Dodaj do ulubionych

Koniec Saddama oznacza koniec wojny w Czeczeni

26.03.03, 12:38
Dziwne to ale prawdziwe. Upadek rzadu w Bagdadzie oznacza przejecie, jesli
ktos woli zagarniecie, pol naftowych w Iraku, a co za tym idzie spadek cen
ropy. Na wysokich cenach paliw plynnych oprocz Orlenu :) zarabia
przedewszystkim Rosja. Jesli sie to skonczy skoncza sie tez srodki na
kosztowna wojne na Kaukazie.
Obserwuj wątek
    • dreaded88 Re: Koniec Saddama oznacza koniec wojny w Czecze 26.03.03, 18:00
      Jak te pola irackie będą nadawały się do szybkiej eksloatacji, oczywiście.
      A wojna się nie skończy, trochę przygaśnie, przyjmnie postać taką jak w
      Kaszmirze (czyli bez udziału Su-24 :-), w sprzyjających warunkach rozgorzeje na
      nowo.
    • Gość: Mariusz Re: Koniec Saddama oznacza koniec wojny w Czecze IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 26.03.03, 20:30
      demonizuje sie znaczenie ropy w tej wojny.Owszem ma tez swoj udzial w calej
      awanturze ale bardziej chodzi(chodzilo....) o probe stabilizacji tego regionu.A
      to co wlasnie wyszlo to zupelnie inna sprawa.Trzymam kciuki by Amerykanom
      powiodlo sie- mimo ze jak na razie widoki sa takie sobie...
    • zwyczajny Jasne, przecież stąd jest ten opór Rosji 26.03.03, 23:39
      wobec ataku na Irak. Interesy z Irakiem to drugi powód, ale chyba
      nawet najbrudniejsze interesy z Irakiem nie przynosiły tyle $ co
      wysokie ceny ropy.

      grogreg napisał:

      > Dziwne to ale prawdziwe. Upadek rzadu w Bagdadzie oznacza przejecie, jesli
      > ktos woli zagarniecie, pol naftowych w Iraku, a co za tym idzie spadek cen
      > ropy. Na wysokich cenach paliw plynnych oprocz Orlenu :) zarabia
      > przedewszystkim Rosja. Jesli sie to skonczy skoncza sie tez srodki na
      > kosztowna wojne na Kaukazie.
    • mako75 Iwanow 26.03.03, 23:42
      Iwanow powiedział dzisiaj że niepokoją go straty wśród ludności cywilnej i
      dlatego zarządał przerwania walk.....
      No po czeczeni to raczej nic go nie powinno dziwić....

      pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka