Dodaj do ulubionych

Jak szukać niani?

27.11.20, 14:04
Macie jakieś rady? Szukam pierwszy raz, mam 3-latka w przedszkolu i roczniaka. Będę pracowała na 2 zmiany, mąż 8-16 zdanie, więc niania potrzebna pewnie tylko na kilka godzin dziennie.
Obserwuj wątek
      • hanusinamama Re: Jak szukać niani? 27.11.20, 15:34
        W przypadku roczniaka i przedszkolaka o niebo lepsza niania. Jak przedszkolak bedzie chorował nania moze pomóc...jak odda do złobka, moze sie skonczyc na tym ze bedzie ciagle na zwolenieniu bo ktoreś dziecko chore.
    • hanusinamama Re: Jak szukać niani? 27.11.20, 15:33
      Ja potrzebowałam na 4-6 godzin. Ponieważ koleżanki w takiej sytuacji miały problem, ze niania szukajaca pracy na pełen etat potrafiła w piatek powiedzieć, ze od poniedziałku idzie do innego dziecka...zdecydowałam, ze szukam osoby która nie szuka pracy na 8-9 godzin. Zdecydowałam sie na studentkę zaoczną...i trafiłam w 10. Dałam ogłoszenie na niania.pl ale zgłosiła sie dziewczyna polecona przez znajomego ( u niego pilnowała 2 latka i odbierała 7latka ze szkoły). Najlepsze wyjscie to z polecenia...ale jak nie masz od kogo to na niania .pl (mozesz tez zapytać na grupie fb jezeli w jakiejs jestes, u mnie na grupie "kupie, sprzedam" mojego miasta jest sporo pytan o polecenie niani).
        • nieeznaajoomaa Re: Jak szukać niani? 28.11.20, 08:21
          Niestety nie ma reguły, ciężko powiedzieć.

Możesz zwrócić uwagę na referencje, ale wiadomo, mogą być podrobione. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, jak potencjalna niania zachowuje się na rozmowie kwalifikacyjnej, czy szuka kontaktu z dziećmi, czy jest nimi zainteresowana, pyta o ich zwyczaje, rozwój itp. Warto też przyjrzeć się reakcjom samych dzieci, bo one lepiej od dorosłych wyczuwają emocje i potrafią wychwycić np. fałsz. Oczywiście jeśli Twoje są nieśmiałe, to nie ma co oczekiwać, że rzucą się potencjalnej niani na szyję, no, ale jakaś wskazówka to może być.

A pytać o doświadczenie, znajomość zasad pierwszej pomocy, propozycje zabaw, oczekiwania finansowe, o to, jak reaguje w różnych sytuacjach, na jak długo szuka pracy.

Radziłabym zdać się też trochę na intuicję, czy masz ochotę współpracować z tą osobą, czy jest tak zwana chemia, bo niania często wrasta w rodzinę i staje się niejako jej członkiem, więc ważne, żebyście się po prostu lubili.

No i spróbuj wyczuć, czy dana osoba będzie respektowała Wasze zasady dotyczące opieki nad dzieckiem czy raczej starała się narzucić własne. Tutaj warto też zastanowić się, czy wolisz doświadczoną (teoretycznie lepsza, ale większe ryzyko, że będzie chciała Was uczyć) czy młodą, która dopiero zaczyna pracę z dziećmi (to Wy ją uczycie i przekazujecie swoją wiedzę dot. pielęgnacji i wychowania malucha).

Powodzenia.
    • mama-ola Re: Jak szukać niani? 27.11.20, 18:55
      > Będę pracowała na 2 zmiany, mąż 8-16 zdanie, więc niania potrzebna pewnie tylko
      > na kilka godzin dziennie.

Jak to kilka godzin? Myślisz, że mąż pracując zdalnie, będzie zajmował się maluchem albo i dwójką? A Ty jak wrócisz z nocki, to bedziesz od razu na siłach ogarniać dzieci? Moim zdaniem potrzebujesz kogoś na 8 godzin.
        • atanazja0 Re: Jak szukać niani? 29.11.20, 02:08
          Ja dawała ogłoszenie w poniedziałkowej Wyborczej, no ale to było 15 lat temu. Potem kilka pytań przez telefon (wiek, doświadczenie) i te panie, które mi się spodobały zapraszałam do domu na rozmowę. Tu miałam przygotowanych kilka pytań (m.in. podejście do odpieluchowania-jedna artystka powiedziała mi, że ona czyta dziecku na nocniczku póki się nie załatwi, spacerów, jak zachęcają dziecko do zmiany zachowania, czym straszą ) i potem intuicja, patrzyłam też jak odnossi się do dziecka, jak nawiązuje kontakt. Wybraną kandydatkę za jej zgodą odwiedziłam w jej domu -polecam , jak uczciwa to nie miała z tym problemu, a jedna w ostatniej chwili odwołała i więcej się nie odezwała. My trafiliśmy wspaniale, ja zresztą też byłąm wychowywana przez cudowną nianię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka