, ale ten z kolei nie miał floppa. I miał TFT!!! Potem Siemens P300 (jeszcze bez Fujitsu!) 13? TFT i flop i CD. Byłem w siódmym niebie. Zarzuty: słaba bateria. Potem CA6300 PII266. Wbrew temu, co ludzie piszą, składaki to nie są złe kompy. Bateria się szybko psuje i trudno ją dostać, ale to dla mnie jedyny mankament. Mój miał np. DVD (wtedy to rzadkość) i wyjście/wejście TV. Można było na nim więc oglądać filmy VHS podłączając do niego magnetowid czy kamerę! Taki wbudowany grabber. Szkoda mi się było z nim rozstawać bardzo. Potem Network PIII700 14? (klon Gericoma) ? w porządku, ale ekran miał nienajlepszy. Pojawiały się jakieś lekkie smugi. No i tak jak w CA, bateria szybko siadła.

Zdecydowałem się wrócić do markowych kompów. Miałem dwa Delle. Oba Inspirony ? 5300 i 8100. I muszę powiedzieć, że odpowiadała mi BARDZO możliwość bardzo elastycznego skonfigurowania tych kompów na stronie della (kupowałem w USA) ? zupełnie jak w desktopie. Odpowiadała mi też cena (to praktycznie NAJTAŃSZE lapki w USA ? stąd ich popularność także w Polsce ? masowo sprowadzane z Niemiec i USA, rynek części ogromny, serwis pod nosem). Ale to nie znaczy, że jakość również. Co do elektroniki brak większych zastrzeżeń, ale... bateria padła po 6 m-cach (wymiana na gwarancji ? ach ta międzynarodowa gwarancja Della ? coś pięknego, kupiony na Florydzie, naprawiany w Wawce!). Po 10 m-cach padł DVDw drugim (też wymienione). Na szczęście żadnego wysyłania kompów do Suwałk, jak ktoś pisał. Pan podjechał do mnie z nową baterią/napędem w dwa dni od mojego telefonu, wymienił, dał pokwitowanie do podpisania i szlus. Wygoda!! Duży plus... ale...
          Po półtora roku zaczęły się w obu problemy z nagrywarką, pomogło przeczyszczenie. Poza tym ok. Ale najbardziej w DELLACH wkurzała mnie KIEPSKA obudowa. Mięciuśkie, prymitywne plastiki, trzeszczą i rozłażą się z każdym ruchem. Zawiasy w 8100 puściły mi przed upływem roku. Niestety, w serwisie oświadczyli, że gwarancja tego nie obejmuje. Obecnie pęka mi obudowa przy zawiasach, z drżeniem serca czekam, kiedy pęknie mi matryca. Mieli wymienić górną obudowę do LCD ale nie dali rady sprowadzić (????) Wiem, że obudowa to pryszcz, ale jednak kiedy trzymasz coś takiego rozlatującego się (śrubki wypadają np.) w łapach, to sprawia to niekorzystne wrażenie. W drugim Dellu z obudową też słabo. Przyciśnięcie palmrests (tam gdzie leży ręka przy pisaniu na klawiaturze), które są bardzo miękkie, powoduje, że kursor sam lata, bez dotykania touchpada. I sporo czasu trzeba, żeby się uspokoił i dało się normalnie pracować. Na 8100 to samo, ale tam kursor lata czasem sam, bez żadnej interwencji usera, wystarczy, że komp wniesie się z zimnego dworu do ciepłego pomieszczenia i odpali. Amatorszczyzna, jak dla mnie.. Nie kupię już Della, mimo jego gwarancji.

Ponieważ nie potrzebuję często przenosić kompa (wożę go tylko samochodem), kupiłem w USA Vaio PCG-GRX700. Myślę, że pod względem prestiżu Sony stoją wysoko, ale wśród konkretnych osób. Np. grafików, osób zajmujących się multimediami. Te kompy są wprost stworzone do multimediów. Wielki ekran 16?, kontrast, kolory i kąt widoczności bez porównania z jakimkolwiek dellem (lepsze niż na mojej stacjonarnej LCD Bellinea), nagrywarka DVD+RW/-RW. Po prostu bajer. Wady: jest cholernie ciężki (3,8 kg), wielki (ekran) i ma głośny HDD (choć to IBM). Zalety: ekran, ekran, ekran.... ;) Jeszcze o wadach: nic nie pasuje poza częściami Sony, części Sony są kurewsko drogie (250 USD za drugą baterię, bo oczywiście ten ekran żre prąd jak smok). Sterowniki trzeba używać z płyt Sony, bo niektóre są nie do ściągnięcia z netu. Jak się zgubi CD sony ? kaplica. No i serwis ? w Polsce brak. Ale nie zamieniłbym go na nic. W porównaniu do Della ? olbrzymi skok jakościowy. Obudowa twarda, sztywna, wytrzymała, magnezowa, wszystko świetnie spasowane i zwarte. Myślę, że przeżyłby dużo gorsze traktowanie niż Dell. Jako desktop replacement ? idealny. Jeszcze jedna wada: cena. Sony są drogie (podobnie jak wspomniane już części do nich).

Ktoś tu pytał o serwis: kupiłem w USA coś co się nazywa overseas support option albo coś takiego. Polega to na tym, że ma się gwarancję (ale bez wizyt domowych) rozciągniętą na kraje UE (Niemcy, Francja itp.) Są ograniczenia: działa tylko rok (w USA do 3 lat za dopłatą) i bez wizyt domowych (trzeba samemu dowieźć do serwisu). Polski niestety tam nie było, gdy kupowałem, nie sądzę, aby po wejściu do UE to się zmieniło. W każdym razie jak coś, to do czerwca mam gwarancję i najbliżej do Niemiec ;)) Albo wyślę kurierem, albo pojadę. I tak warto przywieźć tanie piwo przy okazji, no nie?

Jak będę zmieniał, myślę, że przymierzę się do jakiegoś Lifebooka lub Vaio, ale z centrino. Ostatnio pracuję głównie w domu na 19? LCD więc nie potrzeba mi notebooka z takimi bajerami jak ten Sony, czy z nagrywarką DVD. To będzie coś małego, co trzyma długo na bateriach. Tym się będę teraz kierował. 8 h na 2 bateriach to będzie minimum. No... ale to pieśń przyszłości. Dam znać, jak już go kupię ;))
          • Gość: bzykbzyk Re: Ranking laptopow IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 10.05.04, 19:11
            Masz calkowita racje o obudowach DELL, to dobrze znany fakt ze one z
            czasem sie rozpadaja!

SONY bylo robione przez Samsung i ASUS, ma swoje problemy z laptopami
            bo uzywa "specjalizowane" polaczenia.

Zainteresuj sie ASUS laptops, moim zdaniem po IBM ASUS jest najlepszy ...
            (zalezy od modela)!

pl.asus.com/products/notebook/nbindex.htm
            ceny?
            pl.asus.com/products/notebook/nbprice.htm
            Drivers:
            www.asus.com.tw/support/download/download.aspx
            Wsparcie:

pl.asus.com/contact/contactindex.htm
            www.asus.com.tw/support/support.aspx
            Wyglada tez ze maja dobrze rozwinieta siec dystrybucji i Service (?)

pl.asus.com/about/FacilitiesBranch.htm
            COMES Sp. z o.o.
            51-416 Wrocław, ul. Kościerzyńska 10
            tel. +48 (71) 79-29-315, fax +48(71) 79-29-301
            Bezpłatna Infolinia: 0800 125 848
            mail: comes@comes.com.pl
            www.comes.com.pl
            Pronox Technology S.A. – SIEDZIBA KATOWICE
            ul. Paderewskiego 32c, 40-282 KATOWICE
            tel.+48(32)2075600
            fax.+48(32)2075603
            www.pronox.com
            gruszeczka.marcin@pronox.com
            notebook@pronox.com

Oddział GDAŃSK
            ul.Słowackiego 2A/1; 80-257 Gdańsk
            tel. +48(58) 345-69-31 fax +48(58) 341-21-91
            mail: comes.gdansk@comes.com.pl
            www.comes.com.pl
            Oddział KATOWICE
            ul.Wita Stwosza 6/4; 40-036 Katowice
            tel. +48(32) 609 91 61 fax +48(32) 609-91-63
            mail: comes.katowice@comes.com.pl
            www.comes.com.pl

Oddział KRAKÓW
            ul.Starowiślna 52; 31-035 Kraków
            tel. +48(12) 292-09-33 fax +48(12) 292-09-34
            mail: comes.krakow@comes.com.pl
            www.comes.com.pl
            Comes - Warszawa:
            ul.Grzybowska 6/10; 00-131 Warszawa
            tel. +48(22) 654-99-31 fax +48(22) 654-99-32
            mail: comes.warszawa@comes.com.pl
            www.comes.com.pl

Oddział BYDGOSZCZ
            ul. Objazdowa 1, 85-882 BYDGOSZCZ
            tel.+48 (52) 320 82 35
            fax.+48 (52) 320 82 35

Oddział GDAŃSK
            ul. Limbowa 17, 80-175 GDAŃSK
            tel.+48(058) 326 33 00
            fax.+48(058) 326 33 03

Oddział KOSZALIN
            ul. Kamieniarska 8, 75-735 KOSZALIN
            tel.+48 (94) 346 60 00,
            fax.+48 (94) 346 60 00

Oddział KRAKÓW
            ul. Zawiła 65g, 30-390 KRAKÓW
            tel.+48 (12) 261 37 00
            fax.+48 (12) 261 37 07

Oddział OPOLE
            ul. Chabrów 60 45-222 OPOLE
            tel.+48 (77) 45 59 290
            fax.+48 (77) 45 76 453 Oddział WROCŁAW
            ul. Krzycka 69, 53-020 WROCŁAW
            tel.+48 (71) 36-05-820
            fax.+48(71) 36-05-825

pl.asus.com/
            Dobre laptopy robi tez SHARP.

Wiele laptopow bylo sprzedawanych w dwoch versjach "baterii" tansze z
            Ni-Cad a drozsze a Li-Ion.

Tu masz info historyczne kto robi co dla kogo.

www.taiwanhightech.com/thtnews/bringontheorders.html
      • Gość: bzykbzyk Re: Ranking laptopow IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 10.05.04, 18:15
        Jurek z Warszawy napisal(a):

> Mam male doswiadczenie w uzywaniu laptopa ale sytuacja zwiazana z wykonywana
        > praca zmusza mnie do zakupu jakiegos nowszego modelu chcialbym przeznaczyc na
        > to ok. 6-7 tys. zl. Przypadkowo natrafilem na strone www.sklepy-
        > internetowe.cogdziekupic.pl/1.htm gdzie jest zamieszczone zestwienie
        > najchetniej kupowanych produktow w Niemczech i USA i wg. niego
        > najpopularniejszym laptopem w USA jest Dell Inspiron a w Niemczech rozne
        modele
        >
        > z przewaga Acer(ow). W zwiazku z tym chcialem zapytac czy krazaca opinia o
        > przewadze USA w tej dziedzinie znajduje potwierdzenie na przykladzie podanych
        > tam modeli?

Sukcess sprzedarzy DELL wiaze sie z innymi kryteriami.
        Dell sprzedawal duzo laptopow dla przedsiebiostw i organizacji rzadowych po
        przez przetargi.

Dell laduje szybkie CPU, i do tego slaba VIDEO card co powoduje
        ze wydajnosc PC lezy! Byly DELL z Pentium 4 2.8 GHz z tania Video
        karta mialy benchmark score gorszy niz Pentium 4 1.4 G.

Ludzie ktorzy kupuja laptopy patrza czesto WYLACZNIE na specyfikacje CPU
        nie rozumiejac BENCHMARK scores (performance).

W korporate sales branzy konkurencja byla zawsze miedzy IBM, HP, Dell.
        Byly to transakcje "mieszane" gdzie kupowano iles DESKTOPOW i
        LAPTOPOW. Poniewaz imie DELL bylo w kazdej gazecie kupujacy (buyers
        wybierali najtansze!) a tu wystarczylo ze DELL byl tanszy o $ 5.00 od
        IBM czy HP! aby wygrac przetarg. Ciemnota korporacyjnych kupcow polega
        na tym ze oni nie sa w stanie porownac roznicy (TECHNICAL ANALYSIS)
        pomiedzy sprzetem i czesto kupuja "kota w worku".

W wiekszych ilosciach kontrakty sa zawsze po przez przetarg.

Np. moja firma kupila kiedys komputery na przeargu za 35,000,000
        dolarow, i kontrakt byl negocjowany pomiedzy zaproszonymi do przetargu
        firmami. W takiej sytuacji komputery sa produkowane do specyfikacji, a
        poniewaz firma kupuje je w duzej ilosci za nim dopuszcza kogos do
        przetargu to oni musza zagwarantowac obsluge, dostawe i czas naprawy.
        DELL zostal zdyskwalifikowany bo nie mogl gwarantowac ani dostawy ani
        szybkiej obslugi.

Dell jest znany ze ma bardzo slaba obudowe, LCD panel nie jest
        odpowiednio zabezpieczony od tylu, czesto szlak trafia LCD panele pod
        wplywem malego nacisku na obudowe!

Obudowa "rozchodzi" sie z czasem i n staje sie "grzechotnikiem"!
    • compiter Re: Ranking laptopow 12.05.04, 11:35
      > Ciekawe jakie laptopy sa wg. Was najlepsze jesli przyjac, ze maja takie same
      > parametry (czyli predkosc pracy, wielkosc twardego dysku, rozmiar ekranu).
      > Jak marka jest Waszym zdaniem najlepsza? Ktora jest prestizowa?
      > Ktora firma proponuje najlepsza cene i jakosc wykonania, ktore sa niezawodne?
      Zalezy czego oczekujesz i ile chcesz zaplacic...
      IBM nawet w najtanszych produktach maja dobra jakosc, ale bardzo malo ficzerow
      (USB 1.1, brak IRDy). Tansze marki (Acer, Aristo) nawet w tanich maszynach maja
      duzo bajerow, ale kosztem jakosci i solidnosci.
      Uzywam Della Lattitude D800. Jest relatywnie wolny (centrino 1.4, 256M - malo
      niestety), skrzypi. Ma swietna matryce, jasna i wyrazna. Lepsza niz Asus, IBM,
      Aristo. Wycieraja sie klawisze obok pada.
      Poprzednio mialem Aristo produkcji Asusa, mimo ze tylko Celek 1.2G nie byl
      znaczaco wolniejszy od Della. Byl ok, ale sie poobdzieral. Identyczny
      egzemplarz nie wytrzymal rzucania i sie polamal.
      Mialem do czynienia z IBMami. Jak pisalem wyzej, tanie sa b. ubogie w
      wyposazenie. Ale sa solidne - obudowa sie nie wyciera. Te drozsze z kolei to
      niestety b. wysokie ceny.
      B. dobre wrazenie robia ostatnie Asusy: M2400N na centrino - I klasa za design,
      ficzery! Tylko matryca ciut gorsza niz w Dellu. Podobal mi sie tez Asus z linii
      6000. Generalnie - dobry wspolczynnik jakosci do ceny.
      Uwaga - najtansze Asusy, podobnie jak Aristo, sa juz slabsze. Brzydkie,
      klockowate, wycieraja sie. W formie to akurat wazne.

Pozdrawiam,
      Pit
      • Gość: Dekar Re: Ranking laptopow IP: *.lukas.com.pl 13.05.04, 11:14
        Akurat w przypadku marek Aristo i Acer nie mogę się zgodzić co do stawiania ich
        w jednym szeregu. Acer to marka IMHO o szczebelek wyżej od Aristo. Ma kilka
        naprawdę udanych modeli o wysokiej jakości wykonania. Aristo to typowa marka
        low-endowa co widać po ofercie która jest raczej skromna i w której przeważają
        konfiguracje przeciętne nie generujące znaczących kosztów dla potencjalnego
        nabywcy.
      • kell99 Re: Ranking laptopow 14.05.04, 02:58
        klocki asusa? ja bym powiedzial "klocki" od ibm. ale surowosc i tradycyjnosc
        tych laptopow jest nieziemsko pociagajaca:) to taka skrajnosc od power maca.
        kurcze, gdybym mial kupowac teraz laptopa to ktorys z tych 2ch producentow.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka