Dodaj do ulubionych

Macedonia Północna w NATO

28.03.20, 00:24
Witamy kolejny słowiański kraj w NATO. Jeszcze tylko Kosowo, Ukraina i Białoruś. Im więcej Słowian w NATO, tym więcej się liczą.

--
Dla niewpuszczanych do MediaMarktu: www.youtube.com/watch?v=4MyLoeJocLs
podrygi konającej ostrygi: www.ruvr.ru/index.php?lng=pol
smuta zdechłego mamuta: www.russiatoday.com
Obserwuj wątek
      • amunicyjny1 Re: Macedonia Północna w NATO 28.03.20, 06:29
        felusiak1 napisał:

> To tylko zostalo napaść na Rosję aby nan nas nie napadła albo wziąc ją do NATO
        > wtedy mozna na Chiny iść.

Idz się leczyć lepiej

--
        borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
        • czizus Re: Macedonia Północna w NATO 28.03.20, 09:51
          amunicyjny1 napisał(a):

> felusiak1 napisał:
          >
          > > To tylko zostalo napaść na Rosję aby nan nas nie napadła albo wziąc ją do
          > NATO
          > > wtedy mozna na Chiny iść.
          >
          > Idz się leczyć lepiej

On przecież żartował. Polak by załapał.
                • ola.z.opola Co ci sie nie zgadza farmazonie? 29.03.20, 19:53
                  felusiak1 napisał:
                  > Taaaak. Już masowo podchodziła pod domy po naszej stronie ulicy ale razem z sas
                  > iadami odparlismy atak.

1/ Czy nie jest prawda, ze Stany Zjednoczone maja dzisiaj ponad 100 tysiecy zarazonych koronawirusem i sa swiatowym liderem?
                  www.valeursactuelles.com/monde/coronavirus-les-etats-unis-deviennent-le-pays-le-plus-touche-de-la-planete-117599
                  2/ Czy nie prawda jest, ze mieszkancy Teksasu nie maja zadnych restrykcji sanitarnych, poniewaz one wedlug slow Dan'a Patrick'a (vice gebernator Teksasu) zniszczylyby ekonomie, i perswaduje teksanczykom w twoim wieku, ze dla dobra Ameryki powinni poswiecic swoje zycie?

3/ Czy nie jest prawda, ty i twoi kolesie siedzicie od switu do nocy na tym polskim forum, zeby sie doinformowac co sie w Swiecie dzieje, jak rowniez w amerykanskich dziurach w ktorych mieszkacie?
                  A po obejrzeniu amerykanskich reklam w telewizji, piejecie na uzytek polskiej forumowej gawiedzi (w rodzaju: "czizus", "zigzaur", "przyjaciel_ameryki" i kilku innych nawiedzonych), jaki to dobrobyt macie pod reka i jaka ta Ameryka jest genialna, bo wychodowala juz psy na szesciu lapach?

Pomijam cala mase innych waszych charakterystyk, zeby was nie dobijac, bardziej niz wasz vice gubernator.
                  Chcialam rowniez wam uswiadomic, ze ilosc Polakow znajacych jezyki obce jest ogromna... i nie ogranicza sie do komunikowania tylko w jednym jezyku, ale bardzo czesto wlada kilkoma. Trudno, by w waszym wypadku nie znac jezyka angielskiego, poniewaz tam mieszkacie.
                  Zatem prosze sie rozsadnie zachowywac, poniewaz nie tylko wymienieni przeze mnie wasi adoratorzy i adoraratorzy wszystkiego co ma jakikolwiek zwiazek (rzeczywisty, czy urojony) z USA... ale i inniforumowicze moga tu przebywac - jak na przyklad ja.
                  Teraz prosze dokladnie moj post przeczytac... i czekam na podwazanie faktow, ktore wypunktowalam.
                  • felusiak1 Re: Co ci sie nie zgadza farmazonie? 29.03.20, 21:03
                    droga olu, mamy taki termin: misconception
                    Ad 1. W tej chwili w USA zarazonych virusem Wuhan jest 135 tysiecy ludzi. Trudno powiedzieć czy jestesmy swiatowym liderem gdyż to co podaja chińczycy dotyczy jednej prowincji. Osobiscie nie wierzę, ze wirus nie rozprzestrzenil się na cale Chiny. Ty wierzysz?
                    Ad2. Nie jest prawdą, ze nie ma żadnych restrykcji. Knajpy, kina, szkoly, część sklepów jest zamknieta. Według jakich slow Dana Patricka? Jego wlasnych czy tych z CNN i MSM czyli tych które ty wyczytałaś u francuzów?
                    Ad3 Co do kolesi to nie wiem. Natomiast ja siedzę bo mam duzo czasu ale nie od rana do nocy. Zagladam, zapale papieroska, przeczytam, napiszę i wychodzę. Mam inne ciekawe zajecia umilajace czas. Ameryka to piekny kraj. Zazdrościsz? Zapewniam cię, ze w mojej dzirzę chcialabys mieszkać. Ladna dziura.

Co do reszty to przyznam, ze nie rozumiem ciebie. Masz jakieś pretensje o coś do kogoś.
                    Ja nie zajmuję sie postulatami i bolaczkami. Jak cię coś nurtuje i musisz sie wywnetrzyć to zrób to dyskretnie.
                    • ola.z.opola No prosze, 29.03.20, 22:51
                      felusiak1 napisał:
                      > Ad 1. W tej chwili w USA zarazonych virusem Wuhan jest 135 tysiecy ludzi. Trudn
                      > o powiedzieć czy jestesmy swiatowym liderem gdyż to co podaja chińczycy dotyczy
                      > jednej prowincji. Osobiscie nie wierzę, ze wirus nie rozprzestrzenil się na ca
                      > le Chiny. Ty wierzysz?

uswiadomienie tobie statystycznych danych - to groch o sciane twojej ignorancji. "Trudno ci powiedziec", "nie wierzysz"... a z pewnoscia nie rozumiesz - poniewaz twoje zadufanie i twoje uwarunkowanie psychiczne niczego innego poza tym "co wiesz" nie akceptuje. Ewidentne zachowanie niewolnika swojego ograniczenia.
                      Czy ty masz partnera/partnerow do rozmow poza bezwarunkowymi forumowymi adoratorami Ameryki i ciebie jako jej mieszkanca? Jesli masz powiedz twojemu rozmowcy (jesli nie jest glupszy od ciebie - czego sie obawiam), ze ktos ci powiedzial ze Stany Zjednoczone sa dzisiaj liderem swiatowym w ilosci zarazonych koronawirusem. Moze sie czegos dowiesz, i mimo woli zaakceptujesz, a z pewnoscia ani cie to nie interesuje, ani niczego nie bedziesz akceptowal
                      Wiedzialam, ze bardzo trudno jest uswiadomic idiocie, ze nim jest... ale jeszcze do dzis wieczor nie myslalam, ze uda mi sie go spotkac.

> Ad2. Nie jest prawdą, ze nie ma żadnych restrykcji. Knajpy, kina, szkoly, część
                      > sklepów jest zamknieta. Według jakich slow Dana Patricka? Jego wlasnych czy ty
                      > ch z CNN i MSM czyli tych które ty wyczytałaś u francuzów?

Chinczycy klamia, Francuzi klamia, CNN klamie - wokol ciebie wszyscy klamia. Jestem przekonana, ze w to wierzysz... i wierzysz wylacznie sobie. Jak to sie dzieje, ze w Teksasie "nie jest prawda, ze nie ma zadnych restrykcji" sanitarnych, poniewaz "knajpy, kina, szkoly, czesc sklepow jest zamknieta"... a ty sobie wychodzisz?
                      Zalinkowany przeze mnie artykul jest sprzed trzech dni. Byc moze, ze cos nieznacznie sie zmienilo.
                      Oczywiscie w wynurzenia vice gubernatora Teksasu, podobnie jak wszystko inne ty nie wierzysz. Ty wierzysz tylko w to, co ci wygodne. Doskonale cie rozumiem - nikt nie bedzie ci mowil w co masz wierzyc!

> Ad3 Co do kolesi to nie wiem. Natomiast ja siedzę bo mam duzo czasu ale nie od
                      > rana do nocy. Zagladam, zapale papieroska, przeczytam, napiszę i wychodzę. Mam
                      > inne ciekawe zajecia umilajace czas. Ameryka to piekny kraj. Zazdrościsz? Zapew
                      > niam cię, ze w mojej dzirzę chcialabys mieszkać. Ladna dziura.

Ja ci niczego nie zazdroszcze, ani swiata w ktorym zyjesz, ani ze przeczytasz co napiszesz i sie lepiej czujesz, ani twoich zajec umilajacych ci czas, ani twojej pieknej Ameryki, ani twojej ladnej dziury. Zapewniam cie! Nie miej obsesji.

> Co do reszty to przyznam, ze nie rozumiem ciebie. Masz jakieś pretensje o coś d
                      > o kogoś.
                      > Ja nie zajmuję sie postulatami i bolaczkami. Jak cię coś nurtuje i musisz sie w
                      > ywnetrzyć to zrób to dyskretnie.

Zdaje sobie sprawe, "ze mnie nie rozumiesz"... i pozbedz sie rowniez obsesji, "ze mam jakies pretensje o cos do ciebie". Wiem rowniez, ze "nie zajmujesz sie postulatami i bolaczkami"
                      Radzisz mi, ze jesli "mnie cos nurtuje to powinnam to robic dyskretnie."
                      Wiem rowniez, ze ciebie nic w zyciu nie nurtowalo - chociaz powinno. I wiem rowniez, ze dyskrecja to dla ciebie slowo-rada do dawania innym, wprawiajace cie w dobre samopoczucie i dowartosciowujace cie.
                      Nie mam zamiaru ci czegokolwiek uswiadamiac. Nie chcialabym tylko bys nabral obrzydzenia do siebie. Wystarczy, ze ja je mam...
                      • felusiak1 Re: No prosze, 30.03.20, 03:35
                        Jestem dobrze wychowany, z porzadnego domu wobec czego odpowiem na twoje impertynencje.
                        olu, ja nie kwestionuje ilości zarażonych w USA i jesli wedlug ciebie daje to USA pozycje lidera to cieszę sie razem z tobą. Ale nie wciskaj mi, ze zaraza w Chinach ograniczyła sie tylko do jednej prowincji. U nas roznosi się, w Europie sie roznosi a w Chinach cudownie zatrzymuje sie przy granicy.
                        Co do restrykcji w Texasie to trzeba było napisać, ze chodzi ci o zakaz wychodzenia z domu. Nie, takiego zakazu nie ma. Wychodzę kilka razy dziennie i nawet jeżdże do sklepów, tych ktore jeszcz sa czynne. Niestety już drugi weekend żremy w domu. Wszystkie knajpy zamkniete. Muszę dopiekać mrożona pizzę.
                        Ty nie masz najmniejszego pojecia co Dan patrick napisal i co powiedzial. Masz opis tego co powiedzial i do tego klamliwy. Ale jak chcesz to zacytuje ci calość i nawet przetłumacze na polski.
                        Zapewniasz mnie, ze nie masz obsesji. Jestes tego pewna?
            • czizus Re: Ty nic "nie zalapales", wiec co? 29.03.20, 18:14
              ola.z.opola napisała:

> Nie jestes Polakiem? Jak widzisz, mimo ze nic nie zalapales jestes ciagle Pola
              > kiem i idiota.
              > "Amunicyjny" doradzil "felusiakowi", by poszedl sie leczyc... poniewaz w Ameryc
              > e w tej chwili koronawirus bezkarnie szaleje.

Ola z klozetu rozkręca się. No i szambo wybiło!!! A fuj!
    • zigzaur Re: Macedonia Północna w NATO 28.03.20, 19:27
      Macedonia w NATO. W Teheranie blady strach. Pamiętają łomot sprzed 2500 lat.

--
    • 1.melord Re: Macedonia Północna w NATO 28.03.20, 23:55
      Kolejna potega militarna,obok Litwy Estonii,rzeszty rozbrojonych bylych demoludow z Polska na czele,ktora ma sprawnych 10-15 samolotow i resztki obrony plot. z lat 70/80 ub.wieku-generalnie zlom ...u wszystkich w/w podobnie.

--
      Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
    • suender Re: Macedonia Północna w NATO 29.03.20, 18:42
      ziguuar:

> Witamy kolejny słowiański kraj w NATO.

Macedonia to kraina mało słowiańska, tak jak mało polska jest Małopolska, - ot co, ....

Na Macedonii odciska swoje piętno raczej lud grekopodobny coś ala Helleński, ba nawet sama nazwa tego terenu jest wybitnie nie słowiańska, bo pochodząca podobno od Aleksander III Macedońskiego.
      Rozumiem filo-slawizm, ale nie przesadny, .....

Pozdrawiam po macedońsku.
      • zigzaur Re: Macedonia Północna w NATO 29.03.20, 20:55
        Jednakże Macedończycy mówią językiem odrębnym od serbskiego ale podobniejszym do bułgarskiego. Bułgarscy nacjonaliści uważają Macedończyków za Bułgarów a i terytorium Macedonii za część dawnej wielkiej Bułgarii.
        Zresztą inne słowiańskie narody mają domieszki innych ludów np. Węgrów czy Niemców a nawet Turków..

--
        • stavros2002 Re: Macedonia Północna w NATO 29.03.20, 23:23
          Macedonia jest jak najbardziej słowiańska. W średniowieczu Ohrid był religijną stolicą carstwa bułgarskiego. Język macedoński jest dialektem języka bułgarskiego. "Macedońskość" promowały władze po utworzeniu nowego państwa, moim zdaniem niepotrzebnie, bo tradycje słowiańskie na tym terenie liczące 1300 lat nie są wcale "gorsze" od greckich.
          • stavros2002 Re: Macedonia Północna w NATO 29.03.20, 23:35
            Porozumienie Macedonii z Grecją usiłowała storpedować Rosja. W efekcie oba te prawosławne kraje, tradycyjnie przyjazne Rosji dostały mocnego wkoorwa i drastycznie ochłodziły stosunki z Rosją za mieszanie się ich sprawy. Po nieudanej próbie wywołania puczu w prawosławnej Czarnogórze, słynna rosyjska dyplomacja została z Czarnogórą i Macedonią w NATO i radykalnie pogorszonymi stosunkami z Grecją. W ten sposób Rosji ostała się na Bałkanach tylko mocno niepewna Serbia, Gratulacje dla rosyjskiej dyplomacji :)))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka