kanarek2
24.02.07, 23:41
Pierwsze przedstawienie Orfeusza Monteverdiego miało miejsce 400 lat temu, w
Mantui, Palazzo Ducale. Czyli, z czym zadzwonił moj Uczony Przyjaciel
operoman, opera dziś obchodzi 400-setne urodziny. Sięgnąłem po źródła: znamy
obsadę, począwszy od Giovan Gualberto Magli, soprano-castrato. Że też żadne
nagranie się nie zachowało, cholerka.
Pozdrawiam,
k.