Dodaj do ulubionych

www.40plus.ca

09.12.03, 00:33
Troche przez pytanie Foxala, troche przez wlasna ciekawosc, zalozylem na
server program pokazujacy statyskyke akcesu strony. Co sie okazuje? Otoz np;
wczoraj, strona miala 174 wizytorow, 16177 tzw. hits, przejrzano w sumie 1700
stron czyli ok. 10 na wizyte. Jest to wytlumaczalne, gdyz wiekszosc juz zna
calosc i weszlo zobaczyc tylko nowe wstawki. Mam dane typu IP adresy (chociaz
te zawsze sa na serverze) ale teraz tych najaktywnieszych, czy tego ktory
przejrzal najwiecej stron itp. jest to o tyle ciekawe, ze daje rozeznanie kto
nas oglada, a jak widac, troche tych ogladaczy jest i to z calego swiata wink)
Obserwuj wątek
    • marialudwika Re: www.40plus.ca 09.12.03, 00:38
      Czy miala 174 poza nami?Czy i my sie do wizytorow zaliczamy,gdy tutaj zagladamy?
      Osobiscie zagladalam dzis kilka razy,choc prawie nie pisalam.Jakos dzis malo
      sie "dzialo".Pozdro
      ml
      • jej_maz Re: www.40plus.ca 09.12.03, 00:43
        Z nami wlacznie, aczkolwiek liczone jest liczba wizytorow tzn, nawet jakbys
        byla 100 razy to jestes jednym wizytorem... a najwiecej ogladany byl... Max i
        inne zwierzaki wink)
          • jej_maz Re: www.40plus.ca 09.12.03, 01:06
            Nie, adres IP pokazuje mi jedynie czesc swiata, lub kraj w ktorym dana osoba
            mieszka. Mozna znalesc cos wiecej, jak np; widze nazwe firmy w ktorej wizytor
            pracuje, czy jak ktos ma statyczny adres IP tak jak ja to mozna znalesc nawet
            wiecej, ale reszta to na tej samej zasadzie co IP na otwartych forach.
              • wywrot53 Re: www.40plus.ca 09.12.03, 01:29
                Chyba może smile jak jest w sieci np w firmie czy osiedlowej wink)) wszyscy mają to
                samo IP winkMożna zabanowac numer, ale wtedy odcięci są wszyscy sad
                Tak mi się wydajewink Jeżeli się mylę popraw mnie Jej_mężusmile
                Pozatym żaden problem mieć fikcyjne IP smile o ile komuś się chce pobawić przez
                moment smile
                • jej_maz Re: www.40plus.ca 09.12.03, 02:30
                  ML; mowimy o dostepie do strony, ktora znajduje sie na moim serverze. Nie mam
                  najmniejszego wplywu na server GW, a wiec nicki to nie ja. Ja moge stwierdzic
                  np; ze ktos, kto uzywa takiego a takiego providera nadaje z Poznania, ale nie
                  moge wiedziec ze jest to LX

wywrot53 napisała:

> Chyba może smile jak jest w sieci np w firmie czy osiedlowej wink)) wszyscy mają
                  to
                  > samo IP winkMożna zabanowac numer, ale wtedy odcięci są wszyscy sad
                  > Tak mi się wydajewink Jeżeli się mylę popraw mnie Jej_mężusmile

Masz tu racje; moge zablokowac indywidualny IP, lub caly blok. Ile osob
                  "ucierpi" to zalezy - jak ktos mam statyczny IP, tzn ze sie nie zmienia, to
                  mozna indywidualnie, ale czasami nie ma wyjscia i trzeba to zrobic z calym
                  porowiderem - wowczas duzo.

> Pozatym żaden problem mieć fikcyjne IP smile o ile komuś się chce pobawić przez
                  > moment smile

Hmmm... IP jest jak numer telefonu; zawsze zostawia slad. Jezeli masz na mysli
                  fakt, ze mozna "podlaczyc" sie pod czyjs numer i dzwonic do znajomej w Chinach
                  a wlasciciel bedzie palcil to masz racje, ale nie bardzo mozna nadawac z IP i
                  miec "wyswietlay" inny... inaczej; zgadzam sie ze o ile komus sie chce pobawic,
                  ale taka zabawa wymaga troche sprzetu i wiedzy.
                    • jej_maz Re: www.40plus.ca 09.12.03, 04:27
                      Ten telefon to byl raczej przykladem, ale co Cie zanioslo na komputery? wink)
                      Bylem tam raz rok temu, nawet powinienem wrocic tak jak obiecywalem...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34&w=2970947&a=2970947
      • jej_maz Re: www.40plus.ca 09.12.03, 02:38
        Chyba troche sie pospieszylem - aby to przeniesc, to musialbym wziasc miesiac
        wolnego i nic innego nie robic tylko walczyc... wyobrazcie sobie ze nasz
        website ma juz 461 stron.
        • wywrot53 Re: www.40plus.ca 09.12.03, 02:47
          Zostaw tam gdzie jest smile Jak się zacznie przenoszenie to mało, ze strona nei
          będzie dostępna wink))) to trzeba będzie na nowo szukac wink)) Ja się szybko
          przyzwyczajamsmile
          • jej_maz Re: www.40plus.ca 09.12.03, 03:25
            Takie zmiany robi sie "na boku" i pozniej hurtem wrzuca, ale predzej to zona by
            mnie hurtem z domu wyrzucila wink))

Feline - moja wina; bylo, ale nie dalem na Twoja strone zbiorcza - przepraszam.
            Dla wyjasnienia - Feline pokazuje nam "Zaloty Francika" na naszych pracach.
              • warum Re: www.40plus.ca 09.12.03, 06:54
                Poranna zmiana wita Spiochow i sama pedzi do roboty. Dziekuje Em_Em za cudne
                fotki- ten chlorofil i slonce zza plecow od razu nastroilo mnie optymistycznie/
                choc za oknem buro i ponuro/, a Myszy widok z okna - prawie jak na Manhatansmile/
                nie dalo sie troche podrasowac wiezowcow? zeby byly ciut wyzsze?/Jak oglosimy
                na forum konkurs na najpiekniesze zdjecie reklamujace Polske - bedzie trudny
                wybor.
    • jej_maz Re: www.40plus.ca 13.12.03, 19:15
      Dobra; mamy w Aktualnosciach kilka zdjec dotyczacych stanu wojennego, mamy nowy
      wiersz Ktosia w Szufladach i pierwsza ekspozycje w Zdjecia Ludzkie Dziela. Dwie
      ostatnie pozycje (wiersz i ludzkie dziela) nawiazuja do SBN i wprowadzaja nas w
      swiat bajek i basni. Zapraszam - reszta jutro, bo musze sie zlapac za odkurzacz
      jak zona kazali sad
    • wedrowiec2 Do Piotra 13.12.03, 22:50
      Masz piekny widok z oknasmile Żaglowiec rozpoznałam jako bark Belem. Początkowo
      myslałam, że jest to fregata - zmyliło mnie częściowe ożaglowaniesmile
      Jeśli mylę się, to proszę o korektę.
      • felinecaline Re: Do Piotra 14.12.03, 10:47
        Skoro Wedrowiec wprawnym okiem rozpoznala chlube armady francuskiej - "Belema"
        pare zdan na jego temat.
        Jest to francuski flagowy jacht szkolny, taki odpowiednik polskiego "Daru
        Pomorza".

Zostal skonstruowany w stoczni w Nantes w 1856 roku jako trojmasztowy bark o
        stalowym kadlubie dlugosci 51 metrow, jablko najwyzszego masztu wznosi sie na
        wysokosc 34 metrow ponad poziom morza. Nosi maximum 22 zagle.
        W sezonie nawigacyjnym 2003 zeglowal na swoich tradycyjnych szlakach po Morzu
        Polnocnym (Kanale La Manche) z eskapada do Ostendy, po Atlantyku i Morzu
        Srodziemnym.
        Oprocz stazystow - studentow Szkoly Marynarki Wojennej przyjmuje na poklad
        wszystkich chetnych i rokrocznie organizowane sa na jego pokladzie liczne staze
        nawigacji.
        Wiecej o Belemiie na www.belem.tm.fr/
      • piotr-61 Re: Do Piotra 14.12.03, 16:54
        wedrowiec2 napisała:

> Masz piekny widok z oknasmile

Nie rozumiem tego usmiechu. To naprawde z mojego okna w biurze. Robione
        podczas parady zaglowcow w 2000 roku.

>Żaglowiec rozpoznałam jako bark Belem.

Zgadza sie. Znasz sie na tym? Podeslalbym wiecej fotek ale irytuje mnie troche
        czas jaki potrzebuja na to aby byc opublikowane, no i ta radosna tworczosc
        redaktora technicznego zmieniajacego wedlug wlasnego zyczenia tytuly rowniez
        troche odstreczawink

• em_em Re: Do Piotra 14.12.03, 17:08
          piotr-61 napisał:

> Podeslalbym wiecej fotek ale irytuje mnie troche
          > czas jaki potrzebuja na to aby byc opublikowane

jasne - bo redaktor techniczny - qrde - nie ma nic do roboty, tylko dłubie w
          nosie, pluje i łapie i myśli czym by tu zabić upływający powolutku czas

> no i ta radosna tworczosc redaktora technicznego zmieniajacego wedlug
          > wlasnego zyczenia tytuly rowniez

które ?????? - jeżeli ja - to przepraszam
          > troche odstreczawink
          >
          >
          • piotr-61 Re: Do Piotra 14.12.03, 21:11
            em_em napisała:

> które ??????

Wszystkie moje, do tej pory zamieszczone.

>- jeżeli ja - to przepraszam

Nie ma za co ale przyznasz, ze nieraz zmienia to sens calosci smile
            • em_em Re: Do Piotra 14.12.03, 21:26
              piotr-61 napisał:

> Nie ma za co ale przyznasz, ze nieraz zmienia to sens calosci smile

wiesz - tak długo szukałam sensu w słowie "zazabil" - że chciałam ustrzec inne
              blondynki
        • marialudwika Re: Do Piotra 14.12.03, 17:17
          Czy TRy aby nie PRZESADZASZ czlowieku???Nasz redaktor wklada tyle pracy w strone
          Powinienes Mu/Jej/ podziekowac qrde a nie krytykowac!!!!On robi uprzejmosc i
          pracuje spolecznie a tu takie wypowiedzi.Slow na to nie mam a raczej mama ,ale
          nieladne.Pozdro
          ml
          • warum Re: Do Piotra i Em_Em 14.12.03, 17:39
            Em_Em, rob swoje! Bo robisz to swietnie. I olewaj krytyke za "czasokres" w
            poczekalni. Piotr61 , oprocz umiejetnosci i zaciecia technicznego, ma
            prawdopodobnie mozliwosc robienia 2 w 1 / czyli praca + hobby w 1 czasie/-
            czego wielu z nas moze mu zazdroscic. A dzisiaj wyjatkowo ciety jakis... wiec
            juz nic nie mowie, bo nawet za zyczliwy usmiech -"bez powodu" dostalo sie EmEm-
            ce.Pozdrawiam serdecznie.
            • em_em Re: Do Piotra i Em_Em 14.12.03, 17:52
              dzięki za obronę - ale aż taka obraźnicka nie jestem - letko się wkurzyłam -
              powiedziałam co miałam do powiedzenia - i zaraz mi przeszło smile))
              jak już pisałam - pracuję nad tymi zdjęciami z przyjemnością - ale czas jest u
              mnie rzeczą najbardziej deficytową, więc absolutnie nie jestem w stanie obiecać
              poprawy
            • jej_maz Re: Do Piotra i Em_Em 14.12.03, 19:17
              Przyznam, ze z czasem (przynajmniej moim) moze byc jeszcze gorzej w niedalekiej
              przyszlosci. My z Em - Em na prawde staramy sie jak mozemy, ale nie zawsze
              mozemy sad Tak czy inaczej zapraszam na strone, gdzie znajdziecie kilka nowosci,
              jak podroz Warum po jej okolicy, rozpoczety album autorski Piotra (podpis pod
              osobnikiem zmieniony)... no i swiateczna niespodzianke przygotowana tak na
              szybciutko... ciekaw jestem czy jest do zaakceptowania jak na pierwsza strone.
              Prosze o uwagi.

Pozdrawiam cieplutko i musze myk myk uciekac, bo mam kupe innej pracy wink)
            • piotr-61 Re: Do Piotra i Em_Em 14.12.03, 21:20
              warum napisała:

> Em_Em, rob swoje! Bo robisz to swietnie.

Nikt temu nie przeczy ale w dwa tygodnie to ja bym chyba taka fotke pixel po
              pixlu na web przeniosl smile)) (To byl zart!)

>I olewaj krytyke za "czasokres" w
              > poczekalni.

No nie powiedzialbym aby byla to najlepsza rada. "Olewac krytyke"... no
              coz...rozne sa metody wink

>Piotr61 , oprocz umiejetnosci i zaciecia technicznego, ma
              > prawdopodobnie mozliwosc robienia 2 w 1 / czyli praca + hobby w 1 czasie/-

Fajnie by bylo ale jak juz kiedys na watku o naszych zawodach wspomnialem nie
              jest to niestety prawdasad

> A dzisiaj wyjatkowo ciety jakis...

Zaraz ciety... przepraszam wszystkich, ktorych "nacialem". To bylo
              niezamierzone.

• em_em Re: Do Piotra i Em_Em 14.12.03, 21:36
                piotr-61 napisał:

> ...w dwa tygodnie...

i tu jest właśnie błąd - bo to nie dwa tygodnie - ale dwie soboty tongue_out

po wysłaniu Twoich "widoków z biura" skasowałam pocztę - możesz podać jeszcze
                raz podpisy pod zdjęcia ????
          • piotr-61 Re: Do Piotra 14.12.03, 21:14
            marialudwika napisała:

> Czy TRy aby nie PRZESADZASZ czlowieku???

Nie! Kobieto, nie przesadzam. Myslalem po prostu ze mozna powiedziec co sie
            mysli. Znowu zle sad

>Nasz redaktor wklada tyle pracy w stron
            > e Powinienes Mu/Jej/ podziekowac qrde a nie krytykowac!!!!On robi uprzejmosc
            >i pracuje spolecznie a tu takie wypowiedzi.

A moze to Ty przesadzasz? Watpie czy ktoras z osob tworzacych ta strone
            oczekuje aby padac przed nia na kolana. Jesli jest inaczej to dajcie znac !

>Slow na to nie mam a raczej mama ,ale
            > nieladne.

Wyslow sie! Takie tlumienie uczuc prowadzi do narastaniu stresu. W pewnym
            wieku jest to niezdrowe wink
        • wedrowiec2 Re: Do Piotra 14.12.03, 19:20
          Uśmiech był serdeczny, a nie sarkastyczny. Kiedyś mieszkałam z widokiem na Odrę
          i cumujące przy nich żaglowce i nie wątpię w prawdziwość Twoich zdjęć. Nie da
          się ukryć, że też chciałabym miec widok z pracy na Kanał, a nie na obskurne
          domy.
          • piotr-61 Re: Do Piotra 14.12.03, 21:09
            wedrowiec2 napisała:

> Uśmiech był serdeczny, a nie sarkastyczny.

Odebralem jako niedowierzania bo juz mnie nawet ktos tutaj z niedowierzaniem
            pytal gdziez ja to biuro mam wink
            Tak bardzo sie nie przejmuj tym co pisze smile))
            • em_em Re: Do Piotra 14.12.03, 21:17
              piotr-61 napisał:

> Odebralem jako niedowierzania bo juz mnie nawet ktos tutaj z niedowierzaniem
              > pytal gdziez ja to biuro mam wink

to ja pytałam - ale to nie było niedowierzanie - to było pytanie podchwytliwe ;-
              ) - ponieważ na tych jednostkach były tylko zagraniczne napisy, a mnie się
              wydawało że "nadajesz" z Polski
                    • foxal Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 04:24
                      www.japanforum.org/stronapolska/
                      Popatrzcie na strone graficzna strony wraz z ilustracja tekstow. Napewno to
                      wymaga wiecej pracy,ale jak bysmy mogli sobie na to pozwolic to napewno efekt
                      bylby lepszy.
                      --
                      Nic tak nie martwi jak wykrycie wlasnej glupoty.
                      • bodzio49 Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 10:11
                        Nie przesadzaj foxal.
                        Myślę, że nie możemy a dokładniej nasi operatorzy nie mogą sobie pozwolić na
                        poświęcenie stronie tyle czasu co forum polonijne. Zresztą tamta strona za
                        bardzo przypomina mi stronę gazetową. Wolę naszą. Pozdrawiam.
                          • ewelina10 Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 10:32
                            Pozostaje mi tylko machnąć ręką. Kocham wydawanie poleceń.
                            A może zacząć od siebie - spróbować przejąc część obowiązków.
                            Buuuuuuuuuuu
                            --
                            • foxal Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 14:57
                              > Pozostaje mi tylko machnąć ręką. Kocham wydawanie poleceń.
                              > A może zacząć od siebie - spróbować przejąc część obowiązków.
                              > Buuuuuuuuuuu <ewelina10

Czy to nie jest aby: ja do ciebie czapko mowie a ty chamie sluchaj?

Ja mam swoje stronicowe imie czyli nick "Foxal" i jesli chcesz to do mnie
                              zadresowac to prosze uzywaj prznajmniej minimum konwenasu korespondencyjnego,

Ja polecen nie wydawalem, sugerowalem natomiast, ze bylo by "ladniej/lepiej"
                              gdybysmy mogli sobie na to pozwolic czasowo. Prosze wiec nie przypisuj mi w
                              demagogiczny sposob, ze ja to ten zly a Ty to ten dobry piszac "BUUUUUU..."

Przeczytaj uwaznie co i jak napisalem i odpowiednio skomentuj, bez tego ja do
                              ciebie czapko mowie......

--
                              • ewelina10 Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 15:09
                                foxal napisał:
                                >...................... ja do ciebie czapko mowie

Zgadzam się z Tobą w zupełności. Myślę, że wyciągniesz z tego właściwe wnioski.

--
                                ___________________________________________________
                                >Nie bój się - mów to co myślisz<
                                gg *4418139
                              • ewelina10 Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 15:31
                                foxal napisał:
                                > Czy to nie jest aby: ja do ciebie czapko mowie a ty chamie sluchaj?

Przepraszam, że w poprzednim wątku tylko ujęłam częściowo Twoją mądrą i
                                życiową "filozofię". Pozwoliłam sobie wrócić i zamieścić całą Twoją sentencję.
                                Mam nadzieję, że to co piszesz jest też dla Ciebie zrozumiałe.
                                Masz czasami taki niesamowicie trafny stosunek do otoczenia, tyle ciekawych
                                uwag i spostrzeżeń.
                                Pozwolę sobie na to, aby pozostawić Cię w tej błogiej świadomości.
                                Tylko przypadek sprawił, że udało mi się przeczytać Twój post. Ostatnio czytam
                                wybióczo. Szkoda, byłaby to strasznie niepowetowana strata.
                                A propos - strasznie trąci myszką, no ale....

Pogoda popsuła się. Szaro i ponuro, ale da się wytrzymać.
                                Pozdrawiam pozostałych.

--
                                gg *4418139
                        • foxal Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 15:09
                          bodzio49 napisał:

> Nie przesadzaj foxal.
                          > Myślę, że nie możemy a dokładniej nasi operatorzy nie mogą sobie pozwolić na
                          > poświęcenie stronie tyle czasu co forum polonijne.

Alez ja nie pisalem, ze tak powinno byc, majac samemu zastrzezenia co do
                          mozliwosci czasowych "webmajterow naszych". Chyba znajda sie tacy co podziela
                          moj poglad w tej sprawie, ze to bylo by graficznie lepsze, co wcale nie
                          oznacza, ze ja tego wymagam, jak zostalem o to posadzony.

Jesli chodzi o naklad pracy w srodowiskach polonijnych na tego rodzaju akcje to
                          mysle, ze sie mylisz, twierdzac, ze oni maja duzo czasu. Taka strona polonijna
                          robiona jest rowniez przez sily spoleczne, byc moze przez kogos, kto akurat zna
                          sie na tym pracujac w tym zawodzie.

> Zresztą tamta strona za bardzo przypomina mi stronę gazetową. Wolę naszą.
                          Pozdrawiam.< Bodzio49

Masz sluszna racje, ze gazetowa strona jest wystrojona, bo musza konkurowac z
                          innymi gazetami a my nie. Wobec tego niech tak pozostanie jak jest.

Ja rowniez pozdrawiam swiatecznie.

--
                      • em_em Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 10:17
                        foxal napisał:

> Popatrzcie na strone graficzna strony wraz z ilustracja tekstow. Napewno to
                        > wymaga wiecej pracy,ale jak bysmy mogli sobie na to pozwolic to napewno efekt
                        > bylby lepszy.

niewątpliwie masz rację - ale ja nie mam nawet od kogo się
                        nauczyć "łebmajsterstwa" - mam jakiś samouczek, ale on jest właśnie do takiego
                        niższego poziomu

a co do większej pracy - hmmmm - kontaktowałeś się może z moim mężem??? -
                        wczoraj wrócił po miesiącu i też cały czas nadaje że ja za mało pracuję
                        • mammaja Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 12:14
                          Naprawde nasza strona jest w porzo. Niczego nie udaje. jest amatorska i taka
                          ma byc.Jest pozatym czytelna, tez uwazam ze taka powinna zostac. (Jest w niej
                          swizosc, ktorej nie maja te profesjonalki - bardzo podobne do siebie.)
                            • wedrowiec2 Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 15:25
                              Każdy ma taką stronę na jaką zasłużyłsmile
                              Stronę tworzymy sami - robimy zdjęcia, piszemy teksty, dzielimy się
                              wspomnieniami. Ja mam wyrzuty sumienia, że dział medyczny tylko dzięki Feline
                              nie świeci pustkami, ale nadrobię to. Em_em i jej_maz dbają o stronę
                              techniczną, a mózgami powinniśmy być wszyscy. Już dawno padło hasło o
                              wymyśleniu loga naszego forum. I nic, nikt nie pomyślał, nie zaprojektował,
                              więc mamy stronę z pustym nagłówkiem.
                              Przybywają stronie nowe, piękne zdjęcia, może odwiedzać stare jej miejsca. Jak
                              powiedziała ML jest to NASZA strona i wszyscy powinniśmy być jej wspótwórcami.
                              • rudakitka Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 15:36
                                Zazdroszcze Wam,ze macie dzisiaj czas troszke popisać,ja jeszcze nie byłam w kościele,bo coś tam ciagle gotuję,polecę na 16,30.Moze jak wrócę ,to napiszę kilka słów.Chciałam tylko napisać,ze jezeli myślicie o logo,to moze jakieś zwierzątko w nim umieścić?Na przykład takie
                                www.republika.pl/zzknafle/wiewior.htm

smile)))))))))))))))))))))))))))))))
                                • wedrowiec2 Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 15:46
                                  Rudakitko - tożto autoreklamasmile)) Niestety, ze względu na prawa autorskie nie
                                  możemy zamieszczać dzieł (rysunków, zdjęć itd) osób nie należących do naszego
                                  grona. Wiewióreczka jest śliczna. Niedawno przeczytałam, że amerykańskie
                                  wiewiórki zbierają grzyby by ich kapelusze nadziać na gałązki i po wysuszeniu
                                  magazynować na zimę. Mam mądre krewniaczkismile
                                • ewelina10 Rudakitko, oddaj z powrotem......... 21.12.03, 15:49
                                  ............co mi zabrałaś sprzed mojego okna. A może to siostra (brat)
                                  bliźniacza mojego "irokeza wiewiórkowego" z działki. smile)))))))))))

Ja mam dzisiaj nic nierobienie, poza leniuchowaniem.
                                  Wbrew pozorom leniuchowanie wcale nie jest łatwe wink Przy okazji może sobie w
                                  tym temacie pogadamy.
                                  --
                                  gg *4418139
                        • foxal Re:Jej _meza/em_em 21.12.03, 16:37
                          em_em napisała:

> niewątpliwie masz rację - ale ja nie mam nawet od kogo się
                          > nauczyć "łebmajsterstwa" - mam jakiś samouczek, ale on jest właśnie do
                          takiego niższego poziomu< em_em

Dziekuje za zrozumienie mojej sugestii.

> a co do większej pracy - hmmmm - kontaktowałeś się może z moim mężem??? -
                          > wczoraj wrócił po miesiącu i też cały czas nadaje że ja za mało pracuję< em_em

Niestety nie moge powiedziec, ze rozmawialem z Twoim mezem. Ale, gdybym
                          rozmawial, to mysle, ze dogadali bysmy sie w tej sprawie, nawet jak by mial
                          taki sam poglad jak moja zona, ktora twierdzi, ze za duzo czasu poswiecam na
                          internet. Zawsze mozna znalesc plaszczyzne wspolnoty celow i porozumienia.

Ja osobiscie i tak podziwiam "nasze forumowe panie", ze biora udzial i
                          przeznaczaja tyle czasu na taka rozrywke. Kazdy czlowiek owinien miec
                          jakies "hobby", aby nie dac sie zwariowac. Jest duzo wiecej innych grzechow na
                          swiecie ktore ludzie uprawiaja aby jakos zyc i interent nie jest najgorszym z
                          nich. Twoj udzial w tym forum jest w dwojnasob doceniony, bo oprocz dyskusji,
                          wkladasz swoj czas w budowe strony 40+. Ja mam dosc duze doswiadczenie w
                          pracach spolecznych, to wiem ile czasu to pochlania zeby cos osiagnac, a przy
                          tym ile jest malkontentow nie tylko w czasie ale takze i po.

Pozdrawiam swiatecznie i z pod swiezego sniegu - padla calo noc i zaraz musze
                          isc o sie odkopac, bo nie nede mogl wyjechac z garazu.

• jej_maz Re: www.40plus.ca 21.12.03, 16:29
      A wiec nowosci; mamy dodatkowe zdjecia Bodzia na jego galerii Uroki Natury. Mam
      rowniez kilka swietnych jego zdjec, ktore wygladaja mi na wspomnieniowo-
      oprowadzajace. Bodzio; moze jakis komentarz do nich plus instrukcja w jakim
      dziale jest dla nich najlepsze miejsce? Tak a propos komentarzy, to moze na
      prawde przydaloby sie uzupelnic pewne miejsca? Mam tu na mysli tytuly zdjec, LX
      ma miejsce na wprowadzenie w jej Dziewne i Ciekawe, Zdrowie czeka na Wedrowca a
      ja mam problem co wstawic po nowym roku w miejsce zyczen na pierwszej stronie.
      Tu uwazam, ze nowosci sa komunikowane na forum i w bocznych okienkach. To
      miejsce jest na wejsciowej stronie, a wiec powinnismy to wykorzystac w jakis
      specjalny sposob... pomysly?

Sprawa loga jest ciagle aktualna. Sa propozycje zdjec, ale uwazam, ze
      powinnismy sobie fundnac jakas "zywa" grafike typu flash. Padl pomysl, aby byl
      to termometr nabijajacy goraczke do 40C i przy osiaglnieciu tej temperatury
      pekal rozsypujac gwiazdki czy inne kwiatki. Tu mam nadzieje ze nic nie
      pokrecilem, gdzyz rozmowa byla dosyc dawno wink) Uwazam, ze pomysl ciekawy,
      nawiazujacy do idei LX i slowa wprowadzajacego wink problem polega na wykonaniu;
      kto sie na tym zna. Jezeli pomysl wszystkim sie podoba, to popytam sie u mnie
      dookola - dajcie wiec znac, prosze.

Pare slow statystyki (czy kogos to interesuje?). Od momentu monitorowania, tj;
      od siodmego grudnia, odwiedzilo nasza strone 261 roznych gosci. Ogolnie strona
      byla odwiedzana 477 razy, co daje 1,82 odwiedzin na "goscia". Srednio, przy
      kazdej wizycie bylo ogladanych 9.89 stron i - tu bez zdziwienia - dzial Zdjecia
      (zwlaszcza My z forum) jest najczesciej odwiedzanym. Na forum mamy juz
      piecdziesieciu uczestnikow a statystyka ilosci wpisow i srednia wspaniale
      zajmuje sie LX wink) Jak wiec widac jestesmy ogladani i czytani... mile smile)
      • jej_maz PS 21.12.03, 16:32
        A jednak pokrecilem z tym logo... widac, ze mam dobra pamiec, ale krotka wink)
        tylko termometr sie zgadza sad
          • jej_maz Re: PS do jej męża 22.12.03, 02:21
            omeri napisała:

> Nie mogę znaleśc zdjęć em em ze stanu wojennego?

Z pierwszej strony, po lewej jest okienko pt; Aktualnosci. Traktuje ono o
            stanie wojennym i tam tez jest i link. Zaprowadzi Cie on do strony Aktualnosci
            jako takiej i na samej gorze zobaczysz stan wojenny na czerwono - to jest link
            do zdjec. Zreszta; kazdy tekst na stronie w kolorze czerwonym oznacza link do
            czegos...

Bodzio - nie tylko strzalki, ale masz takze strone zbiorcza w tym dziale.
            Polecam wszystkim raz jeszcze tam zajrzec, jako ze zdjecia zostaly opatrzone
            komentarzem autorskim wink

Przy anonswaniu uzupelnien, staram sie podawac co zostalo zamieszczone i pod
            jakim dzialem. Tym razem napisalem; ..."A wiec nowosci; mamy dodatkowe zdjecia
            Bodzia na jego galerii Uroki Natury"... Przykro mi ML ze tak dlugo tego
            szukalas - widac, ze strona sie na prawde rozrasta wink) Mam tutaj prosbe; ja nie
            moge tego robic, ze wzgledu na to ze jestem wewnatrz mojej sieci, ale na
            przyszly raz moze ktos kto juz znalazl nowe wrzutki, moze zamiesci link
            bezposredni? Staralem sie zrobic uklad jak najbardziej czytelny i dostepny, ale
            widac, ze nie za nie wyszedl tak czytelny jakbym tego chcial sad
    • ewelina10 Re: www.40plus.ca do Marka. 03.01.04, 15:25
      jej_maz napisał:
      > Troche przez pytanie Foxala, troche przez wlasna ciekawosc, zalozylem na
      > server program pokazujacy statyskyke akcesu strony. Co sie okazuje? Otoz np;
      > wczoraj, strona miala 174 wizytorow, 16177 tzw. hits, przejrzano w sumie 1700
      > stron czyli ok. 10 na wizyte. Jest to wytlumaczalne, gdyz wiekszosc juz zna
      > calosc i weszlo zobaczyc tylko nowe wstawki. Mam dane typu IP adresy (chociaz
      > te zawsze sa na serverze) ale teraz tych najaktywnieszych, czy tego ktory
      > przejrzal najwiecej stron itp. jest to o tyle ciekawe, ze daje rozeznanie kto
      > nas oglada, a jak widac, troche tych ogladaczy jest i to z calego swiata wink)

- czy masz wgląd do naszych adresów IP ?
      Wiem, że mając router można rozmawiać z kilkunastoma osobami podłączonymi do
      jednej sieci jednak wciąż w nieświadomości, czy to jest ta właśnie konkretna
      osoba. Jednak znając adres sieciowy - posiadasz informację, ile osób łaczy się
      a jednego adresu sieciowego ??? Idąc dalej, jeden adres IP to kilka osób
      łączących się z netem. Troszkę dużo, ale w przypadku jednego forum może to być -
      jedna osoba = jeden nick = jedna sieć. Z wyjątkiem, że jedna osoba nie musi
      się równać jednemu nickowi.
      W przypadku gości na forum podawany jest adres IP do wglądu dla wszystkich, po
      zalogowaniu adres ten jest ukryty. Podajesz, że zawsze można podejrzeć adresy
      na serwerze - prośba, czy możesz podać w którym miejscu możemy mieć wgląd do
      nich ?
      --
      • jej_maz Re: www.40plus.ca do Marka. 03.01.04, 17:29
        Adresy IP mozna porownac do numerow telefonow; sa one wyjatkowe dla danego
        polaczenia. Oznacza to, ze Twoj komputer ma taki indywidualny numer i dzieki
        temu moze komunikowac sie ze swiatem zewnetrznym. Dla indywidualnych osob,
        czyli wiekszosci z Panstwa, te adresy sa dynamiczne i zmieniaja sie stosunkowo
        czesto. Zmiana takiego adresu, jest jednak w zakresie pewnych wartosci,
        ustalonych przez prowidera i ten jest dla mnie widoczny. Np; mam stalego i
        czestego goscia strony, ktory uzywa niemieckiego odzialu AOL. Ten oddzial ma do
        swojej dyspozycji przedzial adresow IP miedzy 195.93.64.0 a 195.93.127.255. Nie
        mam mozliwosci dla mnie, ustalenia kto to jest dokladnie, ale moge takiemu
        komus zablokowac wejscie na strone. Polegaloby to na tym, ze blokuje caly ten
        zakres od-od. Faktem rowniez jest, ze w ten sposob zablokowalbym wszystkich
        innych uzywajacych servis AOL. Podalem przyklad AOL Niemiec, poniewaz jest on
        bardziej ogolny. Nie chce rozwodzic sie tu nad przykladami z Polski, jako
        bardziej specyficzne i moga wskazywac na uczestnikow, gdyz tam prowiderzy widac
        ze sa mniejsi i bardziej regionalni. Tu uwaga; nie moge sprecyzowac dokladnie
        kto, ale jak piszesz; nie ma nas na forum az tylu i np; IP providera z Gorzowa,
        wskazywal by na Bodzia?... nie tak od razu, bo Bodzio moze uzywac prowidera ze
        Szczecina, ktory obsluguje Gorzow, lub moze uzywac polaczenia przez swoj zaklad
        pracy... Tu na przyklad mam goscia z Port Gdynia wink itd itp... Jak wiec widac,
        mozna wyciagac zbyt pochopne wnioski. Wlasnie; skad wiem ze dany zaklad?
        Poniewaz firmy, maja nie tak jak indiwidualni uzytkownicy dynamiczne IP, ale
        tzw. statyczne. Jest to wymogiem aby miec wlasna strone www.

Mam nadzieje, ze troche wyjasnilem Ci na czym to polega i jednoczesnie
        rozumiesz, ze udostepnienie wgladu do takich danych jest raczej niemozliwe; nie
        widze jak mozna by to wykorzystac, ale sa to jednak informacje osobiste.

PS - zmienilem troche pierwsza strone i mamy nowosci w szufladach Ktosia wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka