Dodaj do ulubionych

ile smyków jeszcze nie chodzi?

07.07.08, 10:20
Piotruś pomyka na kolanach jak szatan , łazi przy meblach ale za samodzielne
chodzenie sie nie bierze. Nawet prowadzony za łapki robi tylko kilka kroczków
i na kolanka. A jak jest u was? Duzo szkrabów jeszcze nie chodzi? Starszak juz
chodził w tym wieku - nieporadnie ale chodził.
Obserwuj wątek
    • a.l.a.s.k.a77 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:23
      Mój tez jeszcze nie chodzi. Potrafi sam wstać i stoi jeszcze
      niepewnie ale widzę, że robi postepy coraz lepiej mu to wychodzi z
      dnia na dzień. Pozdrawiam
      • pati_poznan Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:27
        Julka też nadal tylko po kolanach i przy meblach a liczyłam że do
        roczku będzie śmigać po nóżkach :]
    • yvonne79 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:25
      No moja córcia też jeszcze samodzielnie nie chodzi. Pięknie raczkuje i chodzi na
      kolanach, ale na stopy jakoś jej się nie chce stanąć i pójść. Prowadzona za
      rączki pochodzi chwilę i z powrotem na kolana. No i potrafi chodzić przy meblach.
      • babajagaa Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:37
        Moj nie smiga ale widze ze chce sie juz sam puszczac,mysle ze jakies
        2 tyg i ruszy z kopyta
    • joasia83m Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:37
      to tak jak moj, najlepiej wszedzie dojsc na czterech:) albo na dwoch ale przy
      scianie, meblach itp. potrafi stac bez niczego pare minut, ale stoi tak juz 3
      tygodnie i kroka boi sie dac, taki hrabia, boi sie ze na tyleczek upadnie;)
    • lee_a Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:38
      Ania tez jeszcze nie, jak na razie to dopiero porządnie zaczęła
      raczkować i póki co mi to wystarcza. Jeszcze się za nią nabiegam.
    • izoola jagodka nawet jeszcze nie staje, 07.07.08, 10:42
      dopiero co nauczyla sie raczkowac:)
    • borowka78 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:48
      22go czerwca Szymcio skonczyl roczek, a jeszcze nie chodzi. Jak sie
      zapomni to kilka kroczkow zrobi;) asekurant jeden, no!
      Marcinek mial 11 miesiecy jak sie "puscil":)
    • dmgr Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:52
      Mój nie chodzi. Biega ładnie z pchaczem, staje, chodzi za rączkę ładnie no i
      przy meblach ale jak ma kawałek od jednego do drugiego to próbuje sam (zazwyczaj
      leci) na czworakach coraz rzadziej chce chodzic, raczej dopada pchacza i z nim
      dochodzi, gdzie chce (umie skręcac, zawracac itp). Starsza zaczęła chodzic jak
      miała rok i 3 miesiące (!) ale ona ciągle na czworakach lubiła i niechętnie nawt
      za rączki.
    • azbestowestringi Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 10:54
      serdenko nie chodzi. tylko przy meblach sie przemieszcza.
      ma zakazane zachecanie do chodzenia przez ortopede, bo jedna noge ma
      leniwa i musimy najpierw to naprostowac a potem dopiero chodzic
    • agasar79 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 11:29
      Natalia od kilku dni zaczęła się troszeczkę puszczać, robi
      samodzielnie kilka kroczków, ale jeszcze nie biega :) ma 11m-cy i 10
      dni
    • ania_f1 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 11:32
      Mati też jeszcze nie chodzi, za rączki trochę, ale jeszcze niezbyt
      pewnie, na czterech mknie jak strzała, starszak go z ledwością
      dogania:-) A Piotrus w jego wieku stawiał już pierwsze samodzielne
      kroki. Każde dziecko jak widać ma swoje własne tempo:-)
    • malenkie7 zwariować można... 07.07.08, 11:37
      sorki, ale juz zaczyna mnie mdlić

      dopiero co zostal zalozony wątek
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=43618&w=81809011&v=2&s=0
      mozna poczytac o chodzeniu, niechodzących dzieciaczkach.

      jeszcze troche, a zaczne sie z powrotem nakrecac.
      moj tez nie chodzi. i poki co uwazam ze jest ok.
      • qwoka eeee tam :) 07.07.08, 21:28
        dla mnie fajny wątek statystyczny, bo sama byłam ciekawa ile dzieciaczków jeszce nie chodzi:)
        U nas czuje,że juz blisko, ale na razie tylko za rączki.
    • domatorka.amatorka Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 11:48
      Młodszy 25 czerwca skończył rok i nie chodzi sam. Śmiga na raczkach,śmiga przy
      meblach ale za chiny nie pójdzie sam. Jeżeli nie ma czego się przytrzymać to od
      razu pada na kolana,no i luzik przyjdzie Jego to czas będzie chodził.
      Maleńkie,ty sobie nie przybieraj tego do głowy. Taka jest specyfika forum,że
      wątki lubią się powtarzać. a jak Cię mdli to może coś przekąś lub zrób test ;-)
      • matizka Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 12:04
        No ja myślałam nawet nad wątkiem - statystyką - kto podeptał
        roczek, a kto nie. Moim zdaniem to ciekawe i pomocne wiedzieć, że
        duużo jeszcze dzieci nie chodzi. Bo wiadomo widzimy i zwracamy uwagę
        na te chodzące i ciągle się stresujemy.

        Moja córka w tym wieku chodziła jak stara, w sobotę poznałam
        dziewczynkę roczną, którą mama na zakupy zabrała bez wózka wogóle
        9była w sklepowym, a potem maszerowała obok mamy)

        I mnie własnie ten wątek odstresowuje.

        Bo mój też nie chodzi - puszcza się i stoi tylko jak mój mąż mu
        śpiewa czyli czymś zajmie to stoi samodzielnie:)

        Na dodatek jak mu się znudzi raczkowania to przechodzi do swojego
        ulubionego czołgania - podłogi wyfroterowane, body 3-5 dziennie:)
      • malenkie7 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 12:40
        domatorka.amatorka napisała:

        > Maleńkie,ty sobie nie przybieraj tego do głowy. Taka jest
        specyfika forum,że
        > wątki lubią się powtarzać. a jak Cię mdli to może coś przekąś lub
        zrób test ;-)

        Testu nie musze robic, bo wiem, ze nie ma potrzeby. a z tą przeąską
        to dobry pomysł, mam nachosy serowe w szafce;)P
    • dagi.ww Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 12:21
      U nas tak, jak u dmgr; za rączkę, przy pchaczu i rowerku, próbuje się puszczać,
      ale jeszcze samodzielnych kroczków nie było. Ja tam się nie stresuję - w końcu
      ruszy i jeszcze będę miała dość ;))
    • klarysa007 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 12:49
      Do prawdziwego chodzenia jeszcze trochę nam brakuje. Na razie zdarza jej się
      puścić i zrobić kilka kroków bez podtrzymywania - coraz częściej. Za to śmiga
      przy meblach i za ciężarówką brata traktowaną jako pchacz :)
    • azi81 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 13:02
      Moja Oliwka smiga na kolankach jak szalona,przy meblach tez super
      sobie łazi,ale zeby tak samodzielnie to narazie nie bardzo.Owszem za
      rączki jak ja sie trzyma to robi kilkanascie kroczkow i pach na
      kolana.Ale ostatnio zaczyna cwiczyc samodzielne stanie tz.wstaje
      kolojakiegos mebla puszcza sie go i stoi chwile potem chlap na pupe
      i ma niezly ubaw przy tym wiec moze wreszcie zacznie biegac :))))
      Ojjj a sie nie obejrzymy jak bedziemy wspominac dzien w ktorym
      raczkowaly ;)
      • patrice7 Malwina nie chodzi :)) 07.07.08, 15:36

    • uczula moj tez nie 07.07.08, 18:41
      tylko sie puszcza czasem i dobra chwile stoi.
      i tyle :)
    • motylek1407 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 21:29
      Jula tez nei chodzi :) Ale sie nei martwie bo nei raczkowala a zaczela w ciagu
      dwoch dni tak pomykac ze szok. Przy lozeczku stoi i przemieszcza sie na
      stojaco,.przyjdzie czas na chodzenie ;)
    • ab_78 sam nie chodzi 07.07.08, 21:33
      trzymany za rece moze lazic godzinami, tylko nam plecy wysiadaja, a
      ten niezmordowany chce jeszcze i jeszcze i on to prawie biegnie a
      nie chodzi, musi szybko i tyle, siostry mowia ze ja taka sama bylam,
      oby za rece i oby szybko do przodu.
      • burdziaa nie chodzi ale się przygotowuje :) 07.07.08, 21:35
        wspina się i przy meblach robi kroczki,a i śmiga za swoim pchaczem :)
    • smolineczka Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 22:44
      moja Marysia jest jedna z najstarszych "lipcowek", a jescze nie
      chodzi. raczkuje po calym mieszkaniu, a takze przemieszcza sie,
      trzymajac mebli. od niedawna stoi bez oparcia przez kilka sekund i
      widac, ze ja to bawi. czasami prowadzimy ja za raczki i tez sie
      bardzo cieszy
      • mynia0 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 07.07.08, 22:48
        Milka mobilna wyłącznie na raczkach ;) chodzic chce - ale jakos jej
        nie wychodzi. starszaczka chodziła dopiero jak miała 15 miesiecy,
        więc spokojnie czekam ;)
    • metanira mój nie chodzi 07.07.08, 23:06
      staje i chodzi przy meblach, chodzi trzymany za obie rączki, ale sam nie
    • lilianak1 Re: ile smyków jeszcze nie chodzi? 08.07.08, 07:32
      Moja też nie chodzi, nawet przy meblach. nie stoi i mało kiedy
      wstaje przy łóżku itd. Ciągle raczkuje - czworakuje.
    • asiak_83 nie chodzi, nie raczkuje, wstaje i chwilę ustoi :) 08.07.08, 09:22
      skoro tyle nas jest, to chyba naprawdę nie warto się przejmować, a
      głupie komentarze i pytanie też puścić mimo uszu :)
      • beetaa Re: nie chodzi, nie raczkuje, wstaje i chwilę ust 08.07.08, 11:31
        Nasz mlody tez nie chodzi i nie raczkuje, za to pelza z predkoscia
        swiatla jak zawodowy zolnierz, podnosi sie przy wszystkich pionowych
        powierzchniach i moze stac godzinami, szczegolnie w porze snu. Nie
        przejmuje sie, bo rozwija sie prawidlowo i ruszy pewnie w okolicach
        swoich prawidlowych urodzin, wiec mamy jeszcze cale dwa miesiace :)
        • zabka1233 Re: nie chodzi, nie raczkuje, wstaje i chwilę ust 08.07.08, 12:22
          moj tez jeszcze nie chodzi zrobi czasami dwa kroczki ale to wszystko ,jeszcze
          sie boi ale mysle ze to tylko kwestia czasu kiedy zacznie biegac
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka