Dodaj do ulubionych

Jak odzyskać równowagę

12.01.21, 00:33
"w siedmiu łatwych krokach".
Poproszę o tipy.
Chodzi o poradzenie sobie z emocjami po rozstaniu.
Obserwuj wątek
    • raohszana Re: Jak odzyskać równowagę 12.01.21, 00:39
      Ogólnie to przede wszystkim zamknąć sprawę rozstania - oddać rzeczy, omówić kwestie wyprowadzki, etc. takie twarde kwestie zakończyć. A co do miękkich - różnym człowiekom różne rzeczy pomagają, więc takie ogólne propozycje:
      1. Wygadać się komuś zaufanemu
      2. Wypłakać się jeśli potrzeba
      3. Wypisać się w brulion, papier cierpliwy jest
      4. Odizolować się jeśli potrzeba i w spokoju przez jakiś czas sobie układać w głowie
      5. Aktywność fizyczna, taka najbardziej lubiana
      6. Dobre jedzenie, może coś czego dawno nie jadłaś?
      7. Czasem pomaga zupełnie nowa aktywność - wiadomo, że teraz wariactwo, ale może coś z robótek ręce zajmujących i powatrzalnych? Niektórzy tak medytują
    • abecadlowa1 Re: Jak odzyskać równowagę 12.01.21, 00:42
      Nie ma łatwych kroków.
      Emocje musisz przeżyć. One muszą wybrzmieć, to trochę zajmie. Zaakceptuj to, ze powrót do równowagi wymaga czasu, ale w końcu nastąpi.
      Oddychaj.
      Jedz.
      Zaopiekuj się sobą, utul.
        • alina460 Re: Jak odzyskać równowagę 12.01.21, 01:22
          Żyć według schematu. Planować i wykonywać zadania. Choćby z automatu.
          Zachować pozory normalności.

Schyl się po tę koronę, podnieś ją, załóż na głowę i krocz dostojnie jak zawsze. I pamiętaj, żeby dobrze wyglądać. Odwrotnie proporcjonalnie do samopoczucia.
          (Nie musisz zaraz wyglądać jak Ewa Stoch na gali, ale postaraj się trochę!).

Dbaj o siebie i rozpieszczaj się na maksa. Kąpiele. Spanie. Spacery.

Trzymaj się. Każdego dnia będzie lepiej.
        • pani_tau Re: Jak odzyskać równowagę 12.01.21, 07:09
          Zawsze nie istnieje smile.
          Ręczę, że przyjdzie dzień, kiedy te emocje będą tylko wyblakłym wspomnieniem, które może czasem przemknie gdzieś tam na obrzeżach świadomości wzbudzając tyle emocji co zderzenie z muchą.
    • czarnajuzia Re: Jak odzyskać równowagę 12.01.21, 07:25
      Nie myśl, za wszelką cenę nie myśl o tym co było Nie myśl o byłym w ogóle, nie oglądaj zdjęć, nie wchodź na fejsa, unikaj filmów i piosenek które Ci się z nim kojarzą Zajmij czymś głowę - też jestem w takiej sytuacji i pomaga mi wymyślanie nowego biznesu Nie wiem czy miałby szansę na powodzenie ale przeglądam internet, tworzę biznesplan i notuję pomysły I jakoś daje się przeżyć kolejny dzień Czekam na chwilę kiedy będę mogła o tym pomyśleć bez żadnych emocji
    • alpepe Re: Jak odzyskać równowagę 12.01.21, 07:54
      Kiedy miałam dwadzieścia lat, poznałam faceta, nic specjalnego, podsumowując, którego bardzo pokochałam. Rok mi zajęło zrozumienie, że on nie jest dla mnie, a kiedy zrozumiałam, zerwałam. I wtedy wyszedł z niego zazdrośnik, stalker, okazało się, że kiedy ja nie widziałam za nim świata, on sądził, że go zdradzam i takie tam. Myślał, że lecę na jego pieniądze, jakąś marną kawalerkę w Krakowie, której na oczy nie widziałam. Nie potrafiłam sobie wyobrazić rozstania, ale po ponad roku mi przeszło. Potem przeżyłam jeszcze kilka rozstań i było ciężko, najciężej przyszło mi odcięcie się od mojego męża, bo mamy dzieci, ale wiedziałam, że ten ból kiedyś przeminie, jak przeminął wtedy. Ba, teraz jestem bardzo szczęśliwa, a i tak czasem dopada mnie żal, dlaczego tak nie mogło być z moim mężem. Sorry, że napisałam tyle od sobie, chciałam ci tylko pokazać, że to normalne i że to przejdzie kiedyś, tylko trzeba czasu. Mnie pomagała pamięć o tym pierwszym rozstaniu. Że bardzo bolało, ale kiedyś przeszło.
    • ida_listopadowa Re: Jak odzyskać równowagę 12.01.21, 08:30
      Przede wszystkim warto uswiadomic sobie, ze ten bol jest przemijajacy. Naprawde. Za miesiac poczujesz sie lepiej, za 3 mce dobrze a za rok bedziesz sie zastanawiac, o co ci wlasciwue chodzilo!
      Po drugie (o ile to mozliwe) absolutne zero kontaktu. Nie pisac, nie dzwonic, nie udawac przyjaciol.
      Po trzecie miec wsparcie - u przyjaciol, terapeuty, rodziny.
      Po czwarte - zajac sie czyms. Od sprzatania w szafach po nowe hobby.
      Po piate - zadbac o siebie, wysypiac sie, gadac z ludzmi, zadbac o wyglad i zdrowe jedzenie.
      Po szoste - zalozyc, ze to juz zamkniete i stracone, nie ma do cxego wracac, a on jest z Claudia Schiffer.
      Po siodme - powtarzac sobie, ze te uczucia sa tymczasowe i naprawde przechodza!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka