ballest 09.02.06, 23:50 Mysle, ze 10 zlotych Niemcy a Polska hmmmmmmmm 3 zlote ! Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
builder Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 00:31 ballest napisał: > Mysle, ze 10 zlotych Niemcy > a Polska hmmmmmmmm 3 zlote ! masz jakies` przeczucia jes`li chodzi o te zdobywcze medale dla jednych i dro`gich?, to podziel sie swoimi refleksjami na przyszlos`c` z Nami=podaj te dziedziny, w kto`rych to oni maja niby zdobyc` te medale-zlote i sportowe?, by, t, b, Odpowiedz Link
ballest Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 06:54 tak, mom przeczucie, ze bydzie ich co najmni 10 ! ;) Odpowiedz Link
builder Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 23:07 ballest napisał: > tak, mom przeczucie, ze bydzie ich co najmni 10 ! > > ;) no.., Niemcy napewno tela bedom miec` bo mocie spus`cizne narodowom rodem zy bylego DDR, by, t,b, Odpowiedz Link
korfantydrugi Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 09:22 A ile chiny? Modl sie ballest by zarowno polska i niemcy nie miały z nimi wspolnej granicy. Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 11:18 tyn styl wypowiedzi kogos mi przipomino:)) Odpowiedz Link
ballest Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 11:21 kogo ? napisz !!! Odpowiedz Link
rita100 Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 11:23 hehe, a jak będzie 10 brązowych medali dla Niemców , a 3 złote medale dla Polski ? ;)))) Odpowiedz Link
ballest Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 12:09 Wierzysz w cuda, Rita? Odpowiedz Link
dede99 Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 12:13 Hi! W niemieckim sporcie sie trocha orientuja, a kto jest Polska nadzieja na medale? dede Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 12:14 ta Polka ze Hameryki co gowwon ku przodkowi na sankach jezdzi - jak to sie tyn sport mianuje(tako maszkytno nazwa)? Odpowiedz Link
ballest Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 12:22 ;)))))))))) Laband a co to je za dyscyplina? godosz saneczki? Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Skeleton 10.02.06, 12:35 29-letnia Monika Wołowiec już przeszła do historii polskiego olimpizmu - jako pierwsza Polka zakwalifikowała się do rywalizacji o medale igrzysk w skeletonie. Teraz przygotowuje się, aby występ na torze w Cesanie był udany. "Zawsze moim marzeniem było wystąpić w igrzyskach olimpijskich. O igrzyskach myślałam w szkole podstawowej nr 45 we Wrocławiu, potem w II Liceum Ogólnokształcącym, z którego blisko było na obiekty Akademii Wychowania Fizycznego. Po jej ukończeniu cztery lata temu znalazłam się z 300 dolarami w USA. Po pierwszej nocy kapitał stopniał do 217, bo nie było w pobliżu tańszego hotelu" - powiedziała PAP w telefonicznej rozmowie Monika Wołowiec. Myśl o zostaniu olimpijczykiem skierowała Polkę mającą przygotowanie lekkoatletyczne (biegała przez płotki, skakała w dal, nie stroniła od wieloboju) w kierunku sportu bobslejowego. Wołowiec przymierzała się do startu w poprzednich igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku w bobslejowych dwójkach, jako rozpychająca, razem z pochodzącą z Czechowic- Dziedzic Joanną Steinhilber. W końcówce przygotowań zabrakło punktów i obie oglądały rywalizację z trybun. Potem, gdzieś mniej więcej dwa lata temu, Wołowiec zwróciła swoje zainteresowania w stronę skeletonu. W sezonie 2004/2005 sklasyfikowana została na 25. miejscu w zawodach o Puchar Ameryki (rywalizowały zawodniczki z 11 krajów). Przed nią znalazło się 12 Amerykanek, 5 Kanadyjek, 4 Australijki, 2 Japonki i jedna Brytyjka. Brała udział w zawodach o Puchar Ameryki i Challenge Cup. Nie mogła jednak startować w zawodach Pucharu Świata, bowiem regulamin tej imprezy dopuszcza do startu minimalnie dwie skeletonistki z danego kraju. Kontakt z dyscypliną ułatwiało jej mieszkanie w Park City, w pobliżu toru na którym trenowali skeletoniści, saneczkarze i bobsleiści. "Początki były trudne. Gospodarze początkowo nie chcieli wpuszczać mnie na tor, gdzie trenowały najlepsze skeletonistki amerykańskie. Często po opadach śniegu tor był nieczynny. Podchodzono do mnie nieufnie. Nieufność zaczęła stopniowo słabnąć. Nie płaciłam już za każdy zjazd 18 dolarów, dostałam 50-procentową zniżkę. Życzliwość zaczęli wykazywać trenerzy widzący moje zaangażowanie. Ale nadal, kiedy w sezonie olimpijskim pozwolono mi uczestniczyć w przygotowaniach czołówki USA, nikt nie wierzył, że po niespełna dwóch latach treningu zdobędę prawo startu w igrzyskach" - wspomina Monika Wołowiec. Polka nie zawsze mogła znaleźć czas na trening, bowiem praca dawała jej nie tylko utrzymanie ale stwarzała także możliwość finansowania olimpijskich marzeń. "Wieczorem nie zawsze mogłam zdążyć na trening, czasami brakowało sił" - dodaje mierząca 169 cm wzrostu i ważąca 61 kg najlepsza polska skeletonistka. 14 lutego, w Walentynki, na dwa dni przed olimpijskim startem na torze w Cesanie Monika Wołowiec obchodzić będzie 30 urodziny. "W spełnieniu moich marzeń olimpijskich pomogli mi prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski, sekretarz generalny Adam Krzesiński, którzy błyskawicznie przyłożyli cegiełkę do moich starań, a także sekretarz generalny Polskiego Związku Sportów Saneczkowych Bogusław Marszałkowski, który wykonał całą robotę papierkową" - powiedziała Wołowiec. Polska skeletonistka ma nadzieję, że jej sukcesami zainteresuje się jakiś sponsor oraz, że w olimpijskim starcie będzie mógł jej służyć fachową radą mieszkający w Calgary Kanadyjczyk Jean Riendau, mąż jej rywalki z toru Turczynki Demet, której nie spełniły się marzenia o starcie olimpijskim w Turynie. (PAP) Odpowiedz Link
rita100 Re: ps 10.02.06, 19:39 Tak jakoś jest, że Mistrzami zostają najczęściej Ci na których nie liczymy. A czarne konie zawodów czasami zawodzą. Liczę na trzy polskie złote niespodzianki. A nich nas zaskoczą. To trzymamy kciuki i już się wybieram na Wielkie Otwarcie Zimowej Olimpiady, ma być widowisko :) No to do potam Odpowiedz Link
builder Re: Skeleton 10.02.06, 23:12 szwager_z_laband napisał: > www.olimpijski.pl/14778_20537.html szw(f)agier...?, a wiyrsz cou tou slowo uoznaczo, co..?, t,b, Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Skeleton 11.02.06, 10:06 jak mosz na mysli pochodzynie tego suowa to niywia, jak wiysz to godej ajnfach. Odpowiedz Link
builder Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 23:09 rita100 napisała: > hehe, a jak będzie 10 brązowych medali dla Niemców , a 3 złote medale dla > Polski ? ;)))) o kurcze?!, to ballest napisze, z`e byli na dopingu-ehehheee, by Rita, Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 20:31 jo prawie pacza - tera idzie Andora:) Odpowiedz Link
rita100 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 21:20 Trzeba przyznać , że fantastyczne jest otwarcie Zimowych Igrzysk. Cudowne, oglądacie ? Odpowiedz Link
rita100 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:18 Tylko brak dynamizmu i może takiej energii sportowej. Nie wydaje Wam się ? Odpowiedz Link
rita100 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:27 Własciwie to szukam chyba dziury w całym, pokazy są jednak śliczne. To ide oglądac dalej :) Odpowiedz Link
rita100 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:34 No i zapalony Znicz Olimpijski XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie są już otwarte. Odpowiedz Link
sloneczko1 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:41 Ośmiu biegaczy, u których wykryto podwyższony poziom hemoglobiny, zawiesiła na kilkanaście godzin przed ceremonią otwarcia Międzynarodowa Federacja Narciarska sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3157972.html Odpowiedz Link
dede99 Skeleton? 10.02.06, 22:41 Co to jest tyn skeleton?Jo to pyrszy roz slysza. Jak to jest po niymiecku? Na google mi wyskakuje Szkielet,brrrrrrrrrrrrrrrr Odpowiedz Link
sloneczko1 Re: Skeleton? 10.02.06, 22:42 dede99 napisał: > Co to jest tyn skeleton?Jo to pyrszy roz slysza. > Jak to jest po niymiecku? > Na google mi wyskakuje Szkielet,brrrrrrrrrrrrrr co Ty za gupoty piszesz? pl.wikipedia.org/wiki/Skeleton Odpowiedz Link
dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 22:53 images.google.de/images?q=skeleton&hl=de&lr=&sa=N&tab=ii&oi=imagest jo jeszcze disiej nic niy wypiol:)))) Odpowiedz Link
dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 22:56 Bittttttteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg Odpowiedz Link
sloneczko1 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:03 Dedeeeeeeeeeeeeeee--przeca Ci posłałach link--kliknij w niego yno Odpowiedz Link
dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:06 dziynki slonce,ale jo to napraaaaawde piyrszy roz slysza. muszy wyczaic jak to jest w niymieckim? Odpowiedz Link
dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:08 tyn jest ale sexi,co?????? www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg Odpowiedz Link
betelka Re: Skeleton? 10.02.06, 23:12 dede99 napisał: > tyn jest ale sexi,co?????? > www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg dede, pierona jasnego skoncz sam uo szkieletach pisac, bo sie bojam a chopa w doma niy ma. Odpowiedz Link
betelka Re: do dede 10.02.06, 23:18 dede99 napisał: > a somsiadow niymosz?:) mosz mie na mysli? mom somsiadow. sam mosz fajny link images.google.de/imgres?imgurl=http://www.bikers- welt.de/bilder/ani_gif/gif/skeleton.gif&imgrefurl=www.bikers- welt.de/bilder/ani_gif/ani.html&h=168&w=160&sz=31&tbnid=joeEVsC6lw9eZM:&tbnh=93& tbnw=88&hl=de&start=88&prev=/images%3Fq%3Dskeleton%26start%3D80%26svnum%3D10% 26hl%3Dde%26lr%3D%26cr%3DcountryDE%26sa%3DN Odpowiedz Link
betelka Re: do dede 10.02.06, 23:21 dede99 napisał: > super Link,dziynki:) niy ma za co. :)))))))) Odpowiedz Link
dede99 Re: do dede 10.02.06, 23:27 builder 10.02.06, 23:09 + odpowiedz a 3 złote medale dla > Polski ? ;)))) Myslisz ze ,,wyskoczy" zas jakis Fortuna?????? Odpowiedz Link
betelka Re: Skeleton? 10.02.06, 23:28 Das Skelett eines neugeborenen Kindes besteht zunächst noch aus mehr als 300 Knochen beziehungsweise Knorpeln, die im Verlauf der körperlichen Entwicklung teilweise zusammenwachsen und dabei immer fester und belastbarer werden. Ein ausgewachsener Mensch verfügt über 206 Knochen, von denen sich die Hälfte in den Händen und Füßen befindet. Sie sind durch Gelenke oder Fugen miteinander verbunden, verleihen dem Körper seine Stabilität und bilden gleichzeitig Schutz und Gerüst für alle unsere Organe Odpowiedz Link
dede99 do betelki 10.02.06, 23:31 Juz sie niy boisz tych szkeletow, ze sama o nich piszesz? Odpowiedz Link
betelka Re: do betelki 10.02.06, 23:33 dede99 napisał: > Juz sie niy boisz tych szkeletow, ze sama o nich piszesz? > niy, chop prziszou ze szpyjtszichty :))))))) Odpowiedz Link
dede99 Re: do betelki 10.02.06, 23:37 niy, chop prziszou ze szpyjtszichty :))))))) no to zajmi sie tera twoim chopem:) Odpowiedz Link
dede99 programOlimpiady 10.02.06, 23:38 www.zdf.de/ZDFde/sportdaten/23/0,3307,3792471,00.html Odpowiedz Link
sloneczko1 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:13 www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg Odpowiedz Link
builder Re:to niy "Skeleton" to willi2, 11.02.06, 00:49 SORRY!, sloneczko1 napisała: > www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg Odpowiedz Link
szwager_z_laband do dede99 11.02.06, 10:12 Skeleton heißt auf Deutsch so viel wie Skelett. Für das Gerät hat man in Deutschland den Begriff »Rundstahlkufenschlitten« geprägt. Die Engländer sagen einfach Teetablett dazu. Wie nennen Sie Ihren Schlitten? Odpowiedz Link
pauulek Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 11.02.06, 10:02 "Mysle, ze 10 zlotych Niemcy > a Polska hmmmmmmmm 3 zlote ! " a Polska 3 zlote i 20 groszy Odpowiedz Link
betelka Re: Pierwsze złoto dla Niemiec, Sikora zawiódł 11.02.06, 17:13 sport.gazeta.pl/turyn2006/1,71324,3159105.html Odpowiedz Link
betelka Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 17:14 sport.gazeta.pl/turyn2006/1,71324,3159136.html Odpowiedz Link
ballest Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 19:26 ;) Fajnie my zaczli! -- pyrsk Ballest Odpowiedz Link
walezka Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 20:38 jo wo jedno powim: jest tela dobrych sportowcow co pochodza z innych landow ze niemcy sie przy niech skryja a jak im sie zloty medal trefi to chyba przez przypadek abo doping :) Odpowiedz Link
socer-schlesier Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 20:38 Wyobrażmy sobie że dzisiaj to Polska zdobyła na olimpiadzie w ciągu jednego dnia 2 złote medale - ależ byłby bal. Odpowiedz Link
walezka Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 20:41 jo zycza polokom zeby wszystki zdobyli to by w nasz narod nowy duch wstapiol i by sie lepi zylo Odpowiedz Link
betelka Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 20:54 socer-schlesier napisał: > Wyobrażmy sobie że dzisiaj to Polska zdobyła na olimpiadzie w ciągu jednego dni > a 2 złote medale - ależ byłby bal. zaroz by swiynto naradowe zrobili :))))))))) Odpowiedz Link
ballest 11 zlotych do Niemiec 27.02.06, 11:01 No to uech se tylko uo jeden Zloty pomylou, a jednak Olimpiada wygraly Niemcy! Odpowiedz Link