Dodaj do ulubionych

Po HiJacku: wszystkie strony się wieszają :-((((((

IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.04, 10:15
Miałem podobny problem jak opisane w innych wątkach z raportami z HiJackThis.
Nie miałem wirusa, ale po przeskanowaniu HiJackiem mam taki stan:

Logfile of HijackThis v1.97.7
Scan saved at 10:00:29, on 2004-05-09
Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\System32\snmp.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
C:\PROGRA~1\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG6\avgcc32.exe
C:\Program Files\Bankrut\bankrut.exe
D:\Dysk F\ZIP\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,Shellnext
= "C:\Program Files\Outlook Express\msimn.exe"
O2 - BHO: (no name) - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program
Files\Adobe\Acrobat 5.0\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.ocx
O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} -
C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx
O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control
Panel\atiptaxx.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NeroCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [WheelMouse] C:\PROGRA~1\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
O4 - HKLM\..\Run: [AVG_CC] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG6\avgcc32.exe /STARTUP
O4 - HKLM\..\Run: [MSConfig]
C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto
O4 - Startup: Bankrut.lnk = C:\Program Files\Bankrut\bankrut.exe
O16 - DPF: {62CEC9E0-3811-4C36-A94E-4F7565DCD23F} (DDSC Class) -
www.msinfo.pl/mssupport/Portal/resources/msddsc.cab
O16 - DPF: {9F1C11AA-197B-4942-BA54-47A8489BB47F} (Update Class) -
v4.windowsupdate.microsoft.com/CAB/x86/unicode/iuctl.CAB?38111.2834027778
O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) -
download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab
Czy coś tu jest nie tak?
Obserwuj wątek
    • netsec Re: Po HiJacku: wszystkie strony się wieszają :-( 09.05.04, 10:29
      Gość portalu: cc napisał(a):

> Miałem podobny problem jak opisane w innych wątkach z raportami z HiJackThis.
      > Nie miałem wirusa, ale po przeskanowaniu HiJackiem mam taki stan:
      >
      > Logfile of HijackThis v1.97.7
      > Scan saved at 10:00:29, on 2004-05-09
      > Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)
      > MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)
      >
      > Running processes:
      > C:\WINDOWS\System32\smss.exe
      > C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
      > C:\WINDOWS\system32\services.exe
      > C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
      > C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
      > C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
      > C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
      > C:\WINDOWS\System32\snmp.exe
      > C:\WINDOWS\Explorer.EXE
      > C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
      > C:\PROGRA~1\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
      > C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG6\avgcc32.exe
      > C:\Program Files\Bankrut\bankrut.exe
      > D:\Dysk F\ZIP\HijackThis.exe
      >
      > R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
      > R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,Shellnext
      > = "C:\Program Files\Outlook Express\msimn.exe"
      > O2 - BHO: (no name) - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program
      > Files\Adobe\Acrobat 5.0\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.ocx
      > O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} -
      > C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx
      > O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
      > O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control
      > Panel\atiptaxx.exe
      > O4 - HKLM\..\Run: [NeroCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
      > O4 - HKLM\..\Run: [WheelMouse] C:\PROGRA~1\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
      > O4 - HKLM\..\Run: [AVG_CC] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG6\avgcc32.exe /STARTUP
      > O4 - HKLM\..\Run: [MSConfig]
      > C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto
      > O4 - Startup: Bankrut.lnk = C:\Program Files\Bankrut\bankrut.exe
      > O16 - DPF: {62CEC9E0-3811-4C36-A94E-4F7565DCD23F} (DDSC Class) -
      > <a
      href="www.msinfo.pl/mssupport/Portal/resources/msddsc.cab"target="_blank"
      >www.msinfo.pl/mssupport/Portal/resources/msddsc.cab</a>
      > O16 - DPF: {9F1C11AA-197B-4942-BA54-47A8489BB47F} (Update Class) -
      > v4.windowsupdate.microsoft.com/CAB/x86/unicode/iuctl.CAB?38111.2834027778
      > O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) -
      > download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab
      > Czy coś tu jest nie tak?

W Hijackthis na poczatek usuń tę linie:
      > O4 - Startup: Bankrut.lnk = C:\Program Files\Bankrut\bankrut.exe

Czy coś zmieniałeś poprzez MSCONFIG?
      • netsec Re: A najlepsze, że cały czas odbierane są bity.. 09.05.04, 13:53

> Przykład:
        > Wysłano 123 434 bajtów
        > Odebrano 1 060 174 bajtów
        > Przy czym otwierałem tylko forum.gazeta.pl (1 strona) i allegro (2 strony).
        > Nic w tej chwili nie otwieram, a bajty odbierane cały czas lecą... .

Mmenu START => Uruchom wpisz CMD i OK a dalej w wierszu poleceń wpisz
        ping www.onet.pl -t
        Zobacz czy nie masz zbyt wiele dziur, przy czym w tym momencie nie ściągaj nic
        z Internetu.
          • netsec Re: wyniki 09.05.04, 14:28

> pakiety: wysłane 120 odebrane 120 stracone 0
            > Czas błądzenia: min. 31 ms, maks. 109 ms, średni 50 ms
            > (przeważnie 47 ms).

Jaki masz firewall?
            Jaką masz jave? W wierszu poleceń CMD wpisz jview.
      • Gość: cc Re: Prawdopodobnie uszkodzone TCP sockets IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.04, 21:29
        spróbuję z tym winsockfixem. pobieram go właśnie już piąty raz, bo zawsze się
        zawiesza po iluśtam procentach :(
        tpsa przysłała kontrolę 2 dni temu. obejrzeli ustawienia programu santis
        communicator do modemu siemensa isdn i powiedzieli że wszystko ok i to wina
        iexplorera lub windowsa xp.

adware ani spyware nie posiadam na kompie.
        mogło być wczesniej, bo jakieś data minery itp. usunąłem.
        ale problem był chyba od początku mojego korzystania z tego systemu
        (30.04.2004).
          • netsec Re: Nic 09.05.04, 21:53

> :-((((((((((
            >
            > operacja się udała, ale pacjent nadal chory.
            > czyli:
            > - format c:
            > - instalacja systemu
            > - aktualizacje wszystkiego jeszcze raz
            > - jak to nic nie da, oddaję złom do tpsa i łączę się przez modem?

Zainstaluj raz jescze Internet Explorer 6.0 SP1
            www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=1e1550cb-5e5d-48f5-b02b-20b602228de6
              • netsec Re: IE 6.0 SP1 09.05.04, 22:37

> Mam to na jakieś innej płytce (Niezbędniku), oprócz ORYGINALNEGO Windows XP...
                > Będzie szybciej niż z internetu.
                > Ale jak dobrze i dokładnie usunąć obecny egzemplarz?? W XP jestem nowy.

Jeśli nie ma w Dodaj/Usuń programy to się nie da, nadpisz czyli wykonaj ponowną
                instalacje i tyle.
                      • netsec Re: IE 6.0 SP1 10.05.04, 11:19

> to dzisiaj wieczorem przeinstaluję cały Win XP.

Lepiej wykonaj naprawę systemu.
                        Mogę przesłać ci jak to zrobić, ale później po południu.
                        Dzięki naprawie tylko Windows zostanie "odświeżony".
                        A zainstalowane aplikacje pozostaną jak są włącznie z konfiguracją.
                        Odezwij się mailem na mój e-mail w gazecie(jest taki jak mój nick).
                          • netsec Re: IE 6.0 SP1 10.05.04, 18:40
                            Gość portalu: e.111 napisał(a):

> ...czyli jednak wychodzi na to ,ze "niezdarne rozwiazanie" jest mimo wszystko
                            > panaceum na bolaczki windows ;)
                            >
                            > rgds::E111

Czy widziałeś gdzieś słowo format ???
                            • e.111 Re: IE 6.0 SP1 10.05.04, 21:21
                              netsec napisał:

> Czy widziałeś gdzieś słowo format ???
                              >
                              ...oops!rzeczywiscie widzialem tylko reinstall,ale na format tez przyjdzie
                              czas...
                              ;)))
                                    • netsec Re: No i co z tym firefoxem 12.05.04, 15:42

> hm... fajna szybka i mała przeglądarka.
                                      > ale też się strony wieszają i odśwież odświeża je w najlepszym przypadku do
                                      > miejsca, w którym się zawiesiły.
                                      > kolejny etap: reinstalacja Win XP od podstaw :-((
                                      > szczegóły wkrótce...

Raczej to problem modemu ISDN :(
                                      • Gość: cc Re: modem ISDN IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 12.05.04, 16:14
                                        zastanawia mnie jeszcze jeden objaw:
                                        przy zasysaniu czegoś zawiesza mi się po kilku procentach pobrania. odświeżam
                                        (tj. anuluję i znowu pobieram) i jedzie od tego miejsca dalej, znowu kilka
                                        procent i staje. szopka powtarza się aż do 100%. nie dzieje się to z windows
                                        update (może raz), ale z pozostałymi plikami zawsze.
                                        • netsec Re: modem ISDN 12.05.04, 16:19

> zastanawia mnie jeszcze jeden objaw:
                                          > przy zasysaniu czegoś zawiesza mi się po kilku procentach pobrania. odświeżam
                                          > (tj. anuluję i znowu pobieram) i jedzie od tego miejsca dalej, znowu kilka
                                          > procent i staje. szopka powtarza się aż do 100%. nie dzieje się to z windows
                                          > update (może raz), ale z pozostałymi plikami zawsze.

Miałem kiedyś i właściwie mam modem ISDN Miałem z niektórymi modelami trochę przejść a część całkowici była śmieciem. Jaki dokładnie jest model tego modemu.
                                            • netsec Re: modem ISDN 13.05.04, 10:03

> To zestaw SANTIS USB Datakit. Zawiera SANTIS VComm+ ML-PPP na COM3.
                                              > Producent: SIEMENS Switzerland.

Generalnie większość modemów ISDN na USB to badziewie.
                                              Spośród testowanych przeze mnie tylko MICROCOM - ISDN USB Travel sprawował się dobrze www.a.pl/trade/productview/191/77/?zxcssasdf=d984f0d4559d24684e2743360e3a29ec
                                              Osobiście używam karty ISDN PCI Eicon Diva www.eicon.com/worldwide/products/ISDN/Diva_ISDNCT.htm
                                              Nie jest to tania karta, ale przynajmniej działa bezproblemowo, nawet na gorszej linii, gdzie zdarzają się błędy w transmisji.
                                                • Gość: cc Re: cdn? IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 15.05.04, 15:21
                                                  Na razie TPSA "wsparła" mnie strasznie technicznie. Kazali różne rzeczy robić
                                                  trzymając słuchawkę w ręce i mówiąc co widać na ekranie. Po 15 minutach poddali
                                                  się i powiedzieli, żeby dzownić do Microsoftu, bo wszystko wskazaje że modem
                                                  ISDN działa OK.
                                                  • netsec Re: cdn? 15.05.04, 22:49

> Na razie TPSA "wsparła" mnie strasznie technicznie. Kazali różne rzeczy robić
                                                    > trzymając słuchawkę w ręce i mówiąc co widać na ekranie.
                                                    > Po 15 minutach poddali się i powiedzieli, żeby dzownić do Microsoftu,
                                                    > bo wszystko wskazaje że modem ISDN działa OK.

Czy próbowałeś zainstalować jakieś nowsze sterowniki modemu?
                                                    Jeśli masz więcej niż jedną partycje to może zainstaluj na niej do testów
                                                    równolegle drugi XP. Usuniecie takiego testowego systemu jest banalne więc może
                                                    warto spróbować. Będzie przynajmniej wiadomo, czy jest coś rzeczywiście w
                                                    oprogramowaniu

--
                                                    Net
                                                    gg:2673785
                                                    Nadmiar zaufania jest głupotą, nadmiar nieufności nieszczęściem.
                                                  • Gość: cc Re: cdn? IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.05.04, 08:17
                                                    Pobrałem sterownik do Santisa ze strony www.siemens.ie - zobaczymy co to da.
                                                    drugi system na partycji d? obawiam się,żeby nie namieszał.
                                                    myślę jeszcze nad formatem c ;-), ale nie wiem jak się za to zabrać, żeby d
                                                    pozostało nietknięte (razem z plikami).
                                                    'fabrycznie' ustawili mi dyski na FAT32, ale chyba to nie jest najlepsze
                                                    rozwiązanie. może i to zmienić?
                                                  • Gość: cc Re: no i...? /nt IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.05.04, 09:26
                                                    no i po formacie
                                                    i po kolejnym formacie, nowych partycjach, zmianie z Fat32 na ntfs itd.
                                                    przed zainstalowaniem czegokolwiek oprócz Santis Communicator Datakit (czyli
                                                    skonfigurowaniu połączenia z netem za pomocą modemu ISDN na USB) wszedłem do IE
                                                    i ... to samo g...:
                                                    strony nie otwierają się do końca, grafiki/obrazy na stronie zatrzymują się po
                                                    załadowaniu kilku. przy wyłączonym 'pokaż obrazy' nie można ich pokazać
                                                    (najwyżej 2-3).
                                                    pobieranie plików zatrzymuje się na 3-4% albo więcej (zależy od rozmiaru) i
                                                    kończy się transfer bitów. w 'stanie' połączenia tylko od czasu do czasu odzywa
                                                    się wezwanie (kilka kb) i nic.

w tej chwili nie ma firewalla, antyvirusa, robali, ani nic - kompletnie czysty
                                                    system, sprawdzony dysk.

?
                                                  • netsec Re: no i...? /nt 23.05.04, 09:38

> no i po formacie
                                                    > i po kolejnym formacie, nowych partycjach, zmianie z Fat32 na ntfs itd.
                                                    > przed zainstalowaniem czegokolwiek oprócz Santis Communicator Datakit (czyli
                                                    > skonfigurowaniu połączenia z netem za pomocą modemu ISDN na USB)
                                                    > wszedłem do IE i ... to samo g...:
                                                    > strony nie otwierają się do końca, grafiki/obrazy na stronie
                                                    > zatrzymują się po załadowaniu kilku. przy wyłączonym 'pokaż obrazy'
                                                    > nie można ich pokazać (najwyżej 2-3).
                                                    > pobieranie plików zatrzymuje się na 3-4% albo więcej (zależy od rozmiaru) i
                                                    > kończy się transfer bitów. w 'stanie' połączenia tylko
                                                    > od czasu do czasu odzywa się wezwanie (kilka kb) i nic.
                                                    > w tej chwili nie ma firewalla, antyvirusa, robali, ani nic
                                                    > - kompletnie czysty system, sprawdzony dysk. ?

Zainstaluj zwykły modem za ~30-50 PLN
                                                    wezwij TP i wykaż, że ten sprzęt jest do niczego.
                                                    Przed tym możesz jeszcze pobawić się z ustawieniami MTU
                                                    www.dslreports.com/tweaks
                                                  • Gość: cc Re: i wynik konsultacji on-line z Microsoftem IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.05.04, 09:56
                                                    Siedziałem na drucie pół godziny, wykonując sugestie pomocnika technicznego. w
                                                    pewnym momencie po wykonaniu jakiś wyłączeń i poleceń w "uruchom" powiedział
                                                    żeby połączyć się z internetem. kliknąłem "połącz" i .. niebieski ekran, zrzut
                                                    pamięci i błąd (nie pamietam numeru), który wg tego gościa oznaczał albo
                                                    problem ze sterownikiem ATI albo z pamięcią RAM.
                                                    Sterownika nie mogę pobrać z powodów powyższych, a pamięci nie mogę sprawdzić
                                                    bo nie wiem jak (tj. normalne testy wskazują, że wszystko OK).
                                                    W poniedziałek idę z tym do serwisu. Zobaczymy co powiedzą na te sugerowane
                                                    problemy z hardwarem.

nawiasem mówiąc:
                                                    Dzisiaj miałem błąd 0x800c0008 i znalazłem ciekawa stronę na ten temat:
                                                    www3.telus.net/dandemar/0x800c0005.htm
                                                  • Gość: e.111 Re: i wynik konsultacji on-line z Microsoftem IP: *.dip0.t-ipconnect.de 23.05.04, 13:08
                                                    ...zanim sie wybierzesz do serwisu z kompem sproboj moze jeszcze ustalic czy
                                                    problem lezy po stronie kompa czy modemu.Jesli przedtem nie bylo problemow z
                                                    polaczeniem a teraz nie funkcjonuje-(a jestes po formacie i reinstalce i masz
                                                    swiezy system) sprobuj z innym modemem jak Ci radzi netsec,albo wez kompa i
                                                    modem i idz do kumpla,podlacz swoja maszyne przez jego modem i jego kompa przez
                                                    Twoj.Przynajmniej bedziesz mial "jasnosc" co powoduje problemy (hardware-komp
                                                    czy modem)czy tez wina lezy po stronie sytemu ;)

rgds::E111
                                                  • netsec Re: i wynik konsultacji on-line z Microsoftem 23.05.04, 14:45
                                                    Gość portalu: e.111 napisał(a):

> ...zanim sie wybierzesz do serwisu z kompem sproboj moze jeszcze ustalic czy
                                                    > problem lezy po stronie kompa czy modemu.Jesli przedtem nie bylo problemow z
                                                    > polaczeniem a teraz nie funkcjonuje-(a jestes po formacie i reinstalce i masz
                                                    > swiezy system) sprobuj z innym modemem jak Ci radzi netsec,albo wez kompa i
                                                    > modem i idz do kumpla,podlacz swoja maszyne przez jego modem i jego kompa
                                                    przez
                                                    > Twoj.Przynajmniej bedziesz mial "jasnosc" co powoduje problemy (hardware-komp
                                                    > czy modem)czy tez wina lezy po stronie sytemu ;)

chyba jednak format nie pomógł :)
                                                  • Gość: cc Re: i wynik konsultacji on-line z Microsoftem IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 24.05.04, 11:44
                                                    No więc było to tak:
                                                    Wziąłem jakiś modem (kartę), włożyłem, podłączyłem pod tę skrzynię ISDN jako
                                                    ab2. Win XP znalazł kartę i sam sobie sterownik wklepał po czy napisał, że
                                                    gotowe do użycia. No to użyłem. Połączył się, zapiszczał zaszumiał i ...
                                                    komputer się zresetował. Po zresetowaniu zginął sygnał wybierania i więcej już
                                                    się nie połączyłem. Nawet telefon na tym wejściu ab2 nie chciał już działać... .

Z innej beczki: czy można (i czy ma to sens) zmienić jakoś przerwanie dla karty
                                                    graficznej lub modemu USB? Obydwa są na IRQ 16 i to mnie trochę niepokoi, choć
                                                    nie ma konfliktów.
      • netsec Re: diagnoza 26.05.04, 20:20

> Wykluczyłem wszystko. Został tylko modem / łącze ISDN TP SA.

Napisałem wcześniej [...]Generalnie większość modemów ISDN na USB to badziewie.
        Spośród testowanych przeze mnie tylko MICROCOM - ISDN USB Travel sprawował się
        dobrze www.a.pl/trade/productview/191/77/?
        zxcssasdf=d984f0d4559d24684e2743360e3a29ec
        Osobiście używam karty ISDN PCI Eicon Diva
        www.eicon.com/worldwide/products/ISDN/Diva_ISDNCT.htm
        Nie jest to tania karta, ale przynajmniej działa bezproblemowo, nawet na
        gorszej linii, gdzie zdarzają się błędy w transmisji.[...]
        • Gość: cc Re: diagnoza IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 26.05.04, 21:27
          Tak, wiem że pisałeś o tym. Musiałem sprawdzić wszystkie ewentualności, zwłasza
          że miałem np. błędy wskazujące na uszkodzenie RAMu lub karty graficznej
          (bezpodstawne zresztą).
          Teraz WIEM że to nie tyle modem Siemensa, co cała pierniczona skrzynka ISDN z
          tym modemem, bo problemy są też z telefonem - drobne: czasami rozłącza rozmowy
          dopiero po kilku sekundach, więc redial nie działa dopóki nie odczekam ok. 10 s.
          Zgłosiłem problem do TPSA i czekam.
          pozdrawiam
          • netsec Re: diagnoza 26.05.04, 21:29

> Tak, wiem że pisałeś o tym. Musiałem sprawdzić wszystkie
            > ewentualności, zwłasza że miałem np. błędy wskazujące na
            > uszkodzenie RAMu lub karty graficznej
            > (bezpodstawne zresztą).
            > Teraz WIEM że to nie tyle modem Siemensa, co cała pierniczona skrzynka ISDN z
            > tym modemem, bo problemy są też z telefonem - drobne: czasami rozłącza
            rozmowy
            > dopiero po kilku sekundach, więc redial nie działa dopóki nie
            > odczekam ok. 10 s.

Dlaczego nie zamienisz na Neo?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka