Dodaj do ulubionych

kupiłam działkę :)

17.11.08, 14:12
Ale się ciesze po 3 latach małżeństwa kupiliśy działkę, mieliśy to
zrobić zaraz po ślubie, ale jokoś nie było okazji. Ależ się cieszę,
wzieliśy kredyt, bo nasze oszczędności ulokowaliśy w funduszu
wrrr... i czekają na lepsze czasy :(.
NA reszcie ją mamy, coś się posunęło do przodu, moja wyprowadzka od
teściów zbliża się małymi kroczkami, mam nadzieję że uda nam się w
miarę szybko postawić dom, działka ma 710m2, na tym samym osiedlu co
mieszkamy, już szukam projektu domu....
Obserwuj wątek
    • anula_82 Re: kupiłam działkę :) 17.11.08, 14:15
      no super, jesli macie kredyt na chałupe też, to szybko sie postawi
      domek, jedynie co dłuzej moze Wam zając czasu to wykończenie w
      srodku, no chyba ze kasy full wypas bedzie to i szybko w domku
      zamieszkacie :))))
      • asuzi Re: kupiłam działkę :) 17.11.08, 14:54
        oj kasy tonie za dużo, chyba że wygram w totka ;)
        • agasar79 Re: kupiłam działkę :) 17.11.08, 16:05
          super, kupienie działki to już spory krok do przodu, a 710m to już
          naprawdę ładna dzałeczka :)
    • zabka11 Re: kupiłam działkę :) 17.11.08, 16:18
      Gratulacje i życzę, szybkiej i bezproblemowej budowy:)
      Pozdrawiamy:)
    • lilka.k Re: kupiłam działkę :) 17.11.08, 16:22
      gratulacje i pochwal się potem projektem
    • kogosia Re: kupiłam działkę :) 17.11.08, 16:34
      Super:)))
    • kalinka-pl Re: kupiłam działkę :) 18.11.08, 07:32
      Gratuluję. Super że się udało. Ja ciągle jestem rozbita w tej
      kwestii. Coś ciągnie mnie do mieszkania w domku, ale lubię też
      bloki - to takie wygodne.
      • blanka0 asuzi 18.11.08, 07:40
        jak duzą / procentowo/ placilas zaliczke

        pytam bo ja wlasnie sprzedaje i w tym tyg musze podpisac umowe
        przedwstepna i wziac zaliczke i nie chce chlopaka wystraszyc kwota
        zaliczki
        • iwaolej Re: asuzi 18.11.08, 08:37
          to się wetnę w temat :) Zaliczki z tego co wiem są różne: np ja od kwoty 70 000
          zaliczkowałam 2000 a koleżanka od kwoty 140 000 zaliczkowała 35 000. Pamiętaj,
          że w przypadku wycofania się przez Ciebie z umowy oddajesz zaliczkę - podwojoną.

          • lee_a Re: asuzi 18.11.08, 09:10
            podwójny oddaje zadatek, nie zaliczkę - warto sobie sprawdzić różnice i
            świadomie zastosować odpowiednie.
            konsument.obornikionline.pl/konsument/s/jzjr_zadatek_czy_zaliczka
            blanka - najlepiej jak zapytasz chłopaka ile może dać. Ja wpłacałam prawie 25%
            przy umowie przedwstępnej, ale dzięki temu sprzedający opuścili nam cenę o parę
            tysięcy zł.
          • blanka0 Re: asuzi 18.11.08, 09:23
            no co ty serio dwukrotnosc
            a jak w umowie przedwstepnej tego nie zaznacze?
            nie wycofam sie ale, szlag wie
            • zmijka76 Re: asuzi 18.11.08, 11:52
              Jeżeli na umowie zaznaczysz ZALICZKĘ to nie będziesz musiała oddawać
              jej w podwójnej wysokości- w przeciwieństwie do ZADATKU. Zwyczajowo
              przyjmuje się zaliczkę/zadatek w wysokości 10% - jest to kwota
              ruchoma i wiadomo,że zalezy od wyskokości ogólnej ceny sprzedaży.
              Wiadomo,że jeżeli coś sprzedajesz za milion to trudno,żeby ktoś dał
              Ci 10% - czyli 100 tys.
              Jak my kupowaliśmy działkę to sprzedający poszedł nam na rękę i w
              ogóle zaliczki nie chciał.
              • zmijka76 Re: asuzi 18.11.08, 11:54
                Asuzi- z Tobie gratuluję :) My kupiliśmy 707m w wakacje:) I jesteśmy
                wciąż w fazie załatwiania dokumentów :(
                Zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny- teraz zapłaciimy ciut
                drożej ale za to zaoszczędzimy na kosztach budowy. No i domek bedzie
                dokładnie taki jak chcemy ;)
                • asuzi Re: asuzi 18.11.08, 22:19
                  zaliczka 5000zł,nijak to się ma do ceny dziłki, tyle postanowiliśmy
                  i on się zgodził, sąsiedzi dali 10 000zł, a ceny działek takie
                  same.
                  zmijka76 gratuluję, ja jeszcze szukam projektu, w każdym bym coś
                  zmieniała,podoba mi się diuna II, dom w firletkach (faworyt mojego
                  męża, nic innego on nei chce) i dom w rododendronach, wszystkie z
                  podwójnym garażem.
                  • patrice7 Re: asuzi 18.11.08, 22:34
                    Super! tak na to czekalas.Krok do wyniesienia sie od teściowej:))
                    • zmijka76 Re: asuzi 19.11.08, 10:18
                      Asuzi- jezeli zdecydujecie sie na dom w firletkach to pomyslcie nad
                      zmianą poddasza. Przy takim układzie dachu pokoje , które maja po 11-
                      13 metrów bedą bardzo przytłaczające.
                      Wiesz- my przekalkulowaliśmy koszty i za gotowca musielibyśmy
                      zapłacić 2300 i za adaptację projektu ( bez zmian w bryle
                      oczywiście) 1700.To daje 4 tys- my za indywidualny mamy zapłacić 5.
                      Kazda zmiana jest dodatkowo płatna, więc pewnie wyszłoby nam przy
                      gotowcu drożej :/
                      • asuzi Re: asuzi 20.11.08, 21:48
                        o tak patrice coraz bliżej ;)
                        myśłałam o poddaszu, ten projekt nie jest ostateczny, własnie przez
                        ten dach, taki toprny, ale mam jeszcze trochę czasu, może jakieś
                        nowości będą :)
                        • zmijka76 Re: asuzi 20.11.08, 21:55
                          A znacie plan zagospodarowania- ewentualnie macie juz warunki
                          zabudowy?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka