Dodaj do ulubionych

Windows 7 - internet po kablu

IP: *.dynamic.chello.pl 05.05.14, 18:37
Mam problem z laptopem, Windows 7
Chciałem sobie podpiąć laptopa kablem sieciowym do modemu - nie na stałe, tak czystko teoretycznie, w przypadku kłopotów z WiFi.
Na drugim laptopie z Vistą działa to tak, że jak wyłączam połączenie WiFi, to komputer łączy się z internetem po kablu (automatycznie).
A w Windows 7 wyłączam WiFI i tracę internet całkowicie. Jak zmusić system do łączenia się automatycznie także przez kabel sieciowy?
Obserwuj wątek
    • Gość: a Re: Windows 7 - internet po kablu IP: *.dynamic.mm.pl 05.05.14, 19:30
      Prawdopodobnie w 'połączeniach sieciowych' - 'zaawansowane' ustawiona jest niewłaściwa kolejność dostępu usług sieciowych. Albo w ogóle połączenie lokalne jest wyłączone.
    • wariant_b Re: Windows 7 - internet po kablu 05.05.14, 20:22
      Skoro to laptop - to przyjrzeć się oprogramowaniu od producenta, bo może ono bruździ.

      No i sprawdzić, czy łącze kablowe faktycznie działa i pobierane są ustawienia IP z routera.
      Może na routerze masz jakieś zabezpieczenia np. wg MAC Addressów?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka