Dodaj do ulubionych

Sukces Bumaru!

18.07.06, 08:40
Największa polska grupa zbrojeniowa Bumar będzie mogła promować najlepsze rodzime przedsiębiorstwa i rozwijać polskie wynalazki za europejskie pieniądze.

Firmie udało się wejść do europejskiej platformy technologicznej, która w ciągu ośmiu lat będzie dysponować 87 miliardami euro.

W European Technology Platform on Smart Systems (EPoSS) spółki z grupy polskiego producenta broni będą pracować z potentatami technologicznymi i obronnymi: Thalesem, BAE Systems, EADS, Nokią, Olivetti, Siemensem. Do września uczestnicy platformy będą zgłaszać projekty, które mają popchnąć rozwój milkroelektoniki i nanotechnologii na kontynencie i jednocześnie znajdą praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach, m.in. motoryzacji, lotnictwie, medycynie, logistyce i innych - tzw. technologiach przyszłości. Polskie firmy skoncentrują się na programie informatycznym i telekomunikacyjnym.

Na czele europejskiej wyspecjalizowanej grupy stanął prezes Bumaru Roman Baczyński. To ogromny sukces naszego przemysłu i jego zaplecza badawczo-rozwojowego. Sukces, który zaskoczył przedsiębiorców i wynalazców. Spowodował też wyjątkową mobilizację. Roman Baczyński twierdzi, że oprócz doskonałych kadr dla informatyki możemy zaoferować kilka rodzimych hitów technologicznych. - Nie odstajemy od najlepszych w Europie w dziedzinie radiolokacji, mamy ciekawe opracowania i sprawdzone praktycznie, wyrafinowane systemy łączności, unikalne wojskowe systemy optyczne czy zaawansowane technologicznie urządzenia dla okrętów - uważa.

za : www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060718/ekonomia/ekonomia_a_14.html
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka