Dodaj do ulubionych

plac przy Chrościckiego oddany do TBS

18.01.07, 22:41
Podobno rynek przy ul. Chrościckiego na Nowych Włochach został sprzedany TBS'owi. Kupcy podobnież już dostali wymówienia, wszystkie miejsca w nowym budynku są już wysprzedane, a żadnej oficjalnej informacji nie moge na ten temat znaleźć. Czy ktoś z was coś wie?
Obserwuj wątek
    • adep1 Re: plac przy Chrościckiego oddany do TBS 18.01.07, 23:09
      Nie spotkałam takiej informacji, mowa jest tylko o odbudowie i rozbudowie
      dawnego kina Olsztyn z przeznaczeniem na Dom Kultury;

      a w wywiadzie dla lokalnej gazetki burmistrz Michał Wąsowicz mówił:

      "M.W.: Myślę że należy się tu słowo wyjaśnienia: To, że ten teren był
      zaniedbany, nie znaczy że o nim nie pamiętaliśmy.

      Jest to jeden z niewielu obszarów w Dzielnicy Włochy, dla którego istnieje
      obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z roku 2001.
      Ustalenia tegoż planu, jako że mają charakter wiążący (są prawem miejscowym)
      gwarantują, że dawny charakter tego miejsca zostanie przywrócony, chociaż może w
      nieco innym wymiarze. Po pierwsze plan ogranicza przeznaczenie terenu na
      zabudowę mieszkaniową, wskazując jako funkcję główną usługi dla ludności (zespół
      wielofunkcyjny), o jakich mówimy. Po wtóre wprowadza wysoki próg zachowania
      powierzchni biologicznej czynnej (wolnej od zabudowy), a tym samym otwiera drogę
      do lokalizacji ogólnodostępnych obiektów o charakterze parkowym (huśtawki,
      fontanny, rzeźby, ciągi piesze itp.).
      Sądzę, że szczegółowe koncepcje zagospodarowania tego terenu zostaną władzom
      Dzielnicy Włochy przedstawione odpowiednio wcześniej, przed rozpoczęciem
      realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych. Wierzę, że w nieodległej przyszłości
      spotkamy się na historycznym włochowskim rynku. Jeżeli zaś chodzi o
      rewitalizację budynku dawnego kina "Olsztyn" to jej zakres jest znany, a
      realizacja pewna.

      G. M.: Na jakim etapie są przygotowania do remontu i rozbudowy dawnego kina?

      M.W.: Przygotowania projektowo-techniczne są już zakończone. W listopadzie
      będzie wydane pozwolenie na budowę, następnie przeprowadzone zostanie
      postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy, po czym rozpoczniemy prace
      budowlane."

      Ograniczenie przestrzeni pod budownictwo mieszkaniowe oznacza chyba, że
      sprzedanie całości TBS jest niemożliwe.
      • gzwolinski Re: plac przy Chrościckiego oddany do TBS 16.02.07, 15:24
        www.tbspragapld.pl/przyjmwnogl.htm
        zobaczymy, co z tego będzie, ale raczej wygląda to na jeden budynek.
        • adep1 Re: plac przy Chrościckiego oddany do TBS 16.02.07, 20:19
          No popatrz, a jednak!!
          58 mieszkań to niby nie da duży...
          Ale gdzie to ma być.... przy Łuczek jest studnia głębinowa, pod drugiej stronie
          domy aż do Chrościckiego...
          • gzwolinski Re: plac przy Chrościckiego oddany do TBS 20.04.07, 09:37
            I coś zaczyna się dziać - robotnicy dzielnie już trzeci dzień robią ogrodzenie
            wokół rynku. Tempo szatańskie ;))) Ciekawe jak bedzie z budowaniem. Chyba będą
            robić od razu cały rynek, TBS wcisnął się niestety, ale jeden budynek tylko.
            Niestety w necie nie moge nic znaleźć jak będzie "targ" wyglądał ...
            • adep1 Re: plac przy Chrościckiego oddany do TBS 21.04.07, 23:08
              Burmistrz na spotkaniu też był mało konkretny - mówił o kinie, że będzie w nim
              Dom Kultury, a o samym rynku właściwie nic.
              Na www.wlochy.org.pl/ jest protokół ze spotkania.
              • gzwolinski Re: plac przy Chrościckiego oddany do TBS 08.05.07, 09:58
                Idąc do pracy zauważyłem, że mistrzowie wzieli sie za rozwalanie dawnego
                pawilonu rakspolu. Swoja droga słyszałem, że podobno konserwator zabytków nie
                zgodził się na plany TBS, który chciał jakies dziadostwo stawiać. Czyli pewnie
                jeszcze długo poczekamy ...
                • adep1 Re: plac przy Chrościckiego oddany do TBS 13.05.07, 01:00
                  To ciekawe - zastanawiam się, czy można gdzieś sprawdzić, czy konserwator
                  "maczał palce" w sprawie budowy TBS...
                  podobno mamy jawność, tylko co z tego, jak nie wiadomo, gdzie czego szukać? ;-))
                  • gzwolinski Re: plac przy Chrościckiego oddany do TBS 23.08.07, 10:52
                    Witam,
                    na placu od dwóch dni pracują koparki, z tego co mi wiadomo projekt budynku
                    został zmieniony, ale nadal pewnie jest to koszmarek. Na stronie tbs jest nawet
                    lista wnioskodawców o najem.
                    Moim zdaniem ktoś pewnie myślał że łatwiej zabudować plac po kawałku (no i
                    łatwiej o jakieś 'wziątko') zamiast robić coś kompleksowego. Obawiam się
                    odbędzie się to kosztem wyglądu tego miejsca. Miałem gdzieś kreso tego klocka -
                    bele co.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka