Dodaj do ulubionych

Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Turynie?

09.02.06, 23:50
Mysle, ze 10 zlotych Niemcy
a Polska hmmmmmmmm 3 zlote !
Obserwuj wątek
    • builder Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 00:31
      ballest napisał:

      > Mysle, ze 10 zlotych Niemcy
      > a Polska hmmmmmmmm 3 zlote !

      masz jakies` przeczucia jes`li chodzi o te zdobywcze medale dla jednych i
      dro`gich?,
      to podziel sie swoimi refleksjami na przyszlos`c` z Nami=podaj te dziedziny, w
      kto`rych to oni maja niby zdobyc` te medale-zlote i sportowe?,

      by,
      t, b,

      • ballest Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 06:54
        tak, mom przeczucie, ze bydzie ich co najmni 10 !

        ;)
        • builder Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 23:07
          ballest napisał:

          > tak, mom przeczucie, ze bydzie ich co najmni 10 !
          >
          > ;)

          no.., Niemcy napewno tela bedom miec` bo mocie spus`cizne narodowom rodem zy
          bylego DDR,

          by,
          t,b,

    • korfantydrugi Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 09:22
      A ile chiny? Modl sie ballest by zarowno polska i niemcy nie miały z nimi
      wspolnej granicy.
      • szwager_z_laband Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 11:18
        tyn styl wypowiedzi kogos mi przipomino:))
        • ballest Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 11:21
          kogo ? napisz !!!
          • rita100 Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 11:23
            hehe, a jak będzie 10 brązowych medali dla Niemców , a 3 złote medale dla
            Polski ? ;))))
            • ballest Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 12:09
              Wierzysz w cuda, Rita?
              • dede99 Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 12:13
                Hi!
                W niemieckim sporcie sie trocha orientuja, a kto jest Polska nadzieja na medale?

                dede
                • szwager_z_laband Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 12:14
                  ta Polka ze Hameryki co gowwon ku przodkowi na sankach jezdzi - jak to sie tyn
                  sport mianuje(tako maszkytno nazwa)?
                  • ballest Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 12:22
                    ;))))))))))

                    Laband a co to je za dyscyplina? godosz saneczki?
                    • szwager_z_laband Skeleton 10.02.06, 12:27
                      www.olimpijski.pl/14778_20537.html
                      • ballest Re: Skeleton 10.02.06, 12:30
                        No to wiysz
                        Skeleton
                        ;)
                      • szwager_z_laband Re: Skeleton 10.02.06, 12:35
                        29-letnia Monika Wołowiec już przeszła do historii polskiego olimpizmu - jako
                        pierwsza Polka zakwalifikowała się do rywalizacji o medale igrzysk w
                        skeletonie. Teraz przygotowuje się, aby występ na torze w Cesanie był udany.


                        "Zawsze moim marzeniem było wystąpić w igrzyskach olimpijskich. O igrzyskach
                        myślałam w szkole podstawowej nr 45 we Wrocławiu, potem w II Liceum
                        Ogólnokształcącym, z którego blisko było na obiekty Akademii Wychowania
                        Fizycznego. Po jej ukończeniu cztery lata temu znalazłam się z 300 dolarami w
                        USA. Po pierwszej nocy kapitał stopniał do 217, bo nie było w pobliżu tańszego
                        hotelu" - powiedziała PAP w telefonicznej rozmowie Monika Wołowiec.

                        Myśl o zostaniu olimpijczykiem skierowała Polkę mającą przygotowanie
                        lekkoatletyczne (biegała przez płotki, skakała w dal, nie stroniła od
                        wieloboju) w kierunku sportu bobslejowego. Wołowiec przymierzała się do startu
                        w poprzednich igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku w
                        bobslejowych dwójkach, jako rozpychająca, razem z pochodzącą z Czechowic-
                        Dziedzic Joanną Steinhilber. W końcówce przygotowań zabrakło punktów i obie
                        oglądały rywalizację z trybun.

                        Potem, gdzieś mniej więcej dwa lata temu, Wołowiec zwróciła swoje
                        zainteresowania w stronę skeletonu. W sezonie 2004/2005 sklasyfikowana została
                        na 25. miejscu w zawodach o Puchar Ameryki (rywalizowały zawodniczki z 11
                        krajów). Przed nią znalazło się 12 Amerykanek, 5 Kanadyjek, 4 Australijki, 2
                        Japonki i jedna Brytyjka. Brała udział w zawodach o Puchar Ameryki i Challenge
                        Cup. Nie mogła jednak startować w zawodach Pucharu Świata, bowiem regulamin tej
                        imprezy dopuszcza do startu minimalnie dwie skeletonistki z danego kraju.

                        Kontakt z dyscypliną ułatwiało jej mieszkanie w Park City, w pobliżu toru na
                        którym trenowali skeletoniści, saneczkarze i bobsleiści.

                        "Początki były trudne. Gospodarze początkowo nie chcieli wpuszczać mnie na tor,
                        gdzie trenowały najlepsze skeletonistki amerykańskie. Często po opadach śniegu
                        tor był nieczynny. Podchodzono do mnie nieufnie. Nieufność zaczęła stopniowo
                        słabnąć. Nie płaciłam już za każdy zjazd 18 dolarów, dostałam 50-procentową
                        zniżkę. Życzliwość zaczęli wykazywać trenerzy widzący moje zaangażowanie. Ale
                        nadal, kiedy w sezonie olimpijskim pozwolono mi uczestniczyć w przygotowaniach
                        czołówki USA, nikt nie wierzył, że po niespełna dwóch latach treningu zdobędę
                        prawo startu w igrzyskach" - wspomina Monika Wołowiec.

                        Polka nie zawsze mogła znaleźć czas na trening, bowiem praca dawała jej nie
                        tylko utrzymanie ale stwarzała także możliwość finansowania olimpijskich
                        marzeń. "Wieczorem nie zawsze mogłam zdążyć na trening, czasami brakowało sił" -
                        dodaje mierząca 169 cm wzrostu i ważąca 61 kg najlepsza polska skeletonistka.

                        14 lutego, w Walentynki, na dwa dni przed olimpijskim startem na torze w
                        Cesanie Monika Wołowiec obchodzić będzie 30 urodziny.

                        "W spełnieniu moich marzeń olimpijskich pomogli mi prezes Polskiego Komitetu
                        Olimpijskiego Piotr Nurowski, sekretarz generalny Adam Krzesiński, którzy
                        błyskawicznie przyłożyli cegiełkę do moich starań, a także sekretarz generalny
                        Polskiego Związku Sportów Saneczkowych Bogusław Marszałkowski, który wykonał
                        całą robotę papierkową" - powiedziała Wołowiec.

                        Polska skeletonistka ma nadzieję, że jej sukcesami zainteresuje się jakiś
                        sponsor oraz, że w olimpijskim starcie będzie mógł jej służyć fachową radą
                        mieszkający w Calgary Kanadyjczyk Jean Riendau, mąż jej rywalki z toru
                        Turczynki Demet, której nie spełniły się marzenia o starcie olimpijskim w
                        Turynie. (PAP)
                        • szwager_z_laband ps 10.02.06, 12:39
                          za serce i wytrwauosc czinia za nia kciuki :)
                          • rita100 Re: ps 10.02.06, 19:39
                            Tak jakoś jest, że Mistrzami zostają najczęściej Ci na których nie liczymy. A
                            czarne konie zawodów czasami zawodzą. Liczę na trzy polskie złote
                            niespodzianki. A nich nas zaskoczą.
                            To trzymamy kciuki i już się wybieram na Wielkie Otwarcie Zimowej Olimpiady, ma
                            być widowisko :)
                            No to do potam
                      • builder Re: Skeleton 10.02.06, 23:12
                        szwager_z_laband napisał:

                        > www.olimpijski.pl/14778_20537.html

                        szw(f)agier...?,
                        a wiyrsz cou tou slowo uoznaczo, co..?,

                        t,b,

                        • szwager_z_laband Re: Skeleton 11.02.06, 10:06
                          jak mosz na mysli pochodzynie tego suowa to niywia, jak wiysz to godej ajnfach.
            • builder Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 10.02.06, 23:09
              rita100 napisała:

              > hehe, a jak będzie 10 brązowych medali dla Niemców , a 3 złote medale dla
              > Polski ? ;))))

              o kurcze?!,
              to ballest napisze, z`e byli na dopingu-ehehheee,

              by Rita,

    • betelka Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 20:25
      kto oglondou?
      • szwager_z_laband Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 20:31
        jo prawie pacza - tera idzie Andora:)
        • ballest Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 20:37
          Brazylia, kaj uoni tam som!
          • rita100 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 21:20
            Trzeba przyznać , że fantastyczne jest otwarcie Zimowych Igrzysk.
            Cudowne, oglądacie ?
            • ballest Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 21:33
              Ja, je richtig fajne!
              • betelka Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:05
                Mie sie tysz bardzo podobou.
                • rita100 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:18
                  Tylko brak dynamizmu i może takiej energii sportowej. Nie wydaje Wam się ?
                  • rita100 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:27
                    Własciwie to szukam chyba dziury w całym, pokazy są jednak śliczne.
                    To ide oglądac dalej :)
                    • rita100 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:34
                      No i zapalony Znicz Olimpijski
                      XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie są już otwarte.

                      • sloneczko1 Re: Otwarcie igrzysk 10.02.06, 22:41
                        Ośmiu biegaczy, u których wykryto podwyższony poziom hemoglobiny, zawiesiła na
                        kilkanaście godzin przed ceremonią otwarcia Międzynarodowa Federacja Narciarska
                        sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3157972.html
                    • dede99 Skeleton? 10.02.06, 22:41
                      Co to jest tyn skeleton?Jo to pyrszy roz slysza.
                      Jak to jest po niymiecku?
                      Na google mi wyskakuje Szkielet,brrrrrrrrrrrrrrrr
                      • sloneczko1 Re: Skeleton? 10.02.06, 22:42
                        dede99 napisał:

                        > Co to jest tyn skeleton?Jo to pyrszy roz slysza.
                        > Jak to jest po niymiecku?
                        > Na google mi wyskakuje Szkielet,brrrrrrrrrrrrrr
                        co Ty za gupoty piszesz?
                        pl.wikipedia.org/wiki/Skeleton
                        • dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 22:53
                          images.google.de/images?q=skeleton&hl=de&lr=&sa=N&tab=ii&oi=imagest
                          jo jeszcze disiej nic niy wypiol:))))
                          • dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 22:56
                            Bittttttteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
                            www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg
                            • sloneczko1 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:03
                              Dedeeeeeeeeeeeeeee--przeca Ci posłałach link--kliknij w niego yno
                              • sloneczko1 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:03
                                pl.wikipedia.org/wiki/Skeleton
                                • dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:06
                                  dziynki slonce,ale jo to napraaaaawde piyrszy roz slysza.
                                  muszy wyczaic jak to jest w niymieckim?
                                  • dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:08
                                    tyn jest ale sexi,co??????
                                    www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg
                                    • betelka Re: Skeleton? 10.02.06, 23:12
                                      dede99 napisał:

                                      > tyn jest ale sexi,co??????
                                      > www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg

                                      dede, pierona jasnego skoncz sam uo szkieletach pisac, bo sie bojam a chopa w
                                      doma niy ma.
                                      • dede99 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:13
                                        a somsiadow niymosz?:)
                                        • betelka Re: do dede 10.02.06, 23:18
                                          dede99 napisał:

                                          > a somsiadow niymosz?:)

                                          mosz mie na mysli? mom somsiadow.
                                          sam mosz fajny link

                                          images.google.de/imgres?imgurl=http://www.bikers-
                                          welt.de/bilder/ani_gif/gif/skeleton.gif&imgrefurl=www.bikers-
                                          welt.de/bilder/ani_gif/ani.html&h=168&w=160&sz=31&tbnid=joeEVsC6lw9eZM:&tbnh=93&
                                          tbnw=88&hl=de&start=88&prev=/images%3Fq%3Dskeleton%26start%3D80%26svnum%3D10%
                                          26hl%3Dde%26lr%3D%26cr%3DcountryDE%26sa%3DN
                                          • dede99 Re: do dede 10.02.06, 23:20
                                            super Link,dziynki:)
                                            • betelka Re: do dede 10.02.06, 23:21
                                              dede99 napisał:

                                              > super Link,dziynki:)

                                              niy ma za co. :))))))))
                                              • dede99 Re: do dede 10.02.06, 23:27
                                                builder 10.02.06, 23:09 + odpowiedz

                                                a 3 złote medale dla

                                                > Polski ? ;))))
                                                Myslisz ze ,,wyskoczy" zas jakis Fortuna??????
                                        • betelka Re: Skeleton? 10.02.06, 23:28
                                          Das Skelett eines neugeborenen Kindes besteht zunächst noch aus mehr als 300
                                          Knochen beziehungsweise Knorpeln, die im Verlauf der körperlichen Entwicklung
                                          teilweise zusammenwachsen und dabei immer fester und belastbarer werden.

                                          Ein ausgewachsener Mensch verfügt über 206 Knochen, von denen sich die Hälfte
                                          in den Händen und Füßen befindet. Sie sind durch Gelenke oder Fugen
                                          miteinander verbunden, verleihen dem Körper seine Stabilität und bilden
                                          gleichzeitig Schutz und Gerüst für alle unsere Organe
                                          • dede99 do betelki 10.02.06, 23:31
                                            Juz sie niy boisz tych szkeletow, ze sama o nich piszesz?

                                            • betelka Re: do betelki 10.02.06, 23:33
                                              dede99 napisał:

                                              > Juz sie niy boisz tych szkeletow, ze sama o nich piszesz?
                                              >

                                              niy, chop prziszou ze szpyjtszichty :)))))))
                                              • dede99 Re: do betelki 10.02.06, 23:37
                                                niy, chop prziszou ze szpyjtszichty :)))))))

                                                no to zajmi sie tera twoim chopem:)
                                                • dede99 programOlimpiady 10.02.06, 23:38
                                                  www.zdf.de/ZDFde/sportdaten/23/0,3307,3792471,00.html
                                    • sloneczko1 Re: Skeleton? 10.02.06, 23:13
                                      www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg
                                      • builder Re:to niy "Skeleton" to willi2, 11.02.06, 00:49
                                        SORRY!,




                                        sloneczko1 napisała:

                                        > www.ibiblio.org/sigmaman/content/images/public_domain/general/mlf-skeleton-pd-05-kj002/mlf-skeleton-pd-05-kj002.jpg
                      • szwager_z_laband do dede99 11.02.06, 10:12
                        Skeleton heißt auf Deutsch so viel wie Skelett. Für das Gerät hat man in
                        Deutschland den Begriff »Rundstahlkufenschlitten« geprägt. Die Engländer sagen
                        einfach Teetablett dazu. Wie nennen Sie Ihren Schlitten?
    • pauulek Re: Ile medali zdobyja Niemcy a ile Polska w Tury 11.02.06, 10:02
      "Mysle, ze 10 zlotych Niemcy
      > a Polska hmmmmmmmm 3 zlote ! "


      a Polska 3 zlote i 20 groszy
    • betelka Re: Pierwsze złoto dla Niemiec, Sikora zawiódł 11.02.06, 17:13
      sport.gazeta.pl/turyn2006/1,71324,3159105.html
    • betelka Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 17:14
      sport.gazeta.pl/turyn2006/1,71324,3159136.html
      • ballest Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 19:26
        ;) Fajnie my zaczli!
        --
        pyrsk
        Ballest
        • walezka Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 20:38
          jo wo jedno powim: jest tela dobrych sportowcow co pochodza z innych landow ze
          niemcy sie przy niech skryja a jak im sie zloty medal trefi to chyba przez
          przypadek abo doping :)
        • socer-schlesier Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 20:38
          Wyobrażmy sobie że dzisiaj to Polska zdobyła na olimpiadzie w ciągu jednego dnia 2 złote medale - ależ byłby bal.
          • walezka Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 20:41
            jo zycza polokom zeby wszystki zdobyli to by w nasz narod nowy duch wstapiol i
            by sie lepi zylo
          • betelka Re: Drugie złoto dla Niemiec 11.02.06, 20:54
            socer-schlesier napisał:

            > Wyobrażmy sobie że dzisiaj to Polska zdobyła na olimpiadzie w ciągu jednego
            dni
            > a 2 złote medale - ależ byłby bal.

            zaroz by swiynto naradowe zrobili :)))))))))
            • ballest 11 zlotych do Niemiec 27.02.06, 11:01
              No to uech se tylko uo jeden Zloty pomylou, a jednak Olimpiada wygraly Niemcy!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka