Dodaj do ulubionych

który system lepszy?...

IP: *.centrume.krakow.pl 26.01.03, 20:50
XP, 98 czy 2000? Chciałbym, byście konkretnie doradzili i uzasadnili który z
tych trzech i dlaczego?
Obserwuj wątek
    • jacek19 Re: który system lepszy?... 27.01.03, 10:11
      cze:))
      98 - do gier i ogólnie dośc dobrze chodzi i w miare szybko:P Zawiesza się:(((
      2000 - Nastepca NT 4, rzadko sie wiesza, dobrze chodzi ale ma duze wymagania
      odnoscie pamieci ram:(((( Polecam do pracy w sieci i w domku jesli chcesz miec
      w miare stabilny systemik.
      XP - NT 5.1 lepsza wersja 2000, i najładniej wyglada ze wszystkich systemow z
      serii Windows.. Duza liczba sterownikow kilka wersji systemu miedzy innymi dla
      domu: wersja Home Edition i dla biznesu Proffesional wiecej info o xp na
      www.winxp.com.pl

O 98 i 2000 tez mozesz sie sporo dowiedziec chodzby na stronach Microsoftu
      adres chyba znasz albo szukaj na www.google.com :))) lub grupy dyskusyjne:D
      • Gość: zz Re: który system lepszy?... IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 27.01.03, 17:06
        jacek19 napisał:

> cze:))
        > 98 - do gier i ogólnie dośc dobrze chodzi i w miare szybko:P Zawiesza się:(((
        > 2000 - Nastepca NT 4, rzadko sie wiesza, dobrze chodzi ale ma duze wymagania
        > odnoscie pamieci ram:(((( Polecam do pracy w sieci i w domku jesli chcesz
        miec
        > w miare stabilny systemik.
        > XP - NT 5.1 lepsza wersja 2000, i najładniej wyglada ze wszystkich systemow z
        > serii Windows.. Duza liczba sterownikow kilka wersji systemu miedzy innymi
        dla
        > domu: wersja Home Edition i dla biznesu Proffesional wiecej info o xp na
        > www.winxp.com.pl
        >
        > O 98 i 2000 tez mozesz sie sporo dowiedziec chodzby na stronach Microsoftu
        > adres chyba znasz albo szukaj na www.google.com :))) lub grupy dyskusyjne:D
        pamietaj że jak masz LAN zawsze najłatwiej włamać się do windows 98 bo ma
        najwoięcej dziur a trudniej włamać się do windows xp chyba najbezpieczniejszy
        jest windows 2000 na systemie plików NTFS zamiast Fat32.
        • Gość: mundek Re: który system lepszy?... IP: 217.97.140.* 28.01.03, 23:07

> pamietaj że jak masz LAN zawsze najłatwiej włamać się do windows 98 bo ma
          > najwoięcej dziur a trudniej włamać się do windows xp chyba najbezpieczniejszy
          > jest windows 2000 na systemie plików NTFS zamiast Fat32.
          Jak juz kiedys pisalem, takie bajki o bezpiecznym xp to dzieciom opowiadaj,
          dziur jest moze mniej ale za to wiecej szpiegowskich wtyczek dolozonych (np:
          mozesz sie zapytac panow od M$ jakie ostatnio filmy ogladales albo co sluchalec
          na MEDIA PLAYERZE ) chyba ze sie zainstaluje tzw antyspy troche po tym zabiegu
          to juz lepiej wyglada.
          Poza tym jak dla poczatkujacego to nie polecalbym xp a raczej do nauki lepszy
          bylby 98 lub nawet 95 szybciej sie go reinstaluje po nauce :P
          • chmchm Re: który system lepszy?... 29.01.03, 18:01
            a co z ME ?? instaluje się łatwiej niż 98 i sprawia mniej problemów - o ile
            nie zacznie padać definitywnie;)(przynajmniej w pzrypadku 3 kompów z którymi
            miałem "przyjemność").
            za to win 2000 ma ładnie rozbudowane info o stanie systemu, błedach itp. jednak
            gierce to nie wszystkie na nim pójdą. a xp nie znam w ogóle:( - kolega chciał
            się pochwalić nowyn sprzetem z xp..ale przy starcie zwisnął , więc
            podziękowałem za pokaz hyhy.
            ps. czy ktoś wie dlaczego pod win 2000 wskażnik myszy zamienia sie na textowy
            zamiast na precyzyjnego wyboru?, a pod win me jest ok. - trzeba załadować
            jakieś dodatkowe obrazki wskaźników? czy inne dziadostwo????
    • cin_ek Re: który system lepszy?... 30.01.03, 22:23
      czesc
      osobiscie myśle że xp bo żadko sie zawiesza duzo gierek dziala i ma fajnie
      wszystko zrobione
      windowsa 2000 wogle nie znam i nic o nim Ci nie powiem
      a 98 tez nie jest zły tylko częściej sie zawiesza
      narka
      • Gość: Goga Re: smutna opowiesc IP: *.oc.oc.cox.net 31.01.03, 08:43
        Prosze ze mna lagodnie, bo sie nie znam i od razu mowie.

Po krotkich mekach moj windows98 zostal unicestwiony. Zdaniem fachmana zostal
        wyjatkowo perfidnie zaatakowany przez wirusa, mimo zainstalowanej najnowszej
        wersji Nortona no i byl mus. Coz...

Niestety, fachowiec ten wywalajac rzeczonego Windowsa 98 nie upewnil sie, czy
        mam w szufladzie skopiowana wersje.
        Nie mialam, bo kupujac compaqa i Win98 juz byl zaintalowany, w sklepie nie
        dawali kopii Win98 na cd, a ja nie bylam uprzedzona o takiej potrzebie. (Teraz
        bede wiedziec, ale troche za pozno.)
        Fachowiec wmontowal mi Win2000, kazal sie za to b.chwalic i wyjechal w nieznane.

No i co my widzimy?
        Brak dzwieku-to raz.
        Linki nie chodza, a przynajmniej spora ich czesc - to dwa.
        Tesknie za ogladaniem TV Polonia, bo sie niepotrzebnie wdrozylam, no i
        uzaleznienie nastapilo. Tak jak ten latarnik. - To trzy.

Acha, bo ja daleko.

Czy zdalny instruktarz bylby mozliwy?
        Jesli tak, to bym sie b.cieszyla. Bo ja pojetna jestem, tylko trzeba do mnie
        mowic powoli, wyraznie i bez wyrazow trudnych (technicznych)

ucalowywuje wszystkich komputerowo uswiadomionych i czekam odzewu
        • stratoos Re: smutna opowiesc 31.01.03, 11:02
          Gość portalu: Goga napisał(a):
          >
          > Po krotkich mekach moj windows98 zostal unicestwiony. Zdaniem fachmana zostal
          > wyjatkowo perfidnie zaatakowany przez wirusa, mimo zainstalowanej najnowszej
          > wersji Nortona no i byl mus. Coz...

to mozliwe, choc bardziej prawdopodne byla nieaktualna baza wirusow lub zla
          konfiguracja. Nie mowie, ze NAV jest najlepszy, jednak dosc skutecznie blokuje
          wirusy.

> Niestety, fachowiec ten wywalajac rzeczonego Windowsa 98 nie upewnil sie,
          czy
          > mam w szufladzie skopiowana wersje.
          > Nie mialam, bo kupujac compaqa i Win98 juz byl zaintalowany, w sklepie nie
          > dawali kopii Win98 na cd, a ja nie bylam uprzedzona o takiej potrzebie.
          (Teraz
          > bede wiedziec, ale troche za pozno.)
          > Fachowiec wmontowal mi Win2000, kazal sie za to b.chwalic i wyjechal w
          nieznane

marny z niego "fachowiec"

>
          > No i co my widzimy?
          > Brak dzwieku-to raz.

zle lub wogole nie zainstalowal k. dzwiekowej

> Linki nie chodza, a przynajmniej spora ich czesc - to dwa.

nie wiem o co chodzi z tymi linkami

> Tesknie za ogladaniem TV Polonia, bo sie niepotrzebnie wdrozylam, no i
          > uzaleznienie nastapilo. Tak jak ten latarnik. - To trzy.

??? pewnie nie zainstalowal rowniez tunera ;)

> Czy zdalny instruktarz bylby mozliwy?
          > Jesli tak, to bym sie b.cieszyla. Bo ja pojetna jestem, tylko trzeba do mnie
          > mowic powoli, wyraznie i bez wyrazow trudnych (technicznych)

hmmmm... to chyba zalezy od cierpliwosci ;) Na poczatek szukaj na googlu.
          Znajdziesz tam naprawde mase przeroznych informacji, poradnikow, instrukcji itp.
          • Gość: Goga Re: smutna opowiesc IP: *.oc.oc.cox.net 31.01.03, 18:08
            Dziekuje.
            Nawet dobra diagnoza sie liczy. Wiem odtad, ze to moze byc brak karty
            dzwiekowej i brak tunera.

Ale nie wiem, co to NAV, no i jest mi wstyd.

A w ogole to co ja tu robie miedzy tyloma madralami?

No to przepraszam bardzo.

Fachowiec jest rosyjskim fizykiem, ale tragedia odbywa sie w scenerii
            angielskojezycznej. Bedzie w sobote. Czyli juz jutro.

Pozdrawiam rowniez.

• stratoos Re: który system lepszy?... 31.01.03, 09:26
        ludzie o czym wy wogole piszecie ? Przeczytalem tylko jeden post, ktory byl na
        temat - autor stwierdzil, ze w zaleznosci do czego bedzie uzywany komp. Mozna
        jeszcze dodac, ze w zaleznosci od wiedzy uzytkownika, ale to juz moje zdanie.
        Kazdy przytacza tu w kilku linijkach opisy trzech roznych systemow. Po prostu
        genialnie. Do tego mozna przeczytac, eeeeee, mi sie raz zawiesil w2k wiec on
        jest do kitu. Albo cos w stylu: na w2k nie chodza gry a 98 jest stworzony do
        gier. A najlepsze sa oceny systemu dzialajacego na jakims innym kompie, np. u
        kolegi ;)

Windows jest ogolnie dosc prostym systemem ale trzeba wiedziec co sie chce
        robic i jak to zrobic. Nieprawidlowa konfiguracja sterownikow, bledy w
        konfigurcji systemu nie przekreslja systemu a jedynie swiadcza o uzytkowniku.
        • Gość: wiwa Re: który system lepszy?... IP: *.nyc.rr.com 31.01.03, 19:10
          Zupelnie sie z tym zgadzam. Kazdy system ma swoje wady i zalety, tylko trzeba
          wiedziec jak to wykorzystac.
          Dla przecietnego uzytkownika, z moich domowych doswiadczen, najlepszy jest
          zdecydowanie XP. Wiekszosc gier chodzi, reszta tez, wiec moja 12-to letnia
          corka nie ma z tym systemem najmniejszego problemu.
          Nie miala tez problemu z 2000, ale wiekzosc jej gier i programow nie chciala
          chodzic.
          Do XP koputer musi byc dosc nowoczesny, lub upgraded.
          Problemy moga byc z kartami (brak driver'ow), lub po prostu za malo pamieci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka