Dodaj do ulubionych

Fleshkus - pendrive z papieru

16.02.11, 15:53
Hmmm, trochę nie fajnie będzie go trzymać w kieszeni... jeszcze się podrze:)
Obserwuj wątek
  • lisa2 Re: Fleshkus - pendrive z papieru 17.02.11, 02:58
   A ja uważam, że to nie jest takie złe.

   Pendrajw jednorazowego użytku - odporny na wirusy, nie ma czasu na zainfekowanie - nie roznosi choroby dalej, a jak już przeniesie informacje raz zapisaną i przepisaną do innego komputera, żaden szpieg nie odczyta, gdy wezmę i potraktuję go zapalniczką.

   Poza tym cena powinna być 10-ciokrotnie niższa.

   A pamiętacie takie gadżety, jak pozytywki elektroniczne zatopione w kartach pocztowych - grała taka melodyjkę jak się otwierało kartę.

   A takie nowoczesne - chociaż przyznaję przesadnie drogie - wyświetlacze-ramki do zdjęć zapisanych cyfrowo - stoi taka na jakiejś półeczce na widoku i cały czas przegląda mój album ze zdjęciami cyfrowymi - zeskanowałam sobie wszystkie rodzinne albumy i u członków bliższej i dalszej rodziny, a i od znajomych - nigdy bym nie miała oryginałów, a tak sobie od czasu do czasu popatrzę na te starocie jeszcze sprzed I wojny światowej - tak, mam takie.

   Wracając do tych papierowych pendrajwów, to powinno się upowszechnić - sama mam kilka takich o różnych pojemnościach - pierwszy kupiłam kiedyś sama, a następne dostawałam jako gadżet-dodatek do jakiegoś zakupu, albo jako reklamę.

   Jednak pendrajwy na USB 1 czy 2 chyba będą niedługo - przy tak masowej produkcji i wykorzystaniu, prawdopodobnie firmy będa chciały zaoszczędzić na rodzaju wtyku i tak go zmodyfikują, że zostaną tylko same paski dotykowe, jak w kartach płatniczych - kilka miedzianych ścieżek widocznych na zewnątrz - oczywiście i jakość się pogorszy, a przy tym i pojemność zostanie ograniczona.

   Następnym gadżetem, będzie zminimalizowanie układu pamięci do milimetra kwadratowego i zatopienie go w smole (tak jak w kartach grających pozytywki) - choć tam dochodziła bateryjka - tu zasilanie jest zewnętrzne.
  • spec24 Re: Fleshkus - pendrive z papieru 17.02.11, 10:03
   Upodobaliśmy sonie sprzęt wielokrotnego użytku - coraz częściej wydajemy więcej, żeby sprzęt mógł służyć nam dłużej. Przerzucamy się z analogowych papierosów na e-papierosy, kolekcjonujemy gadgety... Jakoś nie widzę tych papierowych pendrive'ów
   -----
   www.facebook.com/smookePL - skręca Cie?
  • advertum Re: Fleshkus - pendrive z papieru 30.03.11, 02:34
   Rośnie nam świat jednorazowych gadżetów!
   Czy są może już urządzenia wielkości pena przekazujące dane na odległość? Np. kładziemy takie małe cudo między dwoma laptopami (np. w odległości max 1metr) i możemy swobodnie przerzucać tam dane, ewentualnie w innej opcji, kładziemy takie cudo na obudowie, pojawia się jako dysk przenośny w systemie i voila, zgrywamy.

   ---------------
   Oni naprawiają laptopy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka