Gość: Epigon IP: *.visp.energis.pl 09.07.04, 23:13 Ja używam na co dzień od ośmiu lat tej samej maszyny z Pentium 166. Chyba jestem w tym względzie nie do pobicia! Link Zgłoś Obserwuj wątek
piecyk.gazowy Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 09.07.04, 23:17 Mój kumpel ma 486DX2 (czy DX4) 100 MHz. Używa jako normalnego PC - a nie np. jako ruter linuksowy :-))) Link Zgłoś
Gość: spameater Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 23:19 moja znajoma śmiga na p100 32ram 1gb hdd. Fajnie wyglądają strony www w 640x480 Link Zgłoś
Gość: Epigon Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.visp.energis.pl 10.07.04, 00:39 Taka rozdzielczość to raczej wina niewiedzy użytkownika, bo sprzęt tej klasy powinien bez problemu dawać 800x600. Ja pracuję w 800x600 TrueColor 85Hz na monitorze 15'' (też ośmioletnim) Link Zgłoś
Gość: spameater Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.04, 00:44 Tak, ale tamten monitor ma więcej niż 10 lat i w 800x600 wyciąga 60Hz. Link Zgłoś
Gość: LuPo Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.04, 23:44 DELL LATITUDE CP 133 Mhz :D. 96ram OS WIN2000 . Nawet sie nie przycina w necie :D. ps.rozdziałka 800x600 :D Link Zgłoś
maciej-d Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 10.07.04, 00:54 mój wujek pisze książki na Pentiumie 80, czy jakoś tak (wiem że liczba mniejsz od 100), kupił go jakieś 6,7 lat temu w sieci ADAX za 4000zł he he a tu macie link www.mareno.pl/rezultat3.php?tytul=Zdzisław%20Domolewski Link Zgłoś
jaku6ek Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 10.07.04, 18:32 U mnie w piwnicy stoi komp P 75 mgh 16mb ram Grafa 512kb Twardziel 407mb 9 lat i uwaga: M$ WINDOWS 98SE Jeszcze pół roku temu go używałem :-) Link Zgłoś
Gość: LuPo Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.04, 23:02 U mnie na strychu staj dwa "zabytki" od razu mowie ze nie do sprzedania :D jeden 286 a drugi 386 :O. A i commodore by sie znalazl :D. Link Zgłoś
Gość: Artur Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.localdomain / 80.51.240.* 10.07.04, 21:20 Mam od 2 lat Athlon 1700+ z 512 Mb RAM. Ale niedawno dałem bratu mój poprzedni sprzęt, który stał bezczynnie w drugim pokoju. Jest on na procesorze 486DX2 66Mh i ma 12 Mb RAM. Monitor jest 14-calowy, ale kolorowy. Wyobraźcie sobie, że w zupełności mu na razie wystarcza. Dla uruchomienia dzieciom paru klasycznych gier i nauczenia się z żoną obsługi Worda i Excela, czy nawet podstawowych zasad działania Windowsa 95, wcale nie potrzeba Pentium IV i Windows XP. Powiem wam nawet, że dla ludzi poznających dopiero podstawy obsługi komputera, taki starszy sprzęt jest nawet wskazany. Gdyby na nowym, drogim sprzęcie taki początkujący zrobił jakiś głupi błąd i coś by rozwalił, to byłoby naprawdę czego żałować. A przy takim starym sprzęcie można robić naprawdę wiele eksperymentów i uczyć się na błędach. Gdy już dojdzie się do wprawy to wtedy można kupić sobie nowy sprzęt i nie trzeba go obsługiwać z trzęsącymi rękami ze strachem, że coś się popsuje i straci się tyle forsy... A tak swoją drogą to wierzcie mi, że nie sprzęt decyduje o poziomie informatyzacji u danej osoby. Znam osoby mające Pentium IV z 1 GB RAM-u i uznające się za "ekspertów", a tak naprawdę nie potrafiące zrobić rzeczy, które ja robiłem na 386SX 30Mh z 4 Mb RAM-u. Wyobraźcie sobie, że podstaw programowania w Pascalu (starszy brat Delphi) uczyłem się na 8-bitowym Commodore 64 (64 kb RAM) i wcale nie jestem aktualnie zacofany w tej dziedzinie. Uważajcie w tych wyścigach sprzętowych. To że ktoś siądzie za kierownicą Ferrari nie znaczy, że jest rajdowcem, bo często nie wie nawet co to jest skrzynia biegów. Okazałoby się, że przegrywa wyścigi z dobrym kierowcą w "Syrence". Link Zgłoś
Gość: bzykbzyk. Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 10.07.04, 22:06 Morse, adrian4u, mgmoron maja szybsze wierze z CPU, ale sami to jeszcze chodza na 8 Hz co widac po ich postach! z tego 2Hz ida w krzeslo, 1 Hz w kazde oko czyli 2Hz w oczy, 1 hz w kazda dlon, 1Hz na chlodzenie i 1Hz na ogrzewanie ... dyskusji na forum. Niestety brakuje juz Hz na myslenie .... Link Zgłoś
eressea Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 10.07.04, 22:58 I jak bzyki? Pobawiłeś się juz w doktorka i wracasz na stare dobre śmiecie? ;-)))) Link Zgłoś
Gość: mgregor Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.04, 23:36 Hyr hyr ;-) Link Zgłoś
Gość: bzykbzyk. Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 00:05 eressea Bill clinton sie pytal czy lubisz Cuban Ciggars? Powiedzial ze zrezerwowal dla ciebie Prezydenckie ochronki na kolanka! Bill ciebie zaprasza na promocje swojej ..... KSIAZKI, powiedzial ze jak ty bedziesz na kolankach to on ci opowie o Levej Monice i jak Hilary zaprosila go na soffe.! Myj zabki bo bez tego to sie do niczego nie nadajesz ... Link Zgłoś
eressea Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 11.07.04, 00:17 Rozczulasz mnie bzyki ;-)))) Co ty tak cały czas wyjeżdżasz z tym Clintonem i Lewinski? > Myj zabki bo bez tego to sie do niczego nie nadajesz ... Nie martw się o moje ząbki, mnie fluorem nie karmili, a rtęci w zębach też nie mam. Mozesz spać spokojnie! ;-)))) Dobranoc. Link Zgłoś
Gość: bzykbzyk. Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 09:30 eressea napisała: > Rozczulasz mnie bzyki ;-)))) > > Co ty tak cały czas wyjeżdżasz z tym Clintonem i Lewinski? Silly Billy lubi mlode i glupie! > > Myj zabki bo bez tego to sie do niczego nie nadajesz ... > Nie martw się o moje ząbki, mnie fluorem nie karmili, a rtęci w zębach też nie > mam. Mozesz spać spokojnie! ;-)))) Po twoich wypowiedziach tego sie spodziewac nie mozna! > Dobranoc. Pewna jestes ze bedzie dobra? Link Zgłoś
eressea Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? 11.07.04, 13:04 bzykbzyk. napisał: > > Dobranoc. > Pewna jestes ze bedzie dobra? Moja była dobra, dziękuję, że się troszczysz. Jeszcze nie dostałam maila od ciebie, widzę, że wyzywac i obrażać ludzi lubisz tylko publicznie :P Link Zgłoś
Gość: prorok Do bzyka IP: *.wma.east.verizon.net 11.07.04, 05:25 Gość portalu: bzykbzyk. napisał(a): > Morse, adrian4u, mgmoron maja szybsze wierze z CPU, ale sami to jeszcze > chodza na 8 Hz co widac po ich postach! > > z tego 2Hz ida w krzeslo, 1 Hz w kazde oko czyli 2Hz w oczy, 1 hz w > kazda dlon, 1Hz na chlodzenie i 1Hz na ogrzewanie ... dyskusji na forum > . > > Niestety brakuje juz Hz na myslenie .... Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy spadają ze szlajpet twoim adwersażom. BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Niedługo w swojej nieokiełznanej rządzy obrzucania kalumniami wszystkich wokół osiągniesz stan upojenia pomyjami które na nich wylewasz. Nie pozostaje nic innego jak życzyć ci smacznej degustacji tych pomyj. BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Link Zgłoś
Gość: JP Re: Do bzyka IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 11.07.04, 05:42 > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy > spadają ze szlajpet twoim adwersażom. Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :) Link Zgłoś
Gość: prorok Re: Do bzyka IP: *.wma.east.verizon.net 11.07.04, 06:10 Gość portalu: JP napisał(a): > > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy > > spadają ze szlajpet twoim adwersażom. > > Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :) Czego to można się nauczyć na polskich stronach internetowych? Pozatym mam polską telewizję satelitarną :-) Link Zgłoś
Gość: bzykbzyk. Do Proroka w szlajpecach IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 09:58 prorok napisał(a): > > > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy > > > spadają ze szlajpet twoim adwersażom. > > > > Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :) > > Czego to można się nauczyć na polskich stronach internetowych? Pozatym mam > polską telewizję satelitarną :-) A co uzywasz NOCNIKA jako TV DISH? Teraz wiem z kad byly te UFO wysylane! Polska dopiero co do EU wkroczyla a tu juz PGR lansuja satelity z wlasnymi newsami! Ciekawe czy sa tez swinskim gownem napedzane! Toc to progres niedlugo Hamerykanow wyprzedza i prorok wylansuje NEWSY KOSZMOSZU!. Prawdziwy KOS MI TA! Link Zgłoś
magda.saracen Polszczyzna ojczyzna ;-) 11.07.04, 08:59 Gość portalu: JP napisał(a): > > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy > > spadają ze szlajpet twoim adwersażom. > > Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :) Ja mogę uwierzyć :-) A to dlatego, że po paru latach w Stanach juz się nie pamięta, czy napisać ADWERSARZ czy ADWERSAŻ albo czy poprawnie jest ŻĄDZE czy RZĄDZE ;-) Link Zgłoś
Gość: bzykbzyk. Re: Polszczyzna ojczyzna ;-) IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 09:25 magda.saracen napisała: > Gość portalu: JP napisał(a): > > > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy > > spadają ze szlajpet twoim adwersażom. > > > > Nie wierze aby ktos z USA pisal tak czysta polszczyzna :) > > Ja mogę uwierzyć :-) A to dlatego, że po paru latach w Stanach juz się nie > pamięta, czy napisać ADWERSARZ czy ADWERSAŻ albo czy poprawnie jest ŻĄDZE czy > RZĄDZE ;-) Magda on ci zaraz "PODZIENKOJE" za te "poprafki"! Link Zgłoś
Gość: prorok Do Magdy.saracen IP: *.wma.east.verizon.net 11.07.04, 17:45 Oczywiście że dziękuję Magdzie za poprawki. Wiesz, że co do tych wytkniętych przez ciebie błędów miałem wątpliwości ale nie było ich w moim słowniku. Pomyślałem więc sobie że skoro słowo "rzadzenie" pisze się przez "rz" to i "żądze" powinno pisać się tak samo. Po raz kolejny jednak okazało się że w pisowni zasady logiki nie mają zastosowania. Jeśli chodzi o słowo "adwesarzom" to poprostu zgadywałem i jak to zazwyczaj bywa nie zgadłem. Jeszcze raz dziękuję za zwrócenie mi uwagi. A co do bzyka, to w niczym to nie zmienia to faktu, iż jest on zupełnie wyjątkowym okazem kabotyna który każdym swoim postem utwierdza mnie w przekonaniu że jest on przypadkiem nieuleczalnym. Link Zgłoś
Gość: mgregor Re: Do bzyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.04, 08:19 No no...Niektorzy polacy mieszkajacy w kraju nie mowia taka polszczyzna...Gratuluje! Link Zgłoś
Gość: bzykbzyk. Re: Do bzyka IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 10:01 mgregor napisał(a): > No no...Niektorzy polacy mieszkajacy w kraju nie mowia taka polszczyzna... > Gratuluje! Widzisz nie kazdy jest PROROKIEM. Link Zgłoś
Gość: bzykbzyk. Do proroka IP: *.nas1.honolulu1.hi.us.da.qwest.net 11.07.04, 09:44 prorok napisał(a): > Teraz koleś to przyjarałeś z grzywki taką ścieme, że już widzę jak trepy > spadają ze szlajpet twoim adwersażom. A to w US tez maja PGR gdzie komuchow "tyz no trejning wysylojom"? Skazi tovaristch czto eto szlajpety? > BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA > Niedługo w swojej nieokiełznanej rządzy obrzucania kalumniami wszystkich... wokół osiągniesz stan upojenia pomyjami które na nich wylewasz. A co monitor ci zaczal przeciekc i sie ochlapales? > Nie pozostaje nic innego jak życzyć ci smacznej degustacji tych pomyj. Wyrecze sie toba, z twojej wypowiedzi wynika masz wieksze doswiadczenie. Tak ze jak je zdegustujesz to mi twoja opinia o pomyjach wystarczy. Aby to bylo formalne przygotuj ja na pismie. Bedzie latwiej ja odpowiednio sklasyfikowac do okraglego foldera. > BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Moze po angielsku bedzie ci latwiej bo ciezko zrozumiec jak piszesz w Thai. To co w swim nawarze widzisz? Czy mesjasz bedzie pracowal nad twoim arbuzem? Link Zgłoś
Gość: kolo Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.eu.org 10.07.04, 22:13 no to chyba na razie będe najlepszy, w pracy używam jeszcze 486DX2 z AMD Authentic 50Mz, RAM 8 MB, HD 257MB, maszyna z 1992r, używam jej jak muszę bo Worda owiera tak ok. 4-5 minut. Ale jeszcze działa Link Zgłoś
Gość: dumny Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.tpnets.com 10.07.04, 23:18 uzywam systematycznie c-64 Link Zgłoś
Gość: do Kalinowski Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.04, 09:25 A w jaki sposób sprawdzic jaki mam komp i jak szybko działa ? Link Zgłoś
Gość: Erwin Ja lecialem kiedys na Amidze 500+ IP: *.in-addr.btopenworld.com 11.07.04, 12:27 Jesli chodzi Mhz to mila chyba najmniej ale to inna architektura i niewiem jak to porownac z Pc-tem....Amiga Rules. Ludzie sprzedacie swoje PieCe i kupujcie Amigi !!! Link Zgłoś
Gość: Erwin Re: Ja lecialem kiedys na Amidze 500+ IP: *.in-addr.btopenworld.com 11.07.04, 12:28 Aha, mowilem o necie a nie o grach... Link Zgłoś
Gość: Erwin Re: Ja lecialem kiedys na Amidze 500+ IP: *.in-addr.btopenworld.com 11.07.04, 12:29 Aha, i mialem jeszcze HDD 250Mb Link Zgłoś
Gość: McMac Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.04, 17:15 Dual 2.5GHz PowerPC G5 1.25GHz 512K L2 cache/processor 1024MB DDR400 SDRAM RAID 2x160GB Serial ATA 8x SuperDrive ATI Radeon 9600 XT 256MB DDR video memory 23" LCD Link Zgłoś
Gość: ckw Re: Kto z nas używa najwolniejszego komputera? IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 11.07.04, 17:47 Pare razy zmienialem sprzet na lepszy, ale rownolegle wciaz stary, 11 letni Macintosh Performa 6200: 75 mhz; 600 mb HD; zwykly naped CD, zadne tam DVD:-). Co ciekawe, wtedy dolaczyli do niego,oprocz 9 gier, encyklopedii i programow muzycznych i jezykowych plytke z pelnym pakietem StarOffice na Macintosha. Kompa uzywam tylko i wylacznie dla skanera,jaki mam tam podpiety-przez prehistoryczne dzisiaj wejscie SCSI!. Po prostu,ten Mac byl kiedys kupiony dla grafiki komp.Ostatnia giera FPP jaka na tym mi chodzila to DukeNukem 3D albo ShadowWarrior hi hi.. Link Zgłoś