Dodaj do ulubionych

Idą święta....

01.12.20, 11:27
Już pora o tym pomyśleć.Zmobilizował mnie do tego biały krajobraz za oknem. W związku z tym, że planuję je spędzić samotnie, sama muszę poczynić pewne przygotowania.
Zaczęłam od drobnego przemeblowania, by przygotować godne miejsce dla choinki . Zwykle miałam choinki żywe, w doniczce, które potem przesadzałam do okolicy mojego tipi w górach wapiennych. Już mnie przerosły.
Tym razem wyjęłam sztuczną choinkę z kartonu, rozprostowałam jej gałęzie i postawiłam na stoliku.I tyle na dziś.....
Obserwuj wątek
    • x49x Re: Idą święta.... 01.12.20, 20:49
      Ja dziś robiłam porządki z książkami, segregowałam je tematycznie. Będę mieć żywą choinkę, sztuczną mam na strychu, ale już dawno jej nie używam.
      • pia.ed Re: Idą święta.... 23.12.20, 09:38
        krakkrakusek1au napisał:

Idá święta, z tej okazji: Zdrowia, wszelkiej pomyślności i Szczęśliwego Nowego
        Roku wszystkim emerytom.

Niedawno przyszlo mi na mysl, ze dotad nie wiem w ktorej czesci Australii
        mieszkasz, a konkretnie jaka pora roku u Ciebie w tej chwili panuje, zima czy lato?
          • pia.ed Re: Idą święta.... 23.12.20, 19:25
            vermieter napisał(a):

> Wydaje mi się, że kokietujesz swoją niewiedzą.
            > Nie chodzi mi o to, gdzie mieszka krakkrakusek1au wink

Pytalam sie, bo to mnie interesuje... i wiem przeciez, ze kiedy u nas jest jesien,
            to w Australii jest wiosna, ale Australia jest wielka i mimo wiosny moze byc
            bardzo goraco tam gdzie krakusek mieszka.
            Teraz widze, , ze pytanie niewlasciwie sforumulowalam, bo jeszcze dobrze sie
            nie obudzilam ... Dla mnie godzina 09 00 to jeszcze przed switem... ale
            mimo wszystko nie zapytalam, czy to prawda, ze w Australli ludzie chodza do gory nogami,
            wiec o co chodzi? wink
              • pia.ed Re: Idą święta.... 23.12.20, 23:17
                krakkrakusek1au napisał:
                > Lato w Australii zaczyna się 1 grudnia. Mieszkam w Nowej Południowej Walii, Sydney. W tej chwili jest godzina 7:35, temperatura ok 23 stopni Celsjusza, słoneczko już łagodnie świeci. Pozdrawiam.

Na biurku mam duza mape swiata i widze w tej chwili Sydney... Na szwedzkiej stronce korzystam
                z prognozy pogody, ktora w Sydney wyglada tak:

www.vackertvader.se/sydney

Niestety nie moge pochwalic sie ladna pogoda w Malmö, bo temperatura w nocy i w dzien
                niewiele sie od siebie rozni, w najlepszym przypadku w Wigilie bedzie ca 7C i lekki deszcz

www.vackertvader.se/malm%C3%B6
                • adria231 Re: Idą święta.... 25.12.20, 08:13
                  Wczoraj, w Wigilię połowę dnia spędziłam na rozmowach telefonicznych pełnych życzeń....
                  Dowiedziałam się, że moi bliscy z Melbourne cała rodziną wybrali się Wielką Trasą Oceaniczna( tak to chyba brzmi po polsku ) w kierunku Południowej Australii. Mają tam ulubione miejsca do nurkowania,pływania i wiosłowania. Zabrali odpowiedni sprzęt i spędzą tam 2 tygodnie....i Sylwestera w żarze lejącym się z nieba....
                  • adria231 Re: Idą święta.... 10.01.21, 11:58
                    Święta , Sylwester i nawet Trzech Króli minęły.
                    My, Polacy nadal mamy trzech króli :Robert, Inga i Kamil i cieszmy się z tego.Radość jest tym większa,że zdenerwowaliśmy konkurenta z Zachodu tak bardzo, że Kamil nie doczekał się nawet wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego...
                    A wracając do papug- te wredne, bardzo kolorowe ptaszyska zeżarły wszystkie śliwki na drzewku w ogrodzie moich bliskich. Nawet koty nie dały rady dopilnować .
                    Niech im pójdą na zdrowie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka