Dodaj do ulubionych

L'Orfeo, 24.02.1607

24.02.07, 23:41
Pierwsze przedstawienie Orfeusza Monteverdiego miało miejsce 400 lat temu, w
Mantui, Palazzo Ducale. Czyli, z czym zadzwonił moj Uczony Przyjaciel
operoman, opera dziś obchodzi 400-setne urodziny. Sięgnąłem po źródła: znamy
obsadę, począwszy od Giovan Gualberto Magli, soprano-castrato. Że też żadne
nagranie się nie zachowało, cholerka.
Pozdrawiam,
k.

Obserwuj wątek
    • arana Re: L'Orfeo, 24.02.1607 26.02.07, 17:03
      To już 400 lat!?
      A niektórzy do dziś jeszcze nie polubili opery!

      A.

      Ps. Ja przepadam, ale tylko za operą, nie za kastratami. Wprawdzie słyszałam
      tylko Roberta Crowe, ale...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka