Dodaj do ulubionych

Kto z nas używa najwolniejszego komputera?

IP: *.visp.energis.pl 09.07.04, 23:13
Ja używam na co dzień od ośmiu lat tej samej maszyny z Pentium 166.

Chyba jestem w tym względzie nie do pobicia!
Obserwuj wątek
    • piecyk.gazowy Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 09.07.04, 23:17
      Mój kumpel ma 486DX2 (czy DX4) 100 MHz. Używa jako normalnego PC - a nie np.
      jako ruter linuksowy :-)))
    • Gość: spameater Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 23:19
      moja znajoma śmiga na p100 32ram 1gb hdd. Fajnie wyglądają strony www w 640x480
      • Gość: Epigon Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.visp.energis.pl 10.07.04, 00:39
        Taka rozdzielczość to raczej wina niewiedzy użytkownika,
        bo sprzęt tej klasy powinien bez problemu dawać 800x600.

        Ja pracuję w 800x600 TrueColor 85Hz na monitorze 15'' (też ośmioletnim)
        • Gość: spameater Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.04, 00:44
          Tak, ale tamten monitor ma więcej niż 10 lat i w 800x600 wyciąga 60Hz.
    • Gość: LuPo Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 23:44
      DELL LATITUDE CP 133 Mhz :D. 96ram OS WIN2000 . Nawet sie nie przycina w necie :D.
      ps.rozdziałka 800x600 :D
    • maciej-d Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 10.07.04, 00:54
      mój wujek pisze książki na Pentiumie 80, czy jakoś tak (wiem że liczba mniejsz
      od 100), kupił go jakieś 6,7 lat temu w sieci ADAX za 4000zł he he a tu macie
      link www.mareno.pl/rezultat3.php?tytul=Zdzisław%20Domolewski
    • jaku6ek Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 10.07.04, 18:32
      U mnie w piwnicy stoi komp P 75 mgh 16mb ram Grafa 512kb Twardziel 407mb
      9 lat i uwaga:
      M$ WINDOWS 98SE
      Jeszcze pół roku temu go używałem :-)
      • Gość: LuPo Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.04, 23:02
        U mnie na strychu staj dwa "zabytki" od razu mowie ze nie do sprzedania :D
        jeden 286 a drugi 386 :O. A i commodore by sie znalazl :D.
    • Gość: Artur Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.localdomain / 80.51.240.* 10.07.04, 21:20
      Mam od 2 lat Athlon 1700+ z 512 Mb RAM. Ale niedawno dałem bratu mój poprzedni
      sprzęt, który stał bezczynnie w drugim pokoju. Jest on na procesorze 486DX2
      66Mh i ma 12 Mb RAM. Monitor jest 14-calowy, ale kolorowy.
      Wyobraźcie sobie, że w zupełności mu na razie wystarcza. Dla uruchomienia
      dzieciom paru klasycznych gier i nauczenia się z żoną obsługi Worda i Excela,
      czy nawet podstawowych zasad działania Windowsa 95, wcale nie potrzeba Pentium
      IV i Windows XP.
      Powiem wam nawet, że dla ludzi poznających dopiero podstawy obsługi komputera,
      taki starszy sprzęt jest nawet wskazany. Gdyby na nowym, drogim sprzęcie taki
      początkujący zrobił jakiś głupi błąd i coś by rozwalił, to byłoby naprawdę
      czego żałować. A przy takim starym sprzęcie można robić naprawdę wiele
      eksperymentów i uczyć się na błędach. Gdy już dojdzie się do wprawy to wtedy
      można kupić sobie nowy sprzęt i nie trzeba go obsługiwać z trzęsącymi rękami ze
      strachem, że coś się popsuje i straci się tyle forsy...
      A tak swoją drogą to wierzcie mi, że nie sprzęt decyduje o poziomie
      informatyzacji u danej osoby. Znam osoby mające Pentium IV z 1 GB RAM-u i
      uznające się za "ekspertów", a tak naprawdę nie potrafiące zrobić rzeczy, które
      ja robiłem na 386SX 30Mh z 4 Mb RAM-u.
      Wyobraźcie sobie, że podstaw programowania w Pascalu (starszy brat Delphi)
      uczyłem się na 8-bitowym Commodore 64 (64 kb RAM) i wcale nie jestem aktualnie
      zacofany w tej dziedzinie.
      Uważajcie w tych wyścigach sprzętowych. To że ktoś siądzie za kierownicą
      Ferrari nie znaczy, że jest rajdowcem, bo często nie wie nawet co to jest
      skrzynia biegów. Okazałoby się, że przegrywa wyścigi z dobrym kierowcą
      w "Syrence".
    • Gość: bzykbzyk. Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 10.07.04, 22:06
      Morse, adrian4u, mgmoron maja szybsze wierze z CPU, ale sami to jeszcze
      chodza na 8 Hz co widac po ich postach!

      z tego 2Hz ida w krzeslo, 1 Hz w kazde oko czyli 2Hz w oczy, 1 hz w
      kazda dlon, 1Hz na chlodzenie i 1Hz na ogrzewanie ... dyskusji na forum.

      Niestety brakuje juz Hz na myslenie ....
      • eressea Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 10.07.04, 22:58
        I jak bzyki? Pobawiłeś się juz w doktorka i wracasz na stare dobre śmiecie? ;-))))

        • Gość: mgregor Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.04, 23:36
          Hyr hyr ;-)
        • Gość: bzykbzyk. Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 00:05
          eressea Bill clinton sie pytal czy lubisz Cuban Ciggars?

          Powiedzial ze zrezerwowal dla ciebie Prezydenckie ochronki na kolanka!

          Bill ciebie zaprasza na promocje swojej ..... KSIAZKI, powiedzial ze jak ty
          bedziesz na kolankach to on ci opowie o Levej Monice i jak Hilary
          zaprosila go na soffe.!

          Myj zabki bo bez tego to sie do niczego nie nadajesz ...
          • eressea Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 11.07.04, 00:17
            Rozczulasz mnie bzyki ;-))))

            Co ty tak cały czas wyjeżdżasz z tym Clintonem i Lewinski?

            > Myj zabki bo bez tego to sie do niczego nie nadajesz ...

            Nie martw się o moje ząbki, mnie fluorem nie karmili, a rtęci w zębach też nie
            mam. Mozesz spać spokojnie! ;-))))

            Dobranoc.
            • Gość: bzykbzyk. Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 09:30
              eressea napisała:

              > Rozczulasz mnie bzyki ;-))))
              >
              > Co ty tak cały czas wyjeżdżasz z tym Clintonem i Lewinski?

              Silly Billy lubi mlode i glupie!

              > > Myj zabki bo bez tego to sie do niczego nie nadajesz ...

              > Nie martw się o moje ząbki, mnie fluorem nie karmili, a rtęci w zębach też nie
              > mam. Mozesz spać spokojnie! ;-))))

              Po twoich wypowiedziach tego sie spodziewac nie mozna!

              > Dobranoc.
              Pewna jestes ze bedzie dobra?



              • eressea Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 11.07.04, 13:04
                bzykbzyk. napisał:

                > > Dobranoc.
                > Pewna jestes ze bedzie dobra?

                Moja była dobra, dziękuję, że się troszczysz.

                Jeszcze nie dostałam maila od ciebie, widzę, że wyzywac i obrażać ludzi lubisz
                tylko publicznie :P
      • Gość: prorok Do bzyka IP: *.wma.east.verizon.net 11.07.04, 05:25
        Gość portalu: bzykbzyk. napisał(a):

        > Morse, adrian4u, mgmoron maja szybsze wierze z CPU, ale sami to jeszcze
        > chodza na 8 Hz co widac po ich postach!
        >
        > z tego 2Hz ida w krzeslo, 1 Hz w kazde oko czyli 2Hz w oczy, 1 hz w
        > kazda dlon, 1Hz na chlodzenie i 1Hz na ogrzewanie ... dyskusji na forum
        > .
        >
        > Niestety brakuje juz Hz na myslenie ....

        Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy
        spadają ze szlajpet twoim adwersażom.
        BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
        Niedługo w swojej nieokiełznanej rządzy obrzucania kalumniami wszystkich wokół
        osiągniesz stan upojenia pomyjami które na nich wylewasz.
        Nie pozostaje nic innego jak życzyć ci smacznej degustacji tych pomyj.
        BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
        • Gość: JP Re: Do bzyka IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 11.07.04, 05:42
          > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy
          > spadają ze szlajpet twoim adwersażom.

          Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :)
          • Gość: prorok Re: Do bzyka IP: *.wma.east.verizon.net 11.07.04, 06:10
            Gość portalu: JP napisał(a):

            > > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy
            > > spadają ze szlajpet twoim adwersażom.
            >
            > Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :)

            Czego to można się nauczyć na polskich stronach internetowych? Pozatym mam
            polską telewizję satelitarną :-)
            • Gość: bzykbzyk. Do Proroka w szlajpecach IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 09:58
              prorok napisał(a):

              > > > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy
              > > > spadają ze szlajpet twoim adwersażom.
              > >
              > > Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :)
              >
              > Czego to można się nauczyć na polskich stronach internetowych? Pozatym mam
              > polską telewizję satelitarną :-)

              A co uzywasz NOCNIKA jako TV DISH?

              Teraz wiem z kad byly te UFO wysylane!
              Polska dopiero co do EU wkroczyla a tu juz PGR lansuja satelity z
              wlasnymi newsami! Ciekawe czy sa tez swinskim gownem napedzane!

              Toc to progres niedlugo Hamerykanow wyprzedza i prorok wylansuje NEWSY
              KOSZMOSZU!. Prawdziwy KOS MI TA!


          • magda.saracen Polszczyzna ojczyzna ;-) 11.07.04, 08:59
            Gość portalu: JP napisał(a):

            > > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy
            > > spadają ze szlajpet twoim adwersażom.
            >
            > Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :)

            Ja mogę uwierzyć :-) A to dlatego, że po paru latach w Stanach juz się nie
            pamięta, czy napisać ADWERSARZ czy ADWERSAŻ albo czy poprawnie jest ŻĄDZE czy
            RZĄDZE ;-)
            • Gość: bzykbzyk. Re: Polszczyzna ojczyzna ;-) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 09:25
              magda.saracen napisała:

              > Gość portalu: JP napisał(a):
              >
              > > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy
              > > spadają ze szlajpet twoim adwersażom.
              > >
              > > Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :)
              >
              > Ja mogę uwierzyć :-) A to dlatego, że po paru latach w Stanach juz się nie
              > pamięta, czy napisać ADWERSARZ czy ADWERSAŻ albo czy poprawnie jest ŻĄDZE czy
              > RZĄDZE ;-)

              Magda on ci zaraz "PODZIENKOJE" za te "poprafki"!

              • magda.saracen Mówisz? 11.07.04, 13:16
                ;-)
            • Gość: prorok Do Magdy.saracen IP: *.wma.east.verizon.net 11.07.04, 17:45
              Oczywiście że dziękuję Magdzie za poprawki.
              Wiesz, że co do tych wytkniętych przez ciebie błędów miałem wątpliwości ale nie
              było ich w moim słowniku. Pomyślałem więc sobie że skoro słowo "rzadzenie"
              pisze się przez "rz" to i "żądze" powinno pisać się tak samo. Po raz kolejny
              jednak okazało się że w pisowni zasady logiki nie mają zastosowania.
              Jeśli chodzi o słowo "adwesarzom" to poprostu zgadywałem i jak to zazwyczaj
              bywa nie zgadłem.
              Jeszcze raz dziękuję za zwrócenie mi uwagi.
              A co do bzyka, to w niczym to nie zmienia to faktu, iż jest on zupełnie
              wyjątkowym okazem kabotyna który każdym swoim postem utwierdza mnie w
              przekonaniu że jest on przypadkiem nieuleczalnym.
        • Gość: mgregor Re: Do bzyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.04, 08:19
          No no...Niektorzy polacy mieszkajacy w kraju nie mowia taka polszczyzna...Gratuluje!
          • Gość: bzykbzyk. Re: Do bzyka IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 10:01
            mgregor napisał(a):

            > No no...Niektorzy polacy mieszkajacy w kraju nie mowia taka polszczyzna...
            > Gratuluje!

            Widzisz nie kazdy jest PROROKIEM.


        • Gość: bzykbzyk. Do proroka IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 09:44
          prorok napisał(a):

          > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy
          > spadają ze szlajpet twoim adwersażom.

          A to w US tez maja PGR gdzie komuchow "tyz no trejning wysylojom"?
          Skazi tovaristch czto eto szlajpety?

          > BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

          > Niedługo w swojej nieokiełznanej rządzy obrzucania kalumniami wszystkich...
          wokół osiągniesz stan upojenia pomyjami które na nich wylewasz.

          A co monitor ci zaczal przeciekc i sie ochlapales?

          > Nie pozostaje nic innego jak życzyć ci smacznej degustacji tych pomyj.

          Wyrecze sie toba, z twojej wypowiedzi wynika masz wieksze doswiadczenie.
          Tak ze jak je zdegustujesz to mi twoja opinia o pomyjach wystarczy.
          Aby to bylo formalne przygotuj ja na pismie.
          Bedzie latwiej ja odpowiednio sklasyfikowac do okraglego foldera.

          > BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

          Moze po angielsku bedzie ci latwiej bo ciezko zrozumiec jak piszesz w Thai.

          To co w swim nawarze widzisz?
          Czy mesjasz bedzie pracowal nad twoim arbuzem?
    • Gość: kolo Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.eu.org 10.07.04, 22:13
      no to chyba na razie będe najlepszy, w pracy używam jeszcze 486DX2 z AMD
      Authentic 50Mz, RAM 8 MB, HD 257MB, maszyna z 1992r, używam jej jak muszę bo
      Worda owiera tak ok. 4-5 minut. Ale jeszcze działa
    • Gość: dumny Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.tpnets.com 10.07.04, 23:18
      uzywam systematycznie c-64
      • Gość: do Kalinowski Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.04, 09:25
        A w jaki sposób sprawdzic jaki mam komp i jak szybko działa ?
    • Gość: Erwin Ja lecialem kiedys na Amidze 500+ IP: *.in-addr.btopenworld.com 11.07.04, 12:27
      Jesli chodzi Mhz to mila chyba najmniej ale to inna architektura i niewiem jak
      to porownac z Pc-tem....Amiga Rules. Ludzie sprzedacie swoje PieCe i kupujcie
      Amigi !!!
      • Gość: Erwin Re: Ja lecialem kiedys na Amidze 500+ IP: *.in-addr.btopenworld.com 11.07.04, 12:28
        Aha, mowilem o necie a nie o grach...
      • Gość: Erwin Re: Ja lecialem kiedys na Amidze 500+ IP: *.in-addr.btopenworld.com 11.07.04, 12:29
        Aha, i mialem jeszcze HDD 250Mb
    • Gość: McMac Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.04, 17:15
      Dual 2.5GHz PowerPC G5 1.25GHz
      512K L2 cache/processor
      1024MB DDR400 SDRAM
      RAID 2x160GB Serial ATA
      8x SuperDrive
      ATI Radeon 9600 XT
      256MB DDR video memory
      23" LCD
    • Gość: ckw Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 11.07.04, 17:47
      Pare razy zmienialem sprzet na lepszy, ale rownolegle wciaz stary, 11 letni
      Macintosh Performa 6200: 75 mhz; 600 mb HD; zwykly naped CD, zadne tam DVD:-).
      Co ciekawe, wtedy dolaczyli do niego,oprocz 9 gier, encyklopedii i programow
      muzycznych i jezykowych plytke z pelnym pakietem StarOffice na Macintosha.
      Kompa uzywam tylko i wylacznie dla skanera,jaki mam tam podpiety-przez
      prehistoryczne dzisiaj wejscie SCSI!. Po prostu,ten Mac byl kiedys kupiony dla
      grafiki komp.Ostatnia giera FPP jaka na tym mi chodzila to DukeNukem 3D albo
      ShadowWarrior hi hi..
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka