Dodaj do ulubionych

znowu garaże

08.03.06, 22:28
na malym wspólnotowym placu ok.300m/2 bez naszej zgody(tzn 13 z 16
wlaścicieli) 3 postawila sobie garaże blaszaki.sa tak ustawione ze dokladnie
zajęły polowe miejsc parkingowych.jestesmy zdania ze to nie w porzadku,
Czy jest jakiś sposób na to zeby sie pozbyc tych garazy.JAKI.a jesli nie to
chyba zasadne jest za taki luksus pobierac jakas oplate.
Obserwuj wątek
    • xxxll Re: znowu garaże 08.03.06, 22:36
      A czy teren nalezy do WM? Jezeli tak to powinna byc zgoda właścicieli wyrażona
      w uchwale na ich ustawienie. Czytam że u was panuje prawo czynu - faktów
      dokonanych!!!!
    • dobud Re: znowu garaże 09.03.06, 00:07
      Albo się pozbyć powiadamiając powiatowego inspektora nadzoru budowlanego o
      samowoli budowlanej i jednocześnie wystąpić do sadu powszechnego przeciwko
      naruszeniu posiadania (pozew o przywrócenie posiadania), albo się dogadac,
      spisać umowy i mieć pożytki z nieruhcomości wspolnej - co i tak nie zwalnia z
      obowiazku posiadania dokumentów wynikających z Prawa budowlanego, czyli
      podpisanie umow pod warunkiem uregulowania kwestii postępowania
      administracyjnego z tytułu Prawa budowlanego.
      Tylko sie nie pytaj, a ile brać za 1 garaż...........cenę rynkową, jak w Twojej
      miejscowości o podobnej lokalizacji.
      • serafin666 Re: znowu garaże 09.03.06, 07:31
        a co ma PINB do garażu-blaszaka na prywatnym gruncie ?
        • majkowa Re: znowu garaże 09.03.06, 13:14
          Wspólnota powinna sprawę zgłosić do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

          Inwestor zaniedbał prawdopodobnie takiego zgłoszenia robót do właściwego organu.
          Obowiązek wynika z ustawy Prawo Budowlane.

          PINB najpierw wezwie do przedłożenia w terminie 30 dni zaświadczenia Prezydenta
          o zgodności budowy z planem zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o
          warunkach zabudowy..
          Jeżeli inwestorzy nie przedstawią ich to PINB wyda nakaz rozbiórki (zgodnie z
          art. 49 b ust. 3 Prawa Budowlanego).

          Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?
          Powierzchnia obiektu nie przekracza 25 m2, ale ilość obiektów (3) na działce
          przekracza dwa na każde 500 m2 działki. Prawdopodobnie PINB może wymagać
          pozwolenia na budowę. Zależy to od PINB.
          Podstawa prawna art. 30 ust. 1 pkt. 1 ustawy Prawo Budowlane.

          • serafin666 Re: znowu garaże 09.03.06, 13:44
            za przeproszeniem - piszesz banialuki ; to jest kwestia wyłącznie do
            rozstrzygnięcia pomiędzy właścicielami
            • andrzej_bdg Re: znowu garaże 09.03.06, 15:05
              Ostatnim prawem, które w pewnych przypadkach dopuszczało liberalne traktowanie
              typowej samowoli budowlanej (jak to wskazane) na własnej działce była ustawa
              prawo budowlane z 1961 roku. Później było coraz gorzej.
            • dobud Re: znowu garaże 09.03.06, 20:53
              KU...WA!!
              Serafin !!! Przestań "doradzać" w sprawach budowlanych, bo masz "0" pojęcia o
              tym.
              Albo przeczytaj najpierw Prawo budowlane i paredziesiat rozporządzeń
              wykonawczych do neigo...........
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka