Dodaj do ulubionych

Pomóżcie mi

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.04, 13:54
Chce sobie kupić komputer i ma mieć takie parametry: procesor - Intel
Pentium 4 3,0 GHz; karta graficzna - Radeon 256 MB DDR TV-Out DVI Box; pamięć
operacyjna - TWINMOS DDRAM 256 MB/ 400 cl 2,5 (2 kostki po 256 MB, razem
512); dysk twardy - Seagate Barracuda 7200.7 120 GB; płyta główna - ASUS
P4P800E Deluxe + WiFi; stacja dyskietek - Samsung 1,44 MB, 3,5"; napęd
optyczny - DVD-REC TDK DVD-R+R/RW BOX, proszę o sugestie co zmienić i na co,
proszę o odp, z góry dzięki
Obserwuj wątek
    • user0001 Re: Pomóżcie mi 03.10.04, 14:09
      Popatrz na kartę graficzną, skoro kupujesz cały komputer, to nie bierz wersji
      BOX, nie opłaca się płacić za pudełko.
      W przypadku karty graficznej znacznie ważniejszy od ilości pamięci jest typ GPU,
      i szerokość szyny danych, popatrz w benchmarkach czego potrzebujesz aby poszły
      gry w które chcesz grać.

Napęd optyczny: Pudełko nie jest ci do szczęści potrzebne, ważniejsze jest aby
      był dwu warstwowy.

Kiedy ostatnio używałeś dyskietek? małe pliki śle się pocztą, a duże nosi na
      płytach CDRW (po to masz nagrywarkę), po co więc Tobie stacja dyskietek?

Nie znam się na numeracji Segate, więc nie wiem jaki cache ma dysk, jeśli 8MB to
      nadaje się, jeśli nie, to poszukaj czegoś z 8MB Cache.
      • amon-ra Re: Pomóżcie mi 04.10.04, 21:04
        Gość portalu: Kuba napisał(a):

> Dziekuje za wasze sugestie, jednak bardzo proszę o kolejne... z góry dzieki

Moja sugestia jest taka: NIE oszczędzaj na stacji dyskietek. Co prawda w dzisiejszych czasach króluje CD/DVD, ale floppy może zapewnić Ci chociażby możliwość szybkiego przenoszenia małych plików między komputerami i, co najważniejsze, uruchamianie programów diagnostycznych (np. MemTest, BootIt) bezpośrednio po bootowaniu z FDD. Odpowiednio spreparowana dyskietka startowa pozwoli Ci odpalić Windows XP w razie komunikatu o braku plików NTLDR czy NTDETECT.COM, poza tym umożliwi wykonanie późniejszego flashowania BIOS-u bez korzystania z magicznych sztuczek w rodzaju flash-BIOS-under-Windows itp.
        To wydatek prawie żaden, a zapewnia Ci (i zaproszonemu do naprawy awarii informatykowi) przeprowadzenie wielu operacji w zgodzie z dotychczasowymi standardami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka