Dodaj do ulubionych

Wojna i po wojnie TACO wycofal sie

16.01.26, 03:56
TACO bo taka "ksywke" otrzymal pomaranczowy znaczy - Trump Always Chickens Out.

Silne naciski S.Arabii,Qataru,ZEA widac poskutkowaly (money talk)i po raz kolejny odwrot na z gory ustalone pozycje.
Oglosi pewnie "psychologiczne" zwyciestwo i z pare dni/tyg. zacznie straszyc ponownie z innej manki.
Pomaranczowy zdaje sobie sprawe,ze bez rozpoczecia nowej zawieruchy nie ma co liczyc na pokojowgo Nobla2026
www.msn.com/en-nz/news/other/internet-mocks-trump-after-he-backs-down-on-military-act/ar-AA1Uilgc
Obserwuj wątek
    • stefan4 Re: Wojna i po wojnie TACO wycofal sie 16.01.26, 10:52
      1.melord:
      > Pomaranczowy zdaje sobie sprawe,ze bez rozpoczecia nowej zawieruchy nie ma co
      > liczyc na pokojowgo Nobla2026

      Myślę, że tym razem może mu chodzić nie o Nobla (pewnie już o nim zapomniał, rozkojarzenie przychodzi mu zadziwiająco łatwo jak na człowieka dorosłego) tylko o przetrwanie na stołku.

      Otóż sondaże konsekwentnie lecą mu w dół (poniżej średnia z różnych sondaży przedstawiona przez The New York Times ). To grozi klęską w midterm elections  za 10 miesięcy. W takiej sytuacji wypróbowanym sposobem satrapów wszelkiej maści jest pójście na wojnę i głoszenie, że nie można odbywać wyborów w trakcie wojny.

      Usawskie prawo (w przeciwieństwie do praw innych krajów) nie przewiduje wstrzymywania wyborów z powodu wojny. Ale Trump nie takie prawa już skutecznie łamał. W razie czego uzna, że wszyscy prawnicy to imigranci i naśle na nich ICE. Albo powoła się na słowa... Zełeńskiego, który przekonywał go (nieskutecznie), że w ogarniętej wojną Ukrainie pod rosyjskimi bombami nie da się zrobić uczciwych wyborów. Oczywiście nie wspomni przy tym o różnicach między sytuacją w bombardowanej Ukrainie, a sytuacją w bombardujących daleki kraj USA.

      - Stefan
      • j0rl.1 Re: Wojna i po wojnie TACO wycofal sie 16.01.26, 11:53
        stefan4 napisał:


        > Myślę, że tym razem może mu chodzić nie o Nobla (pewnie już o nim zapomniał, ro
        > zkojarzenie przychodzi mu zadziwiająco łatwo jak na człowieka dorosłego) tylko
        > o przetrwanie na stołku.
        >
        > Otóż sondaże konsekwentnie lecą mu w dół (poniżej średnia z różnych sondaży [ur
        > l=https://www.nytimes.com/interactive/polls/donald-trump-approval-rating-polls.
        > html]przedstawiona przez The New York Times [/url]). To grozi kl
        > ęską w midterm elections  za 10 miesięcy. W takiej sytuacji wypr
        > óbowanym sposobem satrapów wszelkiej maści jest pójście na wojnę i głoszenie, ż
        > e nie można odbywać wyborów w trakcie wojny.

        Typowe dla s4 zajecie dwoch przeciwstawnych stanowisk.

        Bo Trump wg s4 chce zrobic wojne bo chce wtedy oglosic ze wybory nie moga sie z tego powodu odbyc.

        A jednoczesnie nie zaprzecza oczywistemu faktowi ze wlasnie Trump stchorzyl i nie napadl na Iran.

        No wiec jak? napadnie Trump na Iran aby wybory odwolac? Czy jednak nie napadnie bo i nie napadl teraz a bylo blisko?

        Na to pytanie s4 nie odpowie oczywiscie.



        > Usawskie prawo (w przeciwieństwie do praw innych krajów) nie przewiduje wstrzym
        > ywania wyborów z powodu wojny.

        A tu nastepna sprawa. Trump, Iran ale kolko do Rosji zawsze w kazdym poscie s4 sie nalezy.
        A wiec z zawieszeniem wyborow bo jest wojna zaraz s4 usiluje twierdzic ze taki aktualny predzio Ukrainy wg ukrainskiego prawa mimo ze mu sie kadencja skonczyla dalej jest legalnym predzim.
        A to akurat jest nieprawda. Bo w konstytucji ukrainskiej tak nie stoi. O zawieszeniu wyborow predzia na czas wojny. Jasne, byle jak napisana konstytucja poza tym co tam jakies konstytucje ale fakt jest faktem. Formalnie Zielenski nie jest predziem.
        Ichniejsza Rada ale tez fakt nie musi w czasie wojny wyborow robic i dziala dalej prawnie.
        Ale nie predzio,
    • j0rl.1 Re: Wojna i po wojnie TACO wycofal sie 16.01.26, 12:06
      1.melord napisał(a):

      > TACO bo taka "ksywke" otrzymal pomaranczowy znaczy - Trump Always Chickens O
      > ut.

      >
      > Silne naciski S.Arabii,Qataru,ZEA widac poskutkowaly (money talk)i po raz kole
      > jny odwrot na z gory ustalone pozycje.
      > Oglosi pewnie "psychologiczne" zwyciestwo i z pare dni/tyg. zacznie straszyc po
      > nownie z innej manki.


      Naprawde bylo blisko tego napadu na Iran. Wiem ze szpital niemiecki na Bliskim Wschodzie juz sie rozwinal do przyjmowania rannych z Izraela, byli przekonani ze bedzie napad na Iran poprzedniej nocy.

      Dlaczego odwolal Trump ten napad?

      A wiec co od tych kilkunastu dni sie dzieje w Iranie. Amerykanie zorganizowali ponad 10tys Kurdow i Iraku i z Iranu do ataku na wladze w Iranie. Uzbrojonych kierowanych przez Amerykanow z zagranicy. Mieli przejac osrodki wladzy, to byla powazna sila militarna i wtedy mieli zaatakowac Amerykanie. Bo systemy dowodzenia iransckie bylby tym takim kurdyjskim napadem oslabione a wiec latwo byloby Amerykanmo i Izraelowi duzo srodkow wojskowych naniszcyc. No ale sie nie udalo. Polowa tym Kurdow zabici albo polapani, reakcia sil zbrojnych Iranu byla duzo lepsza a wtedy atak na Iran spotkalby sie z dobra militarna reakcja iranska.
      Tez zadne zaskoczenia nie byloby bo np. tej poprzedniej nocy samoloty cywilne Iranczyca nad Iranem odwolali a wiec byli w gotowosci bojowej. I wtedy by USA i Izrael musialyby dlugo walczac z duzymi dla siebie stratami miesiace albo dluzej.
      Slyszalem ze Trump chcial wiedziec od swoich generalow jak to bedzie i dostal odpowiedz ze wynik napasci bylby mizerny a potem wojna dlugotrwala. Wiec zrobil sie Trump TACO, on nie chce dlugiej krwawej i dla siebie i Izraela wojny.
    • senioryta13 Re: Cale szczescie. 16.01.26, 13:56
      To dobrze, ze sie wycofal.
      Tego wieczoru, kiedy niby mieli napadac, Trump rozmawial z irackim ministrem. Minister zapewnil , ze nie beda wieszac powstancow. Wladza NIE UCIEKLA, jak liczono i takie zapewnienie musialo wystarczyc. Cale szczescie. Moge to jedynie nazwac odwaga, a nie tchorzostwem, jak co poniektorzy probuja nazywac.
      Biden, po objeciu WH , momentalnie zlikwidowal sankcje na Iran, ktore nalozyl Trump.
      Sami ocencie, czy bylo to madre posuniecie, juz nie nadmieniajac dzialalnosci Pana O.
      • j0rl.1 Re: Cale szczescie. 16.01.26, 17:33
        senioryta13 napisał:

        > To dobrze, ze sie wycofal.
        > Tego wieczoru, kiedy niby mieli napadac, Trump rozmawial z irackim ministrem. M
        > inister zapewnil , ze nie beda wieszac powstancow.
        Wladza NIE UCIEKLA, jak licz
        > ono i takie zapewnienie musialo wystarczyc. Cale szczescie. Moge to jedynie na
        > zwac odwaga, a nie tchorzostwem, jak co poniektorzy probuja nazywac.

        E tam, ten iranski minister nic takiego Trumpowi nie obiecal. To se Trump z wlasnego nochala wygrzebal aby pokazac ze cos za cos.
        A nie napadl na Iran bo ta akcja z 10tys Kurdow nie wyszla i trzeba byloby bez zaskoczeniay i cala moca Iranu walczyc.A na to sie ne zdecydowal. A pozniej bedzie dla USA tylko gorzej.




        > Biden, po objeciu WH , momentalnie zlikwidowal sankcje na Iran, ktore nalozyl T
        > rump.

        Klamiesz. To Trumpowskie zerwanie Ukladu JCPOA pozostalo dokladnie tak samo zerwane dalej jak Biden zostal predziem.

        > Sami ocencie, czy bylo to madre posuniecie, juz nie nadmieniajac dzialalnosci P
        > ana O.

        Ale Trump mi sie podoba. Bo nie rozumie dalokosieznej geopolityki. I jego dzalanoscia ulatwia powstanie wrogiego dla Zachodu gospodarczo niezaleznego od zachodnich zechnologii Bloku Wschodu. I fajnie, tak trzymac
        • senioryta13 Re: Cale szczescie. 16.01.26, 17:57
          j0rl.1 napisał:
          > E tam, ten iranski minister nic takiego Trumpowi nie obiecal. To se Trump z wla
          > snego nochala wygrzebal aby pokazac ze cos za cos.

          Rozmowa byla transmitowana w tv.

          > A nie napadl na Iran bo ta akcja z 10tys Kurdow nie wyszla i trzeba byloby bez
          > zaskoczeniay i cala moca Iranu walczyc.A na to sie ne zdecydowal. A pozniej bed
          > zie dla USA tylko gorzej.

          Byc moze, ale liczono, ze rzad zwieje do Rosji. Nie zwial, wiec trzeba bylo zmienic plany.

          > > Biden, po objeciu WH , momentalnie zlikwidowal sankcje na Iran, ktore nal
          > ozyl Trump.
          >
          > Klamiesz. To Trumpowskie zerwanie Ukladu JCPOA pozostalo dokladnie tak samo zer
          > wane dalej jak Biden zostal predziem.

          Oczywiscie, ze Trump zerwal to obamowskie, glupie porozumienie, o tym wszyscy wiedza, ale nalozyl sankcje na Iran, ktore zerwal Biden.


          > Ale Trump mi sie podoba. Bo nie rozumie dalokosieznej geopolityki. I jego dzala
          > noscia ulatwia powstanie wrogiego dla Zachodu gospodarczo niezaleznego od zacho
          > dnich zechnologii Bloku Wschodu. I fajnie, tak trzymac

          Tu akurat Biden sie klania. Nie wszystko mozna sprzatnac po Panu B.
          Amerykanska flota ma 1 tydzien aby zblizyc sie do Iranu. Wszystkie opcje sa na stole, tak mowil Trump (dzisiaj)

          Palavi szykuje sie na powrot do Iranu.

          • j0rl.1 Re: Cale szczescie. 16.01.26, 18:10
            senioryta13 napisał:


            > Rozmowa byla transmitowana w tv.


            wymyslasz


            > Byc moze, ale liczono, ze rzad zwieje do Rosji. Nie zwial, wiec trzeba bylo zmi
            > enic plany.

            To durnie liczono jak widac



            > Oczywiscie, ze Trump zerwal to obamowskie, glupie porozumienie, o tym wszyscy w
            > iedza, ale nalozyl sankcje na Iran,

            Jasne ze Trump zerwal te porozumienie



            >ktore zerwal Biden.


            Klamiesz. Zostawil trumpowskie sankcje na Iran


            > Amerykanska flota ma 1 tydzien aby zblizyc sie do Iranu. Wszystkie opcje sa na
            > stole, tak mowil Trump (dzisiaj)

            Acha. To bedzie wojna jednak? Kupie popcorn i poogladam



            > Palavi szykuje sie na powrot do Iranu.


            Synalek dyktatorka ostrzy zeby na duzo pieniadzy? To glupio mysli. Bo tak naprawde to celem USA i Izraela jest rozwalic Iran na zwalaczajace sie kawalki, cos jak w Libii, zadne dyktatorki szachowe nie sa tam potrzebna.

            Wlasnie teraz 10 tys Kurdow zorganizowano do tego. Tylko ze sa wybici w wiekszosci.

            A czy sie uda te plany zrealizowac to sie okaze.
            • senioryta13 Re: Cale szczescie. 16.01.26, 20:11
              j0rl.1 napisał:

              > senioryta13 napisał:
              > > Rozmowa byla transmitowana w tv.
              >
              > wymyslasz

              a coz w tym dziwnego?
              czy was w tej UE tak bardzo trzymaja za ......, ze nawet zwyklej rozmowy nie pokaza? Wszystko w sekrecie przed narodem?


              > Jasne ze Trump zerwal te porozumienie

              Ty nic nie wiesz, poczytaj:
              www.fdd.org/analysis/2024/04/15/how-biden-helps-iran-pay-for-its-terror-by-refusing-to-enforce-current-sanctions/#:~:text=President%20Biden%20has%20spent%20his%20three%20years,punches%20across%20a%20spectrum%20of%20Iran%2Dbacked%20threats**
              artykul jest z 2024r. :
              " Od czasu objęcia urzędu przez Bidena Iran rokrocznie zwiększał eksport ropy naftowej — swoje najbardziej dochodowe źródło dochodu — po historycznym załamaniu sprzedaży w czasie kampanii wywierania maksymalnej presji przez administrację Trumpa.

              Ten wzrost nie jest przypadkowy. „Urzędnicy amerykańscy prywatnie przyznają, że stopniowo złagodzili niektóre sankcje dotyczące sprzedaży irańskiej ropy” – ujawnił Bloomberg w zeszłym roku."


    • pijatyka Zestarzało się... 03.03.26, 12:21


      ...jak mleko.


      • boavista4 Re: genially Trump 03.03.26, 13:38
        Blitz Krieg I za pare dni po ptokach.
        Same pabiedy, Canada, Greenland, Venezuela, Syria, Ukraine, a tiepier Ajran.
        86 letni Anatola I tak poszedlby do Allacha niedlugo, ale Donald chcial go uwiecznic, zrobic z niego swietego meczennika, nowego Chrystusa, a dodac mu jego rodzine i do tego tysiace ofiar. to stanie sie islamskim holokaustem..
        Do tego oficjalna Polska gotowa jest isc sladami przodkow oddajacych zycie dla NAPOLEONA, teraz chce umierac w swietej wojnie z Islamem. za co Donald stworzy Polin.

        • j-k nie stanie sie - dziecino 03.03.26, 16:17
          boavista4 napisał(a):
          , a dodac mu jego rodzine i do tego tysiace ofiar. to stanie sie islamskim holokaustem..


          - nie stanie sie, propagandzisto.

          bandziory od ajatollahow zabily wczesniej KILKADZIESIAT tysiecy ludzi.

          Persowie beda oplakiwac swoich ludzi - a nie obcych im islamuskow.
    • to.ja.pies.na.czarnych Re: Wojna i po wojnie TACO wycofal sie 03.03.26, 16:14
      > Pomaranczowy zdaje sobie sprawe,ze bez rozpoczecia nowej zawieruchy nie ma co liczyc na pokojowgo Nobla2026

      Rozpocząć wojnę i samemu ją zakończyć. Za cos takiego nagroda musi być.
      • j-k dobra strategia na tym polega, dziecie, 03.03.26, 16:31
        to.ja.pies.na.czarnych napisała:
        > Rozpocząć wojnę i samemu ją zakończyć. Za cos takiego nagroda musi być.


        dobra strategia na tym wlasnie polega, dziecie,

        - nie wiedzialos o tym ?

        to popros o pomoc Stefana.

        • boavista4 Re: dobra strategia na tym polega, dziecie, 04.03.26, 00:23
          Cos dla Jasia j-k/

          Jasiu wraca z wojny cały obwieszony medalami. Mama pyta z zachwytem:
          – Jasiu, a za co dostałeś ten największy order?
          – A, to za zimną krew, mamo.
          – Naprawdę? A co takiego zrobiłeś?
          – Dowódca krzyknął: "Chłopaki, czołgi idą, róbcie co chcecie!", to się położyłem i zasnąłem.
          • boavista4 Re: dobra strategia na tym polega, dziecie, 05.03.26, 02:35
            Czy jasiu j-k jest loco.?
            youtu.be/Hks1_-gfOZ8?si=63a2GxFHKzz0hLsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka