Dodaj do ulubionych

kawy bez kofeiny

25.02.07, 12:45
Jakie polecacie rozpuszczalne bez kofeiny? Sadzicie ze one maja taki sam smak
jak zwykle? Ja lubie sobie kawe popic ale po 2 kawie to rece mi sie trzesa
(jestem troche przewrazliwiona:))) i staram sie pic kawy bez kofeiny ale nie
wiem ktora jest najlepsza.

kasia
Obserwuj wątek
    • kashiashtheone Re: kawy bez kofeiny 25.02.07, 23:36
      to tak jak wódka bez alkoholu ;).
      Kawa stala sie popularnym napojem miedzy innymi dlatego ze ma wlasciwosci
      pobudzające w czym kofeina ma znaczny udział. Jej eliminacja eliminuje kawe
      jako taką.
    • turzyca Re: kawy bez kofeiny 25.02.07, 23:38
      a nie lepiej poszukac kawy z niska zawartoscia kofeiny? wyspecjalizowane sklepy
      to oferuja.
      Kawe rozpuszczalna bezkofeinowa jest dla mnie zawsze taka sama niespodzianka jak
      zdekofeinowana herbata. Czyli czyms na co trafiam w szafce kuchennej po wizycie
      ktorejs z ciotek, bezmyslnie sobie robie, bo zazwyczaj dzieje sie to o 6 rano -
      wstrzas zwiazany z wypiciem pierwszego lyka budzi mnie rownie skutecznie jak
      normalna kawa. :-/

PS zazwyczaj bukiet smakowy jest podobny we wszystkich produktach danej marki
      (tak przynajmniej twierdza moje nieocenione ciotki) czyli jesli lubisz nesce to
      powinna Ci smakowac w wersji bezkofeinowej, jesli lubisz jacobsa to wyprobuj
      jacobsa.
      • kashiashtheone Re: kawy bez kofeiny 25.02.07, 23:43
        turzyca napisała:

> a nie lepiej poszukac kawy z niska zawartoscia kofeiny? wyspecjalizowane
        sklepy
        > to oferuja.
        > Kawe rozpuszczalna bezkofeinowa jest dla mnie zawsze taka sama niespodzianka
        ja
        > k
        > zdekofeinowana herbata. Czyli czyms na co trafiam w szafce kuchennej po
        wizycie
        > ktorejs z ciotek, bezmyslnie sobie robie, bo zazwyczaj dzieje sie to o 6
        rano -
        > wstrzas zwiazany z wypiciem pierwszego lyka budzi mnie rownie skutecznie jak
        > normalna kawa. :-/
        >
        > PS zazwyczaj bukiet smakowy jest podobny we wszystkich produktach danej marki
        > (tak przynajmniej twierdza moje nieocenione ciotki) czyli jesli lubisz nesce
        to
        > powinna Ci smakowac w wersji bezkofeinowej, jesli lubisz jacobsa to wyprobuj
        > jacobsa.

To wygląda jak walka z wiatrakami. Dlaczego piszecie o wyrobach kawopoodbnych
        zamiast o kawie?
          • turzyca Re: kawy bez kofeiny 26.02.07, 00:10
            Wynika to z mojej rudymentarnej wiedzy na temat kawy - sa takie, ktore maja
            wysoka zawartosc kofeiny, sa takie, ktore maja nizsza, sa takie w ktorych sie ja
            w jakichs sposob dodatkowo sztucznie obniza.
            O tej ostatniej zdaje sie, ze w pozegnaniu z afryka mi mignelo, ale pewna nie
            jestem, bo z moim cisnieniem to moge kawe i dwie godziny przed snem wypic, wiec
            obnizona kofeina mnie odrzuca. Ale jakos mi sie tak kolacze ze chyba tam...

kashiashtheone dla mnie wyrobem kawopodobnym jest kawa rozpuszczalna. Pijalam
            taka i jest to jeden z bledow mojej mlodosci. Ale staram sie nie pisac tego
            glosno ;) bo wiem, ze niektorzy maja inne poglady.
            No i wiem ze sa ludzie ktorzy w kawie cenia przede wszystkim jej smak i aromat,
            a nie pobudzajace wlasciwosci. Dla kofeiny to mozna i cole pic...
    • hanskloss45 Re: kawy bez kofeiny 04.02.08, 11:17
      rozpuszczalna to nie jest kawa-to chemia.najlepsza kawa jest z tygielka.podstawą
      dobrej kawy jest dobra woda przynajmniej filtrowana. nadmiar cukru osłabia
      smak kawy a dodatek mleka go zbija.kawa tylko czarna i w dobrym
      towarzystwie!smacznego.
    • 0yotte Re: kawy bez kofeiny 04.02.08, 11:34
      raz jedyny się skusiłam na jacobsa "day & night" czy jakoś tak...
      dziwna sprawa, ale nie smakowało to coś jak kawa, nawet inka jest
      bardziej kawowa od tego czegoś.
      I tak sobie myślę, ze lepiej wypić dziennie jedną dobrą kofeinową
      kawę, niż szukac jakichś zamienników wypranych ze smaku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka