Dodaj do ulubionych

Problem z XP - ponowna instalacja

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.08, 14:25
Mam na swoim komputerze zainstalowanego XP. Teraz muszę wymienić
płytę główną i procesor. Czy po ponownej instalacji XP nadal będę
mogła mieć oryginalny produkt Ms? Słyszałam, że system przypisany
jest do konkretnego sprzetu i jak wymienię płytę głowną to po
ponownej instalacji XP nie będzie on działał poprawnie (zablokuje
się, nie wiem dokładnie jestem laikiem w tych sprawach).
Pomóżcie co robić
Obserwuj wątek
    • Gość: petroll Re: Problem z XP - ponowna instalacja IP: 67.204.35.* 16.11.08, 14:42
      Prawdopodobna ponowna aktywacja i albo aktywuje przez internet albo
      trzeba zadzwonic do Microsoft. Nie ma potrzeby ponownie instalowac
      windows.
      • oby.watel Re: Problem z XP - ponowna instalacja 16.11.08, 15:30
        Po wymianie płyty i procesora jak najbardziej jest potrzeba ponownie instalować
        Windows.

        Jeśli Windows jest w wersji pudełkowej nie jest przypisany do sprzętu. Możesz go
        instalować na dowolnej maszynie. Wersja OEM, kupiona z komputerem jest
        "przywiązana" do sprzętu. Po zmianie sprzętu na nowy w zasadzie należy kupić
        nowy Windows. Płyta i procesor uległy więc uszkodzeniu i zostały wymienione w
        ramach gwarancji...
        • mesing Re: Problem z XP - ponowna instalacja 16.11.08, 15:37
          Jeśli od ostatniej aktywacji sprzętu minęło co najmniej 3 miesiące to aktywacja
          będzie udana przez internet. Zgodnie z obowiązującą obecnie licencją w ramach
          gwarancji producent komputera może dowolną ilość razy zmieniać konfigurację
          sprzętu (wymieniać uszkodzone podzespoły), a jeśli Ty jesteś jego producentem to
          odpowiedź nasuwa się sama :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka