Dodaj do ulubionych

z czego wianek

25.06.13, 20:41
Marzy mi się do ślubu wianek z żywych kwiatów: delikatny i dyskretny. Boję się tylko, jakie kwiaty wytrwają te kilka godzin bez wody. Macie jakieś propozycje? Czy specjalny utrwalacz może pomóc? Dodam, że oprócz wianka istnieje też opcja kwiatu wpiętego we włosy. Doradźcie, proszę.
Obserwuj wątek
  • beatka45 Re: z czego wianek 05.07.20, 18:42
   Cześć,

   stokrotki, białe chryzantemy, gipsówka, groszek, chabry, krokosze, astry, goździki, konwalie...jest wiele możliwości. Wianek nie musi być bez wody. Poproś florystkę o zabezpieczenie końcówek przez watowanie ( koniec łodygi owija się mokrą watką i zabezpiecza taśmą florystyczną ). W ten sposób kwiaty, jeśli są świeże i kondycjonowane powinny przetrwać co najmniej 2 dni.

   Jeśli będziesz miała włosy upięte np w kok to wokół niego też można upiąć kwiaty - alternatywa dla klasycznego wianka. Dodatkowo przy takim rozwiązaniu florystka będzie miała więcej możliwości ukrycia zabezpieczenia kwiatów. Jeśli kwiaty mogą być w formie spinki do włosów, to można ukryć tam gąbeczkę, ale istnieje ryzyko, że w czasie dynamicznego tańca coś się rozsunie lub poluzuje.

   Polecam pierwsze 2 opcje - klasyczny wianek zabezpieczony watą lub upięcie z kokiem również zabezpieczane watą. Nie powinno się nic złego wydarzyć.
  • jarekcda Re: z czego wianek 12.07.20, 19:25
   Mogę polecić dobry poradnik odnośnie wykonywania bukietów dzialka.bazafirmy.pl/kwiaty/wykonywanie-wiazanek-koszy-wiencow.php
  • jarekcda Re: z czego wianek 26.07.20, 15:19
   Zobacz w tym artykule dzialka.bazafirmy.pl/kwiaty/wykonywanie-wiazanek-koszy-wiencow.php
  • ekulaska Re: z czego wianek 29.09.20, 13:51
   Nie znam się na kwiatach, bo uczę się na masażystkę. Ale u nam w Cosinusie jest kierunek florystyka, gdzie uczą robić takie bukiety. Jak podejdziesz do szkoły w dzień zjazdu, to na pewno dziewczyny ci pomogą albo podpowiedzą jak go zrobić

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka